Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aborcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 5:25 pm    Temat postu: powtarzam kod powyżej Odpowiedz z cytatem

powtarzam z kodu powyżej: Ty czy ja nigdy nie byliśmy plemnikiem czy komórką jajową; one były genetycznymi i funkcjonalnymi częściami innych ludzi. Ale każdy z nas był kiedyś embrionem...
A jeżeli chodzi o pozostałości ustrojowe to Stwórca tak to poukładał i wierzę, ze nie dało się lepiej Smile

Gdzie jest wzór na obliczanie czasu zaistnienia "uczłowieczenia bezwartościowego w pierwszej fazie embrionu, czy też zygoty"?? - chętnie przestudiuję temat (przepraszam za czarny humor)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Dawid



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 79
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W Portugalii będzie aborcja na życzenie

W Portugalii aborcja będzie dopuszczalna na życzenie kobiety. Do 10. tygodnia ciąży będzie można pozbyć się niechcianego dziecka - ogłosił prezydent tego kraju, Anibal Cavaco. Nowe prawo tylko w minimalnym stopniu chroni życie nienarodzonych, zostawiając ostateczną decyzję wyłącznie matce. Ojcowie nie mają głosu.


Kilka miesięcy temu Portugalczycy opowiedzieli się w referendum za złagodzeniem przepisów antyaborcyjnych. Referendum było nieważne, bo zbyt mało ludzi wzięło w nim udział. Ale kierując się jego wynikami, rządzący socjaliści wprowadzili zmiany w prawie.

Nowe prawo nakłada na kobietę jedynie niewielkie ograniczenia. Zanim dojdzie do zabiegu, kobieta będzie musiała przez trzy dni przemyśleć sprawę. Przeprowadzi kilka rozmów z lekarzami, w których powinien uczestniczyć ojciec dziecka. Ale bez prawa do decyzji. Zostanie też poinformowana o możliwości oddania dziecka do adopcji i dowie się o skutkach zdrowotnych, jakie niesie aborcja. Ostateczną decyzję podejmie sama.

Na pomysł złagodzenia prawa wpadł socjalistyczny premier Portugalii - Jose Socrates. Według niego, zmniejszy to aborcyjne podziemie. W Portugalii co roku dochodzi do 20-40 tysięcy nielegalnych aborcji.


To cytat za dzisiejszym portalem dziennik.pl

Mam dwie refleksje: smutną i jeszcze bardziej smutną.
Ta druga to oczywiscie fakt całkowitego pozbawienia prawa dziecka nienarodzonego do życia. Aborcja na życzenie nie wymaga głębszego komentarza.

Pierwsza refleksja, trochę na marginesie, to wkomponowanie problemu aborcji w dyskusję w walkę o prawa kobiet. Jeśli tak ma wygladać wspieranie kobiet i walka o zrównanie szans z mężczyznami to ja czegos nie rozumiem. Poza tym wydaje mi się, że coraz częstsze posługiwanie się hasłem "obrony praw kobiet" jest wykorzystywane w celu manipulowania kobiecym elektoratem i jest nastawione tylko na zysk polityczny niektórych sił politycznych i moim zdaniem obraza kobiety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając ten artykuł aż wierzyć się nie chce, że w cywilizowanym kraju panują barbarzyńskie praktyki, w których uważa się, iż dziecko przepoczwarza się dziesiątego miesiąca w istotę ludzką a wcześniej jest tylko "czymś" w łonie matki. Choć trudno w tym przypadku nazwać taką osobę matką to jednak biologicznie nią jest. Innymi słowy prawo chroni zabójców.
Kolejnym smutnym i jednocześnie niebezpiecznym objawem jest fakt, iż coraz częściej mówiąc o prawach kobiet przedstawianie są wizje żywcem wzięte z filmu Seksmisja. W przedstawionym artykule ukoronowaniem tej wizji jest pozbawienie ojca praw rodzicielskich do tego nienarodzonego dziecka oraz pozbawienie go jakiegokolwiek wpływu na własne dziecko. Czy tak ma wyglądać równouprawnienie, czy też to tylko slogan wynaturzonych kobiet, którym się życie prywatne nie ułożyło i dążą do osiągnięcia korzyści w obszarach władzy i pieniędzy.

Kolejnym niebezpiecznym objawem chorego państwa jest fakt, w którym aby ograniczyć aborcję/zabójstwa łagodzi się prawo tak aby przestępstwo przestało nim być. Jeżeli w ten sposób walczy się z przestępstwami to faktycznie przestępczość w statystykach będzie malała.

I na koniec jeszcze jedna sprawa ... tyle mówi się o wolności i prawie do życia a dlaczego odbiera się prawo do życia tym, którzy nie są w stanie o swoje życie sami walczyć... "dzieci głosu nie mają" dlatego padają ofiarą prawa dżungli i są eliminowani przez silniejszych....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja powiem tak:
Jeżeli w naszym kraju, każdy mógłby żyć godnie, zarabiać godne pieniądze to i temat aborcji by nie był taki burzliwy - bo mógłby zostać zniwelowany prawie do zera - a tak? Pieniędzy na życie nie ma, kobieta po macierzyńskim często jednak wylatuje z roboty, wokół jest pełno tylko problemów.

To dotyka wszystkich sfer moralnych - będziemy mogli żyć godnie, wtedy my będziemy zachowywać się godne i tyle.
_________________
http://www.Gornik.Zabrze.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arivoy dokladnie tak jest juz gdzies to napisalem, zreszta powinnismy zadbac najpierw o te dzieci ktore juz sa na tym swiecie, malo dzieci jest do adopcji , malo dzieci brudnych i glodnych biega po ulicy? tu sie najpierw politycy niech zastanawiaja jak zmienic prawo zeby tym dziecia bylo dobrze a Kler wogole niech sie nie wtraca do polityki bo juz tak PiS przekrecili ze szkoda gadac ! banda bezmozgowcow !!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 12:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyglada na to, że barbarzyństwo nie tylko w Portugalii jest legalne. Zabawa w Boga podoba sie też Niemcom, którzy dochodzą już do takiego zezwierzęcenia jak kiedyś pewien wódz z ich państwa - też niepełnosprawnych likwidował..

http://wiadomosci.wp.pl/kat,38198,wid,8834387,wiadomosc.html?P%5Bpage%5D=1

Jeśli do tego dodać niekompetencję lekarzy, która jest tam poruszana to mamy obraz makabryczny na niespotykaną skalę.

Aborcja nie może być tłumaczona brakiem mozliwości wyżywienia kolejnego członka rodziny albo stwierdzeniem, że sobie ten ktoś nie poradzi bo nie można usprawiedliwiać zabójstwa własnym egozimem, wygodą życia oraz brakiem odpowiedzialności za poczęcie dziecka. Skoro ktoś decyduje sie na współżycie powinnien liczyć się z konsekwencjami tego czynu bo tym różnimy się od zwierząt, że mamy rozum i sumienie(przynajmniej w teorii bo komentarze pod artykułem niektórych osób świadczą o czymś innym).
Aborcja to specyficzna odmiana eutanazji, bo nie decyduje dziecko tylko jego prawny opiekun.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 6:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem to w niemczech jest bardzo ciezko usunac ciaze trzeba przejsc przez wielogodzinne porady u psychologa , socjologa, i na koncu nawet z ksiedzem musisz rozmawiac jezeli oczywiscie do kosciola nalezysz jak w koncu zbierzesz wszystkie podpisy moze cie jakas klinika w niemczech przyjmie gdyz takie zabiegi nierobi sie w kazdym szpitalu, wiem ze duzo kobiety zwlaszcza mlodych, jezdzi do Holandi zreszta tam sie zjezdzaja z calej europy Holandia z tego slynie, dziwie sie jednak jak swiat sie zmienia jeszcze niedawno za komuny co druga kobieta w polsce usowala ciaze niebylo nawet zadnych pigolek albo ciezko do dostania a te co byly to takie badziewie ze szkoda bylo gadac i wtedy niebylo zadnego problemu a teraz wszystko na glowie staje niemaja co robic i przepsy beda zmieniac co roku paranoja, najlepiej zaraz wszystkijch wykastrowac i po dyskusji !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hali halo !

.........widze ze tym linkiem wzburzylem co niektore osoby ktore jak widac niemaja pojecia o wolnosci slowa, ilez mozna tumanom wyjasniac ze internet jest wolny i forum tez jezeli juz tak bardzo kole w oczy to proponuje adminowi zalozenie dzialu "OD LAT 18+" i przenosci podobne tematyki do tego dzialu tym bardziej ze i tak jak zauwarzylem wiekszosci ludzi tutaj przebywajacych nalezy do radia maryja lub uczeszcza jeszcze do szkoly niemowie juz o tych odwiecznych studentach ! ile razy pisalem juz zeby niezamykac oczow lecz otwierac szeroko niech wszyscy wiedza co sie dzieje jaka jest zeczywiscie problematyka aborcji w polsce i nietylko, nikogo sie przeciesz niezmusza takim linkiem do nasladowania, kazdy ma swoj rozum, ktos pisze tutaj o linkach na przepisy bomby atomowej , oczywiscie ze sa takie opisy a dlaczego nie? ja na lekcjach chemi uczylem sie przepisu na PROCH jednak dodzisiaj nic w powietrze niewysadzilem, zreszta polaka specyfikuje to ze zamiast drazyc i szukac prawdy wierzy w dogmaty narzucone im z gory przez rodzicow ,politykow czy kosciol , o dziwo wiekszosc katolikow w polsce nigdy bibli nieczytala ale to tylko na marginesie i pamietajcie jak mowil admin tego forum krytyka inspiruje !

Peace !!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 6:10 pm    Temat postu: poczułem się urażony Odpowiedz z cytatem

poczułem się urażony postem „barona”!!
Proponuję w celach wychowawczych udzielić mu bana na kilka tygodni.
Opis winy:
Nie rozumie pojęcia „wolność słowa” tudzież „wolność internetu” - wolność słowa i internetu wszak nie zwalnia od odpowiedzialności za wypowiedziane słowa, lub zamieszczone materiały.

Niezorientowanym napiszę, że ten osobnik zamieścił na forum link do strony z przepisami na farmakologiczne dokonanie poronień, a także inne metody. Po zwróceniu uwagi na fakt współdziałania w ten sposób w zbrodniczym procederze, łamaną polszczyzną, zwyzywał okrutnie przeciwników swoich wyzwolonych poglądów od „tumanów” i „członków Radia Maryja” (w radiu generalnie większość to słuchacze Smile).

Adminie czyń swą powinność!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron napisał:
Hali halo !

.........widze ze tym linkiem wzburzylem co niektore osoby ktore jak widac niemaja pojecia o wolnosci slowa, ilez mozna tumanom wyjasniac ze internet jest wolny i forum tez jezeli juz tak bardzo kole w oczy to proponuje adminowi zalozenie dzialu "OD LAT 18+" i przenosci podobne tematyki do tego dzialu tym bardziej ze i tak jak zauwarzylem wiekszosci ludzi tutaj przebywajacych nalezy do radia maryja lub uczeszcza jeszcze do szkoly niemowie juz o tych odwiecznych studentach ! ile razy pisalem juz zeby niezamykac oczow lecz otwierac szeroko niech wszyscy wiedza co sie dzieje jaka jest zeczywiscie problematyka aborcji w polsce i nietylko, nikogo sie przeciesz niezmusza takim linkiem do nasladowania, kazdy ma swoj rozum, ktos pisze tutaj o linkach na przepisy bomby atomowej , oczywiscie ze sa takie opisy a dlaczego nie? ja na lekcjach chemi uczylem sie przepisu na PROCH jednak dodzisiaj nic w powietrze niewysadzilem, zreszta polaka specyfikuje to ze zamiast drazyc i szukac prawdy wierzy w dogmaty narzucone im z gory przez rodzicow ,politykow czy kosciol , o dziwo wiekszosc katolikow w polsce nigdy bibli nieczytala ale to tylko na marginesie i pamietajcie jak mowil admin tego forum krytyka inspiruje !

Peace !!!!!!!!!!!!!!!

... nie pisz o wolności skoro nie potrafisz z niej korzystać, wolność też ma swoje granice i nie można w imię swojej wolności odbierać ją innym (tj. w przypadku tego wątku dzieciom, ktore nie potrafią się nawet swoim niewinnym wyglądem bronić a co dopiero słowem). Najwyraźniej musisz popracować na "zajęciach korekcyjnych" bo Twój kręgosłup moralny w tym względzie uległ lekkiej skoliozie, tym bardziej, że na upomnienie w sprawie namawiania do przestępstawa (link do instrukcji zabijania) starasz sie atakować upominającego zarzucając mu bycie katolikiem (zapomniałeś wspomnieć jeszcze, że jesteśmy ciemnogrodem - tak mówią te tak zwane wyzwolone(od sumienia i moralności) feministki. Tak na marginesie to możesz mnie wyzywać od katolików, ja się nie obrażę... przeznam Ci nawet rację - TAK, jestem nim i możesz się zdziwić ale potrafię samodzielnie myśleć i być wolnym mimo tych jak Ty to nazywasz - narzuconych dogmatów.

A tak dla Twojej informacji totalnie nie mam nic wspólnego z Radiem Maryja ani radiem maryja. Nie słucham go i nie popieram rzadzących tym radiem ale nie neguję też sensu istnienia tej stacji. Zresztą nie czuję się adresatem tym dziwnych "wyzwisk", które wnoszą do dyskusji o aborcji tyle co moja uwaga odnośnie Twojej ortografii w ostatnim poście - czyli nic.

I na koniec pomyśl jeszcze o tzw. poszanowaniu prawa bo link, który podałeś nawoływał do łamania go. Dla Twojej wiadomości dodam, iz chodzi o prawo państwowe. Jednak nie dziwie się, że niektórzy nie szanują prawa, taka grupa jest i będzie ... i ma nawet swych przedstawicieli w parlamencie.

PS. I nie obawiaj się - nie będę wnioskował za ustawieniem tarczy antyrakietowej przeciw Tobie Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2007 6:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i prosze znowu nic nie zrozumieli!, ...... tja bym musial wam namalowac ale mi sie niechce, wiec napisze jeszcze raz do tych nierozumnych: Director " LINK MIAL SLUZYC RACZEJ DO DYSKUSJI A NIE MIAL BYC INSTRUKTARZEM LUB NAMOWA DO PORONIENIA" po to jest ten temat na forum zeby pokazac dobre i zle strony ja pokazalem akurat ta druga wiec niekrytykujcie mnie za to co wam wskazalem w internecie lecz czytajcie to i wyciagajcie wnioski rozwijajcie dyskusje ale nieczepiajcie sie linku, bo po takich krytykach przychodza mi rozne mysli miedzy innymi czy pod ktoryms tutaj NICKIEM nie jest ukryty czasem Ksiadz RYDZYK itd a ty Tom niebierz wszystkiego tak doslownie ja niechcialem nikogo tutaj obrazic stwierdzam tylko czasami fakty i zastanawiam sie ile tolerancji w was siedzi !
OK niebede sie juz wiecej wypowiadal, przynajmniej na razie dam sobie pauze 2 miesiaca za kare tak jak sobie MAREKDYM zyczy a pozniej zobaczymy !

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Dawid



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 79
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2007 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno mnie posądzić (jeśli ktoś czytał moje wypowiedzi) o zgodnosć poglądową w tym temacie z Baronem. Zdecydowanie bliżej mi do Toma i Marka, jednak co do wątku dotyczącego samego linku do organizacji promujacej aborcję, który podał Baron, w trosce o rzetelnosć dyskusji, chcę powiedzieć, że osobiście znalazłem tam przede wszystkim informacje, które mnie zainteresowały i chyba pogłębiły wiedzę w temacie. Właściwie zwóciłem uwagę głównie na mapkę świata, która ukazywała jak w poszczególnych krajach ukształtowane jest ustawodawstwo w zakresie aborcji. Dość ciekawa to analiza.
Trudno też odmówić Baronowi racji, że łatwo to znaleźć w internecie.

Ostatecznie jednak zgadzam się z Tomem i Markiem, że domagali sie wyrzucenia tego postu (i linku) w forum - była to Baronie niepotrzebna promocja takich praktyk, które, na co słusznie została zwrócona uwaga, w Polsce są sprzeczne z prawem.

Na koniec, jak już Baron odbędzie swoją 2 miesieczną karę Smile , chciałbym się dowiedzieć jakie intencje mu przyświecały, bo faktem jest ze wrzucił to tutaj ni stąd ni z owąd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2007 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cenzura i banowanie to nie są najlepsze metody prowadzenia dyskusji. Baron ma prawo mówić, co myśli nawet (a zwłaszcza wtedy) jeżeli większość myśli inaczej. Z dwojga złego wolę, żeby Baron zamieszczał linki do stron o aborcji niż żeby zniknął. Bo ze znikniętym Baronem nie mogę rozmawiać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paskud



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 163
Skąd: z nikąd

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2007 8:29 pm    Temat postu: Re: poczułem się urażony Odpowiedz z cytatem

marekdym napisał:
poczułem się urażony postem „barona”!!
Proponuję w celach wychowawczych udzielić mu bana na kilka tygodni.
Opis winy:
Nie rozumie pojęcia „wolność słowa” tudzież „wolność internetu” - wolność słowa i internetu wszak nie zwalnia od odpowiedzialności za wypowiedziane słowa, lub zamieszczone materiały.




Applause Applause Applause

jeszcze chwila dojdzie do inkwizycji itp...

nie uważam że aborcja jest czymś dobry - to jest coś złego
ale nie można karać kogoś kto poddał pod dyskusję materiały dotyczące sprawy...

tym bardziej że sam nie jest tego autorem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Sob Kwi 28, 2007 12:34 am    Temat postu: dostał bana Odpowiedz z cytatem

dostał bana za niecenzuralne określenie swoich przeciwników. Ja na początku wnioskowałem tylko o usunięcie linku, a ten się tak zacietrzewił, że zaczął wyzywać Smile.
Link promuje bardzo niecne sprawy i powinno go tutaj nie być - to nie podlega dyskusji.
Jeżeli za chwilę pojawi się następny temat (link) "jak dozować arszenik, żeby staruszka za długo się nie męczyła na tym padole" to też zaprotestuję, bo uważam, że podawanie takich instrukcji (linków też) jest nikczemne i karygodne
@Secundo - po upływie banu poprosimy admina, żeby założył temat "analiza osobowości barona" - porozmawiasz z nim do woli Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka