Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Łukasz Szczygło - kandydat do Rady Miasta (os. Tysiąclecia)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dede



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 197
Skąd: Rams-stadt

PostWysłany: Sob Paź 23, 2010 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulwar napisał:
Nie lista nie będzie dłuższa panie DSmile Pan panie D skoro tak bardzo chce to czemu pan nie staruje dorady miasta czemu pan nie próbuje nic robić ja nie tylko mówię ja bynajmniej coś usiłuje działaćSmile
Coż najlepiej narzekać niż coś zrobić


Wyjaśnijmy sobie dwie rzeczy:

1) nie startuję do żadnej rady - nie mam czasu na udawanie działalności na rzecz miasta. poza tym - nie odpowiada mi rola mięsa armatniego na odległych miejscach list kandydatów. a na prowadzenie kampanii z pierwszych miejsc nie pozwala mi urzędnicza apolityczność i chroniczny brak czasu. Dla miasta i dla powiatu do tej pory zrobiłem całkiem sporo, ale nie będę się tym chwalił, bo jestem tylko trybem w maszynie i staram się działać i pracować najlepiej jak potrafię.

2) nie narzekam na nikogo - ani na Pana kandydata, ani na nikogo innego. Jestem po prostu niepoprawnym realistą. Przeżyłem już kilka kampanii samorządowych i wiem, jak to wygląda.

Osobiście wolę po cichu i skutecznie pracować, a nie wołać o tym co chcę zrobić. NIe jestem medialny i nie lubię sobie przypisywać zasług innych osób.
Nie życzę Panu kandydatowi źle, ale widziałem listę, na której Pan kandydat się znajduje. Znając specyfikę tworzenia takich list - pozostaje mi życzyć powodzenia. Mam nadzieję, że nawet jeśli Pan kandydat nie zdobędzie mandatu radnego, to będzie starał się zrealizować mimo wszystko wszystkie swoje pomysły i nie będzie czekał na kolejne wybory.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Dawid Komuda



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 168
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 23, 2010 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dede napisał:
Na początku tego tematu kandydat odpowiedział na wszystkie możliwe pomysły i postulaty. Im bliżej wyborów tym lista obietnic będzie dłuższa.

Proszę zwrócić uwagę na frazę: "nie obiecuję, że to zrobię, ale że będę chciał". Ja chcę i to bardzo, wszyscy chcemy - jakoś z tego chcenia nic się nie urodziło.

Bardzo proszę o zachowanie trzeźwego podejścia podczas wyborów. Przejrzałem dziś listy chętnych do rady miasta i powiatu i z przykrością stwierdzam, że te wybory świeżej krwi nie przyniosą. Obym się mylił.


Kwestia programu poszczególnego kandydata to jedna sprawa. Sam radny niestety nie jest wstanie "zmienić" miasta czy zrealizować swoich pomysłów(nawet gdyby były one trafne i profesjonalnie przygotowane).

Aby zrealizować swoje zamierzenia potrzebna jest grupa/koalicja. Niestety na tym to polega. Radny musi mieć umiejętność porozumienia z innymi i "gromadzić" osoby go popierające. Czasami to paraliżuje zmiany gdy dla inicjatywy, nawet dobrej nie ma większości. I to jest umiejętność, która jest istotna.
_________________
www.eknurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ulwar



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 96

PostWysłany: Sob Paź 23, 2010 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też nie uważam sie za osobę medialną , w swojej partii krytykuję i jestem swoistym niepokornym. Gorzej jest realizować pewne pomysły bez partii czy rady miast jak np nowy dom kultury .
oczywiście wiem że startując z 8 miejsca liście mam małe szanse dlatego działa na rożnych polach jak np forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dede



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 197
Skąd: Rams-stadt

PostWysłany: Sob Paź 23, 2010 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzymam kciuki i powodzenia. obyś nie przestał działać 22.11.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maver



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 380
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 23, 2010 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co mają przystanki do zakazu palenia? Dontknow Dontknow Dontknow

I niby dlaczego te knajpy mają upaść? Skoro będzie tak w każdej, to ludzie będą wychodzić " na dymka " ja nie widzę w tym żadnego kłopotu.

A siedząc w pubie dym z fajek mi przynajmniej przeszkadza, jestem osobą niepalącą to dlaczego kto inny ma mnie truć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ulwar



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 96

PostWysłany: Sob Paź 23, 2010 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I niby dlaczego te knajpy mają upaść? Skoro będzie tak w każdej, to ludzie będą wychodzić " na dymka

Bo w Unii miejsce publiczne oznacza też miejsce przed knajpa więc właściwie można palić u siebie w domu tylko . Po wprowadzeniu tego nakazu w Irlandii upadło 60 procent pubów bo do pubów jednak chodzą ludzie palący . Bo w małych pubach nie ma miejsca do wprowadzania do palarni .
W Irlandii dochodziło do absurdów jak babcia posądzała babcie oto że paliła sobie we własnym ogródku bo paliła jej na drugi ogródek.
Poza tym każdy ma prawo palić lub nie ale nie palący nie mają prawa wszystkim narzuca swoich praw .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 23, 2010 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sęk w tym, że wolność jednego człowieka kończy się tam gdzie zaczyna drugiego Smile
Ja osobiście nienawidzę dymu papierosowego... jak ktoś chce truć to niech truje tylko siebie, a nie innych. Co do przystanków to niefajnie tak sobie stać obok kogoś kto pali, mało kto pójdzie gdzieś na bok. A druga sprawa to duże ilości niedopałków na ziemi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maver



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 380
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokaz mi który pub w Knurowie upadnie od tego zakazu, bo jakos tych " duzych " nie widze Dontknow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ulwar



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 96

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do pubów padnie dużo bo takie puby jak dwójka , riders, metamorfozy, nie są przystosowane do zrobienia palarni
I proszę M wyraźnie czytaj W Irlandii padły puby bo w małych pubach nie było miejsca na przystosowanie do nakazu zastosowania specjalnych pomieszczeń dla palaczy Wink Poza tym mówisz jak osoba która nigdy w takich miejscach nie bywa...

Co do przystanków ja uważam że zamiast gnębić palaczy zrobić zamiast tych plastikowych bydek które jednym kopnięciem sie rozwalają i potem stoją takie szpetne ramy zdemolowane i ciągle na ciebie pada -to zrobić jak za PRL murowane przystanki gdzie każdy czuł się bezpiecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ulwar



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 96

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 A poza tym to jest tak większość osób nie idzie na wybory potem mówi jak w moim mieście jest źle.
2.W momencie gdy pojawia się ktoś (kandydat na radnego ,prezydenta) zarzuca mu się że rzuca kiełbasą wyborczą bo " co on tam zrobi i tak weznie w łapę i tyle"
3 Potem gdy już wybrany jest ten gorszy jak w przypadku np L Kaczyńskiego wszyscy narzekali potem że kurde nie poszli na wybory no ale po co w sumie było iść na Tuska skoro i tak by sie pewnie nic nie zmieniło tylko potem jak wybrano L Kaczyńskiego to każdy narzekał a wystarczyło pójść i zagłosować .
5. Wszystko tak naprawdę zależy od wyborców ,kto będzie rządził w mieście itp Tylko wystarczy chcieć . Wystarczy chcieć posłuchać kogoś kto ma chęci a nie myśleć zawsze że każdy polityk to 'świnia'
Ja też nie przepadam za polityką ale mam wybór albo zrobię coś w tym mieście (szanse mam poprzez właśnie rade miasta) albo będę patrzył jak inni marnują czas i nic z MOIM I WASZYM MIASTEM NIE ROBIĄ
TO TYLE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulwar napisał:

2.W momencie gdy pojawia się ktoś (kandydat na radnego ,prezydenta) zarzuca mu się że rzuca kiełbasą wyborczą bo " co on tam zrobi i tak weznie w łapę i tyle"

Jak nie zarzucasz to zadeklaruj się na piśmie, u notariusza że jak nie spełnisz 50% obetnic wyborczych to wpłacisz np 10 tysięcy złotych na wybrany cel społeczny.



Ulwar napisał:

Potem gdy już wybrany jest ten gorszy jak w przypadku np L Kaczyńskiego wszyscy narzekali potem że kurde nie poszli na wybory no ale po co w sumie było iść na Tuska skoro i tak by sie pewnie nic nie zmieniło tylko potem jak wybrano L Kaczyńskiego to każdy narzekał a wystarczyło pójść i zagłosować .

Nie będę głosował na jednego kandydata tylko dlatego, że ten drugi jest gorszy (a i co do tego mam wątpliwości), sorry to dla mnie za mało. Czy od czasu jak Tusk jest premierem to coś się zmieniło? Kompletny zastój i stagnacja. Pewnie Twoim zdaniem to świetny premier haha, w platformie liczą się tylko słupki poparcia, ten rząd bez sztabu PRowcór i innych speców od wizerunku nie istnieje. No ale to wstyd nie głosować na PO jeśli jest się młodym, wykształconym z dużego miasta Very Happy
Dla mnie PiS i PO to jedno i to samo, tylko że PiS jest bardziej za kościołem i nie przejmuje się zbytnio swoim wizerunkiem. Obie partie, tak samo z resztą jak SLD i PSL nie warte mojego głosu, przynajmniej na szczeblu centralnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulwar napisał:
Potem gdy już wybrany jest ten gorszy jak w przypadku np L Kaczyńskiego wszyscy narzekali

Uważasz, że Lech Kaczyński był gorszym kandydatem na prezydenta RP niż Donald Tusk? Dlaczego uważasz, że "wszyscy narzekali"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ulwar



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 96

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego Uważam że wszyscy narzekali ?
Kabarety na jego temat, We wszystkich gazetach wyśmiewanie wizerunku prezydenta itp- uważam że albo wybieramy kogoś i jesteśmy odpowiedzialni za swój wybór i szanujemy ten wybór a nie jak robi to np to J.Kaczyński
mówiąc że B .Komorowski został wybrany z przypadku
Po prostu nie rozumie jak można wybrać prezydenta a potem wieszać na nim wszystkie przysłowiowe psy. Moi znajomi co głosowali na zmarłego prezydenta potem sami śmiali się z niego i nie chcieli się przyznać ze na niego głosowali -coś mi tu w tym momencie nie pasuje.

Czy Był Gorszym Kandydatem ? Był Mniej reprezentatywny , i mniej obyty w świecie a dziś rola prezydenta niestety ogranicza się do roli reprezentatywnej .



Nie będę głosował na jednego kandydata tylko dlatego, że ten drugi jest gorszy


I to jest najgorsze nie pójdę nie zagłosuję ale siedzę i narzekam ze nic się nie zmienia Albo lepiej biorę nogi za pas i uciekam do Irlandii .


Czy od czasu jak Tusk jest premierem to coś się zmieniło?

Hmmm nie powiem że zmieniło się wiele nie jest to jak określasz mój ideał - ale spójrzmy na ilość wybudowanych dróg w czasie rządów PO choćby te wokół Knurowa to (autostrady) za Pisu nic się nie działo.




Jak nie zarzucasz to zadeklaruj się na piśmie, u notariusza że jak nie spełnisz 50% obietnic wyborczych to wpłacisz np 10 tysięcy złotych na wybrany cel społeczny.

To jest bardzo interesujące panie Karolu Jeden radny idzie do rady miasta z pomysłami z programem wyborczym i celami do realizowania ale jeśli są tam ludzie którzy go blokują właściwie nie może zrobić nic . Dlaczego ma za tych ludzi -a może trzeba wymienić radnych na tych którzy chcą działać . Może trzeba iść na wybory? Bo jak się na nie nie pójdzie to może dalej w domu narzekać . Bo inni mogą wybrać za pana tych którzy będą blokować takich radnych co chcą coś robić.


Poza tym Cel społeczny ? Smile O ile pieniężnie to byłby problem Bo jestem tylko studentem to jeśli utworze Knurowie straż dla zwierząt i o ile znajdę ludzi którzy chcą mi w tym pomóc to już będzie to cel społeczny i nie muszę tego robić jako radny -bo mam to zamiar zrobić i tak i tak . Tylko będąc radnym byłoby mi łatwiej -bo podejrzewam że moje pismo trafi na biurko i nikt się tym nawet nie zajmie.



Obie partie, tak samo z resztą jak SLD i PSL nie warte mojego głosu

Wysokie mniemanie o sobie to podstawa panie Karolu tak jak mówię tylko potem naprawdę niech pan nie mówi że jest w Polce źle bo pan się do tego przyczynia:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulwar napisał:


"Nie będę głosował na jednego kandydata tylko dlatego, że ten drugi jest gorszy"

I to jest najgorsze nie pójdę nie zagłosuję ale siedzę i narzekam ze nic się nie zmienia Albo lepiej biorę nogi za pas i uciekam do Irlandii .



Sorry, ale oni wszyscy już byli, więc po co mam oddawać głos na kogoś kto się nie sprawdził? Ludzie mają najwyraźniej krótką pamięć i szybko wybaczają politykom. W wyborach prezydenckich głosowałem w I turze, mój kandydat nie przeszedł, dwaj którzy zostali byli przeciwieństwem tamtego z I tury więc na nich nie głosowałem.


Ulwar napisał:
"Czy od czasu jak Tusk jest premierem to coś się zmieniło?"

Hmmm nie powiem że zmieniło się wiele nie jest to jak określasz mój ideał - ale spójrzmy na ilość wybudowanych dróg w czasie rządów PO choćby te wokół Knurowa to (autostrady) za Pisu nic się nie działo.


Akurat autostrady powinny być ostatnim aspektem jakim zdecydowana większość poprzednich rządów powinna się chwalić, no ale jak widać ciężko wymienić jakikolwiek godny uwagi 'sukces' rządu Tuska. Tutaj znaleziony na szybko link z 2008 roku http://www.tvn24.pl/12690,1549463,wiadomosc.html
Uczciwie powiem, że podobało mi się zachowanie Ewy Kopacz w sprawie szczepionek (wyszło na dobre, ale jakimi pobudkami się kierowałą nie wiem), poza tym nic dobrego mi do głowy nie przychodzi.
Ulwar napisał:

"Obie partie, tak samo z resztą jak SLD i PSL nie warte mojego głosu"

Wysokie mniemanie o sobie to podstawa panie Karolu tak jak mówię tylko potem naprawdę niech pan nie mówi że jest w Polce źle bo pan się do tego przyczynia:)

Kocham ten argument. Jest właśnie zupełnie odwrotnie, nie głosując nie przyczyniłem się do tego, że prezydentem jest ciapowaty pionek Tuska Komor czy też niezrównoważony emocjonalnie Kaczor, mam czyste sumienie. Dopóki w wyborach nie wystartują prawdziwi liberałowie typu specjaliści z Centrum Adama Smitha to pozostaje mi nie głosować, albo ostatecznie głosować na Korwina.

Ulwar napisał:

ale jeśli są tam ludzie którzy go blokują właściwie nie może zrobić nic

Czyli ogólnie demokracja jest do dupy Smile

BTW
Na wybory samorządowe się wybieram i tutaj raczej mniej mnie interesuje kto z jakiej partii startuje.
P.S proszę o używanie znacznika [quote ] przy cytowaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maver



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 380
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 1:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale Knurów to nie Irlandia i nie mamy tu wielkich pubów.

Podejrzewam, że może JEDEN pub będzie w stanie zbudować pomieszczenie dla palaczy.


A co do przystanków, plastikowe są widocznie tańsze, czy ktoś każe je kopać i niszczyć? No sorry, skoro mamy takich obywateli, to już niczyja wina.

No i co ma zakaz palenia do materiałów z których buduje się przystanki?

No i ostatnie pytanie, byłeś w Irlandii czy powiedział Ci to kolega kolegi?

W pubach bywam i mi osobiście przeszkadza dym z papierosów.


A powiedz mi, czy to że media sie śmiały z L. Kaczyńskiego oznacza że był złym prezydentem? No to sorry, ale dla mnie to żaden argument.
Ja na niego głosowałem i się tego absolutnie nie wstydzę. W czym niby Komorowski jest bardziej reprezentatywny?


Ja tam popieram młodych, niech wkońcu zmieni się pokolenie naszych polityków, może będzie w Polsce lepiej Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka