Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kolędowanie z T. Pasławskim w kościele MB Częstochowskiej
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 9:58 pm    Temat postu: Kolędowanie z T. Pasławskim w kościele MB Częstochowskiej Odpowiedz z cytatem

witam
z lekkim opóźnieniem ale jednak chciałem podzielić się swoimi refleksjami na temat niedzielnego koncertu kolęd w kosciele M.B. Częstochowskiej, ja po raz perwszy od dawna uczestniczyłem w prawdziym kolędowaniu, gdzie kolędy były śpewane radośnie z natchnieniem, a nie tak jak zwykle to bywa w rytmie gorzkich żali(ponoć Polacy są w tym najlepsi), organista po raz kolejny pokazał że zna swój zawód i że robi to z pasją, efekt był taki że w kościele nie tylko można było usłyszeć muzykę ale też i poczuć atmosferę radości jaką niesie ze soba Boze Narodzenie,mi osobiście wydaje się że śpiew w kosciele z małymi wyjątkami powinien być zawsze radosny, tymczasem jest tak że niemal wszystkie pieśni brzmią ponuro, schematycznie, co gorsza z tego co słyszałem taki właśnie styl jest narzucany organiście przez proboszcza, widać On jest zwolennikiem powstrzymywania emocji podczas śpewu, tylko w takim raze po co w kościele artysta i "rasowy" instrument jeśli wykorzystuje sie to na "pół gwizdka"
pozdrawiam
Irek
p.s.
wszystkim zainteresowanym polecam wycieczkę na drugi koncert do Gliwic do kościoła Chrystusa Króla w najbliższą niedzielę o godz 17
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można śmiało powiedzieć: odpowiedni człowiek na odp. miejscu, który z pasją i energią robi to co nie tylko jest jego zawodem, ale przyjemnością, który nie ogranicza się tylko do standardowego zagrania na Mszy i... do domu.

Z tego co wiem, to dla parafian z gliwickigo kościoła na Trynku, odjeście organisty do Knurowa było szokiem. Cały czas tam go wspominają. Zresztą widać, że jest tam mile widziany, bo kolejny koncert będzie właśnie w tej parafi (tzw. gościnne występy Smile). To w tej parafii nagrał płytę. Więcej na stronie http://tomasz-paslawski.art.pl
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 1:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej się kolędy śpiewa gdy na dworze leży śnieg. Ot cała tajemnica dobrego nastroju Wave To oczywiście drugi czynnik w hierarchii ważności.

Pierwszy to oczywiście ŁORGANISTA Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda, że dopiero teraz dowiedziałam się o tym koncercie, z chęcią bym się wybrała, a tak.... może uda mi się załapać za rok.... Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 337

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
Można śmiało powiedzieć: odpowiedni człowiek na odp. miejscu, który z pasją i energią robi to co nie tylko jest jego zawodem, ale przyjemnością, który nie ogranicza się tylko do standardowego zagrania na Mszy i... do domu.

Z tego co wiem, to dla parafian z gliwickigo kościoła na Trynku, odjeście organisty do Knurowa było szokiem. Cały czas tam go wspominają. Zresztą widać, że jest tam mile widziany, bo kolejny koncert będzie właśnie w tej parafi (tzw. gościnne występy Smile). To w tej parafii nagrał płytę. Więcej na stronie http://tomasz-paslawski.art.pl


Koncert ten odbył się w parafi Chrystusa Króla, a nie na Trynku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mateusz napisał:
Koncert ten odbył się w parafi Chrystusa Króla, a nie na Trynku.


Na Trynku jest parafia MB Częstochowskiej, tak więc, jakby nie patrzeć masz rację.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Oriana



Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 137

PostWysłany: Czw Lut 01, 2007 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Organista jest przeswietny.Zawsze podkręca klimat na pasterce Wink Very Happy
_________________
**WiEcZnIe KoChAc**WiEcZnIe ZyC**WoLnĄ ByC**SoBą ByC**
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaktus



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 131

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was orientuje się co się dzieje z naszym organistą, bo bodajże od 3-ech tygodni nie gra w kościele. Czyżby długi urlop? Mam nadzieję, że to nie jest odejście z parafii MB Częstochowskiej w Knurowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
walt



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 74

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś na mszy już był nasz organista Smile)
_________________
walt
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 235

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Mszy o godz. 18 to raczej nie był on.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 18
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

urlopik miał Smile
zastępowała go dawna organistka - pani Marysia i jakiś pewno student czy cóś Smile
teraz już chyba wielki come back Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZonaCyklopa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 603
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to dobrze Super
_________________
ZonaCyklopa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lotnir



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 85

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super Organista byl na urlopie wkoncu jemu tez sie nalezy. Ale ja mam torche odmienne zdanie co do Niego, gra swietnie tylko troche za glosno, a co do Proboszcza to nie nazuca mu zadnego stylu grania tylko chodzi wlasnie o to ze gra za glosno. I jeszcze jedno Organista jest idywindualista a w kosciele chodzi raczej o to zeby on spiewal z ludzmi a nie sam, a on gra glosno i ludzie z nim nie spiewaja ( przypominam ze speiw w kosciele to tez forma modlitwy calego zgromadzenia a nie tylko organisty). Wiem to z doswiadczenia bo jestem lektorem i widze to wszystko z drugiej strony kosciala jak gra organista to ludzie staraja sie spiewac ale jak zaczyna sie glosne granie to ludzie siedza cicho i wlasnie w tym tkwi caly szkopul.
A koncert kolend byl poprosy BOSKI. Applause
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo u nas w kościołach ludzie powoli zapominają jak się śpiewa. Przyzywczajeni do chały nie dają rady śpiewaniu na poziomie, wstydzą się, boją się, Bóg jedyny wie, co jeszcze. Bo Organista śpiewa na poziomie, wyszkolonym głosem, bez stresu. A niestety ludziska po tym, co prezentowała był organistka, zapomnieli już, jak się śpiewa....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lotnir



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 85

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MRUCZanka napisał:
Bo u nas w kościołach ludzie powoli zapominają jak się śpiewa. Przyzywczajeni do chały nie dają rady śpiewaniu na poziomie, wstydzą się, boją się, Bóg jedyny wie, co jeszcze. Bo Organista śpiewa na poziomie, wyszkolonym głosem, bez stresu. A niestety ludziska po tym, co prezentowała był organistka, zapomnieli już, jak się śpiewa....


FAKTYCZNIE PUNKT WIDZENIA ZALEZY OD PUNKTU SIEDZENIA Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka