Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakość wody w instalacji wodociągowej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech mi ktoś odpowiedzialny powie: woda jest OK i można jej używać czy nie? Komunikat na GPW to jedno, ale brak info na stronie PWiK Knurów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
daniel1983



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 30

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Plumowski"]
daniel1983 napisał:
Rozumiem że całą noc i cały dzień lali chlor i woda już jest OK. Teraz pytanie dlaczego woda była wczoraj nie ok.?


Już wczoraj była OK.
[url]
Dzięki za info, to teraz pytanie co z przedwczoraj? GPW z 22.09 próbka OK a Sanepid z 23.09 (rano czy w nocy) próbka nie OK. Skąd gówno w wodzie. Czy może próbka skażona przez nieświadomy błąd ludzki w Sanepid Gliwice?. Czekam na odpowiedzi instytucji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
daniel1983



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 30

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max napisał:
Niech mi ktoś odpowiedzialny powie: woda jest OK i można jej używać czy nie? Komunikat na GPW to jedno, ale brak info na stronie PWiK Knurów?

Nie ma tu takich Wink Jakby GPW było odpowiedzialne za Knurów (instalacja) to mi komunikat z raportem wystarczyłby do tego że leję i piję kranówę. Jednak GPW nie jest odpowiedzialne za Knurów a PwiK być może gdzieś jest nieszczelna instalacja i gnojówa wpada do instalacji. nie wiadomo. Na razie woda jest nafaszerowana chlorem - rodzi się pytanie co jest gorsze chlor czy Cola... Dla 100% pewności czekałbym na komunikat Sanepid i PWiK.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Merci



Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 61

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daniel, próbki są pobierane nie na instalacji pwik tylko w głównym punkcie poboru z GPW (z ich sieci).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
daniel1983



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 30

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wniosek jest taki że Coli już nie ma, bo przez chlor zginęło. Jednak nadal to z czego powstało E.Coli jest w chlorowanej wodzie. Zagadka co to jest. Za taki rarytas płacimy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
daniel1983



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 30

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Merci napisał:
Daniel, próbki są pobierane nie na instalacji pwik tylko w głównym punkcie poboru z GPW (z ich sieci).
Być może. Ale uciekamy od sedna i tego co mnie wkurza. Skąd gówno w wodzie. Jeżeli go nie było niech udowodnią. Bo na dzień dzisiejszy było i koniec. Dla mnie powinni wykonać badania na składni organiczne (odchody, amoniak i inne) i przedstawić wyniki mieszkańcom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
seth



Dołączył: 19 Lip 2016
Posty: 18

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba że to wszystko burza w szklance wody (czystej Smile ) a negatywna próbka została zanieczyszczona podczas pobrania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
daniel1983



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 30

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Chyba że to wszystko burza w szklance wody (czystej Smile ) a negatywna próbka została zanieczyszczona podczas pobrania.

Ale to muszą udowodnić PWiK GPW oraz Sanepid. Na dzień dzisiejszy prawnik powiedziałby E Coli było i basta. Czekam aż się między sobą posprzeczają , bo nie wierzę że dogadają i my mieszkańcy wyjdziemy na wiadomo kogo. P.S próbka była pozytywna w terminologi ich...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Decyzję o przydatności wody do spożycia przez ludzi na terenie Knurowa podejmie 25 września 2016 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gliwicach.
źródło https://www.gpw.katowice.pl/aktualnosc,530,komunikat-dla-mieszkancow-knurowa_dotyczacy-jakosci-wody..php
czyli do jutra jeszcze żyjemy w niepewności
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my zapłacimy więcej za gaz i prąd do gotowania litrów wody i wodę butelkowaną
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
A my zapłacimy więcej za gaz i prąd do gotowania litrów wody i wodę butelkowaną
Za gaz ile? 4zł? Ludzie nie panikujcie bo nagle okazuje się, że pół knurowa zbankrutowało a druga połowa siedziała na kiblu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwrócić uwagę że we wszystkich marketach brakło wody. Tylko małe prywatne sklepy uzupełniały zapasy na bieżąco. A co do siedzenia w kiblu to ...no cóż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chyba dowiedziałam się z późno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że brakło wody w sklepach mnie nie dziwi bo ludzie kupowali po 20 butli 5L jakby wojna była. Takie zjawiska w marketach można zauważyć jak np. wszystkie sklepy są zamknięte na 1 dzień, wszyscy nagle muszą robić zakupy na pełne kosze Wink To chyba taka Polska mentalność
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Emanuel



Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 37

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem " tylko" i "aż" mieszkańcem Knurowa.Bakterie e-coli w wodzie sytuacja nieznana nam ,utrudniająca naszą codzienność.Natychmiast po przeczytaniu informacji telefony do znajomych,rodziny i wyczytywałem co można było w Internecie , śledzę komunikaty,pomiary ,stosuję się do zaleceń.....tylko tyle mogę jako mieszkaniec i to jedna grupa ludzie.Osoby odpowiedzialne podjęły działania ,co widzę ....to druga grupa.A jest też radny Kandzior ,odnoszę wrażenie że " stoi" obok sprawy i ma moment by móc zaistnieć kolory ,,nazwiska i krytyka władz miasta.Zastanawiam się czy działania Kandziora czy to w RM ,czy w życiu zawodowym polegają tylko na żądaniu wyjaśnień jak sam pisze ,czy są zadania, za które ponosi odpowiedzialności?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka