Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odejście dyrygentki ze Slavica Musa
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 9:29 pm    Temat postu: Odejście dyrygentki ze Slavica Musa Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Chórzyści Slavici Musy, wczoraj tj. 10.04.2007 poprzez głosowanie (oczywiście zgodnie z prawem), pozbyli się dyrygentki Pani Kopeć, która prowadziła ten chór przez 17 lat i włożyła w niego wiele wysiłku. Zastanawiam się, co skłoniło tak inteligentnych ludzi, którzy śpiewają tam zaledwie rok, żeby posunąć sie do takiego czynu?. Dlaczego zaczęłli postrzegać osobę Pani dyrygent jako zło? A może któryś z członków chóru przestał lubić Panią Kopeć, buntując przeciwko niej prawie cały chór. Nigdy nie było żadnych skarg, ani żadnych zastrzeżeń co do pracy i samej osoby Pani dyrygent. Jeśli komuś nie podobała się współpraca z Tą osobą, to po prostu odchodziła z chóru. Jestem w ciężkim szoku, po tym co się stało.
Życzę chórowi i nowej Pani dyrygent wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję, że nie popsujecie renomy tej Slavici, którą stworzyła Pani Kopeć.
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
pan_wątrobian



Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 63
Skąd: z zaskoczenia

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kto nowym dyrygentem? Elżbieta Płonka? Thumbsup jeśl itak, to jestem spokojny o losy Slavici
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli Pani Ela Płonka bedzie dyrygować tym chórem, to ja o niego nie jestem taka spokojna.
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pan_wątrobian



Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 63
Skąd: z zaskoczenia

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm jakoś ostatnie występy Slavici mimo, że pod kierownictwem Płonki wcale nie ustępowały tym pod batutą Kopeć. Płonka nie jest amatorką w tych sprawach i z pewnością da radę, zresztą widziałem, że z pozostałymi członkami chóru znakomicie się dogaduje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego Pani Płonka zbiera laury za to, co zrobiła Pani Kopeć? Think Przecież jak do tej pory to ona prowadziła ten chór. To, że podyrygowała raz czy dwa meskiej części chóru Slavica czyli Calvi Cantores nie świadczy o jej geniuszu.
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno...Pani Płonka doskonale też dogadywała się z Panią Kopeć i zawsze trzymała jej stronę. Dziwiła się i wiele razy powtarzała, jak dyrygent może pozwolić sobie na taką ,,samowolkę,,? Dlatego dziwi mnie teraz postawa Pani Eli.
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto w zespole był motorem tej rewolucji? Wydaje się, że bez jakiegoś kopidołka-intryganta zespół po tylu latach nie zmieniałby sobie kierownictwa muzycznego. Więc kto to inicjował?
A nowa dyrygentka, no cóż, jeżeli dała się zmanipulować i odgrywa zadaną rolę, to kiedyś też przestanie być potrzebna... Bo Stefania na pewno nie dawała sobą kręcić (i tak powinno być!). Dla Stefanii chapeau bas!
Acha i jeszcze pytanie, bo nie wiem: ktoś odchodzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Secundo, zagadzam się z tym co napisałeś! Znam Panią Stefanię nie od dziś i wiem, że napewno nie chciałaby zepsuć tego, co sama stworzyła. A co tego jak to nazwałeś kopidołka-intryganta, to napewno jakiś tam miesza...oj miesza.O co chodziło Ci w pytaniu : czy ktoś odchodzi? Smile
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wirek



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 56

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 11:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czy znamy fakty? Sytuacja została przedstawiona jakby to był "zamach stanu". A może pani Stefania sama chciała odejść? Nie wiem i nic nie sugeruję, ale robienie sensacji i na dodatek komentowanie tego publicznie nie znając całego kontekstu sprawy nie jest wg mnie uczciwe.

Ucziwie można tylko napisać: pani Stefanii bardzo dziękujemy, a nowej dyrygentce życzymy powodzenia (bez wzgledu na kontkst sprawy).

A tak na margnesie: to ciąg dalszy zmiany pokoleniowej (zawsze to smutne, bo odchodzą wielcy założyciele), bo:

1. Schola Cantorum: nowa dyrygentka (zamiast p. Pogockiego)
2. Wrazidloki: nowa kierownik (zamiast p. Grzegorzycy)
3. no i teraz Slavica Muza.

Czy pani Stefania nie prowadzi także inngeo chóru - męskiego? Tak więc to nie jest jej "zejście" ze sceny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to chodzi, że ja znam fakty i to dosyć dokładnie.
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 1:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wirek napisał:

Ucziwie można tylko napisać: pani Stefanii bardzo dziękujemy, a nowej dyrygentce życzymy powodzenia (bez wzgledu na kontkst sprawy).

Wiesz co, nie bądź taki "uczciwy", bo gdyby Sztefa chciała sama odejść, to niczego by tam nie głosowano. Stefania nie miała planu odejścia a to znaczy, że chórzyści się jej pozbyli. I nie w ten sposób dziękuje się swojemu założycielowi!
A przykłady, jakie podałeś, bardzo dobrze świadczą o tym, że zmiana była gwoździem do trumny, bo właśnie wszystkie trzy zespoły schodzą na psy i tak będzie ze Slaviką.

Do urwiska: chodziło mi, czy ktoś rezygnuje ze Slaviki z powodu Stefanii. Bardzo mnie ciekawi, kto tam knuł?! Powiedz głośno, jak był taki odważny, to nie powinien się teraz wstydzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę nie chcę operować tutaj nazwiskami. Fakt jest taki, że to chórzyści się jej pozbyli. A za co? Jeśli za te bezsensowne argumenty, że 17 lat temu nie pojechała z nimi na koncert i teraz niedawno, kiedy zachorował jej syn. Przecież to jest śmieszne!! Pani Stefania jest tylko człowiekiem a nie robotem. Są różne sytuacje, które niestety psują nam plany. Dlaczego chórzyści z byle powodu opuszczając próby mają do tego prawo? A Pani Kopeć kogoś za to wyrzuciła? Nie!! A może powodem było to, że chórzyści zaczęłli narzucać jej swoje warunki, których ona nie chciała spełnić? Może zaczęła bardziej interesować się kwestią pieniędzy chóralnych bo miała powody do niepokoju. Czy to coś nienormalnego? 17 lat nikt nie miał powodów, żeby pozbyć się dyrygentki.
Tak więc dyrygentka odeszła, bo tak przegłosowali chórzyści. Wraz z nią 4 chórzystów (chyba, że jeszcze ktoś, o którym nie wiem) którzy śpiewali tam już po 9-11 lat
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pan_wątrobian



Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 63
Skąd: z zaskoczenia

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawo demokracji Mr. Green
_________________
do rany przyłóż - zagoi lub wyżre
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
naronowa



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 14

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 9:55 pm    Temat postu: Przymioty dobrego dyrygenta Odpowiedz z cytatem

pan_wątrobian napisał:
a kto nowym dyrygentem? Elżbieta Płonka? Thumbsup jeśl itak, to jestem spokojny o losy Slavici


Jeżeli Pani Płonka będzie trzymać chór twardą ręką, mogą funkcjonować całkiem dobrze. Wiadomo, dyrygent musi mieć swoje zdanie, wizję chóru, do której dąży. Wykształcenie muzyczne, umiejętność dyrygentury, wbrew pozorom, nie zapewnia chórowi dobrego funkcjonowania. Potrzebne jest to "coś" - polot, pasja oraz talent. Wcześniejszej dyrygentce tego nie brakowało, co zaowocowało wspaniałymi wynikami Slavici. Pani Płonka ma z pewnością ciężkie zadanie do zrealizowania - prowadzić chór tak efektywnie, jak Pani Kopeć. Cóż, zawsze mogła być lojalna w stosunku do swojej dobrej koleżanki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to się nieźle porobiło Think Znam ten chór nie od dziś, wiele w nim wyśpiewałam (8 lat) i wiele wycierpiałam... zawsze były kwasy, ale Urwisek, to co mówisz, po prostu mnie wbiło w fotel. Że niby chórzyści zaczęli dyktować swoje warunki? Od kiedy? Przecież to dyrygent zawsze ma głos decydujący,resztę uzgadnia się w formie dyskusji i ewentualnych propozycji, ROZMOWY. Śpiewałam w kilku chórach, interesuję się tym tematem, i po raz pierwszy w życiu słyszę, żeby chórzyści, i to jeszcze przez głosowanie, decydowali,kto ma być ich dyrygentem!!!!Paranoja. Komuś nieźle się poprzewracało w głowie, skoro są takie klocki D'oh! Brick wall
Co do nowej pani dyrygent- jeśli tak ją można nazwać (nie znam rodowodu artystycznego tudzież wykształcenia w tym kierunku - proszę o fakty, jeśli ktoś posiada)- będzie miała trudny orzech do zgryzienia. Bo o ile mogła dać radę poprowadzić chór w zastępstwie, to dopiero teraz w praniu wyjdzie,czy da sobie radę udźwignąć ciężar prowadzenia takiej instytucji.Życzę powodzenia, ale na moje obserwatorskie oko daję Slavice góra rok Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka