Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przychodnia na Kazimierza - skandal z rejestracją
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 10:35 am    Temat postu: Przychodnia na Kazimierza - skandal z rejestracją Odpowiedz z cytatem

Właśnie mija 9.30, od godziny 7.30 próbuję się dodzwonić do rejestracji, by w trybie pilnym spotkać się z lekarzem. Absurdalne jest to, że co parę minut jets sygnał, po czym ostetnacyjnie za chwilę go nie ma- panie odlożyły słuchawkę. I tak się rzecz ma co parę minut, już przez 2 godziny. Jestem tym oburzona. Po co w takim razie uruchamiać rejstrację telefoniczną,skoro pacjent przy telefonie jest najzwyczajneij w świecie zbywany?! Podejrzewam, że staruszka cierpiąca na problemy z chodzeniem wybierze formę telefoniczną niż stanie przy okienku- ale wtedy nie może liczyć na rejestrację....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż dziw bierze, że jeszcze nikt nie założył tego tematu, bo masz w 100% racji - rejestracja przez telefon to traumatyczne przeżycie. Loteria pierwszej klasy. Odbiorą czy nie? I nie jest to kwestia, że zajęty jest numer. Po prostu nie odbierają. Moge zrozumieć, że przy okienku mnóstwo ludzi i ich też trzeba obsłużyć, ale niech ustalą jakieś logiczne zasady tej rejestracji i wtedy nikt niebedzie miał do niko żalu.

Niewidzialna ręka wolnego rynku by sie przydała, aby zawitała na Kazimierza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwestriusz



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 42
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 11:12 am    Temat postu: Re: Przychodnia na Kazimierza - skandal z rejestracją Odpowiedz z cytatem

Powiem szczerze, rzecz taka dzieje się w każdym szpitalu. Tak się składa, że pracuję w jednym z gliwickich większych szpitali i czasami mam przykry obowiązek łączyć rozmowy telefoniczne przez centralę w zastępstwie telefonistki i nieraz muszę pacjentom tłumaczyć, że dwie godziny dzwonienia do rejestracji to stanowczo za krótko. Do nich trzeba dzwonić, dzwonić, dzwonić do upadłego i mieć nadzieję, że do wieczora ktoś odbierze. Czasami szybciej się coś załatwi idąc pieszo do przychodni niż dodzwonić się na rejestrację. Albo telefon wiecznie zajęty, albo mają kolejkę przy okienku i nie mogą odebrać telefonu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co jest najgorsze? Że jak się w końcu dodzwoniłam, to pani raczyła mnie opier$%#$@%$^%. Że ma ludzi w okienku, że już drugi telefon dzwoni, że pani doktor już nie przyjmuje, bo siedziała od rana, i że już zaraz wychodzi, ale mam przyjść, bo może się wcisnę tylko i wyłącznie na zalecenie pani doktor. Przecież to skandal!!! Siedzą dwie kobiety w rejestracji, i żeby chociaż jedna nie mogła odbierać telefonów?! Czasem jest ich nawet 3. Gdyby nie przyjście osobiste na miejsce i prośba o rejestrację, zostałabym z kwitkiem w podbramkowej sytuacji. Żebym była sama-ale trafiłam na pacjentkę, która musiała przywlec się z gorączką, bo nikt nie raczył oczywiście odebrać telefonu.

ŻENADA, SKANDAL, PO PROSTU GRANDA.

Moje wzburzenie dzisiaj nie ma końca, pozostaje mi jedynie Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Miras



Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 2
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MRUCZanka napisał:


ŻENADA, SKANDAL, PO PROSTU GRANDA.

Moje wzburzenie dzisiaj nie ma końca, pozostaje mi jedynie Brick wall

Zgadza się, próbowałem i wyjaśniałem na miejscu, żenujące wyjaśnienie, tym bardziej, że za szafkami stało i nie wiadomo o czymm gadało aż 5 osób w białych kitlach.
Chciałem sie przenieść do tej przychodni, ale już drzwi wejściowe ostudziły mój zapał. Wolę pozostać w przychodni w Gliwicach, dalej, ale o wiele lepiej. Pozdrawiam Shame on you
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy chodzi o przychodnie Sanvita bo tam też właśnie można dzwonic kilka godzin i nic raz jest zajęte a raz nikt nie odbiera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 18
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam wrażenie że niezależnie o której przychodni byśmy mówili - to krytyka jest na czasie i niestety aktualna Neutral

ja należę do przychodni na Dworcowej
tam w rejestracji jest zazwyczaj 3 czy 4 babek a i tak można dzwonić i dzwonić i dzwoooooooooooooonić
i nic

a jak już się dodzwonisz to licz na łaskę że CIę pani zapisze i potraktuje jak czlowieka
inna sprawa że panie z rejestracji - służba zdrowia - w najlepsze sobie kopcą papieroski za szybką , co rzecz jasna sprawia że nie mogą zająć się ludźmi przy okienku
no co? przeciez zarobione Dontknow

porażka
czysta porażka!

ach!
pamiętajcie że jak sie zarejestrujecie przez telefon to i tak bedziecie w kolejce ostatni - niezaleznie od tego o której dzwoniliście Neutral
takie zwyczaje Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czytam i czytam i oczom nie wierzę. Czy widzieliście kiedyś prywatne przedsiębiorstwo, w którym nikt nie odbiera dzowniącego telefonu? A czy słyszeliście kiedyś, żeby pracownik prywatnej firmy fukał na dzwoniącego?
Ja nie. Ale nie o prywatyzację od razu tu chodzi, tylko o zarządzanie. Te przychodnie mają swoich kierowników i dyrektorów, którzy mają imiona i nazwiska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Secundo, i co z tego? Ja uważam, że to wynika z kultury osobistej człowieka. Już dwoje lekarzy potraktowało mnie i pośrednio mnie cholernie z buta, mimo, że przyszłam uśmiechnięta i dzień dobry i z szacunkiem dla wykonywanej pracy... Co ciekawsze, w Gliwicach i Siemianowicach jakoś lekarz potrafi byc miły dla każdego niezależnie od pochodzenia czy stautu społecznego. W Knurowie są tacy, któży miażdżą cię bo idziesz swoją drogą lub strasz się pomóc tak jak potrafisz - niezależnie czy lekarz prowadzi dobrze, czy żle.... Panie z okienka powinny nauczyć się chociaż podstaw dobrych manier przez telefon, bo to, co mnie wczoraj spotkało, to po prostu kosmiczny odlot.

Krzysiu- chodziło mi o przychodnię tę starą, komunistyczną, w której standardy obsługi pozostały bez zmiany od czasów PRLu. Z małymi wyjątkami oczywiście, bo nie lubię uogólniać....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
patka



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 127
Skąd: Knw/Glw

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż tak to już jest w przychodniach, mimo że przeważnie jest ich 3 to się obijają, kolejka w okienkach? Hmm to rozumiem ale co z tymi dwoma? To nie pierwszy raz MRUCZanko tak sie dzieje, oszustwa też często się zdarzają (...) no ale nie o tym tu mowa.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wheelwright



Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 85

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponowałbym zamknąć wszystkie te przychodnie, wstrzymac składki zdrowotne i leczyć się prywatnie. Osobiście miałem ostatnio problem nie tyle z samą rejestracją jak z brakiem lekarza a konkretnie pediatry. Większość "normalnych" lekarzy przebywało na L4 a mimo to na wizytę domową bez problemu można było liczyć. Po co więc płacić składki do ZUS z każdego źródła dochodu skoro i tak przyjdzie zapłacić nam za diagnozę (niejednokrotnie błędną) i wypisanie recepty.
Takie mam zdanie na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joasiap



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 151

PostWysłany: Nie Lut 25, 2007 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pewnie wiekszośc z Was, mam rodzinę w Niemczech. Z ich opowiadań wiem, że tamtejsze "ZOZ-y" sa całkowicie sprywatyzowane. A pacjent i tak nie płaci , bo te przychodnie rozliczaja się z państwem. Można dodatkowo wykupic ubezpieczenie zdrowotnie ( np. 10 euro m-cznie) i wtedy ma się większe przywileje. Ale i bez tego pacjent jest obskakiwany z każdej strony. A wyposażenie....ech....łza sie w oku kręci. Crybaby Dlaczego Polacy nie chca podpatrzec sąsiadów jak się zarządza NFZ i wprowadzic takie same zasady? Hm.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joasiap



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 151

PostWysłany: Nie Lut 25, 2007 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez joasiap dnia Nie Lip 01, 2007 7:45 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Nie Lut 25, 2007 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joasiap napisał:
Jak pewnie wiekszośc z Was, mam rodzinę w Niemczech. Z ich opowiadań wiem, że tamtejsze "ZOZ-y" sa całkowicie sprywatyzowane. A pacjent i tak nie płaci , bo te przychodnie rozliczaja się z państwem. Można dodatkowo wykupic ubezpieczenie zdrowotnie ( np. 10 euro m-cznie) i wtedy ma się większe przywileje. Ale i bez tego pacjent jest obskakiwany z każdej strony. A wyposażenie....ech....łza sie w oku kręci. Crybaby Dlaczego Polacy nie chca podpatrzec sąsiadów jak się zarządza NFZ i wprowadzic takie same zasady? Hm.....


Niestety, możemy tylko pomarzyć, że ktoś wpadnie na tak genialny pomysł, i skopiuje niemieckie tudzież - zachodnie- systemy leczenia. Czasem mam po prostu ochotę uciec z tego kraju.... bo żeby chorować, to trzeba być zdrowym Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorsze, że teoretycznie nasz system jest kopią niemieckiego. W założeniach systemu mamy to samo, co oni. Tylko w Polsce składki są względnie niższe. Ale wysokość składek i tak niczego nie przesądza, bo polska służba zdrowia przeżre i ukradnie każde pieniądze a jak nie ukradnie to zmarnuje na pewno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka