Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kontakt z Przewodnicz?cym Rady Miasta
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorz?d miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 6:51 pm    Temat postu: Kontakt z Przewodnicz?cym Rady Miasta Odpowiedz z cytatem

W temacie dot. Biuletynu Informacji Publicznej http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=709
tvardy napisał:
nikt nie dostaje dodatkowej kasy za wprowadzanie danych do BIPu...

Nie chodzi o dodatkow? kas? (jeszcze by tego brakowa?o!). Chodzi o wynagrodzenie za etat, który jest utrzymywany m.in. pod pretekstem wykonywania takich to a takich obowi?zków. Je?eli si? pracownikowi wpisuje w zakresie obowi?zków obs?ug? (jakkolwiek) stron internetowych UM, to jednocze?nie nie wpisuje mu si? np. siedzenia w okienku i obs?ugiwania klientów albo np. odpowiadania na pisma albo np. sprz?tania. St?d wniosek, ?e pieni?dze p?acone tym pracownikom za etat, p?acone sa m.in. za obs?ug? (jakkolwiek) stron internetowych UM. Czego ci pracownicy nie robi?. Wi?c dopuszczaj? si? wy?udzenia kasy a pracodawca, który to toleruje i mimo to p?aci - niegospodarno?ci na szkod? gminy.

Poni?ej cytuj? tre?? listu elektronicznego, jaki przed chwil? wys?a?em do przewodnicz?cego Rady Miejskiej na adres Biura Rady Miejskiej podany na stronie int. UM w Knurowie brm@knurow.pl

Pan
Kazimierz Kachel
Przewodnicz?cy Rady Miejskiej w Knurowie

Szanowny Panie Przewodnicz?cy,
prosz? o wyja?nienie, dlaczego na stronie internetowej UM www.knurow.pl od prawie dwóch miesi?cy nie ukazuj? si? aktualne informacje o pracach kierowanej przez Pana rady?
W zwi?zku z tym zapytuj? równie?, jak ocenia Pan Przewodnicz?cy funkcjonowanie Biura Rady Miejskiej oraz czy jest Pan Przewodnicz?cy zadowolony z prowadzonej przez w?adze samorz?dowe w Knurowie polityki informacyjnej.
W oczekiwaniu na odpowied? pozostaj? z powa?aniem
[moje imi? i nazwisko]
PS. Poprosi?em o potwierdzenie dostarczenia wiadomo?ci i czekam;-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz

Wysłany:     Temat postu: Reklama Google

Powrót do góry
bananek

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 3:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:

Poni?ej cytuj? tre?? listu elektronicznego, jaki przed chwil? wys?a?em do przewodnicz?cego Rady Miejskiej na adres Biura Rady Miejskiej podany na stronie int. UM w Knurowie brm@knurow.pl

Pan
Kazimierz Kachel
Przewodnicz?cy Rady Miejskiej w Knurowie

Szanowny Panie Przewodnicz?cy,
prosz? o wyja?nienie, dlaczego na stronie internetowej UM www.knurow.pl od prawie dwóch miesi?cy nie ukazuj? si? aktualne informacje o pracach kierowanej przez Pana rady?
W zwi?zku z tym zapytuj? równie?, jak ocenia Pan Przewodnicz?cy funkcjonowanie Biura Rady Miejskiej oraz czy jest Pan Przewodnicz?cy zadowolony z prowadzonej przez w?adze samorz?dowe w Knurowie polityki informacyjnej.
W oczekiwaniu na odpowied? pozostaj? z powa?aniem
[moje imi? i nazwisko]
PS. Poprosi?em o potwierdzenie dostarczenia wiadomo?ci i czekam;-)

No i jak? Przysz?a odpowied??

Przegl?daj?c przed chwil? stron? UM widz?, ?e jest post?p:
zauwa?y?em uaktualnienie informacji (po prawie roku!) o laureatach nagrody Laur Knurowa oraz na stronie g?ównej info o sesji nadzwyczajnej (publikacja na 2 dni przed "wydarzeniem").
Powrót do góry
secundo

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bananek napisał:

Nie przysz?aWink
Powrót do góry
tvardy
Moderator

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
bananek napisał:

Nie przysz?aWink

i raczej zapomnij ?eby przysz?a

Powrót do góry
secundo

PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:

Jak?e tak? Przecie? 29. stycznia dosta?em potwierdzenie takiej tre?ci:
"To jest potwierdzenie dla wiadomo?ci wys?anej przez Ciebie do
<brm@knurow.pl> o 2007-01-26 17:59

To potwierdzenie mówi, ?e wiadomo?? zosta?a wy?wietlona na komputerze odbiorcy o 2007-01-29 09:01

Final-Recipient: rfc822;x.x@neostrada.pl
Original-Message-ID: <45BA3358.4020002@neostrada.pl>
Disposition: manual-action/MDN-sent-manually; displayed"
Wobec tego, gdybym mia? zapomnie?Wink, musia?bym pos?dza? pracowników BRM o to, ?e nie przekazali mojego listu prze?o?onemu! A je?li przekazali, to... o, zgrozo, musia?bym pos?dza? Przewodnicz?cego Rady o to, ?e jest niewychowany i nie odpowiada na listy! Jeszcze gorzej! Musia?bym za?o?y?, ?e jest z?ym urz?dnikiem, bo pytanie wys?a?em na Jego s?u?bowy adres podany w oficjalnym spisie! Nie, jedno, drugie i trzecie nie mo?e zadomowi? si? w mojej g?owie, bo wówczas Przewodnicz?cy mia?by s?uszny powód pos?dza? mnie o uprzedzenia, z?o?liwo??, ba, o intencj? pomówienia Go o takie cechy i w?a?ciwo?ci, które mog?yby narazi? go w opinii publicznej na utrat? zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu! W ?yciu nigdy! Czekam cierpliwie i wierz?, ?e na pewno odpowie. Jak nie w tym ?yciu, to w przysz?ym, ale odpowie...
Powrót do góry
lukas2401
Moderator

PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo?e na pocz?tek spróbuj jakie? ?atwiejsze pytanie... w stylu 2+2 Smile jak odpowiedz? to potem coraz to trudniejsze a? dojdziesz do tego co wys?a?e? Smile bo to trzeba stopniowo, a Ty tak od razu na g??bok? wod? Very Happy
Moderator

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
tvardy napisał:

Jak?e tak? Przecie? 29. stycznia dosta?em potwierdzenie takiej tre?ci:
"To jest potwierdzenie dla wiadomo?ci wys?anej przez Ciebie do
<brm@knurow.pl> o 2007-01-26 17:59

To potwierdzenie mówi, ?e wiadomo?? zosta?a wy?wietlona na komputerze odbiorcy o 2007-01-29 09:01

Final-Recipient: rfc822;x.x@neostrada.pl
Original-Message-ID: <45BA3358.4020002@neostrada.pl>
Disposition: manual-action/MDN-sent-manually; displayed"
Wobec tego, gdybym mia? zapomnie?Wink, musia?bym pos?dza? pracowników BRM o to, ?e nie przekazali mojego listu prze?o?onemu! A je?li przekazali, to... o, zgrozo, musia?bym pos?dza? Przewodnicz?cego Rady o to, ?e jest niewychowany i nie odpowiada na listy! Jeszcze gorzej! Musia?bym za?o?y?, ?e jest z?ym urz?dnikiem, bo pytanie wys?a?em na Jego s?u?bowy adres podany w oficjalnym spisie! Nie, jedno, drugie i trzecie nie mo?e zadomowi? si? w mojej g?owie, bo wówczas Przewodnicz?cy mia?by s?uszny powód pos?dza? mnie o uprzedzenia, z?o?liwo??, ba, o intencj? pomówienia Go o takie cechy i w?a?ciwo?ci, które mog?yby narazi? go w opinii publicznej na utrat? zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu! W ?yciu nigdy! Czekam cierpliwie i wierz?, ?e na pewno odpowie. Jak nie w tym ?yciu, to w przysz?ym, ale odpowie...

ale? mnie rozbawi? teraz...

Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause

Dancing Dancing

ale naprawde to, ?e wiadomo?? zosta?a odczytana na kompie to jeszcze ma?o... Super

Powrót do góry
secundo

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 1:11 am    Temat postu: Przewodnicz?cy Rady Miejskiej osobi?cie odpowiedzia? na list Odpowiedz z cytatem

Otrzyma?em dwa dni temu osobist? odpowied? Przewodnicz?cego RM na mój list elektroniczny na adres Biura Rady Miejskiej.
Nie mam na razie zezwolenia na opublikowanie ca?o?ci (a poprosi?em o tak? zgod?), ale jestem pod du?ym wra?eniem i my?l?, ?e
CHWILA JEST HISTORYCZNA
zwa?ywszy na dotychczasowe obyczaje przedstawicieli w?adz samorz?dowych.
Kazimierz Kachel z klas?, bardzo grzecznie, bez jakichkolwiek przytyków i z?o?liwo?ci (które nawet mia?yby prawo korespondowa? z moimi;-) przeprasza za opó?nienie i t?umaczy, ?e wprawdzie nie ma pe?niej kontroli nad informacjami na stronie UM, jednak jest zainteresowany krytycznymi uwagami na temat polityki informacyjnej w?adz samorz?dowych. Podaje numer telefonu oraz zaprasza do rzeczowej rozmowy
Poniewa? my?l?, ?e podobna okazja mog?aby si? pr?dko nie powtórzy?, postanowi?em odpisa? dosy? obszernie i ni?ej przytaczam mój elaborat, który wys?a?em do Przewodnicz?cego RM. Publikuj? te teksty na forum, gdy? sprawa od pocz?tku ma otwarty kontekst a obecnie stwarza - je?li si? nie myl? - jakie? realniejsze szanse na prze?om w kontaktach z przedstawicielami w?adzy, czyli na to po prostu, ?e szef samorz?du w Knurowie doceni forum internetowe i zago?ci na nim - nie zapeszajmy - regularnie i na sta?e.

"Szanowny Panie Przewodnicz?cy,
z powodu parodniowej nieobecno?ci nie mog?em podzi?kowa? od razu za mi?? odpowied?, co czym pr?dzej czyni?. Jestem bardzo zbudowany Pana reakcj?.
Jak Panu mo?e wiadomo od wielu miesi?cy na forum internetowym mieszka?ców Knurowa tocz? si? do?? zaanga?owane dyskusje m.in. na temat standardów sprawowania w?adzy w mie?cie. Jako jeden z uczestników forum, we w?asnym imieniu pragn? Pana zapewni?, ?e spora niekiedy dawka krytycyzmu pod adresem w?adz samorz?dowych wynika z autentycznej troski o dobro spraw publicznych w Knurowie. Nie pope?ni? b??du twierdz?c, ?e knurowscy internauci, którzy udzielaj? si? na miejskim forum, nale?? przeci?tnie do ludzi m?odych, stosunkowo dobrze wykszta?conych, ?wiadomych oraz aktywnych w sensie obywatelskim i spo?ecznym. Wydaje si?, ?e dobra komunikacja z tak? grup? mieszka?ców powinna by? dla kieruj?cych wspólnot? samorz?dow? celem do?? oczywistym.
Niestety jak dot?d - a sprawa ci?gnie si? w internecie ju? od kilku lat - ?aden z przedstawicieli w?adz miejskich nie potraktowa? powa?nie tego grona. Wszelkie próby wzbudzenia zainteresowania, pytania kierowane publicznie w wielu sprawach poruszanych na FK, pro?by o udzia? w dyskusji, o wyja?nienia i o odpowiedzi kierowane w stron? urz?dników samorz?dowych przypomina?y rzucanie grochem o ?cian?. Milczenie przedstawicieli samorz?du sta?o przy tym w jaskrawej sprzeczno?ci z g?oszonymi zw?aszcza przez Pana Prezydenta deklaracjami o otwarciu i przejrzysto?ci urz?du, o dobrej komunikacji z mieszka?cami, ws?uchiwaniu si? w ich g?os. Dysonans ten pog??bi?y te? ostatnie dzia?ania w zwi?zku z odnowieniem oficjalnego portalu internetowego UM, w którym nadal nie mogli?my znale?? aktualnych i rzetelnych informacji o bie??cej polityce samorz?du. Uwa?am na przyk?ad za niedopuszczalne, by wiadomo?ci z szeroko komentowanych sesji RM ukazywa?y si? w oficjalnym obiegu w internecie po up?ywie kilku tygodni lub nawet miesi?cy. Nie mog? te? w ?aden sposób zaakceptowa? nieobecno?ci przedstawicieli w?adz w internetowych dyskusjach mieszka?ców Knurowa, zw?aszcza ?e alternatywny kana? informacyjny, jakim winien by? "Przegl?d Lokalny", moim zdaniem spe?nia swoje funkcje w sposób niezadowalaj?cy, zamieszcza stronnicze informacje, nie uskutecznia publicystyki lokalnej i cz?sto odgrywa rol? tuby propagandowej. W czasach mediów elektronicznych budzi to raczej odwrotny skutek: politowanie zamiast uznania odbiorców. Nadto nasuwa logiczn? obaw? o alienowanie si? w?adzy i lekcewa?enie przez ni? opinii publicznej. Internauci zaanga?owani w sprawy miejskie póki co stanowi? wprawdzie grup? mniejszo?ciow? w stosunku do ogó?u mieszka?ców czy te? ogó?u wyborców, jednak?e kryterium liczebno?ci nie powinno moim zdaniem og?usza? w?adzy na merytoryczne racje mniejszo?ci, zw?aszcza je?li s? to racje istotne i dobrze uzasadnione.
W takim kontek?cie ?atwiej b?dzie Panu Przewodnicz?cemu zrozumie?, ?e ogólne pytanie o polityk? informacyjn?, które do Niego wys?a?em poczt? elektroniczn? i nast?pnie upubliczni?em na forum, mia?o charakter testu na to, w jaki sposób w?adze nowej kadencji zamierzaj? ukszta?towa? swój stosunek wobec wa?nej cz??ci opinii publicznej knurowian, jaka od lat - coraz liczniej - ujawnia si? w internecie. Zapytanie moje by?o wi?c testem dobrej woli. Bardzo ciesz? si? z faktu, ?e jest Pan Przewodnicz?cy pierwszym od bardzo dawna przedstawicielem w?adz Knurowa, który ów test zaliczy?! Uczyni? Pan to bez urazy, kulturalnie i konstruktywnie (zapraszaj?c do rozmowy), co jest znacz?cym odwróceniem z?ej tradycji i budzi tym wi?ksze nadzieje.
Je?li chodzi o konkretne bol?czki zwi?zane z polityk? informacyjn? w?adz samorz?dowych jestem pewien, ?e najlepiej wska?e je Panu wsteczna jak i bie??ca lektura najwa?niejszych w?tków samorz?dowych na forum mieszka?ców Knurowa (FK). Nie uchylam si? bynajmniej od osobistej rozmowy, jednak?e jestem zdania, ?e moje najlepsze pojednycze rady i uwagi nie zast?pi? wniosków, jakie mo?na budowa? w trakcie regularnej go?ciny na forum w?ród knurowian-internautów.
Uwa?am, ?e najpilniejsze pomys?y na ucywilizowanie komunikacji w?adz z mieszka?cami w obr?bie internetu s? nast?puj?ce:
1) przeprowadzanie w internecie czatów z udzia?em radnych i urz?dników,
2) ustalenie zwyczaju udzielania przez nich bie??cych odpowiedzi i wyja?nie? na nurtuj?ce internautów tematy
oraz - last but not least -
3) doprowadzenie w Knurowie do d?wi?kowej lub audiowizualnej transmisji obrad Rady Miejskiej z wykorzystaniem internetu, rozg?o?ni lokalnej lub telewizji kablowej.
Bardzo chcia?bym pozna? opini? Pana Przewodnicz?cego o powy?szych postulatach.
Prosz? równie? uprzejmie, by zechcia? Pan Przewodnicz?cy zezwoli? na opublikowanie odpowiedzi, któr? otrzyma?em mailem, na forum internetowym mieszka?ców (pomin?wszy rzecz jasna prywatny numer telefonu, za którego przekazanie dzi?kuj?). Jestem pewien, ?e tre?? Pana listu spotka si? ze sprawiedliw? ocen? i nale?nym uznaniem.
Pan Marek Ostrowski, który z dobrym skutkiem prowadzi stron? www.knurow.com.pl [powinno by? www.wirtualnyknurow.pl - co za wstyd! - przyp. i b??d mój] s?ynie ze swojej odpowiedzialnej postawy w moderowaniu tocz?cych si? tam dyskusji, wobec czego wykluczam uprzedzaj?co obawy o ewentualn? trywializacj? dyskusji, któr? Pan Przewodnicz?cy tak obiecuj?co rozpocz?? skierowan? do mnie odpowiedzi? na list elektroniczny.

Z wyrazami szacunku
[imi? i nazwisko]
kom. xxx"
Powrót do góry
tvardy
Moderator

PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to jestem pod wra?eniem ?e odpowiedzia?.... mo?e idzie ku lepszemu w materii internetu w UMie

Powrót do góry
Admin
Administrator

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 3:59 am    Temat postu: Re: Przewodnicz?cy Rady Miejskiej osobi?cie odpowiedzia? na Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Otrzyma?em dwa dni temu osobist? odpowied? Przewodnicz?cego RM na mój list elektroniczny na adres Biura Rady Miejskiej.
Nie mam na razie zezwolenia na opublikowanie ca?o?ci (a poprosi?em o tak? zgod?), ale jestem pod du?ym wra?eniem i my?l?, ?e
CHWILA JEST HISTORYCZNA

Chyba ma?o kto z forumowiczów wierzy? w to, ?e b?dzie odpowied?. Dlatego domniemuj?, ?e cisza w tym temacie - brak komentarzy po tym historycznym (na miar? Knurowa) wydarzeniu, wynika prawdopodobnie z tego, ?e jeste?my w g??bokim szoku. Think

Tym bardziej czekamy na info od Secundo, jak rozwija si? dalsza korespondencja.

secundo napisał:
Poniewa? my?l?, ?e podobna okazja mog?aby si? pr?dko nie powtórzy?, postanowi?em odpisa? dosy? obszernie i ni?ej przytaczam mój elaborat, który wys?a?em do Przewodnicz?cego RM.

Ja osobi?cie jestem pod wra?eniem Twojego "elaboratu". A mo?e b?dziemy pod jeszcze wi?kszym wra?eniem odpowiedzi, która, czego ?yczyliby?my sobie, b?dzie "otwarta"?

secundo napisał:
Pan Marek Ostrowski, który z dobrym skutkiem prowadzi stron? www.knurow.com.pl [powinno by? www.wirtualnyknurow.pl - co za wstyd! - przyp. i b??d mój ...]

To si? nazywa si?a przyzwyczajenia, zreszt? jest to zrozumia?e, bo forum "net-owe" istnieje krócej ni? istnia?o "com-we".

secundo napisał:
... s?ynie ze swojej odpowiedzialnej postawy w moderowaniu tocz?cych si? tam dyskusji, wobec czego wykluczam uprzedzaj?co obawy o ewentualn? trywializacj? dyskusji, któr? Pan Przewodnicz?cy tak obiecuj?co rozpocz?? skierowan? do mnie odpowiedzi? na list elektroniczny.

Na wspomnianym wy?ej forum pami?tam, ?e by? za?o?ony specjalny temat w którym "druga strona" (i to na wysokim szczeblu), odpowiada?a na pytania forumowiczów. I pami?tam, ?e ten specjalny kontakt szybko sko?czy? si?, m.in. dlatego, ?e irytowa?a "drug? stron?" nieko?cz?ca si? polemika i komentarze, co wynika po prostu z tego, ?e forumowicze korzystaj?c z okazji wreszcie si? chceli "wygada?" z w?adz? za wszystkie czasy. W?a?nie: okazja! I tutaj by? ca?y problem. Nie ma sensu organizowa? jakie? jednorazowej specjalnej dysputy, czy raz na ruski rok przygotowywa? list? pyta?, na które pojawi si? jedna d?uga odpowied? i .... potem mnóstwo pyta? pomocniczych + komentarze, polemiki. I w kó?ko.

Ja widz? ow? dyskusj? nie na takiej specjalnej "rubryce", ale na zasadzie normalnego w??czenia si? odpowiedniej osoby (osób) z UM z konkretnym postem o tre?ci merytorycznej (wyja?niaj?cej stanowisko UM) w temacie, w którym pojawi si? jakie? pytanie czy w?tpliwo?? wymagaj?ca reakcji UM. Nie nale?y szukac daleko, w ko?cu pan S?awomir Gruszka, jako normalny forumowicz w miar? aktywnie pisze w tematach, które dotycz? spraw "obs?ugiwanych" przez Starostwo Powiatowe. Czyli jest przyk?ad, ?e mo?na w taki sposób. Jedynie b?dzie potrzebna troch? wieksza aktywno??, bo i tematów dot. samego miasta jest znacznie wi?cej.

Tyle teorii. Praktyka jest zawsze bogatsza i trudniejsza.

Ale nie dzielmy skóry na nied?wiedziu. Na razie nie ma prze?omu, jest tylko jakie? ?wiate?ko w ciemnym, na tym forum, tunelu. Zawsze co?.

I jeszcze jedno (a mo?e najwa?niejsze): gdyby na stronie UM (BIP-u) pojawia?y sie zawsze i w odpowiednim czasie aktualne informacje, szczególnie te dotycz?ce Rady Miasta (+ tranmisje i dost?pne off-line pliki z nagraniem posiedze? RM) to wiele spraw na forum nie wymaga?oby ?adnego komentarza. Wszystko by?my sami widzieli/s?yszeli/przeczytali. Proste? Najprostsze jest najtrudniejsze.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Plumowski

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 12:59 pm    Temat postu: Re: Przewodnicz?cy Rady Miejskiej osobi?cie odpowiedzia? na Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Nie mam na razie zezwolenia na opublikowanie ca?o?ci

kom. xxx"

Nie musisz prosi? o pozwolenie upublicznienia...
secundo

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 3:48 pm    Temat postu: Re: Przewodnicz?cy Rady Miejskiej osobi?cie odpowiedzia? na Odpowiedz z cytatem

Plumowski napisał:
Nie musisz prosi? o pozwolenie upublicznienia...
Wiem, ale poczu?em si? troch? jak w Wersalu a troch? jak na polu minowym i chcia?bym bardzo grzecznie;-)
Zreszt? odpowied? zreferowa?em, ale jest naprawd? uprzejma, taka nowa jako??, zupe?nie nieurz?dniczy styl i warto przytoczy? w ca?o?ci. Pro?ba dotyczy w?a?ciwie "otwarcia" wymiany zda? i w tym punkcie chcia?em mie? wyra?n? zgod? rozmówcy.
Powrót do góry
secundo

PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 1:29 am    Temat postu: Re: Przewodnicz?cy Rady Miejskiej osobi?cie odpowiedzia? na Odpowiedz z cytatem

Oto najnowsza odpowied? Przewodnicz?cego Rady Miejskiej Kaziemierz Kachla:

Panie [...],
Je?eli Pan nie ma nic przeciwko to b?d? si? do Pana zwraca? po imieniu.
W mojej dotychczasowej pracy zawodowej bardziej zapami?tywa?em imiona ni? nazwiska. Dzi?kuj? za obszern? korespondencj? i ciep?e s?owa pod moim adresem. Nie mam nic przeciwko, aby Pan upubliczni? moj? odpowied?. Postaram si? wypracowa? jakie? rozwi?zanie, które umo?liwi internautom zadawanie radnym pyta? oraz prezentowanie przez nich odpowiedzi. Pana sugestie uwa?am za s?uszne i te pod adresem Rady przyjmuj? do przemy?lenia co do mo?liwo?ci ich wprowadzenia.
??cze pozdrowienia.
Kazimierz Kachel
Przewodnicz?cy Rady

O ni?ej poprzedni list, który poprzednio chwali?em:

Szanowny Panie,

Przepraszam za brak natychmiastowej reakcji na Pana zapytania kierowane do
mnie. W zwi?zku z tym, ?e Przewodnicz?cy Rady nie jest funkcj? zawodow?
prosz? w tym miejscu o wyrozumia?o??. Poniewa? prawdopodobnie ró?nimy si? co
do oceny istniej?cego stanu i moich realnych mo?liwo?ci proponuj?
bezpo?rednie spotkanie. Jak Pan wie piastuj? funkcj? Przewodnicz?cego Rady
od stosunkowo krótkiego okresu czasu, ch?tnie wi?c pos?ucham uwag,
spostrze?e? co nale?y zmieni?, usprawni? w dotychczasowej dzia?alno?ci Rady,
a na co wcze?niej nie mia?em ?adnego wp?ywu. Termin i czas pozostawiam do
Pana decyzji, dla u?atwienia kontaktu podaj? dodatkowo mój nr telefonu
komórkowego [...].

Przekazuj? wyrazy szacunku i pozdrawiam.

Kazimierz Kachel

Przewodnicz?cy Rady

Oce?cie sami, czy to nie pachnie wiosn?? Wink
My?l?, czy nie by?oby dobrze przenie?? te rzeczy i zapocz?tkowa? nowy w?tek, który - daj Bo?e - owocnie si? rozwinie?
Powrót do góry
tvardy
Moderator

PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mo?e i pachnie... ale jak dla mnie to tylko s?owa...

nie wiem w jaki sposób wypracuje jaki? sposób kontaktu z radnymi
skoro wi?kszo?? z nich raczej jest interneto i komputero odporna

a do tego BI w UMie jest "bardzo" zapracowane...

Powrót do góry
BiuroRady

PostWysłany: Czw Mar 08, 2007 4:11 pm    Temat postu: Wyja?nienie Przewodnicz?cego Rady Miasta Knurów Odpowiedz z cytatem

W ?lad za wcze?niejsz? deklaracj? wyra?on? w korespondencji z Panem Witoldem Ga??zk? oraz szanuj?c i doceniaj?c kontakty z mieszka?cami przedstawiam propozycj? uwzgl?dniaj?c? rozwi?zanie sygnalizowanych w dyskusjach problemów, a dotycz?cych mo?liwo?ci zadawania pyta? radnym oraz szybszego dost?pu do protoko?ów sesyjnych.
1.Na stronach BIP UM i stronie internetowej UM znajduje si? wykaz radnych jednak dla u?atwienia wykaz ten powtarzamy:
Przewodnicz?cy Rady Kazimierz Kachel - kkachel@knurow.pl
Wiceprzewodnicz?cy Rady Joachim Machulik - brm@knurow.pl
Wiceprzewodnicz?ca Rady Barbara Gawli?ska - Twardawa - brm@knurow.pl
Komisje sta?e Rady Miasta:
Komisja Bezpiecze?stwa Publicznego, Porz?dku i Spraw Socjalnych:
Zbigniew Wojciechowski – Przewodnicz?cy - szek_zby@interia.pl
Roman G?ód- brm@knurow.pl
Pawe? Kami?ski- brm@knurow.pl
Tomasz Rzepa - tomasz.rzepa1@neostrada.pl
Franciszek Szafarz - fszafarz@gmail.com
Izydor Golec - romano4@vp.pl
Henryk Kurowski - brm@knurow.pl
Joachim Machulik
Komisja Gospodarki, Ochrony ?rodowiska i Finansów:
Jan Trz?siok – Przewodnicz?cy - brm@knurow.pl
Pawe? Kami?ski
Henryk Hibszer - brm@knurow.pl
Jerzy Pach - brm@knurow.pl
Franciszek Szafarz
Izydor Golec
Zbigniew Wojciechowski
Komisja O?wiaty i Kultury:
Dariusz Dzindzio – Przwodnicz?cy
Przemys?aw Dulias - dulias@o2.pl
Roman Buchta - BuchtaR@gmail.com
Antoni Krzyszczuk - brm@knurow.pl
Eugeniusz Tymoszek - tym2@poczta.onet.pl
Henryk Kurowski
Komisja Sportu, Turystyki, Rekreacji i Promocji Zdrowia:
Jerzy Pach – Przewodnicz?cy
Tomasz Rzepa
Przemys?aw Dulias
Dariusz Dzindzio - ddzindzio@poczta.onet.pl
Barbara Gawli?ska – Twardawa
Marek Hildebrandt - brm@knurow.pl
Grzegorz Noco? - brm@knurow.pl
Emil Szolc - brm@knurow.pl
Eugeniusz Tymoszek
Komisja Rewizyjna:
Roman Buchta – Przewodnicz?cy
Henryk Hibszer
Antoni Krzyszczuk
Henryk Kurowski
Franciszek Szafarz
Powy?szy wykaz uwzgl?dnia bran?owo?? problematyki, która zdefiniowana jest w nazwie komisji. Sugeruj? ewentualne pytania wed?ug bran? co oczywi?cie nie stanowi ?adnego ograniczenia. Na zaj?cie stanowiska radny mia?by oko?o 1-2 tygodni. Rozumiem, ?e pytania b?d? mie? pewien stopie? kultury i nie b?d? wykracza? poza ogólne zasady przyzwoito?ci. Gdyby takie jednak by?y pozostawiam sobie pewien margines usprawiedliwienia braku reakcji i wyra?enia w tym wzgl?dzie swojej opinii. Licz? równie? na odpowiedni? reakcj? dyskutantów. Podaj?c równie? adresy e-maile radnych, zach?cam do bezpo?rednich kontaktów, które wówczas by?yby bardziej wiarygodne, gdy? mniej anonimowe.
2.Szybszy dost?p do obrad z sesji uwa?am za uzasadniony. Krytykowana zw?oka dost?pu do protoko?u wynika nie ze z?ej woli lecz z konieczno?ci uprawomocnienia protoko?u, który zgodnie z przepisami ma miejsce na kolejnej sesji. W chwili obecnej oprzyrz?dowanie techniczne nie pozwala nam na bezpo?redni przekaz poprzez udost?pnienie pliku nagraniowego. Obiecuj?, ?e problem ten rozwi??emy gdy? jest to najprostszy sposób szybkiego dotarcia do obrad sesji, Chcia?bym jednak zauwa?y?, ?e sprawno?? sesji i jej cel to przede wszystkim g?osowanie nad uchwa?ami, które s? niezb?dnym elementem szybkiego podejmowania decyzji przez organy wykonawcze. Gro dyskusji a w?a?ciwie jej skumulowanie odbywa si? na komisjach, które s? do tego celu tworzone. Oczekiwanie wi?c dyskusji sesyjnych na miar? politycznych debat sejmu mo?e niektórych rozczarowa? tym bardziej, ?e na szczeblu podstawowym samorz?du demonstrowanie przynale?no?ci politycznej bywa zupe?nie niezauwa?alne.
Zapraszam te? do osobistego kontaktu zarówno ze mn? jak i z moimi zast?pcami czy radnymi. Kontakt taki jest mo?liwy po uprzednim uzgodnieniu terminu jak równie? na comiesi?cznych dy?urach radnych w terenie, które s? odpowiednio wcze?nie og?aszane w prasie lokalnej a ca?y plan dy?urów znajduje si? w BIP i na stronie internetowej UM.
??cz? pozdrowienia dla wszystkich internautów a szczególnie dla tych, którzy swoimi wypowiedziami u?wiadomili mi potrzeb? tych przedsi?wzi??.

Ostatnio zmieniony przez BiuroRady dnia Wto Mar 20, 2007 11:31 am, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorz?d miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: