Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kontakt z Przewodniczącym Rady Miasta
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 6:51 pm    Temat postu: Kontakt z Przewodniczącym Rady Miasta Odpowiedz z cytatem

W temacie dot. Biuletynu Informacji Publicznej http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=709
tvardy napisał:
nikt nie dostaje dodatkowej kasy za wprowadzanie danych do BIPu...



Nie chodzi o dodatkową kasę (jeszcze by tego brakowało!). Chodzi o wynagrodzenie za etat, który jest utrzymywany m.in. pod pretekstem wykonywania takich to a takich obowiązków. Jeżeli się pracownikowi wpisuje w zakresie obowiązków obsługę (jakkolwiek) stron internetowych UM, to jednocześnie nie wpisuje mu się np. siedzenia w okienku i obsługiwania klientów albo np. odpowiadania na pisma albo np. sprzątania. Stąd wniosek, że pieniądze płacone tym pracownikom za etat, płacone sa m.in. za obsługę (jakkolwiek) stron internetowych UM. Czego ci pracownicy nie robią. Więc dopuszczają się wyłudzenia kasy a pracodawca, który to toleruje i mimo to płaci - niegospodarności na szkodę gminy.


Poniżej cytuję treść listu elektronicznego, jaki przed chwilą wysłałem do przewodniczącego Rady Miejskiej na adres Biura Rady Miejskiej podany na stronie int. UM w Knurowie brm@knurow.pl

Pan
Kazimierz Kachel
Przewodniczący Rady Miejskiej w Knurowie

Szanowny Panie Przewodniczący,
proszę o wyjaśnienie, dlaczego na stronie internetowej UM www.knurow.pl od prawie dwóch miesięcy nie ukazują się aktualne informacje o pracach kierowanej przez Pana rady?
W związku z tym zapytuję również, jak ocenia Pan Przewodniczący funkcjonowanie Biura Rady Miejskiej oraz czy jest Pan Przewodniczący zadowolony z prowadzonej przez władze samorządowe w Knurowie polityki informacyjnej.
W oczekiwaniu na odpowiedź pozostaję z poważaniem
[moje imię i nazwisko]
PS. Poprosiłem o potwierdzenie dostarczenia wiadomości i czekam;-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 3:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:

Poniżej cytuję treść listu elektronicznego, jaki przed chwilą wysłałem do przewodniczącego Rady Miejskiej na adres Biura Rady Miejskiej podany na stronie int. UM w Knurowie brm@knurow.pl

Pan
Kazimierz Kachel
Przewodniczący Rady Miejskiej w Knurowie

Szanowny Panie Przewodniczący,
proszę o wyjaśnienie, dlaczego na stronie internetowej UM www.knurow.pl od prawie dwóch miesięcy nie ukazują się aktualne informacje o pracach kierowanej przez Pana rady?
W związku z tym zapytuję również, jak ocenia Pan Przewodniczący funkcjonowanie Biura Rady Miejskiej oraz czy jest Pan Przewodniczący zadowolony z prowadzonej przez władze samorządowe w Knurowie polityki informacyjnej.
W oczekiwaniu na odpowiedź pozostaję z poważaniem
[moje imię i nazwisko]
PS. Poprosiłem o potwierdzenie dostarczenia wiadomości i czekam;-)



No i jak? Przyszła odpowiedź?


Przeglądając przed chwilą stronę UM widzę, że jest postęp:
zauważyłem uaktualnienie informacji (po prawie roku!) o laureatach nagrody Laur Knurowa oraz na stronie głównej info o sesji nadzwyczajnej (publikacja na 2 dni przed "wydarzeniem").
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bananek napisał:
No i jak? Przyszła odpowiedź?

Nie przyszłaWink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2363
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
bananek napisał:
No i jak? Przyszła odpowiedź?

Nie przyszłaWink


i raczej zapomnij żeby przyszła
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
i raczej zapomnij żeby przyszła

Jakże tak? Przecież 29. stycznia dostałem potwierdzenie takiej treści:
"To jest potwierdzenie dla wiadomości wysłanej przez Ciebie do
<brm@knurow.pl> o 2007-01-26 17:59

To potwierdzenie mówi, że wiadomość została wyświetlona na komputerze odbiorcy o 2007-01-29 09:01

Final-Recipient: rfc822;x.x@neostrada.pl
Original-Message-ID: <45BA3358.4020002@neostrada.pl>
Disposition: manual-action/MDN-sent-manually; displayed"
Wobec tego, gdybym miał zapomniećWink, musiałbym posądzać pracowników BRM o to, że nie przekazali mojego listu przełożonemu! A jeśli przekazali, to... o, zgrozo, musiałbym posądzać Przewodniczącego Rady o to, że jest niewychowany i nie odpowiada na listy! Jeszcze gorzej! Musiałbym założyć, że jest złym urzędnikiem, bo pytanie wysłałem na Jego służbowy adres podany w oficjalnym spisie! Nie, jedno, drugie i trzecie nie może zadomowić się w mojej głowie, bo wówczas Przewodniczący miałby słuszny powód posądzać mnie o uprzedzenia, złośliwość, ba, o intencję pomówienia Go o takie cechy i właściwości, które mogłyby narazić go w opinii publicznej na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu! W życiu nigdy! Czekam cierpliwie i wierzę, że na pewno odpowie. Jak nie w tym życiu, to w przyszłym, ale odpowie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może na początek spróbuj jakieś łatwiejsze pytanie... w stylu 2+2 Smile jak odpowiedzą to potem coraz to trudniejsze aż dojdziesz do tego co wysłałeś Smile bo to trzeba stopniowo, a Ty tak od razu na głęboką wodę Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2363
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
tvardy napisał:
i raczej zapomnij żeby przyszła

Jakże tak? Przecież 29. stycznia dostałem potwierdzenie takiej treści:
"To jest potwierdzenie dla wiadomości wysłanej przez Ciebie do
<brm@knurow.pl> o 2007-01-26 17:59

To potwierdzenie mówi, że wiadomość została wyświetlona na komputerze odbiorcy o 2007-01-29 09:01

Final-Recipient: rfc822;x.x@neostrada.pl
Original-Message-ID: <45BA3358.4020002@neostrada.pl>
Disposition: manual-action/MDN-sent-manually; displayed"
Wobec tego, gdybym miał zapomniećWink, musiałbym posądzać pracowników BRM o to, że nie przekazali mojego listu przełożonemu! A jeśli przekazali, to... o, zgrozo, musiałbym posądzać Przewodniczącego Rady o to, że jest niewychowany i nie odpowiada na listy! Jeszcze gorzej! Musiałbym założyć, że jest złym urzędnikiem, bo pytanie wysłałem na Jego służbowy adres podany w oficjalnym spisie! Nie, jedno, drugie i trzecie nie może zadomowić się w mojej głowie, bo wówczas Przewodniczący miałby słuszny powód posądzać mnie o uprzedzenia, złośliwość, ba, o intencję pomówienia Go o takie cechy i właściwości, które mogłyby narazić go w opinii publicznej na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu! W życiu nigdy! Czekam cierpliwie i wierzę, że na pewno odpowie. Jak nie w tym życiu, to w przyszłym, ale odpowie...



aleś mnie rozbawił teraz...

Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause

Dancing Dancing

ale naprawde to, że wiadomość została odczytana na kompie to jeszcze mało... Super
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 1:11 am    Temat postu: Przewodniczący Rady Miejskiej osobiście odpowiedział na list Odpowiedz z cytatem

Otrzymałem dwa dni temu osobistą odpowiedź Przewodniczącego RM na mój list elektroniczny na adres Biura Rady Miejskiej.
Nie mam na razie zezwolenia na opublikowanie całości (a poprosiłem o taką zgodę), ale jestem pod dużym wrażeniem i myślę, że
CHWILA JEST HISTORYCZNA
zważywszy na dotychczasowe obyczaje przedstawicieli władz samorządowych.
Kazimierz Kachel z klasą, bardzo grzecznie, bez jakichkolwiek przytyków i złośliwości (które nawet miałyby prawo korespondować z moimi;-) przeprasza za opóźnienie i tłumaczy, że wprawdzie nie ma pełniej kontroli nad informacjami na stronie UM, jednak jest zainteresowany krytycznymi uwagami na temat polityki informacyjnej władz samorządowych. Podaje numer telefonu oraz zaprasza do rzeczowej rozmowy
Ponieważ myślę, że podobna okazja mogłaby się prędko nie powtórzyć, postanowiłem odpisać dosyć obszernie i niżej przytaczam mój elaborat, który wysłałem do Przewodniczącego RM. Publikuję te teksty na forum, gdyż sprawa od początku ma otwarty kontekst a obecnie stwarza - jeśli się nie mylę - jakieś realniejsze szanse na przełom w kontaktach z przedstawicielami władzy, czyli na to po prostu, że szef samorządu w Knurowie doceni forum internetowe i zagości na nim - nie zapeszajmy - regularnie i na stałe.

"Szanowny Panie Przewodniczący,
z powodu parodniowej nieobecności nie mogłem podziękować od razu za miłą odpowiedź, co czym prędzej czynię. Jestem bardzo zbudowany Pana reakcją.
Jak Panu może wiadomo od wielu miesięcy na forum internetowym mieszkańców Knurowa toczą się dość zaangażowane dyskusje m.in. na temat standardów sprawowania władzy w mieście. Jako jeden z uczestników forum, we własnym imieniu pragnę Pana zapewnić, że spora niekiedy dawka krytycyzmu pod adresem władz samorządowych wynika z autentycznej troski o dobro spraw publicznych w Knurowie. Nie popełnię błędu twierdząc, że knurowscy internauci, którzy udzielają się na miejskim forum, należą przeciętnie do ludzi młodych, stosunkowo dobrze wykształconych, świadomych oraz aktywnych w sensie obywatelskim i społecznym. Wydaje się, że dobra komunikacja z taką grupą mieszkańców powinna być dla kierujących wspólnotą samorządową celem dość oczywistym.
Niestety jak dotąd - a sprawa ciągnie się w internecie już od kilku lat - żaden z przedstawicieli władz miejskich nie potraktował poważnie tego grona. Wszelkie próby wzbudzenia zainteresowania, pytania kierowane publicznie w wielu sprawach poruszanych na FK, prośby o udział w dyskusji, o wyjaśnienia i o odpowiedzi kierowane w stronę urzędników samorządowych przypominały rzucanie grochem o ścianę. Milczenie przedstawicieli samorządu stało przy tym w jaskrawej sprzeczności z głoszonymi zwłaszcza przez Pana Prezydenta deklaracjami o otwarciu i przejrzystości urzędu, o dobrej komunikacji z mieszkańcami, wsłuchiwaniu się w ich głos. Dysonans ten pogłębiły też ostatnie działania w związku z odnowieniem oficjalnego portalu internetowego UM, w którym nadal nie mogliśmy znaleźć aktualnych i rzetelnych informacji o bieżącej polityce samorządu. Uważam na przykład za niedopuszczalne, by wiadomości z szeroko komentowanych sesji RM ukazywały się w oficjalnym obiegu w internecie po upływie kilku tygodni lub nawet miesięcy. Nie mogę też w żaden sposób zaakceptować nieobecności przedstawicieli władz w internetowych dyskusjach mieszkańców Knurowa, zwłaszcza że alternatywny kanał informacyjny, jakim winien być "Przegląd Lokalny", moim zdaniem spełnia swoje funkcje w sposób niezadowalający, zamieszcza stronnicze informacje, nie uskutecznia publicystyki lokalnej i często odgrywa rolę tuby propagandowej. W czasach mediów elektronicznych budzi to raczej odwrotny skutek: politowanie zamiast uznania odbiorców. Nadto nasuwa logiczną obawę o alienowanie się władzy i lekceważenie przez nią opinii publicznej. Internauci zaangażowani w sprawy miejskie póki co stanowią wprawdzie grupę mniejszościową w stosunku do ogółu mieszkańców czy też ogółu wyborców, jednakże kryterium liczebności nie powinno moim zdaniem ogłuszać władzy na merytoryczne racje mniejszości, zwłaszcza jeśli są to racje istotne i dobrze uzasadnione.
W takim kontekście łatwiej będzie Panu Przewodniczącemu zrozumieć, że ogólne pytanie o politykę informacyjną, które do Niego wysłałem pocztą elektroniczną i następnie upubliczniłem na forum, miało charakter testu na to, w jaki sposób władze nowej kadencji zamierzają ukształtować swój stosunek wobec ważnej części opinii publicznej knurowian, jaka od lat - coraz liczniej - ujawnia się w internecie. Zapytanie moje było więc testem dobrej woli. Bardzo cieszę się z faktu, że jest Pan Przewodniczący pierwszym od bardzo dawna przedstawicielem władz Knurowa, który ów test zaliczył! Uczynił Pan to bez urazy, kulturalnie i konstruktywnie (zapraszając do rozmowy), co jest znaczącym odwróceniem złej tradycji i budzi tym większe nadzieje.
Jeśli chodzi o konkretne bolączki związane z polityką informacyjną władz samorządowych jestem pewien, że najlepiej wskaże je Panu wsteczna jak i bieżąca lektura najważniejszych wątków samorządowych na forum mieszkańców Knurowa (FK). Nie uchylam się bynajmniej od osobistej rozmowy, jednakże jestem zdania, że moje najlepsze pojednycze rady i uwagi nie zastąpią wniosków, jakie można budować w trakcie regularnej gościny na forum wśród knurowian-internautów.
Uważam, że najpilniejsze pomysły na ucywilizowanie komunikacji władz z mieszkańcami w obrębie internetu są następujące:
1) przeprowadzanie w internecie czatów z udziałem radnych i urzędników,
2) ustalenie zwyczaju udzielania przez nich bieżących odpowiedzi i wyjaśnień na nurtujące internautów tematy
oraz - last but not least -
3) doprowadzenie w Knurowie do dźwiękowej lub audiowizualnej transmisji obrad Rady Miejskiej z wykorzystaniem internetu, rozgłośni lokalnej lub telewizji kablowej.
Bardzo chciałbym poznać opinię Pana Przewodniczącego o powyższych postulatach.
Proszę również uprzejmie, by zechciał Pan Przewodniczący zezwolić na opublikowanie odpowiedzi, którą otrzymałem mailem, na forum internetowym mieszkańców (pominąwszy rzecz jasna prywatny numer telefonu, za którego przekazanie dziękuję). Jestem pewien, że treść Pana listu spotka się ze sprawiedliwą oceną i należnym uznaniem.
Pan Marek Ostrowski, który z dobrym skutkiem prowadzi stronę www.knurow.com.pl [powinno być www.wirtualnyknurow.pl - co za wstyd! - przyp. i błąd mój] słynie ze swojej odpowiedzialnej postawy w moderowaniu toczących się tam dyskusji, wobec czego wykluczam uprzedzająco obawy o ewentualną trywializację dyskusji, którą Pan Przewodniczący tak obiecująco rozpoczął skierowaną do mnie odpowiedzią na list elektroniczny.

Z wyrazami szacunku
[imię i nazwisko]
kom. xxx"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2363
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to jestem pod wrażeniem że odpowiedział.... może idzie ku lepszemu w materii internetu w UMie
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 3:59 am    Temat postu: Re: Przewodniczący Rady Miejskiej osobiście odpowiedział na Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Otrzymałem dwa dni temu osobistą odpowiedź Przewodniczącego RM na mój list elektroniczny na adres Biura Rady Miejskiej.
Nie mam na razie zezwolenia na opublikowanie całości (a poprosiłem o taką zgodę), ale jestem pod dużym wrażeniem i myślę, że
CHWILA JEST HISTORYCZNA



Chyba mało kto z forumowiczów wierzył w to, że będzie odpowiedź. Dlatego domniemuję, że cisza w tym temacie - brak komentarzy po tym historycznym (na miarę Knurowa) wydarzeniu, wynika prawdopodobnie z tego, że jesteśmy w głębokim szoku. Think

Tym bardziej czekamy na info od Secundo, jak rozwija się dalsza korespondencja.


secundo napisał:
Ponieważ myślę, że podobna okazja mogłaby się prędko nie powtórzyć, postanowiłem odpisać dosyć obszernie i niżej przytaczam mój elaborat, który wysłałem do Przewodniczącego RM.


Ja osobiście jestem pod wrażeniem Twojego "elaboratu". A może będziemy pod jeszcze większym wrażeniem odpowiedzi, która, czego życzylibyśmy sobie, będzie "otwarta"?


secundo napisał:
Pan Marek Ostrowski, który z dobrym skutkiem prowadzi stronę www.knurow.com.pl [powinno być www.wirtualnyknurow.pl - co za wstyd! - przyp. i błąd mój ...]


To się nazywa siła przyzwyczajenia, zresztą jest to zrozumiałe, bo forum "net-owe" istnieje krócej niż istniało "com-we".

secundo napisał:
... słynie ze swojej odpowiedzialnej postawy w moderowaniu toczących się tam dyskusji, wobec czego wykluczam uprzedzająco obawy o ewentualną trywializację dyskusji, którą Pan Przewodniczący tak obiecująco rozpoczął skierowaną do mnie odpowiedzią na list elektroniczny.


Na wspomnianym wyżej forum pamiętam, że był założony specjalny temat w którym "druga strona" (i to na wysokim szczeblu), odpowiadała na pytania forumowiczów. I pamiętam, że ten specjalny kontakt szybko skończył się, m.in. dlatego, że irytowała "drugą stronę" niekończąca się polemika i komentarze, co wynika po prostu z tego, że forumowicze korzystając z okazji wreszcie się chceli "wygadać" z władzą za wszystkie czasy. Właśnie: okazja! I tutaj był cały problem. Nie ma sensu organizować jakieś jednorazowej specjalnej dysputy, czy raz na ruski rok przygotowywać listę pytań, na które pojawi się jedna długa odpowiedź i .... potem mnóstwo pytań pomocniczych + komentarze, polemiki. I w kółko.

Ja widzę ową dyskusję nie na takiej specjalnej "rubryce", ale na zasadzie normalnego włączenia się odpowiedniej osoby (osób) z UM z konkretnym postem o treści merytorycznej (wyjaśniającej stanowisko UM) w temacie, w którym pojawi się jakieś pytanie czy wątpliwość wymagająca reakcji UM. Nie należy szukac daleko, w końcu pan Sławomir Gruszka, jako normalny forumowicz w miarę aktywnie pisze w tematach, które dotyczą spraw "obsługiwanych" przez Starostwo Powiatowe. Czyli jest przykład, że można w taki sposób. Jedynie będzie potrzebna trochę wieksza aktywność, bo i tematów dot. samego miasta jest znacznie więcej.

Tyle teorii. Praktyka jest zawsze bogatsza i trudniejsza.

Ale nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Na razie nie ma przełomu, jest tylko jakieś światełko w ciemnym, na tym forum, tunelu. Zawsze coś.

I jeszcze jedno (a może najważniejsze): gdyby na stronie UM (BIP-u) pojawiały sie zawsze i w odpowiednim czasie aktualne informacje, szczególnie te dotyczące Rady Miasta (+ tranmisje i dostępne off-line pliki z nagraniem posiedzeń RM) to wiele spraw na forum nie wymagałoby żadnego komentarza. Wszystko byśmy sami widzieli/słyszeli/przeczytali. Proste? Najprostsze jest najtrudniejsze.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 12:59 pm    Temat postu: Re: Przewodniczący Rady Miejskiej osobiście odpowiedział na Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Otrzymałem dwa dni temu osobistą odpowiedź Przewodniczącego RM na mój list elektroniczny na adres Biura Rady Miejskiej.
Nie mam na razie zezwolenia na opublikowanie całości

kom. xxx"


Nie musisz prosić o pozwolenie upublicznienia...
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 3:48 pm    Temat postu: Re: Przewodniczący Rady Miejskiej osobiście odpowiedział na Odpowiedz z cytatem

Plumowski napisał:
Nie musisz prosić o pozwolenie upublicznienia...
Wiem, ale poczułem się trochę jak w Wersalu a trochę jak na polu minowym i chciałbym bardzo grzecznie;-)
Zresztą odpowiedź zreferowałem, ale jest naprawdę uprzejma, taka nowa jakość, zupełnie nieurzędniczy styl i warto przytoczyć w całości. Prośba dotyczy właściwie "otwarcia" wymiany zdań i w tym punkcie chciałem mieć wyraźną zgodę rozmówcy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 1:29 am    Temat postu: Re: Przewodniczący Rady Miejskiej osobiście odpowiedział na Odpowiedz z cytatem

Oto najnowsza odpowiedź Przewodniczącego Rady Miejskiej Kaziemierz Kachla:


Panie [...],
Jeżeli Pan nie ma nic przeciwko to będę się do Pana zwracał po imieniu.
W mojej dotychczasowej pracy zawodowej bardziej zapamiętywałem imiona niż nazwiska. Dziękuję za obszerną korespondencję i ciepłe słowa pod moim adresem. Nie mam nic przeciwko, aby Pan upublicznił moją odpowiedź. Postaram się wypracować jakieś rozwiązanie, które umożliwi internautom zadawanie radnym pytań oraz prezentowanie przez nich odpowiedzi. Pana sugestie uważam za słuszne i te pod adresem Rady przyjmuję do przemyślenia co do możliwości ich wprowadzenia.
Łącze pozdrowienia.
Kazimierz Kachel
Przewodniczący Rady


O niżej poprzedni list, który poprzednio chwaliłem:

Szanowny Panie,

Przepraszam za brak natychmiastowej reakcji na Pana zapytania kierowane do
mnie. W związku z tym, że Przewodniczący Rady nie jest funkcją zawodową
proszę w tym miejscu o wyrozumiałość. Ponieważ prawdopodobnie różnimy się co
do oceny istniejącego stanu i moich realnych możliwości proponuję
bezpośrednie spotkanie. Jak Pan wie piastuję funkcję Przewodniczącego Rady
od stosunkowo krótkiego okresu czasu, chętnie więc posłucham uwag,
spostrzeżeń co należy zmienić, usprawnić w dotychczasowej działalności Rady,
a na co wcześniej nie miałem żadnego wpływu. Termin i czas pozostawiam do
Pana decyzji, dla ułatwienia kontaktu podaję dodatkowo mój nr telefonu
komórkowego [...].

Przekazuję wyrazy szacunku i pozdrawiam.

Kazimierz Kachel

Przewodniczący Rady


Oceńcie sami, czy to nie pachnie wiosną? Wink
Myślę, czy nie byłoby dobrze przenieść te rzeczy i zapoczątkować nowy wątek, który - daj Boże - owocnie się rozwinie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2363
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może i pachnie... ale jak dla mnie to tylko słowa...

nie wiem w jaki sposób wypracuje jakiś sposób kontaktu z radnymi
skoro większość z nich raczej jest interneto i komputero odporna

a do tego BI w UMie jest "bardzo" zapracowane...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BiuroRady



Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 4

PostWysłany: Czw Mar 08, 2007 4:11 pm    Temat postu: Wyjaśnienie Przewodniczącego Rady Miasta Knurów Odpowiedz z cytatem

W ślad za wcześniejszą deklaracją wyrażoną w korespondencji z Panem Witoldem Gałązką oraz szanując i doceniając kontakty z mieszkańcami przedstawiam propozycję uwzględniającą rozwiązanie sygnalizowanych w dyskusjach problemów, a dotyczących możliwości zadawania pytań radnym oraz szybszego dostępu do protokołów sesyjnych.
1.Na stronach BIP UM i stronie internetowej UM znajduje się wykaz radnych jednak dla ułatwienia wykaz ten powtarzamy:
Przewodniczący Rady Kazimierz Kachel - kkachel@knurow.pl
Wiceprzewodniczący Rady Joachim Machulik - brm@knurow.pl
Wiceprzewodnicząca Rady Barbara Gawlińska - Twardawa - brm@knurow.pl
Komisje stałe Rady Miasta:
Komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Porządku i Spraw Socjalnych:
Zbigniew Wojciechowski – Przewodniczący - szek_zby@interia.pl
Roman Głód- brm@knurow.pl
Paweł Kamiński- brm@knurow.pl
Tomasz Rzepa - tomasz.rzepa1@neostrada.pl
Franciszek Szafarz - fszafarz@gmail.com
Izydor Golec - romano4@vp.pl
Henryk Kurowski - brm@knurow.pl
Joachim Machulik
Komisja Gospodarki, Ochrony Środowiska i Finansów:
Jan Trzęsiok – Przewodniczący - brm@knurow.pl
Paweł Kamiński
Henryk Hibszer - brm@knurow.pl
Jerzy Pach - brm@knurow.pl
Franciszek Szafarz
Izydor Golec
Zbigniew Wojciechowski
Komisja Oświaty i Kultury:
Dariusz Dzindzio – Przwodniczący
Przemysław Dulias - dulias@o2.pl
Roman Buchta - BuchtaR@gmail.com
Antoni Krzyszczuk - brm@knurow.pl
Eugeniusz Tymoszek - tym2@poczta.onet.pl
Henryk Kurowski
Komisja Sportu, Turystyki, Rekreacji i Promocji Zdrowia:
Jerzy Pach – Przewodniczący
Tomasz Rzepa
Przemysław Dulias
Dariusz Dzindzio - ddzindzio@poczta.onet.pl
Barbara Gawlińska – Twardawa
Marek Hildebrandt - brm@knurow.pl
Grzegorz Nocoń - brm@knurow.pl
Emil Szolc - brm@knurow.pl
Eugeniusz Tymoszek
Komisja Rewizyjna:
Roman Buchta – Przewodniczący
Henryk Hibszer
Antoni Krzyszczuk
Henryk Kurowski
Franciszek Szafarz
Powyższy wykaz uwzględnia branżowość problematyki, która zdefiniowana jest w nazwie komisji. Sugeruję ewentualne pytania według branż co oczywiście nie stanowi żadnego ograniczenia. Na zajęcie stanowiska radny miałby około 1-2 tygodni. Rozumiem, że pytania będą mieć pewien stopień kultury i nie będą wykraczać poza ogólne zasady przyzwoitości. Gdyby takie jednak były pozostawiam sobie pewien margines usprawiedliwienia braku reakcji i wyrażenia w tym względzie swojej opinii. Liczę również na odpowiednią reakcję dyskutantów. Podając również adresy e-maile radnych, zachęcam do bezpośrednich kontaktów, które wówczas byłyby bardziej wiarygodne, gdyż mniej anonimowe.
2.Szybszy dostęp do obrad z sesji uważam za uzasadniony. Krytykowana zwłoka dostępu do protokołu wynika nie ze złej woli lecz z konieczności uprawomocnienia protokołu, który zgodnie z przepisami ma miejsce na kolejnej sesji. W chwili obecnej oprzyrządowanie techniczne nie pozwala nam na bezpośredni przekaz poprzez udostępnienie pliku nagraniowego. Obiecuję, że problem ten rozwiążemy gdyż jest to najprostszy sposób szybkiego dotarcia do obrad sesji, Chciałbym jednak zauważyć, że sprawność sesji i jej cel to przede wszystkim głosowanie nad uchwałami, które są niezbędnym elementem szybkiego podejmowania decyzji przez organy wykonawcze. Gro dyskusji a właściwie jej skumulowanie odbywa się na komisjach, które są do tego celu tworzone. Oczekiwanie więc dyskusji sesyjnych na miarę politycznych debat sejmu może niektórych rozczarować tym bardziej, że na szczeblu podstawowym samorządu demonstrowanie przynależności politycznej bywa zupełnie niezauważalne.
Zapraszam też do osobistego kontaktu zarówno ze mną jak i z moimi zastępcami czy radnymi. Kontakt taki jest możliwy po uprzednim uzgodnieniu terminu jak również na comiesięcznych dyżurach radnych w terenie, które są odpowiednio wcześnie ogłaszane w prasie lokalnej a cały plan dyżurów znajduje się w BIP i na stronie internetowej UM.
Łączę pozdrowienia dla wszystkich internautów a szczególnie dla tych, którzy swoimi wypowiedziami uświadomili mi potrzebę tych przedsięwzięć.
_________________
Przewodniczący Rady Miasta


Ostatnio zmieniony przez BiuroRady dnia Wto Mar 20, 2007 11:31 am, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka