Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakość wody w instalacji wodociągowej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daniel1983



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 30

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emanuel napisał:
Jestem " tylko" i "aż" mieszkańcem Knurowa.Bakterie e-coli w wodzie sytuacja nieznana nam ,utrudniająca naszą codzienność.Natychmiast po przeczytaniu informacji telefony do znajomych,rodziny i wyczytywałem co można było w Internecie , śledzę komunikaty,pomiary ,stosuję się do zaleceń.....tylko tyle mogę jako mieszkaniec i to jedna grupa ludzie.Osoby odpowiedzialne podjęły działania ,co widzę ....to druga grupa.A jest też radny Kandzior ,odnoszę wrażenie że " stoi" obok sprawy i ma moment by móc zaistnieć kolory ,,nazwiska i krytyka władz miasta.Zastanawiam się czy działania Kandziora czy to w RM ,czy w życiu zawodowym polegają tylko na żądaniu wyjaśnień jak sam pisze ,czy są zadania, za które ponosi odpowiedzialności?


Co do radnego Kandziora i jego istnienia w sensie politycznym ok. Patrz polityka centralna i co robi opozycja - to samo. Co może Radny poseł opozycji zrobić jeżeli nie ma władzy. Zgodnie z prawem wnosić wnioski, interpelacje etc. Radny komisji może prosić o zwołanie komisji w której zasiada i z tego co zrozumiałem tak zrobił. czy może żądać od prezesa PWiK wyjaśnień, tak ale zgodnie z KPA musi wysłać pismo na które prezes ma czas na odpowiedź do miesiąca, bądź w uzasadnionych przypadkach dłużej. Czy nagłośnienie sprawy jest czymś obok czy nie, ja uważam że tak (nie jest stanie obok). Co do działań jak Merci napisał mogą to uczynić osoby kompetentne - na przykład komisja bezpieczeństwa jednak aby to się stało komisja musi obyć posiedzenie (za zwołanie posiedzeń są odpowiedzialni członkowie prezydiów komisji - przewodniczący, wiceprzewodniczący - nie członek). Co do PWiK to tam jest cała decyzyjność oraz w ciele nadzorującym PWiK. PWiK jako świadczeniobiorca może interweniować w GPW bo ma do tego narzędzia, nie radny a tym bardziej radny opozycji. Radnego Kandziora można by było krytykować jeżeli byłby przedstawicielem władzy a nim nie jest. Nikt opozycji parlamentarnej nie obarcza za działania władzy. To nie PSL czy SLD jest winne wprowadzeniu podwyżek dla urzędników państwowych i tak samo nie jest ich zasługą wprowadzanie 500+.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kim w takim razie jest radny Kandzior? Jest radnym czy nie? Z racji pełnionej funkcji ma więcej możliwości niż ja czy Ty i jestem pewien, że gdyby podjął konstruktywną interwencję w kwestii zabezpieczenia zdrowia mieszkańców nie napotkał by na żaden opór. Dlaczego? Ponieważ tu chodzi o dobro wspólne - zdrowie i życie mieszkańców a to jest priorytet ponad podziałami.

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
daniel1983



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 30

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2016 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:
Kim w takim razie jest radny Kandzior? Jest radnym czy nie? Z racji pełnionej funkcji ma więcej możliwości niż ja czy Ty i jestem pewien, że gdyby podjął konstruktywną interwencję w kwestii zabezpieczenia zdrowia mieszkańców nie napotkał by na żaden opór. Dlaczego? Ponieważ tu chodzi o dobro wspólne - zdrowie i życie mieszkańców a to jest priorytet ponad podziałami.

Pozdrawiam
Xander


To pytanie Co mógł zrobić radny Kandzior czy inny Iksiński? Na czym interwencja miała polegać? Jak rozumiem ustawę o samorządzie interwencje radnych mają przejaw formalny w dwóch postaciach albo interpelacji albo wniosków i nic więcej. Inną drogą jest wykorzystanie stanowiska w komisji rady miasta. Interpelacje lub wnioski "obdarowane są " na sesjach więc dopiero na najbliższej ustalonej chyba że organ zwoła sesję w trybie nadzwyczajnym nie Radny Iksiński tylko osoba odpowiedzialna więc prezydium lub jeżeli się nie mylę władze miasta. Nie kojarzę innych formalny "dróg" interwencji jakie może podjąć radny miejski.Czekam na odpowiedź co jeszcze mógł zrobić radny?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2016 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy dla Ciebie po za suchymi przepisami nie ma kategorii działania niezależnego?
Co mógł zrobić radny?
Proste:
1) Puścić w obieg powziętą informację (za pomoca forum, sms, mediów spo łecznościowych)
2) Wykonać telefon lub nawet przejść sie do PWIK i dowiedzieć się jak poważna jest sytuacja, mógł też zapytać czy mogą zorganizować beczkowozy dla mieszkańców.
Radny osobiście rozmawiając z osobą w PWIK jest w stanie załatwić wiele więcej niż przeciętny "Kowalski".

Tyle i aż tyle.
Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
citizen



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 122
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2016 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informacja ze strony sanepidu z Gliwic 25.09.2016r:

http://pssegliwice.pis.gov.pl/plikijednostki/wssekatowice/pssegliwice/userfiles/file/0_2016%20oz/Informacja%20dotycz%C4%85ca%20jako%C5%9Bci%20wody.pdf

I PWIK też już wrzuciło informację:

http://www.pwik.knurow.com.pl/index.php?id=162
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2016 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
seth



Dołączył: 19 Lip 2016
Posty: 18

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2016 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i po krzyku, więcej bicia piany niż co warte. Niektórzy jak zwykle próbowali coś ugrac, na szczęście ci co powinni zadziałali szybko i sprawnie można pić niedzielną kawę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jovita



Dołączył: 20 Lis 2014
Posty: 31

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2016 5:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I po krzyku??? Trzeba było to powiedzieć pacjentom, którzy byli u lekarza. Ja byłam wśród nich. Pół doby w głową w sedesie oraz inne atrakcje, 4 dni wyłączone z życia, kilkadziesiąt zł zostawione w aptece i ... jeszcze okaże się co więcej. No ale przecież z tym nikt się nie będzie obnosił po mieście.
Po krzyku. Sprawa przycichnie. Winnych oczywiście nie ma.
A już niedługo kolejna podwyżka zasranej wody, którą radni bez zwłoki przyklepią. I po krzyku!!!!!!!!!!!!
_________________
jovita
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nicole



Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 39

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2016 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś się orientował jak uzyskać rabat w związku z pogorszeniem się jakości wody od PWIK??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
subim



Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 115
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2016 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicole napisał:
Czy ktoś się orientował jak uzyskać rabat w związku z pogorszeniem się jakości wody od PWIK??


bez obrazy ale kiedyś był taki program jednego kabaretu, gdzie był mniej więcej taki tekst:

Cytat:

– A ja się odwołam!
– A się odwołuj.
– Przez okno.

_________________
- Poruczniku Drebin, czy pan wie, że miasto opanowały pawiany???
- To chyba wina wyborców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wrona25



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 160

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2016 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najdroższa woda w kraju może być jeszcze droższa
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/prawo-wodne-wprowadzi-wzrost-stawek-i-oplat-apel-czestochowy,679186.html
i prąd też - taka dobra zmiana
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/rachunki-za-prad-w-gore,679408.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Posejdonn



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 27

PostWysłany: Czw Wrz 29, 2016 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jovita napisał:
I po krzyku??? Trzeba było to powiedzieć pacjentom, którzy byli u lekarza. Ja byłam wśród nich. Pół doby w głową w sedesie oraz inne atrakcje, 4 dni wyłączone z życia, kilkadziesiąt zł zostawione w aptece i ... jeszcze okaże się co więcej. No ale przecież z tym nikt się nie będzie obnosił po mieście.
Po krzyku. Sprawa przycichnie. Winnych oczywiście nie ma.
A już niedługo kolejna podwyżka zasranej wody, którą radni bez zwłoki przyklepią. I po krzyku!!!!!!!!!!!!


Ma Pani jakiś dowód, że dolegliwości które Panią spotkały mają związek z wodą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Wrz 29, 2016 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wrona25 napisał:
najdroższa woda w kraju może być jeszcze droższa
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/prawo-wodne-wprowadzi-wzrost-stawek-i-oplat-apel-czestochowy,679186.html
i prąd też - taka dobra zmiana
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/rachunki-za-prad-w-gore,679408.html



No cóż... to będzie droga zmiana...

trzeba z czegoś kasę wyciągnąć
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jovita



Dołączył: 20 Lis 2014
Posty: 31

PostWysłany: Czw Wrz 29, 2016 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posejdonn napisał:
jovita napisał:
I po krzyku??? Trzeba było to powiedzieć pacjentom, którzy byli u lekarza. Ja byłam wśród nich. Pół doby w głową w sedesie oraz inne atrakcje, 4 dni wyłączone z życia, kilkadziesiąt zł zostawione w aptece i ... jeszcze okaże się co więcej. No ale przecież z tym nikt się nie będzie obnosił po mieście.
Po krzyku. Sprawa przycichnie. Winnych oczywiście nie ma.
A już niedługo kolejna podwyżka zasranej wody, którą radni bez zwłoki przyklepią. I po krzyku!!!!!!!!!!!!


Ma Pani jakiś dowód, że dolegliwości które Panią spotkały mają związek z wodą?


Drogi Panie, mam dowody. Takie same jak i trzydziestka innych pacjentów, którzy tego dnia trafili do ośrodka zdrowia. A teraz zapewne zażyczy pan sobie, abym udowodniła, że nie jestem wielbłądem. Miłe. Takiego pytania mogłabym się spodziewać od np. pracownika PWiK, ale nie od zwykłego forumowicza.
_________________
jovita
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chico



Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 4

PostWysłany: Czw Wrz 29, 2016 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, że 'Posejdon' jest pracownikiem PWiK i nic nikomu nie musisz udowadniać.
Uważam, że cała ta sytuacja z bakterią coli w wodzie to jest skandal.
Szczególnie mam na myśli szybkość informacji i podejście do tematu 'nic się nie stało'.
Podwyżka wody się zbliża.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka