Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Agnieszka Luty - kandydatka do Sejmiku Województwa Śląskiego
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnieszka Luty



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 8:54 pm    Temat postu: Agnieszka Luty - kandydatka do Sejmiku Województwa Śląskiego Odpowiedz z cytatem

Witam
Po tym , jak został zmasakrowany poprzedni kandydat pewnie powinnam siedzieć cicho , ale zaryzykuję . Nie jestem politykiem , po raz pierwszy startuję w wyborach samorządowych ( z listy PO) do Sejmiku Województwa Śląskiego . Okręg wyborczy do sejmiku jest bardzo rozległy - miasta Gliwice i Bytom , powiaty gliwicki , lubliniecki i tarnogórski ; zawsze powyżej 100 kandydatów , wiele komitetów i do sejmiku wchodzi tylko 7 osób . W poprzednich wyborach najlepszy wynik w okręgu to ponad 20 tys. głosów . Szanse na to ,żeby do sejmiku wszedł człowiek z Knurowa są chyba niewielkie , ale nie można zapominać , że to właśnie sejmik kształtuje strategię całego regionu. Ja z Knurowa nie jestem , mieszkam w Gliwicach , pracuję w Tarnowskich . Ale Knurów nie jest mi całkiem obcy . Pracowałam w Knurowie przez kilka lat ( w przychodni na Krywałdzie , jeszcze zanim zostałam mężatką - lekarz stomatolog Agnieszka Szlachta-Machi ) i miałam okazję obserwować takie dzielnice Knurowa jak Krywałd czy Szczygłowice . Widzę różnicę miedzy powiatem grodzkim Gliwice a powiatem ziemskim gliwickim. Między nimi jest przepaść . W temacie wykształcenia : lekarz stomatolog + Zarządzanie Placówkami Służby Zdrowia (Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach) , Zarządzanie Finansami Przedsiębiorstw ( Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu ) egzamin poństwowy dla członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa (Ministerstwo Skarbu Warszawa ) Pozdrawiam Agnieszka Luty
_________________
Agnieszka Barbara Luty -kandydatka do Sejmiku Województwa Śląskiego z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 4 (Gliwice , Bytom , powiaty gliwicki , tarnogórski , lubliniecki )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Maver



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 380
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jakie masz propozycje dla nas, mieszkańców Knurowa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Agnieszko, przypuszczam, że chodzi Pani o "zmasakrowanie" Macieja K. Nikt go tutaj nie obraził ani nie poniżył. Cały wic polega na tym, że ten pan pojawia się na forum co 4 lata z informacją, że będzie kandydował. Cóż z tego, jeżeli cały jego "występ" na forum ogranicza się do pytania "co wam mogę obiecać?". Ludzie chcą wiedzieć kto ma jakie poglądy, propozycje i wizje tego, co będzie robił w RM czy Sejmiku, oprócz pobierania diety z budżetu.

Dlatego dołączę się do pytania Mavera. Co wynika z Pani obserwacji, że istnieją różnice w rozwoju miasta-powiatu Gliwice i powiatu ziemskiego? Jakie Pani widzi szanse dla miast i wsi gliwickiego? Co Pani myśli o tym, że kilku zakonników ukradło miejsca pracy kilkudziesięciu mieszkańcom miasta i zubożyło budżet miasta o ładnych kilkaset tysięcy rocznie z tytułu podatków? Oczekuje Pani naszego poparcia więc myślę, że tematy poruszane na naszym forum nie są Pani obce i wie Pani o czym piszę.

Proszę napisać jaki ma Pani program i co jest głównym "konikiem". Gospodarka? Ochrona zdrowia? Komunikacja?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka Luty



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
W ostatnim czasie próbowałam zapoznać się ze strategiami rozwoju poszczególnych miast , min. Po to , aby umiejscowić je w strategii rozwoju całego województwa . Z Knurowem miałam problem , ostatni dokument pochodzi z początku 2005 ( a więc dane liczbowe to 2003 i 2004 ) , a na stronie internetowej miasta łatwiej znaleźć informacje o przyrodzie niż o stopie bezrobocia . Dlatego oparłam się głównie na opracowaniu porównawczym dotyczącym powiatów aglomeracji śląskiej z lutego 2010 , które uwzględnia Gliwice i powiat gliwicki. Niestety uzasadnia to pogląd , że między powiatem grodzkim , a ziemskim jest przepaść .
PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
Wskaźnik – ilość podmiotów zarejestrowanych w systemie regon na 10 tys. mieszkańców
Gliwice - 1102 , powiat gliwicki – 679
Wskaźnik – osoby prowadzące działalność gospodarczą na 1 tys. mieszkańców
Gliwice – 72 , powiat gliwicki – 52
Te wskaźniki mają duże znaczenie , bo przekładają się bezpośrednio na miejsca pracy.
BEZROBOCIE
Wskaźnik – pracujący ogółem jako procent mieszkańców
Gliwice – 36,7% , powiat gliwicki -21,5 %
Wskaźnik – stopa bezrobocia . Tutaj zmienia się dosyć szybko ( teraz około 9 ) , ale istotne znaczenia ma stała tendencja , która tu występuje . Bezrobocie w powiecie jest o 2 do 3 punkty procentowe wyższe niż w Gliwicach . To oznacza , że ludzie pracują poza Knurowem ( łatwiej tam o pracę , bezrobocie jest niższe ), tam robią zakupy, korzystają z usług i wydają pieniądze . Przekłada się to bezpośrednio na ilość miejsc pracy w Knurowie np. w sektorze usług.
JAKOŚĆ ŻYCIA MIESZKAŃCÓW
Wskaźnik – wydatki inwestycyjne budżetów (gminy , powiaty ) na mieszkańca
Gliwice- 790 , powiat gliwicki-375
Wskaźnik – wydatki gmin i powiatów na kulturę i sztukę na mieszkańca
Gliwice-117 , powiat gliwicki – 60
Wskaźnik – wydatki gmin i powiatów na kulturę fizyczną i sport
Gliwice -140 , powiat gliwicki -124

OPIEKA SPOŁECZNA
Wskaźnik – procent wydatków budżetowych przeznaczonych na pomoc społeczną .
Gliwice -12,3 , powiat gliwicki – 17,7
Tutaj akurat wskaźnik jest wyższy , ale to nie znaczy , że jest lepiej . Więcej osób wymaga pomocy i więcej na ten cel trzeba wydać z budżetu . Najlepiej , gdyby nikt nie potrzebował pomocy opieki , a więc wskaźnik 0 .
To tyle w temacie pobieżnej analizy . Chciałabym prosić o zwrócenie uwagi na to , że kandyduję do sejmiku . Pewne pytania powinny być kierowane do rady miasta i do rady powiatu . Sejmik województwa kształtuje politykę i strategię dla całego regionu . Dlatego takie znaczenie ma dostrzeganie dysproporcji i wdrażanie polityki , która zapewni zrównoważony rozwój wszystkich powiatów . Tylko poprzez wzmacnianie pozycji konkurencyjnej miasta i wzrost jego atrakcyjności inwestycyjnej można zmniejszać różnice . Jak to zrobić – to też już bardziej pytanie do rady miasta bo dotyczy bezpośrednio Knurowa. Ja chciałabym , żeby problemy powiatu gliwickiego były dostrzegane w regionie .
Każdego , kogo interesuje mój program zapraszam na www.agnieszkaluty.pl
Pozdrawiam Agnieszka Luty
_________________
Agnieszka Barbara Luty -kandydatka do Sejmiku Województwa Śląskiego z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 4 (Gliwice , Bytom , powiaty gliwicki , tarnogórski , lubliniecki )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maver



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 380
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli generalnie dla Nas, szarych obywateli oprocz pokopiowanych danych z internetu, nie masz nic do zaproponowania? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka Luty



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Zeby proponować rozwiązania , trzeba najpierw zastanowić się nad przyczynami . Nie uważam , żeby analiza sytuacji mogła w czymś zaszkodzić.
Mogłabym tu napisać , że obiecuję nowy stadion . Wygląda na to , że wszyscy oczekują tego typu obietnic " dla maluczkich" . Ale to nie należy do kompetencji radnego wojewódzkiego i nie zamierzam takich obietnic tu składać. Ale myślę , że Knurów potrzebuje osób życzliwych w sejmiku - bo może sejmik będzie musiał wydać pozytywną opinię w sprawie budowy tego stadionu , albo będzie mógł podjąć uchwałe o udzieleniu pomocy finansowej na ten cel. Niezależnie od tego kogo mieszkańcy wybiorą na swoich przedstawicieli pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Agnieszka Luty
_________________
Agnieszka Barbara Luty -kandydatka do Sejmiku Województwa Śląskiego z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 4 (Gliwice , Bytom , powiaty gliwicki , tarnogórski , lubliniecki )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maver



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 380
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem poprostu ciekaw, co mi da to, że na daną osobę zagłosuję.


A wklejenie mi tutaj procencików, udziałow itp. nie bawi mnie, do tego też mam dostęp.

Ale jak narazie wydajesz sie chyba najpoważniejsza kandydatką do tego stąpasz twardo po ziemi....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaktus



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 131

PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i Pani Agnieszka Luty została radną Sejmiku, czyli są osoby które zaprezentowały się na forum i osiągnęły sukces wyborczy. Gratulacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chwastow



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 84

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe, czy to już koniec przygody pani Luty z naszym forum... obawiam się, że cel osiągnęła i teraz tu nawet nie zajrzy. Cóż, podobnie jak ci wszyscy kandydaci na radnych, żebrzący o każdy głos. Ci, którym się udało - mają teraz "ważniejsze" sprawy na głowie, a ci, którzy polegli - hmm... do zobaczenia za 4 lata, kiedy znów będą utrzymywać, że forum czytają - a jakże, ale wrodzona nieśmiałość i skromność nie pozwalały na czynny udział w dyskusji Brick wall
_________________
Posiadam osobowość 'borderline'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ilumir



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 80

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego nie głosowałem na nikogo z listy PO PiS'u i SLD. Jak ktoś ma takie same poglądy jak te partie to ja już dziękuję z góry. Nic dobrego z tego nie wyniknie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawid Komuda



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 168
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cudowne podejście.


Najlepiej głosować na człowieka, który będzie godnie mnie reprezentował. Nie ma znaczenia z jakiej jest partii. Ważne aby był uczciwy i przygotowany merytorycznie i zadbał o moje sprawy. Kolory nie mają znaczenia.

To dziwne, że w Polsce po tak długich latach walki o wolność, społeczeństwo nie jest zaangażowane w kreowanie rzeczywistości. Postawa obywatelska to rzadkość. Angażowanie się w politykę jest piętnowane.

W innych krajach ludzie pracują nad zmianą otoczenia.
Angażują się, bezinteresownie pomagają swoim przedstawicielom.

Z drugiej strony jest szybka weryfikacja.
Jesteś nieefektywny, nie zostaniesz wybrany.

Niestety nasza świadomość społeczna jest niewielka. Kładziemy głowę na pieńku czekając na wyrok. Godzimy się ze stanem rzeczy, przekonani o beznadziejności sytuacji i o braku wpływu jednostki na otoczenie.
A ty możesz wiele. Dowód osobisty nie służy tylko do kupowania wódki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
podinspektor policji



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 57

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="chwastow"]ciekawe, czy to już koniec przygody pani Luty z naszym forum... obawiam się, że cel osiągnęła i teraz tu nawet nie zajrzy. Cóż, podobnie jak ci wszyscy kandydaci na radnych, żebrzący o każdy głos. Ci, którym się udało - mają teraz "ważniejsze" sprawy na głowie, a ci, którzy polegli - hmm... do zobaczenia za 4 lata, kiedy znów będą utrzymywać, że forum czytają - a jakże, ale wrodzona nieśmiałość i skromność nie pozwalały na czynny udział w dyskusji Brick wall[/quote]

A dlaczego mieli by to robić? To forum nie jest żadną siłą. Ilu tak naprawdę jest forumowiczów? 40?
Reszta to zalogowani pod dziwnymi nickami przedstawiciele urzędu i ich "przedstawiciele".
W sumie to się dziwie aby dla paru osób dyskutować tutaj o przyszłości miasta i ryzykować wiadro pomyj na głowę dla tej garstki osób, z którą nikt się nie liczy. Możemy sobie tutaj dyskutować ile wlezie. Większość mieszkańców naszego miasta patrzy na swoje m3 i ma resztę w nosie. To forum, swoje podwórko i miasto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ilumir



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 80

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawid Komuda napisał:

Nie ma znaczenia z jakiej jest partii.

Ma. Skoro zapisał się do tej partii to znaczy, że ma podobne poglądy jak ta partia. NO chyba, że ktoś się zapisuje tylko dlatego, że dana partia ma największe poparcie. To wtedy to już POrażka.

Reszta postu brzmi jak z ulotki wyborczej, więc się już nie będę wypowiadał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
podinspektor policji



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 57

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ignorancja i krótkowzroczność. Nie warto komentować.
Najlepiej opisuje to mój post powyżej.


Tak, tak wszyscy wyłączmy myślenie i niech nasi wodzowie nas prowadzą.
Jacy ciemni, nieświadomi wyborcy tacy rządzący.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawid Komuda napisał:
To dziwne, że w Polsce po tak długich latach walki o wolność, społeczeństwo nie jest zaangażowane w kreowanie rzeczywistości. Postawa obywatelska to rzadkość. Angażowanie się w politykę jest piętnowane.

Uważam, że 99 proc. odpowiedzialności za taki smutny stan ciąży na naszej "klasie politycznej" (nie tylko na posłach, senatorach, ale zwłaszcza na władzach lokalnych). Wystarczyło im kilkanaście lat, żeby całkowicie zarżnąć w społeczeństwie energię drugiej S i zniszczyć zaufanie do przedstawicieli władzy. Właściwie nic dziwnego, że ludzie śmieją się z wyborów, jeśli doświadczenie podpowiada im, że zmiany będą pozorne a mafia oszustów pcha się do polityki tylko po łatwe profity. Są wyjątki (i Ty do nich należysz), ale walka jest nierówna a wynik przesądzony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka