Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sejm: 40 mln na Świątynię Opatrzności Bożej.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 7:13 pm    Temat postu: Sejm: 40 mln na Świątynię Opatrzności Bożej. Odpowiedz z cytatem

Czy jesteście za tym by z pieniędzy podatników była budowana Świątynia ?
Ja ogólnie jestem przeciw "dawaniu" pieniędzy kościołom czy związkom wyznaniowym z kasy publicznej.
Jednak na forum poczytałem ciekawą wypowiedź
Cytat:

kto mi wytłumaczy to oburzenie tych co nie chodzą do kosciola
przecież z podatków wierzacych,są leczeni narkomani alkoholicy,dewianci ,hospicja,palacze papierosów,czy nie jest uczciwe aby z podatków katolików coś dla nich zrobić

I tutaj czy jeśli państwo daje kasę na "spędy" kulturalne, to czy powinno dać na 30-50 % Polaków - praktykujących katolików.
Czy S.O.Bożej którą chcieli zbudować już podczas rozbiorów, nie jest w pewnym sensie ochroną dziedzictwa narodowego ?

Jakie są wasze opinie na w/w temat ?
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ochroną dziedzictwa można nazwać remonty zabytkowych kościołów, które to remonty są finansowane przez państwo. Nie nazwałbym tak budowy wielkiej i paskudnej świątyni, której jedynym celem jest zaspokojenie ambicji prymasa Glempa.
Nie mówiąc już o tym że te 40 milionów pochodzi ze środków ZUSu, a nie z puli przeznaczonej na kulturę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten cytat to chyba z onetu, bo tez coś takiego czytałem. 40 mln na jakąś światynie, widać, że nie mają na co kasy wydawać :/ może by tak referendum zrobić kto jest za, a kto przeciw. Polska to kraj świecki wg konstytucji, więc jakim prawem dawają kase na takie coś:/ szkoda gadać... katoland i tyle...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cóż...

mamy TANIE PAŃSTWO...

1. Świątynia
2. Ponowne wybory prezydenckie...

Pogratulować głosującym na ...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 337

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 1:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
Ten cytat to chyba z onetu, bo tez coś takiego czytałem. 40 mln na jakąś światynie, widać, że nie mają na co kasy wydawać :/ może by tak referendum zrobić kto jest za, a kto przeciw. Polska to kraj świecki wg konstytucji, więc jakim prawem dawają kase na takie coś:/ szkoda gadać... katoland i tyle...


A ile by kosztowało takie referendum?


Jak to powiedział jeden z polityków partii rządzącej 'tanie państwo musi być przejściowo drogie.'

Do dwóch powyższych należy dodać 2 remonty Belwederu co w sumie wyniosło około 5 mln złotych...

Założę się że niedługo TV Trwam i Radio Maryja również dostanie jakąś dotacyjke... powiedzmy 5 mln złotych... szkoda gadać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 1:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
cóż...

mamy TANIE PAŃSTWO...

2. Ponowne wybory prezydenckie...

Pogratulować głosującym na ...


Akurat tutaj PIS ducha winne Smile

Wracając do meritum......
Gdyby Polska była bogatym krajem, nie przeszkadzałoby mi wręczenie kościołowi 40 mln złotych, ale zważywszy na fakt ze polska nie jest bogatym krajem obecna sytuacja cholernie mnie wnerwia. Istnieją znacznie poważniejsze potrzeby, jak na przykład reforma szkolnictwa, które nie jest przystosowane do nauki młodych ludzi w XXI wieku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.chomiks.com/episode.php?id=721
Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 2:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o tych 40 mln zł, to stanowczo wolę, żeby poszły na c o k o l w i e k byle tylko nie wydał ich ZUS.
Dlaczego? A dlatego:
* 113 mln zł będzie kosztować nowa ogólnopolska centrala ZUS na warszawskim Żoliborzu
* 21 mln zł to cena, za jaką kupiono siedzibę ZUS w Łodzi
* 20 mln zł zapłaci ZUS za nową siedzibę w Kielcach
* 17 mln zł kosztowała budowa biurowca ZUS w Białymstoku przy ul. Młynowej (ukończono ją w 2002 r.)
* 15 mln zł zapłacili podatnicy za oddaną do użytku w maju 2005 r. koszalińską siedzibę ZUS
* 14 mln zł kosztował nowy budynek ZUS przy ul. Litomskiej we Wrocławiu
* 13 mln zł zapłacono za oddany do użytku w czerwcu 2005 r. budynek ZUS w Poznaniu
* 10 mln zł będzie kosztować planowana na lata 2006-2007 budowa nowej siedziby ZUS w Wałbrzychu
* 10 mln zł wydano na adaptację nowej siedziby ZUS w Częstochowie. Do budynku po nie ukończonym szpitalu ZUS wprowadził się w 2004 r.
* 5 mln zł zapłacili podatnicy za nowy budynek ZUS w Sanoku (oddany do użytkowania w sierpniu 2005 r.)
* 4,1 mln zł zapłacono za budowę inspektoratu ZUS w Stalowej Woli
* 2 mln zł zapłacą podatnicy za nową siedzibę oddziału ZUS w Olsztynie (planowany termin odbioru budynku - lipiec 2006 r.)
http://www.wprost.pl/ar/?O=85843
Świątynia Opatrzności Bożej oprócz tego, że jest pomnikiem Glempa, jest także - historycznie biorąc - pewną ważną niezałatwioną sprawą narodową, pewnym zobowiazaniem moralnym, które dopiero po 1989 roku można zrealizować w Polsce. Ja się z tą ideą w jej obecnym wydaniu nie zgadzam i wcale nie zależy mi na powstaniu szpetnej ŚOB. Ale domyślam się, że ze strony sejmu był to fortel, żeby zabrać sprzed nosa forsę nienasyconemu ZUSowi, który by te pieniądze i tak roztrwonił. Ponieważ budżet nie odczuje straty a ZUS się nie nachapie (i może zbuduje o jedną siedzibę-pałac mniej) uważam że wszystko jest w porządku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 4:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
T...może by tak referendum zrobić kto jest za, a kto przeciw.

Ja jestem za, a już ok. 3 lat* nie byłem w Kościele.

*-poza "dużymi" wydarzeniami: takie jak Chrzest; Ślub czy też Pogrzeb.

Ale 95% mojej rodziny wierzy, czemu mam ich unieszczęśliwić ?
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kyto



Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 36

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lucjanszolajski napisał:
czemu mam ich unieszczęśliwić ?
ano dlatego, ze to skandal!! lekarze zarabiaja grosze, policjanci grosze, nauczyciele grosze a my dajemy 40 mln zl na jakas nikomu nie potrzebna swiatynie!!?? malo ich mamy??!! dziura budzetowa jest wielka jak berlin a my lekka reka dajemy 40 mln. skandal i rozboj w bialy dzien. ludzie gloduja, zarabiaja 600 zl na miesiac majac 3 dzieci a ty mi mowisz, ze chcesz uszczesliwic ludzi, zeby mieli gdzie sie modlic?? no prosze cie. sa wazniejsze i pilniejsze sprawy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kyto napisał:
lucjanszolajski napisał:
czemu mam ich unieszczęśliwić ?
ano dlatego, ze to skandal!! lekarze zarabiaja grosze, policjanci grosze, nauczyciele grosze a my dajemy 40 mln zl na jakas nikomu nie potrzebna swiatynie!!?? malo ich mamy??!! dziura budzetowa jest wielka jak berlin a my lekka reka dajemy 40 mln. skandal i rozboj w bialy dzien. ludzie gloduja, zarabiaja 600 zl na miesiac majac 3 dzieci a ty mi mowisz, ze chcesz uszczesliwic ludzi, zeby mieli gdzie sie modlic?? no prosze cie. sa wazniejsze i pilniejsze sprawy



nie mów MY... ja się do tego nie poczuwam...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Secundo co ty pleciesz... Mi osobiście przeszkadza że 40 mln idzie na kościół. Za 40 mln (w sumie to mało suma) można dobrze pomóc najbardziej potrzebującym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gemis



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 274
Skąd: Knurów ul.Łokietka

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oddali by to chociażby na WOŚP, lepiej by tą kasę rozdysponowali.

Ech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gemis napisał:
oddali by to chociażby na WOŚP, lepiej by tą kasę rozdysponowali.

Ech


"Czarni" najbardziej by chcieli mieć wzgląd do kasy WOŚP i żeby pomóc przy rozdysponowaniu tej kasy..
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asterix



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 191
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Widzę tu poza paroma wyjątkami powszechną irytację z faktu przyznania 40 mln. na Świątynię Opatrzności Bożej. Ja nie widzę w tym nic złego, to tak jakby każdy z nas przeznaczył na ten cel nie całą złotówkę. Wiem, wiem dla wielu można by te pieniądze wydać na 1000 innych wg nich bardziej potrzebnych, tzn. użytecznych rzeczy. Co mnie tam obchodzi, że jakiś tam król i jacyś tam ludzie coś tam ślubowali i przyrzekali, po kiego grzyba o tym pamiętać – powiadają.

DEKLARACJA STANÓW ZGROMADZONYCH

[5 maja 1791]

[…] Władzy wykonawczej zalecamy, […] Wyznaczenie nabożeństwa w jednym dniu po wszystkich w całym kraju kościołach, to jest dnia ósmego miesiąca maja roku bieżącego, na podziękowanie Bogu za zdarzoną chwilę pomyślną wydobycia Polski spod przemocy obcej i nieładu domowego, za przywrócenie rządu, który najskuteczniej wolność naszą prawdziwą i całość Polski zabezpieczyć może, za postawienie tym sposobem ojczyzny naszej na stopniu mogącym prawdziwą w oczach Europy zyskać jej konsyderacyją, przewielebnym biskupom zalecamy, naznaczając dzień świętego Stanisława biskupa męczennika, patrona Korony Polskiej, za uroczysty w roku, który my i potomkowie nasi obchodzić będziemy za dzień poświęcony najwyższej opatrzności, po którym ojczyzna śmiało i bezpiecznie po tylu nieszczęściach odetchnąć może. Chcemy oraz, aby duchowieństwo tak świeckie jako i zakonne w naukach chrześcijańskich, które prawowiernemu winno ludowi, nie przestało zachęcać wszystkich do podobnych Bogu dziękczynień. Aby zaś potomne wieki tym silniej czuć mogły, iż dzieło tak pożądane, powinno największe trudności i przeszkody, za pomocą najwyższego losami narodów rządcy do skutku przywodząc, nie utraciliśmy tej szczęśliwej dla ocalenia narodu pory, uchwalamy, aby na tę pamiątkę kościół ex voto wszystkich stanów był wystawiony i najwyższej Opatrzności poświęcony.

Cytowania deklaracja uchwalona została pod wpływem patriotycznego uniesienia związanego z uchwaleniem Konstytucji 3 maja. Świątynia Opatrzności Bożej ma być nie tylko miejscem modlitwy, ale także symbolem trwania narodu i dążenia do niepodległości.
A tak w ogóle dla wielu to 3 maja, kojarzy się tylko i wyłącznie z długim weekendem – takie czasy.
Na koniec przypuszczam, że gdy budowano Bazylikę św. Piotra w Watykanie, czy Katedrę Notre Dame w Paryżu też były dla wielu ważniejsze wydatki.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka