Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nasza bierność, a biurokracja w opiece zdrowotnej, ZUSie..

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
knurowianin_007



Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 214

PostWysłany: Pią Lip 23, 2010 12:25 pm    Temat postu: Nasza bierność, a biurokracja w opiece zdrowotnej, ZUSie.. Odpowiedz z cytatem

Witam,...

.. będąc zdrowym człowiekiem nigdy nie miałem potrzeby analizowania systemu pod względem zbiurokratyzowania ... teraz w rodzinie wydarzyła się choroba, byłem zmuszony stanąć pod murem i zmierzyć się z ... chorym systemem, bezdusznością urzędników, mnogością głupich i martwych przepisów..

ale w dużym skrócie ..

Pracując całe lata, uiszczając składki do ZUSowskiej skarbonki bez dna... liczyłem ze gdy zajdzie potrzeba będę miał możliwość zdiagnozowania ewentualnego leczenia, rehabilitacji i ewentualnego świadczenia rehabilitacyjnego czy też rentowego. Jakież było moje zdziwienie gdy musiałem się pofatygować do lekarza z problemem.. i usłyszałem ze konsultacje - wizyta u lekarza najwcześniej za 3 mc (brak wolnych terminów).. przerażenie pełne... bieg po kilku przychodniach w poszukiwaniu terminów.. i klapa
pozostało mi szybkie podliczenie środków na koncie i .. jedyny możliwy wybór by być od razu przyjętym przez lekarza.. wizyty prywatne.. przez kilka miesięcy prywatnego leczenia - zabiegów operacyjnych - doprowadzono mnie do stanu w jakim mogłem funkcjonować bez pomocy osób trzecich ... i pojawia się problem brak zdolności do pracy .. czyli będzie kilkuletnia renta dopóki nie będzie możliwy pełny powrót sprawności fizycznej (z czegoś trzeba żyć i się leczyć) .

konfrontacja: ZUS i ja

Niestety - po konsultacjach z lekarzem ZUS usłyszałem... ma pan za mało papierków i nie chodzi pan systematycznie na wizyty do swojego lekarza ...


w odpowiedzi na to : moje leczenie zakończyło się w 100% - zalecenie lekarza prowadzącego - rehabilitacja ruchowa :1-3 lat - jest wspomagane farmakologicznie poprzez leki przeciwbólowe i jedyne co muszę przez kilka lat osiągnąć to : sprawność ruchowa kończyn.. co pozwoli mi wrócić do pracy..

Po jaki czort osioł każe mi biegać do lekarza co 2 tygodnie - płacić grubą kasę za każdą wizytę - zbierać papierki mówiące jedynie o tym że byłem ( nie mam nic przeciwko kontrolnym wizytą co 3mc)...

żeby nie było wybrałem się do lekarza w przychodni .. powiedział że jak mnie tam leczyli i prowadzili to mam iść do nich bo on nic tu nie możne, a do wypisywania recept i L4 to on się nie będzie sprowadzał...

Pozostaje sąd i pozwanie ZUSu i systemu..


Czy w tych realiach zasadne jest utrzymywanie bandy darmozjadów i niefunkcjonalnego systemu...??? "System" jest mistrzowskim narzędziem do generowania kosztów pośrednich (utrzymanie systemu, ludzi w nim zatrudnionych) wyssaniem z narodu kasy i........... minimalnym wydatkowaniem - okrajanym pod byle pretekstem - świadczeniem z tytułu renty , emerytury dla przysłowiowego kowalskiego..

..porównując obecny system do struktur prowadzenia prywatnej firmy - to już dawno by to było rozd...ne i zamknięte.. zlikwidowane.


eh... a jak tam u was się dzieje
_________________
Pozdrawiam -= Knurowianin_007 =-

teraz :
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 23, 2010 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smutna państwowo-mafijna rzeczywistość, życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
faranek22



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 34

PostWysłany: Pią Lip 23, 2010 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W każdym mieście jest to samo, trzeba mieć wszędzie znajomości





------------------------
proxy unblocker


Ostatnio zmieniony przez faranek22 dnia Pon Wrz 20, 2010 8:18 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 23, 2010 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doszło do tego że nawet za pieniądze też trzeba odczekać w kolejce. Może nie tak długo ale jednak. Jeżeli lekarz usiłuje pogodzić pracę na państwowym z praktyką prywatną to zawsze tak będzie to wyglądało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka