Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Policja bije
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 12:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze jedziemy dalej z tematem biednego pana B..... Super

Cytat:
aka zasada tworzy pole do nadużyć a jakich - to wierzę, że jesteś osobą inteligentną, i wiesz jakie nadużycia mogą być tego wynikiem. Myślę więc, że z jednej strony masz dość bandytyzmu a z drugiej niechciałbyś aby bandytyzmem parali się ludzie w niebieskich mundurach. Bo wtedy już żadnej nadziei na poprawę nie będzie.

Zgadzam się w 100% ale nie można z góry zakładać, że w tym przypadku zastosowanie "transportówki" było nadużyciem. Tak naprawdę nie ma opublikowanych materiałów przesądzających ewidentnie winę jednej ze stron (nadużycie policji czy wykroczenie - przestępstwo Biedronia) mimo, że obie strony deklarują, że takowe posiadają.



Cytat:
Też mam za sobą karierę, której tak jesteś oddany i rzeczywiście ludzie nigdy nie przestaną zaskakiwać ale na straży praworządności w pierwszej kolejności powinny stać ludzie, którzy noszą godło państwowe na czapkach. I obojętnie ile filmów z brutalnymi gliniarzami się naoglądałeś i jak wielkie to zrobiło to na Tobie wrażenie. Wiedz, że film to tylko film a w rzeczywistości powinniśmy robić wszystko by najbardziej prawo zobowiązywało tych co mu z ramienia funkcji służą.


Mogę wiedzieć w jakiej formacji i z jakim stażem (PW wystarczy)? Filmy z brutalnymi gliniarzami to, jak sam słusznie zauważyłeś, tylko fikcja która nie robi na mnie wrażenia. Uwierz mi jednak ponieważ trochę już przeszedłem to też wiem, że rzeczywistość może być dużo bardziej brutalna niż film ... Przede wszystkim stać na straży prawa i przede wszystkim go przestrzegać. Ten kij ma jednak dwa końce prawo obowiązuje wszystkich bez wyjątku w tym konkretnym przypadku osoby ze strony pana B za wszelką cenę chciały przeszkodzić demonstracji "narodowców" i nie podporządkowały się wezwaniom do zachowania zgodnego z prawem, i odstąpienia od bezprawnych działań, według słów rzecznika KSP Policja posiada materiał dowodowy przeciwko zatrzymanym, a sam pan B ponoć odebrał pałkę służbową funkcjonariuszowi oraz uderzył go w twarz (kask) co jeśli w istocie wystąpiło wyczerpuje znamiona napaści na funkcjonariusza w służbie.

Cytat:
Bardzo dobrze to ująłeś – „wydaje Ci się”. Na razie wszystkie fakty są przeciw policji, poczekajmy co wyłoni się dalej.


Które fakty są przeciw policji?? Proszę o konkrety.

A tak na marginesie:
Czy zauważyłeś jak pan Biedroń w debacie do której link wstawił Łukasz zgrabnie rusza głową (około 13 minuty). Gdyby rzeczywiście był tak mocno obity jak twierdzi uwierz mi, nie wyglądał by tak dobrze a co najważniejsze nie obnosił by się tak po mediach jak to robi tylko najpierw by się wyleczył a potem dopiero toczył by batalię. Puki co popieram słowa Bosaka że Biedroń jest zawodową ofiarą a od siebie dodam że całkiem niezłym aktorem (może do M jak Miłość go wrzucić).
To jednak są moje prywatne odczucia.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage


PS. Link który podałeś kilka postów wcześniej http://www.eioba.pl/a102172zbrodnia_i_kara_policjanci_gangsterzy_czarne_owce_w_policji jest szczególnie interesującą zbieraniną wycinków z gazet posklejaną nieudolnie w całość przez gościa który nie potrafi podpisać się imieniem za to na końcu dodaje "CHWDP", Applause Brick wall
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastosowanie niezbędnych środków przewidzianych prawem czyli nie mniej ale także nie więcej. Biedroń ma obdukcję i albo sam się pobił, co uważam nie tylko ja, za mało prawdopodobne albo pomogli mu w tym ziomale lub stało się jak Biedroń powiedział. Dlaczego wierzę w trzecią opcję? Bo to się zdarzało i zdarza policjantom. Nawet jeśli wydawałoby się - w uzasadnionych przypadkach. Staram się szanować prawo i nie mam problemów z policją dlatego wszelkie chamskie ataki na policję traktuję jako zamach na nas wszystkich. Tylko problem jest w drugą stronę – policja nie bardzo chcę się identyfikować ze społeczeństwem. Nie ma zdrowego dialogu. My ciągle dziedziczymy po PRL-u pojęcie stróża prawa jako wroga, prześladowcy, kogoś z drugiej strony barykady. To samo policjanci - oni też czują, że już nie są częścią społeczeństwa ale kimś ponad. Zdarza się nierzadko, że statutu tego nadużywają. Przykładów można mnożyć, linki wstawiłem ale sami też pewnie o nie jednym wiecie, typu: rozebranie w supermarkecie – głośna sprawa czy krycie pijanych kolegów policjantów. To – pobicie Biedronia – jest ze sobą powiązane i z tym chciałbym (nie tylko ja myślę) walczyć. Chcę zdrowego dialogu. Nie obawy, że kiedy zwrócę uwagę policjantom za nieprawidłowe parkowanie to mogę tego pożałować. Kiedy coś się dzieję chcę podzielić się informacjami z dzielnicowym. Teraz nawet nie wiem kim On jest i nie wiem jak mogę się z Nim skontaktować. To jest wynik dlaczego policja bije – bo Cię nie zna i nie chce znać. Dlatego jeśli coś się dzieje nie licz na Nich – licz na siebie. Patrz inne tematy na forum.

Co do kołnierza to mój znajomy po „przejażdżce” samochodem rajdowym po trasie na krótko musiał założyć kołnierz ortopedyczny. Jako, że uraz nie był poważny to też stosunkowo swobodnie obracał głową. Podkreślam słowo – stosunkowo. Bez skojarzeń z panem B Wink.

P.S. Robiłem jako cieć tu i tam; stadiony, events jak koncerty, otwarcia sklepów, dyskoteki czy pub-y. Ochrona osiedli, praca z psem i ochrona lotniska.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e tam policjant to tez czlowiek i nerwy moga mu puscic, w domu nieposprzatane niema obiadu a zona spi z sasiadem a w pracy urzeraj sie z *** i debatuj o prawach czlowieka , leczenie gumowa pala jest najszybsza metoda na wyleczenie z glupoty a za gowniana pensje nikt nie bedzie trul sobie nerwow. Dlaczego za komuny byl lad i porzadek a dzisiaj skacza im po samochodach i cisza zadnego respektu a bedzie gorzej dopiero jak zginie znowu 3-4 policjantow to zacznie sie dyskusja !!
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Biedroń ma obdukcję i albo sam się pobił, co uważam nie tylko ja, za mało prawdopodobne albo pomogli mu w tym ziomale lub stało się jak Biedroń powiedział. Dlaczego wierzę w trzecią opcję? Bo to się zdarzało i zdarza policjantom. Nawet jeśli wydawałoby się - w uzasadnionych przypadkach.


Kilka dni temu mój znajomy podczas zabawy w paintball podstawił nogę pewnemu gościowi (z przeciwnej drużyny) i niby nic się nie stało (gościu wyszedł z tego bez zadraśnięcia) gdyby nie fakt, że kilka dni po tym zdarzeniu po mojego ziomka zapukali panowie z dochodzeniówki. Na komisariacie dowiedział się, że ów gość oskarżył go o brutalne pobicie. Facet ma obdukcję i 15 świadków, że mój kolega tak go załatwił (złamany nos, pęknięte 4 żebra, pęknięta szczęka). Jak więc widzisz wszystko jest możliwe, obdukcja i sfingowanie pewnych faktów może zrobić każdy a co dopiero aktywny publicznie działacz.

Cytat:
Tylko problem jest w drugą stronę – policja nie bardzo chcę się identyfikować ze społeczeństwem. Nie ma zdrowego dialogu. My ciągle dziedziczymy po PRL-u pojęcie stróża prawa jako wroga, prześladowcy, kogoś z drugiej strony barykady.


Policja chce się identyfikować ze społeczeństwem o czym mogą świadczyć liczne akcje pro społeczne. Sama organizacja IPA zrzeszająca nie tylko pracowników służb mundurowych ale również sympatyków (cywili), co roku oddziały IPA organizują po kilka pikników dla członków stowarzyszenia i dla cywili oraz włączają się w różne akcje charytatywne.
Problem moim zdaniem leży w niedoinformowaniu społeczeństwa. Przykładowo ludzie boją się wezwać Policję czy Straż Pożarną bo "będę musiał(a) za przyjazd zapłacić. Sam niezliczoną ilość razy słyszałem ten tekst i niezliczoną ilość razy dzwoniłem, zawsze też spotkałem się z w miarę szybką reakcją a po całej akcji zawsze byłem życzliwie potraktowany. Uprzedzenie społeczeństwa wywodzi się jeszcze z czasów komuny gdzie mundurowy był panem i władcą a lud miał czuć respekt.

Cytat:
To samo policjanci - oni też czują, że już nie są częścią społeczeństwa ale kimś ponad. Zdarza się nierzadko, że statutu tego nadużywają. Przykładów można mnożyć, linki wstawiłem ale sami też pewnie o nie jednym wiecie, typu: rozebranie w supermarkecie – głośna sprawa czy krycie pijanych kolegów policjantów.


W każdej formacji są czarne owce, ale nie oznacza to, że należy uogólniać i wszystkich "gliniarzy" schować do jednego wora. Czasami zdarza się, że przyjmowani są tzw. "plecaki" albo "garby" czyli ludzie mający jakieś dojścia, nie koniecznie nadają się do tej pracy, ale z racji znajomości są przyjęci. Inną kwestią jest popadanie w rutynę czy wypalenie zawodowe lub nawet skrzywienie psychiczne które powoduje, że co niektórych ponosi fantazja ułańska i potem wychodzą z tego "ładne kwiatki".

Cytat:
To – pobicie Biedronia – jest ze sobą powiązane i z tym chciałbym (nie tylko ja myślę) walczyć.


Jeśli rzeczywiście śledztwo wykaże przekroczenie uprawnień to winni poniosą karę, jeśli natomiast okaże się, że pan B zrobił to co się mu zarzuca to powinien dostać tak konkretny wyrok nie tyko za to, ale i za powodowanie dezorganizacji pracy policji, wprowadzanie w błąd prokuratury i może jeszcze za składanie fałszywych zeznań (jeśli zeznawał z uprzedzeniem o Art. 233 KK).

Cytat:
Kiedy coś się dzieję chcę podzielić się informacjami z dzielnicowym. Teraz nawet nie wiem kim On jest i nie wiem jak mogę się z Nim skontaktować.


Zawsze możesz podejść na komisariat i poprosić o dane Twojego dzielnicowego. Jeśli nie masz czasu wyślij mi adres na PW a ja się w poniedziałek dowiem kto jest dzielnicowym i nawet Cię z nim zapoznam.

Cytat:
To jest wynik dlaczego policja bije – bo Cię nie zna i nie chce znać. Dlatego jeśli coś się dzieje nie licz na Nich – licz na siebie. Patrz inne tematy na forum.


Dajmy się więc poznać policji, współpracujmy nawet w drobnych sprawach, nie bójmy się zadzwonić (jeśli nie odbierze 997 - nasz komisariat, dzwońmy na 112 - Powiatowe Centrum Kryzysowe). Wykażmy troszkę cierpliwości wobec policjantów i nie zapominajmy, że to też są ludzie i jest ich (funkcjonariuszy) mniej niż nas obywateli (cywili). Myślę, że takie postępowanie może wiele zmienić, ale do tego też potrzeba czasu i cierpliwości.

@ Baron: Święte słowa! Ująłeś to znacznie krócej niż ja. Znam wielu policjantów, którzy dla służby poświęcili zdrowie, rodzinę a w kilku przypadkach nawet życie. Tacy ludzie zawsze będą za gówniane pieniądze służyli społeczeństwu bez względu na ryzyko i poniesione straty.
Chwała im za to!!!

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage

PS. Przeczytaj PW
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim odpowiem na całość chciałbym coś uściślić:
Xander_cage napisał:

Kilka dni temu mój znajomy podczas zabawy w paintball podstawił nogę pewnemu gościowi (z przeciwnej drużyny) i niby nic się nie stało (gościu wyszedł z tego bez zadraśnięcia) gdyby nie fakt, że kilka dni po tym zdarzeniu po mojego ziomka zapukali panowie z dochodzeniówki. Na komisariacie dowiedział się, że ów gość oskarżył go o brutalne pobicie. Facet ma obdukcję i 15 świadków, że mój kolega tak go załatwił (złamany nos, pęknięte 4 żebra, pęknięta szczęka). Jak więc widzisz wszystko jest możliwe, obdukcja i sfingowanie pewnych faktów może zrobić każdy a co dopiero aktywny publicznie działacz.
Chcesz powiedzieć, że koleś sam się tak urządził by zrobić komuś taki numer?
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na to wychodzi bo widziałem całe zajście a po imprezie kumpel wracał ze mną. Doniesienie o pobiciu wpłynęło następnego dnia.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaraz, zaraz chcesz powiedzieć, ze złamał sobie 4 zebra na ta okazje? Wiesz jaki to jest ból??? Plus nos czyli się oszpecił by kogoś wkopać??? Oraz pęknięta szczeka czyli do zadrutowania i pokarm podawany przez słomkę przez kilka tygodni. Brzmi to mało wiarygodnie.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem świadkiem w tej sprawie. Rzekomy pokrzywdzony chce odszkodowania w wysokości 60 000 zł.
Obdukcję można załatwić zwłaszcza jeśli ktoś ma wtyki.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i można załatwić obdukcje na lewo ale na siniaki a nie na połamany nos, żebra itp. Nie ma chyba lekarza który aż w takim stopni naraziłby swoją kariere.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Knurowianin2000 napisał:
Może i można załatwić obdukcje na lewo ale na siniaki a nie na połamany nos, żebra itp. Nie ma chyba lekarza który aż w takim stopni naraziłby swoją kariere.
nie ma czegoś takiego jak lewa obdukcja, a już na pewno nie w tym wypadku! Złamanie żeber widać na prześwietleniu. Pęknięcie szczęki i złamanie nosa także. Widać od razu czy złamania są świeże czy nie. Uraz żeber zostaje na całe życie. Nie wiem czy kasa chorych refunduje operacyjne usunięcie złamanych żeber lub rekonstrukcje. Po 20 i 30 i więcej latach nadal można zobaczyć takie "pamiątki" jak złamane żebra czy nos. Co ja gadam po 30 latach, nawet i po 100 byle patolog jeśli zwłoki się ostaną to z łatwością stwierdzi. Operacje plastyczne też na prześwietleniu widać. I nie trzeba być ortopedą by to rozpoznać.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widziałem materiału z obdukcji gościa, wiem tyle ile się dowiedziałem na komisarku. Jedno wiem na bank, że kumpel mu nie wtłukł.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosząc się do całości to:
Xander_cage napisał:
Jonas napisał:
Biedroń ma obdukcję i albo sam się pobił, co uważam nie tylko ja, za mało prawdopodobne albo pomogli mu w tym ziomale lub stało się jak Biedroń powiedział. Dlaczego wierzę w trzecią opcję? Bo to się zdarzało i zdarza policjantom. Nawet jeśli wydawałoby się - w uzasadnionych przypadkach.


Kilka dni temu mój znajomy podczas zabawy w paintball podstawił nogę pewnemu gościowi (z przeciwnej drużyny) i niby nic się nie stało (gościu wyszedł z tego bez zadraśnięcia) gdyby nie fakt, że kilka dni po tym zdarzeniu po mojego ziomka zapukali panowie z dochodzeniówki. Na komisariacie dowiedział się, że ów gość oskarżył go o brutalne pobicie. Facet ma obdukcję i 15 świadków, że mój kolega tak go załatwił (złamany nos, pęknięte 4 żebra, pęknięta szczęka). Jak więc widzisz wszystko jest możliwe, obdukcja i sfingowanie pewnych faktów może zrobić każdy a co dopiero aktywny publicznie działacz.
Absolutnie nie zgadzam się z Tobą. Obdukcja to nie świstek, który można dostać za 100 zeta lub więcej w zależności od rodzaju obrażeń jakie chce się dalej przedstawić. Złamania zawsze widać więc nikt ich nie będzie sobie wymyślał jak i lekarz za żadne pieniądze na to nie pójdzie. Obdukcję robi się przeważnie po to aby tym dokumentem posłużyć się gdzieś dalej i lekarze doskonale sobie zdają z tego sprawę. Dlatego nawet na siniaki czy tego typu obrażenia ciężko jest naciągnąć lekarza bo to po porostu za duże ryzyko. A więc nie wszystko – jak piszesz – jest możliwe.

Xander_cage napisał:
Cytat:
Tylko problem jest w drugą stronę – policja nie bardzo chcę się identyfikować ze społeczeństwem. Nie ma zdrowego dialogu. My ciągle dziedziczymy po PRL-u pojęcie stróża prawa jako wroga, prześladowcy, kogoś z drugiej strony barykady.


Policja chce się identyfikować ze społeczeństwem o czym mogą świadczyć liczne akcje pro społeczne. Sama organizacja IPA zrzeszająca nie tylko pracowników służb mundurowych ale również sympatyków (cywili), co roku oddziały IPA organizują po kilka pikników dla członków stowarzyszenia i dla cywili oraz włączają się w różne akcje charytatywne.
Problem moim zdaniem leży w niedoinformowaniu społeczeństwa. Przykładowo ludzie boją się wezwać Policję czy Straż Pożarną bo "będę musiał(a) za przyjazd zapłacić. Sam niezliczoną ilość razy słyszałem ten tekst i niezliczoną ilość razy dzwoniłem, zawsze też spotkałem się z w miarę szybką reakcją a po całej akcji zawsze byłem życzliwie potraktowany. Uprzedzenie społeczeństwa wywodzi się jeszcze z czasów komuny gdzie mundurowy był panem i władcą a lud miał czuć respekt.
Jakie akcje prospołeczne? Można wymienić parę trafionych ale to o czym piszesz raczej nie integruje społeczeństwa z policją ale policjantów z ich znajomymi co najwyżej. Sam użyłeś militarnego określenia „cywile” co świadczy, że patrzysz na społeczeństwo przez ten pryzmat. To nie służy integracji. Myślę, że nie wiesz o co dokładnie tutaj chodzi. Ale nie tylko Ty. I dopóki nie będzie tego pierwszego kroku jakim jest dialog to o żadnej integracji nie może być mowy. A kto tym dialogiem powinien się zająć? Można powiedzieć ad hoc, że my wszyscy. Były wybory, kilku kandydatów wypowiadało się tutaj o sprawach bezpieczeństwa ale nie zauważyłem by ktoś miał pomysł na ten pierwszy krok. W społeczeństwie nie ma liderów bo ich nie lubimy dlatego musimy się godzić na status quo. Oby do czasu bo wszyscy popełniamy błędy ale błędy popełniane przez tych co mają władzę, pałki i broń są bardziej bolesne i mogą mieć fatalnie skutki.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
bo wszyscy popełniamy błędy ale błędy popełniane przez tych co mają władzę, pałki i broń są bardziej bolesne i mogą mieć fatalnie skutki.


Takie pomylki to juz skandal --> http://www.tvn24.pl/-1,1699558,0,1,myslalam--ze-to-bandyty-jakies-chca-nas-zabic,wiadomosc.html

albo -> http://www.tvn24.pl/12690,1599315,0,1,policja-zlamala-mu-kregoslup-przez-pomylke,wiadomosc.html

Taka policja malo ma wspolnego z profesjonalizmem bez upewnienia sie na 100% ze maja wlasciwy adres nie powinni ruszac sie wogole z miejsca, inna sprawa jest szkolenie takich sil szybkiego reagowania gdzie nie ma pardon i wchodza po trupach bo tak im wpojono, wogle szkolenia w tym kraju daja do myslenia bo jak slyszalem wypowiedz jednego z prowadzacego szkolenia na ciezarowki słynne "wal pan w osobówkę" to ciarki przechodza po plecach.

Ale tu powinni walic co drugiego po glowie -> http://www.youtube.com/watch?v=6Ksvf4CrnDM&feature=related
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.tvn24.pl/-1,1738833,0,1,policja-pomylila-mieszkania-kobieta-stracila-zab,wiadomosc.html

Czy środkiem przymusu bezpośredniego jest chwytanie za włosy i uderzanie głową o podłogę ? Widać wyszkoleni...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Czw Mar 22, 2012 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh narozrabiali chłopaki!!

Kto oglądał Fakty czy Informacje pewnie widział krótką, acz treściwą wypowiedz pana Dziewulskiego (byłego Antyterrorysty). Dziewulski powiedział między innymi, "jeżeli cały czas trzyma się psa na smyczy i tylko się go szczuje, to rzeczą nieuniknioną jest, że pies spuszczony ze smyczy na 100% ugryzie".
Jeżeli ktoś zna zasadę działania jednostek AT, wypowiedź Dziewulskiego wyjaśnia mu wszystko (ja przynajmniej doskonale rozumiem o co chodzi).
Dla mniej wtajemniczonych wyjaśniam:
SPAT i SPAP to jednostki wykorzystywane np do: zatrzymań wysokiego ryzyka, konwojów tzw "N-ek", w sytuacjach zakładniczych itp ... Służba w tego typu formacji polega na ciągłym doskonaleniu umiejętności z zakresu taktyki, techniki walki, strzeleckich - bezustanny trening i gotowość do akcji 24/7 to mniej więcej 95% czasu służby, pozostałe 5% to realna akcja.
Oddziały AT na całym świecie swoje działanie opierają na rozpoznaniu.
Akcja w większości jest przygotowywana i planowana przez ludzi nie wchodzących w skład oddziału (zazwyczaj akcję przygotowuje WOT - wydział techniki operacyjnej). Co ważne sami operatorzy jednostki AT nie ponoszą odpowiedzialności za błędnie dokonane rozpoznanie.
Sama akcja AT trwa zaledwie kilka do kilkunastu minut i jest wykonywana na tzw. "pełnej p...e" (przepraszam za żargon). Co to oznacza?
Każde wejście do pomieszczenia wiąże się ze "zglebowaniem" wszystkich osób znajdujących się w pomieszczeniu. Wynika to głównie z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa operatorom. "Tango" (określenie potencjalnego celu) jest mniej niebezpieczny jeśli leży twarzą do ziemi z rozstawionymi szeroko kończynami górnymi i dolnymi.
Do czego to wszystko zmierza?
W naszej "spartolonej akcji" zawiodło rozpoznanie (zawiodło 2 razy - podali mylne poziomy budynku). Operatorzy spodziewając się tylko jednego Tango nagle mają przed sobą dwójkę ludzi, którzy najpierw nie wpuszczają ich do mieszkania a potem (najprawdopodobniej w skutek szoku) nie wykonują poleceń operatorów - to z kolei mogło doprowadzić do zdenerwowania funkcjuszy i użycia ŚPB z poza katalogu. Przy samym "glebowaniu"również mogły nastąpić uszkodzenia ciała - nie jest to procedura wykonywana w delikatny sposób.
Grunt, że policja przyznała się do popełnienia błędu i zobowiązała się naprawić wyrządzone szkody.
Takie pomyłki zdarzają się na całym świecie, ale tylko u nas robi się z tego wielkie halo i kręci aferę.

To tyle z mojej strony. Mam nadzieję, że przynajmniej trochę przybliżyłem Wam sprawę i pomoże Wam to zrozumieć dlaczego tak się stało.

Pozdrawiam
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka