Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wzorowa rodzina ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lut 01, 2007 1:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Dodatki za posiadanie wielu dzieci = złe?
- Wydłużenie urlopów macierzyńskich = złe?
- 1000 lub 2000 zł za urodzenie dziecka = złe?
- Darmowe bilety na korzystanie z rekreacji i kultury = złe?
- Wielodzietne rodziny = złe?
Co PiS Ci uniemożliwia jako ojcu? Co Ci wcześniej dało SLD a zabrał PiS?
Do cholery, po co te faryzejskie apele, żeby nie mieszać polityki do dyskusji, jeżeli Ty to właśnie robisz?
Żeby dyskusja miała sens powinna się opierać na faktach a nie na wymysłach darmowego tabloidu. Program pororodzinny funkcjonuje w PiS od conajmniej dwóch lat, są na to dokumnety, do których linki podał Ci asterix. Żeby było śmieszniej pomysły, które wyśmiewasz, popiera nie tylko koalicja, ale też PO np. ustami Bronka Komorowskiego. Jedna z niewielu rzeczy, co do tórych obie partie mówią zgodnie.
Agora robi typową manipulację z Piłką i biletami w roli głównej a Wy się na to bezkrytycznie rzucacie, żeby tylko wieszać psy na nielubianej partii? Rozumu trochę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Czw Lut 01, 2007 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jeszcze ostatnia propozycja: stówka na każdy miesiąc ciąży.
O ile podpisuję się za pomocą dla młodych RODZICÓW typu "becikowe" to jestem zdecydowanie przeciw temu choremu pomysłowi.
Przecież to zachęta dla "produkcji" dzieci w rodzinach patologicznych.
Przez 9 miesięcy po stówce, potem becikowe a na końcu dzieciaczki do biduli. W końcu państwo chciało, to niech wychowuje.

I tak co roku...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 1:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:

Co PiS Ci uniemożliwia jako ojcu? Co Ci wcześniej dało SLD a zabrał PiS?


A czy ja do cholery powiedziałem, że za SLD było lepiej? Wydaje mi się, że nie więc pytam do cholery dlaczego nie czytasz postów ze zrozumieniem tylko wyjeżdżasz od razu z grubej rury?
Napisałem tylko, że już teraz widuję dzieci tylko kilka godzin dziennie a gdybym miał mieć jeszcze dodatkową dwójeczkę brzdąców nie było by mnie w domu wcale. Napisałem również, że owszem zgadzam się z pomysłem PiS, pod warunkiem jednak, że moja płaca będzie wystarczała na utrzymanie rodziny, zapewnienie dzieciakom startu w dorosłe życie i jakąś małą rozrywkę. Czy już jasne? Może wyjaśnić jeszcze prościej drogi kolego?
Wyluzuj nieco z tonem wypowiedzi....

secundo napisał:

Do cholery, po co te faryzejskie apele, żeby nie mieszać polityki do dyskusji, jeżeli Ty to właśnie robisz?


Wskaż mi miejsce w którym wpieprzyłem do postu politykę? Ja tylko skrytykowałem to co wydaje mi się nierealne (żeby nie powiedzieć dosadniej). Jak pisałem wcześniej propozycja jest jak najbardziej OK, ALE najpierw musi się podnieść standard życia w kraju, żeby pozwolić sobie na powiększenie rodziny trzeba mieć ją za co utrzymać, ale o tym nikt z pomysłodawców nie pomyślał.

secundo napisał:

Żeby dyskusja miała sens powinna się opierać na faktach a nie na wymysłach darmowego tabloidu. Program pororodzinny funkcjonuje w PiS od conajmniej dwóch lat, są na to dokumnety, do których linki podał Ci asterix. Żeby było śmieszniej pomysły, które wyśmiewasz, popiera nie tylko koalicja, ale też PO np. ustami Bronka Komorowskiego. Jedna z niewielu rzeczy, co do tórych obie partie mówią zgodnie.


Zapoznałem się z linkami Asterixa ale niestety i one mnie nie przekonują. Program działa od dwóch lat, ale jakoś nadal nie widzę poprawy (własną rodzinę mam nieco dłużej niż działa program).
Co do popierania inicjatywy PiSu przez Bronka K. i PO to bardzo się cieszę, że chociaż w tej materii się zgadzają i nie kopią się po kostkach.

secundo napisał:

Agora robi typową manipulację z Piłką i biletami w roli głównej a Wy się na to bezkrytycznie rzucacie, żeby tylko wieszać psy na nielubianej partii? Rozumu trochę.


Ty z kolei przyjacielu zażarcie niczym Lew bronisz swojej ukochanej partii, więc chyba szanse są równe. Tak na marginesie to podkreślałem to już kilka (o ile nie więcej) razy jestem apolityczny i nie sympatyzuję z żadną partią ani ugrupowaniem więc nie wmawiaj mi dziecka w brzuch, że sympatyzuję z tymi czy tamtymi a jeszcze innych nie lubię. Krytykuję to co według mnie jest złe, niezależnie od tego kto daną rzecz lansuje. Moja krytyka jest moją subiektywną sprawą, mam do tego prawo i będę z niego korzystał bez względu na okoliczności.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage

Ps. Sorki za początek postu, ale ciśnienie mi nieco kolega Secundo podniósł.
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
swozniak



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 22

PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako przyszły rodzic, a propos becikowego (wiem, że to offtopic ;-), nie popieram ani PiS'u (ma w sobie wewnętrzne fuj) i dużego Romka, ale te 1000pln dla mnie jako dla studenta powoduje, że staję się oportunistą ;-).

Natomiast absolutnie nie zamierzam mieć 4 dzieci, wolę zapłacić za jedno i pójść z nim do kina ;-) Co nie zmienia faktu, że przyjmę jeszcze jedno, może durne dla budżetu państwa rozwiązanie związane z zapomogami. Mianowicie oczekuję od szanownych Panów Xero zapomogi dla studiujących rodziców, których Wspaniały Uniwersytet jako kandydatów do stypendium socjalnego liczy z rodzicami, chociaż są w prawnym związku i tworzą tę podstawową komórkę społeczną zwaną rodziną ;-)

A to Polska właśnie.

secundo napisał:

- Dodatki za posiadanie wielu dzieci = złe?

Wiesz jakie patologie z punktu widzenia pedagogiki to spowoduje? Pewnie nie, ja Ci odpowiem - kolosalne. Bym się nasampierw uporał z pijącymi rodzicami, którzy mnożą się produkując dzieci jak królki, a później dawał im na piwo.

Cytat:

- Wydłużenie urlopów macierzyńskich = złe?

Popieram, ale pachnie mi demagogią ;-)

Cytat:

- 1000 lub 2000 zł za urodzenie dziecka = złe?

Już o tym pisałem.

Cytat:

- Darmowe bilety na korzystanie z rekreacji i kultury = złe?

Super, tylko gdzie ta kultura?

Cytat:

- Wielodzietne rodziny = złe?

Wiesz ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania? Pewnie nie. Rozumiem, że japończycy lubią upychać się w swoim metrze przy pomocy specjalnych urządzeń, ale żeby we własnym małym ciasnym mieszkaniu tylko dla pieniędzy, a taka możliwość może być w przypadku patologii i obawiam się, że w głównej mierze w ich przypadku.

serdecznie pozdrawiam
_________________
Sebastian Woźniak
Projektowanie graficzne | teoretyk i praktyk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swozniak napisał:

Wiesz ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania? Pewnie nie.

Wyobraź sobie, że mam dwoje dzieci i razem z żoną mieszkamy na 42 metrach kwadratowych. Zapewniam Cię, że przed decyzją o powiększeniu rodziny nie biegałem po mieszkaniu z miarką i kalkulatorem;-)
Twój fragment, w którym powątpiewasz o sensie wielodzietnych rodzin zapachniał mi argumentacją Chin Ludowych.
Jeśli chodzi o margines, który płodzi się nadmiernie, problem jest b. poważny, ale można go rozwiązywać od właściwej strony, czyli leczyć alkoholizm, zmniejszać bezrobocie i podnosić stopę życiową społeczeństwa zamiast obcinać zasiłki i zakazywać marginesowi posiadania dzieci (hitlerowcy, Szwedzi i Norwegowie za Quislinga sterylizowali pewien procent chorych psychicznie oraz przedstawicieli marginesu społecznego). To nie zasiłki wywołują alkoholizm tak samo jak nie wielodzietność prowadzi do patologii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka