Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wiara - prawo kanoniczne - osoba ksi?dza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Plumowski

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 6:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
Plumowski napisał:

Stwierdzam, ?e to bzdury ..

Czym ró?ni sie sytuacja w?satych w okularach w wymy?lonej przeze mnie religii, od sytuacji osób nie wierz?cych, w wiekszo?ci religii ogólnoswiatowych? Ano, niczym. I je?li tego nie rozumiesz to nie oznacza, ?e to bzdury. Ale oczywi?cie ja jestem trollem, a kto? taki jak ty, który nie podaje ?adnych merytorycznych argumentów tylko rzuca inwektyw? i ko?czy dyskusj?, to wzór kultury polemicznej.

Czu?em, ?e za du?o zostawi?em cytowanego tekstu i nie zrozumiesz.
?adne inwektywy; moja odpowied? dotyczy?a pierwszego zdania.
Teraz zrozumia?e?, co mia?em na my?li pisz?c bzdury?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz

Wysłany:     Temat postu: Reklama Google

Powrót do góry
horrrnet

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plumowski napisał:
moja odpowied? dotyczy?a pierwszego zdania.
Teraz zrozumia?e?, co mia?em na my?li pisz?c bzdury?

Praktycznie mój ca?y komentarz zawar? sie w pierwszym zdaniu. Dlaczego wyobra?enie sobie czego? nazywasz bzdur?? Dalej twierdz?, ?e nie ma wielkiej róznicy pomi?dzy jedn? religi?, która uwa?a, ?e osoby niewierz?ce s? z?e i zas?uguj? na kar? wiecznych tortur,
Ewangelia Marka 16,16
„Kto uwierzy i przyjmie chrzest, b?dzie zbawiony, a kto nie uwierzy, b?dzie pot?piony.")
a inn?, która podobnie ocenia osoby z w?sami i w okularach.
Powrót do góry
cichy_1948

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przebi? osinowym ko?kiem nale?a?o wied?m?, aby nie potrafi?a ju? wsta? nigdy z grobu, wzgl?dnie oczy?ci? j? ogniem, lub dekapitowa? g?ow?. Inaczej powstanie i dalej b?dzie robi? swoje ze zdwojon? si??...

Ateizm to oczywi?cie wiara, ?e Boga nie ma. No có?, niech sobie wierz?.

Cytat:
Za chiny nie potrafi? zrozumie? czyjego? zainteresowania nie swoj? bajk?...

No có? jest pewna grupa osób, która wtr?ca si? w nie swoje sprawy, interesuje si? np. nie swoimi dochodami, wierzy w sprawiedliwo?? spo?eczn? itp. to oczywi?cie rodzaj z?odziei - bardzo niebezpiecznych. Znamy ich pod powszechn? nazw? socjalistów. Socjalizm emanuje na ró?ne sposoby, pod postaci? skrajnych ideologii takich jak komunizm, faszyzm, nazizm, maoizm, trockizm itp. Tutaj mamy przyk?ad interesowania si? nie swoj? wiar? i sianie zam?tu, dzia?anie diab?a jak w mord? strzeli?.

Ale My Katolicy - wybaczamy! I modli? si? za delikwenta i jego nawrócenie b?dziemy! Bo jak wiadomo, nie ma zbawienia poza Ko?cio?em Katolickim!
Ten jest mój azard.
Powrót do góry
Balbina

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichy_1948 napisał:
Bo jak wiadomo, nie ma zbawienia poza Ko?cio?em Katolickim!

Ju? mi ?al tych wiecznie pot?pionych ewangelików, prawos?awnych, buddystów, ?ydow, muzu?maów - a tak sie starali.
Powrót do góry
cichy_1948

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi tak?e ich ?al.

PS. Buddyzm to nie religia

Pozdrawiam
Ten jest mój azard.
Powrót do góry
Quill

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichy_1948 napisał:

To kompletnie nielogiczne stwierdzenie. Nie da si? wierzy? w nieistnienie czego? lub kogo?, tak samo jak takiego nieistnienia si? nie udowadnia. Ci??ar wiary i ewentualnego udowadniania jest po stronie ludzi, którzy twierdz? ?e co? lub kto? istnieje.
Wywodu o faszystach, nazistach i socjalistach jak i o dzia?aniu diab?a chyba nawet nie warto komentowa?.
Powrót do góry
Balbina

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichy_1948 napisał:
Buddyzm to nie religia

A co? Nie jestem bieg?a w te klocki ale by?am przekonana ?e oni wierz? w Budd?.
Powrót do góry
cichy_1948

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Quill napisał:
cichy_1948 napisał:

To kompletnie nielogiczne stwierdzenie. Nie da si? wierzy? w nieistnienie czego? lub kogo?, tak samo jak takiego nieistnienia si? nie udowadnia. Ci??ar wiary i ewentualnego udowadniania jest po stronie ludzi, którzy twierdz? ?e co? lub kto? istnieje.
Wywodu o faszystach, nazistach i socjalistach jak i o dzia?aniu diab?a chyba nawet nie warto komentowa?.

Chyba wa?? ?artujesz. Jak mo?na udowodni? dogmaty wiary? Wiara jak sama nazwa wskazuje polega na WIERZE! Inaczej mówi?c, gdyby istnienie Boga da?o si? w jakikolwiek sposób materialnie udowodni?, przesta?aby by? to WIARA!

W ksiedze jest napisane: "B?ogos?awieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli..."

Je?eli czego? nie warto komentowa?, to po co komentujesz, ?e nie b?dziesz komentowa?? Nie odpowiedzia?em tobie, tylko u?ytkownikowi Plumowskiemu.

Buddyzm to bardzo niebezpieczna sekta.
Ten jest mój azard.
Powrót do góry
Balbina

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="cichy_1948"][quote="Quill"]
cichy_1948 napisał:

Oj. D'oh!
Powrót do góry
Quill

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichy_1948 napisał:

Chyba wa?? ?artujesz. Jak mo?na udowodni? dogmaty wiary? Wiara jak sama nazwa wskazuje polega na WIERZE! Inaczej mówi?c, gdyby istnienie Boga da?o si? w jakikolwiek sposób materialnie udowodni?, przesta?aby by? to WIARA!

Je?eli czego? nie warto komentowa?, to po co komentujesz, ?e nie b?dziesz komentowa?? Nie odpowiedzia?em tobie, tylko u?ytkownikowi Plumowskiemu.

Napisa?em EWENTUALNEGO udowadniania, bo nie mia?em na my?li tylko i wy??cznie katolicyzmu i zwi?zanych z nim dogmatów. Oczywi?cie masz w tym wypadku racj? - je?li kto? jest chrze?cijaninem istnienia swojego absolutu dowodzi? nie b?dzie. Ale kto? mo?e wierzy? w Zeusa, Boga S?o?ce czy Niewidzialnego Ró?owego Jednoro?ca i wtedy by? mo?e b?dzie próbowa? eksponowa? dowody na istnienie tych bóstw, dla przekonania innych. Wiara tej osoby b?dzie wówczas wspó?istnia?a z przekonaniem o prawdziwo?ci dowodów.
Dlaczego komentuj?? Bo wrzucasz wszystkich do jednego worka, generalizujesz, a przy okazji strzelasz na lewo i prawo straszn? megalomani?, która pozwala Ci mocno wywy?sza? swoj? wiar?. A tego nie lubi?.
Dyskusje mi?dzy wierz?cymi a ateistami jeszcze chyba nigdy nie doprowadzi?y do konstruktywnych rozwi?za?, mo?e dlatego, ?e ?adna ze stron nie jest nastawiona na taki efekt ko?cowy.
Powrót do góry
cichy_1948

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Quill napisał:
Napisa?em EWENTUALNEGO udowadniania, bo nie mia?em na my?li tylko i wy??cznie katolicyzmu i zwi?zanych z nim dogmatów. Oczywi?cie masz w tym wypadku racj? - je?li kto? jest chrze?cijaninem istnienia swojego absolutu dowodzi? nie b?dzie. Ale kto? mo?e wierzy? w Zeusa, Boga S?o?ce czy Niewidzialnego Ró?owego Jednoro?ca i wtedy by? mo?e b?dzie próbowa? eksponowa? dowody na istnienie tych bóstw, dla przekonania innych. Wiara tej osoby b?dzie wówczas wspó?istnia?a z przekonaniem o prawdziwo?ci dowodów.
Dlaczego komentuj?? Bo wrzucasz wszystkich do jednego worka, generalizujesz, a przy okazji strzelasz na lewo i prawo straszn? megalomani?, która pozwala Ci mocno wywy?sza? swoj? wiar?. A tego nie lubi?.
Dyskusje mi?dzy wierz?cymi a ateistami jeszcze chyba nigdy nie doprowadzi?y do konstruktywnych rozwi?za?, mo?e dlatego, ?e ?adna ze stron nie jest nastawiona na taki efekt ko?cowy.

Dzi?kuj? za odpowied?. Rozumiem twój punkt widzenia. Jestem katolikiem i nie mog? stawia? innych wiar na równi z moj?, poniewa? sta?bym si? wtedy z?ym katolikiem, a tego nie chc?. Masz racj? je?li chodzi o megalomani?, ale to ju? Nasz narodowy charakter, który Polacy w genach nosz?, a osobi?cie nie uwa?am, by ta cecha by?a z?a. Inaczej mo?e oczywi?cie s?dzi? kto? inny, wychowany np. na idiotycznym ha?le gloria victis. Ja zosta?em wychowany na oryginale, tzn. vae victis - i tego si? trzyma? bed?. A za nawrócenie innowerców odmówi? dziesi?tk? ró?a?ca.

Pozdrawiam
Ten jest mój azard.
Powrót do góry
Jonas

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, dawno mnie nie by?o i w?a?ciwie zastanawiam si? czy powróci? ale...
cichy_1948 napisał:
zmuszony jestem zaprotestowa? w obliczu tej bzdury. Owa "sekta" liczy sobie ponad 2,5 ty? lat do której przy??czali si? wyznawcy bez przymusu jak to by?o w KK. Ka?dy mo?e sobie sprawdzi? na wiki co to jest sekta i co to jest buddyzm. Warto zanim si? o?mieszy publikuj?c takie komentarze.

... tak si? zastanawiam jak wielka schizma stawia KK w zagadnieniu sekty
horrrnet

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiary nie udowadnia si?? Czy to znaczy, ?e nale?y wierzy? we wszystko co ktokolwiek nam powie? Oczywi?cie, ?e to g?upie. To mo?e nale?y wierzy? w to co napisano w Koranie albo Ksi?dze Mormona? Dlaczego nie? Olbrzymia wi?kszo?? ludzi wierzy do ko?ca ?ycia w to co wmówiono mu we wczesnym dzieci?stwie. Nie mog? wszyscy mie? racji. Pomys? by ?lepa wiara by?a wi?ksz? cnot? ni? racjonalne my?lenie pachnie mi ci??k? i naiwn? manipulacj?. O wiele bardziej wydaje si? logiczne, ?e taka idea przydaje si? kap?anom ni? jakiemukolwiek Bogu.
Wierz? bo napisano co? w Biblii? W miar? kompletne Ewangelie pochodz? z drugiej po?owy IIIw. I nie s? nawet w j?zyku orygina?u. Wcze?niej je wielokrotnie t?umaczono i przepisywano, cz?sto z b??dami, dopisywano i modyfikowano. Sk?d mo?na wiedzie? jak wygl?da? orygina?, a wi?c co powiedzia? Jezus? Poszczególne Ewangelie pe?ne s? sprzeczno?ci, a im pó?niejsza tym podaje wi?cej szczegó?ów i jest negatywniej nastawiona do ?ydów. Bóg sobie przypomina? wi?cej szczegó?ów i zra?a? si? do Narodu Wybranego coraz bardziej? Czy kiedy Jezus mówi?, ?e ani jedna jota i kreska nie zostanie zmieniona w Prawie to mia? na my?li wymóg kamieniowania pracuj?cych w Szabat i niepos?uszne dzieci? Jak si? maj? takie przepisy Prawa do pi?tego przykazania? Oczywi?ci s?uchajmy jak zinterpretuje to nieomylny papie?, a potem inny, równie nieomylny, zmieni t? interpretacj?.
Nawiedzeni niech si? modl? si? za ateistów, a atei?ci za nich b?d? mysle?.
Powrót do góry
cichy_1948

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
cichy_1948 napisał:
zmuszony jestem zaprotestowa? w obliczu tej bzdury. Owa "sekta" liczy sobie ponad 2,5 ty? lat do której przy??czali si? wyznawcy bez przymusu jak to by?o w KK. Ka?dy mo?e sobie sprawdzi? na wiki co to jest sekta i co to jest buddyzm. Warto zanim si? o?mieszy publikuj?c takie komentarze.

Sam si? o?mieszasz opieraj?c swoj? wiedz? na wikipedii. Radz? poczyta? najpierw troch? ksi??ek, z ró?nych punktów widzenia, potem si? wypowiada?.
Ten jest mój azard.
Powrót do góry
Jonas

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichy_1948 napisał:
Jonas napisał:
cichy_1948 napisał:

Sam si? o?mieszasz opieraj?c swoj? wiedz? na wikipedii. Radz? poczyta? najpierw troch? ksi??ek, z ró?nych punktów widzenia, potem si? wypowiada?.
A kto powiedzia?, ?e opieram swoj? wiedz? na wiki? Odsy?am do podstaw wszystkich tych, którzy nie maj? czasu b?d? nie s? na tyle zainteresowani tematem. Skoro ju? na poziomie podstawowym owe rewelacje o sekciarskim obliczu jednej z wielkich religii ?wiata zostaj? zakwestionowane to jakie inne ksi??ki z ró?nego punktu widzenia s? w stanie temu zaprzeczy?? Bardzo prosz? o rzeteln? odpowied?.

Buddyzm znam nie tylko z ksi??ek cho? wiele ciekawych zosta?o wydanych tak?e po polsku. Chrze?cija?stwo jak si? okazuje najmniej zg??bili najbardziej radykalni jego wyznawcy. A szkoda bo potrzeba dialogu jest w tym wzgl?dzie najwa?niejsza. W ko?cu prawda nas wyzwoli.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny
Strona 12 z 13

Skocz do: