Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy szpital w Knurowie sprywatyzowano wbrew PO?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 1:06 pm    Temat postu: Czy szpital w Knurowie sprywatyzowano wbrew PO? Odpowiedz z cytatem

Po dzisiejszym wyroku sądu meriti w trybie wyborczym proszę o odpowiedź na jedno konkretne pytanie:
Czy Waszym zdaniem szpital w Knurowie został sprywatyzowany wbrew woli Platformy Obywatelskiej?

Przypomnę, że autorzy i wykonawcy planu niewątpliwie reprezentują PO: starosta Michał Nieszporek i większość Rady Powiatu są członkami tej partii a dyrektor szpitala był nawet kandydatem PO na posła.

Niewątpliwie w Knurowie miała miejsce prywatyzacja powiatowego szpitala, gdyż znaczna większość udziałów w nowej spółce należy do osób prywatnych. (Wprawdzie starosta nazywa operację tylko komercjalizacją, ale myli się, bo na zamianie szpitala w spółkę ze 100-proc. udziałem powiatu wcale w Knurowie nie poprzestano).

Dzisiaj ogłoszono powagą sądu RP, że Bronisław Komorowski nie popiera prywatyzacji szpitali a przedstawiciele Platformy Obywatelskiej świadczyli przed tymże sądem, że także partia programowo nie ma z prywatyzacją szpitali nic wspólnego i że chodziło jej o komunalizację.

Niewątpliwie gmina Knurów nie ma jakichkolwiek udziałów w knurowskim szpitalu a zatem nie ma też mowy o jakiejkolwiek komunalizacji szpitala.

Dodatkowo Platforma Obywatelska zapewniała, że nie sprywatyzowała jeszcze ani jednego szpitala w Polsce. Jest to o tyle zastanawiające, że Knurów ze sprywatyzowanym szpitalem niewątpliwie leży w Polsce.

Wobec tego istnieją tylko dwie możliwości:
albo członkowie PO w Knurowie działali na przekór własnej partii (co chyba podlega dyscyplinie partyjnej i utratą umocowania politycznego)
albo PO w żywe oczy kłamie a sąd RP to kłamstwo oficjalnie potwierdza.

Która z tych opcji jest Waszym zdaniem bardziej prawdopodobna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 2:09 pm    Temat postu: Re: Czy szpital w Knurowie sprywatyzowano wbrew PO? Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Wobec tego istnieją tylko dwie możliwości:
albo członkowie PO w Knurowie działali na przekór własnej partii (co chyba podlega dyscyplinie partyjnej i utratą umocowania politycznego)
albo PO w żywe oczy kłamie a sąd RP to kłamstwo oficjalnie potwierdza.

Która z tych opcji jest Waszym zdaniem bardziej prawdopodobna?


Wszak szpital jest powiatowy czemu więc pytasz o członków PO w Knurowie. Chyba nie ten adres. Z tego co wiem Prezydent Rams był przeciwny temu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 2:16 pm    Temat postu: Re: Czy szpital w Knurowie sprywatyzowano wbrew PO? Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:

Wszak szpital jest powiatowy czemu więc pytasz o członków PO w Knurowie. Chyba nie ten adres. Z tego co wiem Prezydent Rams był przeciwny temu.

Mylisz się, szpital nie jest już powiatowy.

Powiat nadal odpowiada za organizację lecznictwa zamkniętego na swoim terenie. I uznał, że w Knurowie to zadanie wypełni prywatny szpital.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No teraz tak. ale decyzje o prywatyzacji podjął Pan Starosta z Radą Powiatu, czyż nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
No teraz tak. ale decyzje o prywatyzacji podjął Pan Starosta z Radą Powiatu, czyż nie?

Do jakiej partii należy pan starosta i radni powiatu, którzy głosowali za prywatyzacją?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 12:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do udziału Gminy w szpitalu to wydaję mi się, że jesteś w błędzie sprawdź kto tam jest i na jakim stanowisku.

Ja mam do Ciebie pytanie co wynika (w oparciu o fakty) z "prywatyzacji" ZOZ'u w Knurowie?
Tak na prawdę do prawdziwej prywatyzacji to mu daaaaaaaaaaleko, ale chciałby naprawdę poznać jakieś fakty, które poprą Twoje słowa iż szpital jest prywatny i, że jest z tego tytułu gorzej, źle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raqoo napisał:
Co do udziału Gminy w szpitalu to wydaję mi się, że jesteś w błędzie sprawdź kto tam jest i na jakim stanowisku.

Oświeć mnie, ale według mojej wiedzy, gmina nie ma nawet pół udziału w spółce.
Co do oceny lepiej-gorzej, nie tego dotyczy pytanie. Przypomnę: Czy prywatyzacji w Knurowie członkowie PO dokonali wbrew PO?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w sumie o co chodzi. Ja byłam parę dni w szpitalu juz po "sprywatyzowaniu" i nie odczułam jako pacjent żadnej różnicy. Za nic nie płaciłam, opieka była taka jak przy porzednim pobycie, więć po co to całe gadanie o prywatyzacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
raqoo napisał:
Co do udziału Gminy w szpitalu to wydaję mi się, że jesteś w błędzie sprawdź kto tam jest i na jakim stanowisku.

Oświeć mnie, ale według mojej wiedzy, gmina nie ma nawet pół udziału w spółce.
Co do oceny lepiej-gorzej, nie tego dotyczy pytanie. Przypomnę: Czy prywatyzacji w Knurowie członkowie PO dokonali wbrew PO?


Jeżeli ograniczasz się jedynie do jasno sformułowanego pytania to idź i zadaj je adresatom, których wymieniłeś w pytaniu. W przypadku gdy chciałbyś zacząć "dyskusję" (czyt. polityczną pyskówkę) na temat powiązany z osobą prezesa J.K. i sprawą, którą przegrał - co w sumie bardziej do Ciebie pasuje - to leję na to.

W innym przypadku, o który Cię nie podejrzewam, gdybyś chciał dociekać jakiejś prawdy to podałem Ci wskazówkę byś sprawdził swoje informacje na temat przekształcenia w samodzielną jednostkę - czemu daleko do prywatyzacji w tym przypadku - i ewentualnie je zweryfikował.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
eth



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 173

PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem całkowicie za komercjalizacją służby zdrowia. A nawet powiem więcej jestem za prywatyzacją wszystkich szpitali nie wiem co jest z szpitalem w Knurowie bo mnie to wali
Lecz wiem jedno 04.04.2010 niedziela Święta Wielkanocne. Zmartwychwstanie nabrało dla mnie nowego sensu uratowano w jednym dniu życie mojej żony oraz życie mojej córki.
Ja nie mieszkam w Knurowie mam tu dom lecz mieszkam w woj. Opolskim chciał bym aby przynajmniej w połowie opieka nad pacjentami była taka jak w szpitalu w Knurowie jestem wdzięczny i będę do końca życia za to co uczynili Ci lekarze dyżurujący w ten dzień. Nie będę opisywał szczegółów lecz co poniektórzy w tym szpitalu potwierdzą o czym piszę.
Jeżeli w ten sposób będzie działać prywatny szpital to ja chce sprywatyzowania w trybie natychmiastowym wszystkich szpitali. A panie panie secundo nie chce życzyć aby przeszedł pan przez coś podobnego lecz jeżeli tak się stanie to zmieni pan zdanie i przestanie liczyć się do kogo należy szpital.
Szpital w Knurowie uratował życie (w dosłownym tego znaczeniu) moim najbliższym i pragnął bym tego aby taki dyżur miał miejsce w każdym szpitalu w Polsce bez względu czy prywatny czy też nie. !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raqoo napisał:
Jeżeli ograniczasz się jedynie do jasno sformułowanego pytania to idź i zadaj je adresatom, których wymieniłeś w pytaniu.

Adresatami pytania są wszyscy forumowicze, Ty też. Nie wymieniałem nikogo w pytaniu.
raqoo napisał:
W innym przypadku, o który Cię nie podejrzewam, gdybyś chciał dociekać jakiejś prawdy to podałem Ci wskazówkę byś sprawdził swoje informacje na temat przekształcenia w samodzielną jednostkę - czemu daleko do prywatyzacji w tym przypadku - i ewentualnie je zweryfikował.

Dlaczego uważasz, że w tym przypadku daleko do prywatyzacji?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eth



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 173

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 12:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kod:
Dlaczego uważasz, że w tym przypadku daleko do prywatyzacji?

Bo w 100 % prywatny szpital kazał by Ci zapłacić za umycie rąk w toalecie nie mówiąc już o badaniu usg czy też leczeniu danego schorzenia.
Konstytucja która obowiązuje w Polsce gwarantuje Polakom bezpłatne świadczenia medyczne a komercjalizacja nie zmieni konstytucji poprawi tylko kondycje wszystkich szpitali a pacjent nadal ma zagwarantowane bezpłatne usługi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Kopiszka



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 592

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 1:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezpłatna służba zdrowia jest utrzymywana z naszych podatków. Prawda czy fałsz?

Jestem ciekaw ilu przeciwników prywatyzacji leczy zęby u publicznego stomatologa a ilu u prywatnego?

Przykład prywatnego szpitala Zdrowa prawda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eth



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 173

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 1:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kod:
Bezpłatna  służba zdrowia jest utrzymywana z naszych podatków. Prawda czy fałsz?

To chyba jest oczywiste za wszystko płacą podatnicy a służba zdrowia utrzymuje się z składek. Lecz żaden szpital udzielając Ci pomocy nie może żądać od Ciebie dodatkowych opłat to właśnie gwarantuje Ci konstytucja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eth napisał:
Lecz żaden szpital udzielając Ci pomocy nie może żądać od Ciebie dodatkowych opłat to właśnie gwarantuje Ci konstytucja

Nieprawda. Szpital prywatny może, bo konstytucja mówi o publicznym systemie służby zdrowia a szpital prywatny do niego nie należy.
Umowa z NFZ nakłada na prywatny szpital świadczenia zdrowotne dla ubezpieczonych, ale jak każda umowa kiedyś się skończy albo może zostać wypowiedziana. Prywatny szpital może odmówić przyjęcia pacjenta i nikt mu nic za to nie będzie w stanie zrobić (przykładem jest zapowiedź dyrekcji szpitala w Knurowie o nieprzyjmowaniu rannych z pogotowia czy wprowadzenie opłat za pobyt na oddziale chorób przewlekłych).
PS. Jeżeli bezpłatne korzystanie z toalet jest dowodem na brak prywatyzacji, to znaczy, że największe korporacje są ciągle państwowe. Fajnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka