Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Strefa Ekonomiczna - innym się udało a czemu w Knurowie NIE?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ulwar



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 96

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no mam -wybudowano netto ;d i handel na mercurach upada.
Ciągle stawiają tylko kolejne markety zresztą jak słyszałem pan R ma zamiar zburzyć Concordie i co postawić ? Kolejny Market Smile Gratulujemy pomysłuSmile
Zamiast Jednego porządnego marketu mamy już 4 małe przyda się 5 co nie ??A w żadnym i tak się nic konkretnie nie kupi więc jedziemy do areny albo do forum gratulujemy inteligencji:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 ronda ? przy kościele, zaciszy i te rondeczko przy mg3 ?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alojz



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 106

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
3 ronda ? przy kościele, zaciszy i te rondeczko przy mg3 ?

Ok, trochę przesadziłem. Ale w sumie nie zaprzeczysz że rozwiazanie przy gimnazjum rondem jest Smile
Wiesz ,jak ktoś pisze , że ta władza nie zrobiła NIC to ten kto ma inny pogląd może w ferworze dyskusji nieco ubarwić, albo pożartowac jak z tym "kopcem Ramsa" Mr. Green na dawnym oczku wodnym.
Tak na marginesie. Nie wiem czy sie ze mną zgodzisz, ale wymieniając te dwie inwestycje jako sukces nie odbiegłem aż tak od prawdy jak Ci którzy piszą, że Rams robi z Knurowa białoruską wioskę gdzie ptaki zawracają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No te trzecie to jest niby rondo, bo widzę, że część osób przejeżdża przez środek Smile a te przy kościele to nie tylko zasługa miasta Wink
No, ale żeby nie było, że narzekam to powiem, że nie ma źle Very Happy w mieście coś się dzieje i zmienia na lepsze Smile ale jak to się mówi "zawsze może być lepiej" Wink
Chodzi mi głównie o pozyskiwanie funduszy unijnych Smile wiem, że w tym roku bardzo duża kwota została pozyskana na cel uporządkowania gospodarki ściekowej, ale marzy mi się, żeby w każdym roku miasto pozyskiwało fundusze z UE Smile Jeśli będzie trzeba zatrudnić jakąś zewnętrzną firmę, która okaże się w tym dobra i wiele pomoże to jestem jak najbardziej za Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ulwar



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 96

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No zrobiła 4 markety - i jakieś jedno rondo plus niedokończona scieżka rowerowa -
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Danirad napisał:
Głosujcie na mnie a stworze nowe miejsca pracy Violent chyba na kopalni

Maver napisał:
Swoją drogą Rams nie ma nic do miejsc pracy na kopalni tylko spółka węglowa więc to są słabe argumenty / wypociny...........

Wszyscy chwycili znaczenie tegoż zdania tylko nie Ty D'oh!

Alojz napisał:
Zastanów się czy nie dajesz sobą manipulować.

Akurat w tym temacie mam podobne*zdanie jak kolega Secundo.
Więc sprawa manipulacji nie wchodzi w grę.

* [w niektórych kwestiach]

Alojz napisał:
3 ronda, basen, lodowisko, wypasione boiska np. za "piątką" czy na Koloniji (przy szkole 1) - po raz pierwszy ktoś tak na powąznie zajął się Koloniją Applause
Do tego tzw. "kopiec Ramsa Smile , mnóstwo dróg np. Kosmonautów wraz ze ścieżką rowerową, drogi w Szczygłowicach, na Krywałdzie, mamy kasę na przekopanie całej hydrauliki pod miastem, Mosir organizuje sporo imprez sportowych, Kino organizuje mnóstwo imprez kulturalnych. Z inwestycji jeszcze dodaj ogromny cmentarz, remonty budynków szkół wraz z ociepleniem. itd. itd. Lista nie ma końca.

A ja zadaje kolejne pytanie. I kto tu jest nieobiektywny????


Ej ludze ja wam nie chce nic głosić ale zjechaliśmy kompletnie z tematu. Mamy 2 tematy a jeden wątek. Więc stopnijmy troszkę i piszmy na temat jaki mamy podany u góry ekranu.
A na "rozmowę" o osiągnieciach naszego miejskiego rządu zapraszam tu:
http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?p=63667#63667
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś się zajął koloniją jaja se robicie mieszkam tu i nic się tu nie dzieje a że boisko przy szkole zrobili to nie tylko tutaj na osiedlu też zrobili boiska.Nawet o poprawienie rynien po poprzedniej zimie nie idzie się doczekać bo nie opłaca się rusztowania rozkładać.Miasto tylko chce podania i podania żeby pisać.A co do targowiska to racja są plany i tylko plany a obietnica była składana kilka lat temu.Jestem ciekaw czy szamba będą zlikwidowane na koloniji przy nowej inwestycji kanalizacyjnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ulwar



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 96

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli Drogi K tak jak mówiłem dużo mówią a nic nie robią Kolinija została uznana za gorszą dzielnice i tyle.
I pan R tylko się uśmiecha .
Ja niewiele mogę zdziałać w tym temacie nawet jakbym został radnym....gdyż zajmuje sie kulturą i sportem ale w tych tematach w każdym aspekcie postaram się pomóc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulwar napisał:
Czyli Drogi K tak jak mówiłem dużo mówią a nic nie robią Kolinija została uznana za gorszą dzielnice i tyle......
Tylko kto sobie zrobił opinie tak negatywną...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ulwar



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 96

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie dzielnica zrobiła sobie opinie ale miasto umieszczało tam "gorszy element" robiąc z tej dzielnicy swoiste slumsy.
Zamiast Edukować i działać lepiej zrobić dzielnice mroku o której potem się zapomni tyko potem ta dzielnica może sie o Miasto upomnieć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miękki_krochmal



Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 85

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulwar napisał:
zajmuje sie kulturą i sportem.

taki KaOwiec, a nie wie, że w Knurowie corocznie odbywają się muzyczne festiwale? - co najmniej kilka?
_________________
tak kruszy się ciasteczko ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ulwar



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 96

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super festiwale -jestem z nich ekstra dumny.
Rozumiem twoje rozżalenie panie M-ja bynajmniej coś robie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniżej odpowiadam na insynuacje Alojza i Marysi, klakierów pana prezydenta, którzy wzywają, bym się wytłumaczył z "prymitywnych manipulacji". Wnioski, kto tu jest prymitywny i kto manipuluje pozostawiam forumowiczom:

Alojz krytykuje fragment:
secundo napisał:
Ja uważam, że Ramsowi jest na rękę sytuacja, w której na działkę strefy wciskają się Augustianie a proces może potrwać kilka lat. Dlaczego? Bo przez ten czas ma problem z głowy i alibi na nicnierobienie w tej sprawie, nie musi się tłumaczyć z braku inwestora a ten, który rzekomo był, uciekł przecież nie przez niego.
Tak samo postępował ze szpitalem. Najpierw nie chciał się w ogóle zajmować szpitalem, bo nie gminny, potem pogroził, że nie dopuści do prywatyzacji a na końcu wręczył prezesowi sprywatyzowanego szpitala Laur Knurowa.
Przez kilka lat w pierwszej kadencji nie zajmował się drogami, bo nie należały do gminy, potem dopiero okazało się, że można robić wspólne inwestycje z zarządcą. Kosmonautów przygotowywali chyba z 2 lata. Dróg nie chce przejąć do dzisiaj, bo miałby problem z ich utrzymywaniem.
Znowu trzeba by pracować, a przecież to boli. Burdel w urzędzie? Po co porządkować? Wyszedłby jeszcze większy niż widać i trzeba by więcej naprawiać.
I tak w kółko przez kolejną kadencję. Facet się nadaje wyłącznie do skreślenia.


Alojz napisał:
Rams (...) znalazł inwestora

Jakiego? Gdzie jest po nim jakikolwiek ślad oprócz opowieści Ramsa?

Alojz napisał:
Laur przyznaje Rada Miejska i dyrektor nie dostał za prywatyzajcę tylko dostał szpital za leczenie ludzi przez 100 lat.

Laur przyznaje się za rozsławianie miasta i podnoszenie poziomu życia mieszkańców. Według Ekkerta najbardziej przyczyniła się do tego "wzorcowa" prywatyzacja szpitala. Innego uzasadnienia RM nie podała. Jeżeli to była nagroda za leczenie ludzi przez 100 lat, za zasługi historyczne a nie aktualne, to dlaczego Lauru nie dostał jeszcze Florian Ogan? Bo Laur w 2009 załatwił sobie laureat (na tej samej zasadzie, jak zaszczyca jego szpital wicewojewoda i POsłanka). Laureat chciał utrzeć Ramsowi nosa i dostał go za prywatyzację. A przynajmniej w takim kontekście się nagrodą chwali.

Alojz napisał:
Wspólne inwestycje z powiatem czy województwem były robione z tego co pamiętam od początku kadencji - np. Dworcowa, 1 Maja.

Nieprawda. Rams jest prezydentem od 2002 roku a pierwsza wspólna inwestycja drogowa, do której sam się przyznaje (rondo JPII), miała miejsce na koniec pierwszej kadencji (XI 2005).

Alojz napisał:
Jak mozesz zarzucać miastu zwlekanie z remontem ulicy Kosmonautów która należy do powiatu - to jest absurd, jesteś tak niesprawiedliwy, że zaczynam Ci współczuć.

Mogę i to nie jest absurd, bo ta inwestycja uchwałą RM z 16-01-2008 została sfinansowana w 50 proc. przez miasto i była wspólna. A Rams chwalił się nią ponad rok wcześniej.

Alojz napisał:
Jaki burdel w urzędzie o czym Ty gadasz?

Burdel np. taki, że sekretarz miasta wyłudziła z kasy miejskiej kilkadziesiąt tysięcy złotych czynem ciągłym i przez 3 lata nikt w UM pod kierownictwem Ramsa tego nie zauważył. O tym, że do dziś nie wyjaśniono, jak to w ogóle było możliwe.

Alojz napisał:
A przejmowanie cudzych problemów?

Tak tylko prezydent widzi przejmowanie dróg. Tymczasem zaniedbane drogi powiatowe i wojewódzkie to jest NASZ problem, nie cudzy. I dlatego postuluje się przejęcie dróg razem z pieniędzmi na ich utrzymanie. Niestety Rams tego nie chce, bo łatwiej zwalać na onych.

Alojz napisał:
czy naprawdę sądzisz, że gdyby Knurów przystąpił do procesu (nawet gdyby mógł) to to by coś zmieniło?

Jak nie przystąpi, to się nigdy nie przekonamy.

Alojz napisał:
Pamiętaj, że sprawa dzieje się poza Knurowem, dotyczy ziem należących do Skarbu Państwa

Dzieje się w Knurowie, w granicach miasta, dotyczy gruntu w strefie, który miał służyć knurowianom.

Alojz napisał:
Czy naprawdę skreślasz człowieka tylko za to że nie wstąpił do jakiegoś procesu który dotyczy cudzego majatku?

Tak, bo majątek Skarbu Państwa nie jest "cudzy" a niedawno był "własnością społeczną" i obejmował 100 proc. Polski

Alojz napisał:
A jak przystąpi to co Twoim zdaniem się stanie? Inwestor poczeka 3 lata na koniec procesu?

Nie chce przystąpić, więc się nie dowiemy. Nie znamy inwestora, więc się nie spytamy.

Alojz napisał:
ciekawe chwyty manipulacji, choć zdradził się tym że jeden z nich jest dość prymitywny: w całęj sprawie wychwytuje się jeden szczegół i przedstawia się go jako sedno sparwy, np. Prezydent uczestniczył we wręczeniu lauru dyrektorowi Szpitala, Secundo mówi że prezydent wręczył ( ztego co wiem to wręcza go Przewodniczący Rady wspólnie z Prezydentem). To Rada Miasta przyznaje Laur (nie prezydent), ale Secundo mówi tylko o tym kto wręczał (znów zwraca uwagę na pewien szczegół całej sprawy, czyniac z niego kwestię zasadniczą).

Zasadniczą kwestią jest niekonsekwencja prezydenta: składanie obietnic bez pokrycia i wycofywanie się z nich z praktyce. Taki obrazek, który polega na zestawieniu zredukowanych faktów o symbolicznym znaczeniu nazywa się parabola. Każdy z podanych faktów jest prawdziwy. Laur rzeczywiście przyznaje RM i właśnie dlatego prezydent w ogóle nie musiał go wręczać Ekkertowi! (Bo obiecał, że nie dopuści do prywatyzacji szpitala a właśnie Ekkert ją uosabiał. Panowie byli zresztą personalnie w sporze. A może wcale nie byli, tylko prezydent chciał się przypodobać mieszkańcom i tylko tak sobie pomemłał do kamery?).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o pisanie na temat... tzn nt strefy ekonomicznej
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co nowego słychać w sprawie pozyskiwania inwestorów oraz "słynnej" strefy ekonomicznej w Knurowie?


Radny P. Dulias

Chciałbym powiedzieć kilka słów na temat sprawy dotyczącej pozyskiwania inwestorów nowych miejsc pracy na terenie Knurowa pomiędzy ul. 26 Stycznia a ul. Szpitalną. Widać brak opracowania jakiejś oferty inwestycyjnej zarówno opracowania miejsc pod te inwestycje. W porządku obrad jest projekt uchwały, który dotyczy tego tematu. Jakie działania mają państwo zamiar przedsięwziąć żeby pozyskać inwestora, jak się współpracuje ze Strefą Ekonomiczną. Mamy początek kadencji i myślę, że pozyskanie inwestora i stworzenie nowych miejsc pracy powinno być jednym z priorytetów dla naszego miasta. Myślę, że w tej kadencji Prezydent winien zadbać o to i dołoży wszelkich starań żeby inwestora dla nas pozyskać. Czekamy na efekty, wiadomo że z dnia na dzień nic się nie zrobi, ale mamy czas i będziemy Pana Prezydenta rozliczać z efektów.


Prezydent Miasta

Interpelacja P. Duliasa dot. inwestycji na terenie miasta. Słusznie radny zauważył, że w pakiecie uchwał przedstawiamy projekt uchwał, który ma na celu promocję terenów inwestycyjnych poprzez przeprowadzenie kampanii promocyjnej w mediach, internecie i za pomocą bilbordów, a także przez udział w targach ofert inwestycyjnych. Jeżeli nasz projekt zostanie przyjęty to wtedy my ponosimy 15%, taka jest wysokość naszego udziału, a 85% będzie dofinansowanie to jest 332.558 zł, więc jest to namacalny przykład na to, że jakby zabiegamy o pozyskanie środków z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego, by ten obszar wzbogacić o promocję, która w naturalny sposób się odbywa. Mamy to na stronach Urzędu Miasta jak również odbywamy wiele rozmów z Agencją Nieruchomości Rolnej w Opolu, a także Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Agencja Nieruchomości Rolnej w tej chwili jest przygotowana do zbycia terenów w obszarze administracyjnym naszego miasta a więc od drogi krajowej DK 78, wjazd na ul. Szpitalną po prawej stronie, jest teren, którego właścicielem jest Agencja Nieruchomości Rolnej i ona jest przygotowana do tego, by ten teren zbyć pod przyszłe inwestycje.

Wiemy, że 16 hektarów jest zablokowane przez decyzję Komisji Majątkowej, prawa trafiła na wokandę sądu, czekamy na rozstrzygnięcie, niezależnie do tego prowadzimy rozmowy z kierownictwem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i wstępne nasze ustalenia idą w tym kierunku, że w połowie roku może uda nam się przez stosowne rozporządzenie Ministrów i wszystkie kroki postępowania spełnimy, głównie chodzi o to, by 16 hektarów, które są w tej chwili w zawieszeniu i tym rozporządzeniem można byłoby dokonać zamiany porównywalnego terenu, który znajduje się w lustrzanym odbiciu czyli po drugiej stronie ul. Szpitalnej. To jest działanie dość karkołomne, ale nie wystarcza na to uchwała Rady Miasta Knurowa, by dany obszar wpisać do Strefy.

Prezes Łoik mówi, że dzisiaj wpisanie kolejnych terenów do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej byłoby bardzo utrudnione w związku z tym chcemy zastosować takie działanie, czekamy na ostateczne uzgodnienia z przedstawicielami właściwych Ministerstw i może taką procedurę poprowadzimy

Nie chcę nikogo zapewniać, że robimy wszystko co w naszej mocy, a przez to rozumiem również rozmowy różnych przedstawicieli branż biznesu, one nie mają charakteru tłoku w naszym Urzędzie, ale docierają do nas ludzie, proszą o mapy, mają pytania i czekamy na efekty.

Nie jesteśmy odosobnieni, bo każda gmina, każde miasto składa możliwie najlepsze oferty, nasza należy do bardzo atrakcyjnych zwłaszcza, że w rejonie drogi krajowej, specjaliści są zgodni co do tego, że jeśli nie będzie kolejnego kryzysu, a sytuacja gospodarcza będzie się poprawiła to tereny Agencji nieruchomości Rolnej, o których wcześniej mówiłem są bardzo atrakcyjne z uwagi na położenie.



Źródło: Protokół Nr VI/11 z sesji Rady Miasta Knurów odbytej w dniu 20.04.2011 r.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka