Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Relikwie Jana Pawła II

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oriana



Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 137

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 1:31 pm    Temat postu: Relikwie Jana Pawła II Odpowiedz z cytatem

http://fakty.interia.pl/szukaj/news/czekaja-na-relikwie-papieza,859173

Jestem PRZECIWNA!!! Dla mnie to chore kroic cialo na kawalki.Ciekawe czy papiez zyczylby sobie zeby tak postapiono z jego ciałem.Jak niby by je podzielono?Tułow w Watykanie,lewa ręka w Poslce,prawa w Meksyku?!!! Chore....
_________________
**WiEcZnIe KoChAc**WiEcZnIe ZyC**WoLnĄ ByC**SoBą ByC**
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Johnny



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 105

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie

relikwie sa raczej nikomu nie potrzebne ...
przeciez cialo to doczesna powloka , a dusza idzie na sad ostateczny ( piklo/czysciec/niebo) tak naucza kosciol (chyba?)

wiec nie wiedze powodu , dla ktorego powinno sie bawic w rzeznika i rozczlonkowywac zwloki >,<


jak jakies prymitywne plemiona wyjadaly serca czy zmogi pokonanym wrogom to bylo ,ze to wiielkie barbarzynstwo... a tera >cywilizowani< ludzie zastanwiajaca sie czy poszatkowac zwloki papieza


n/c
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że ciało papieża nie należy już do papieża, tylko do jego czcicieli. A kult relikwii w KK to staaaaara i mocna tradycja. Skądinąd serce Szopena w Warszawie czy Piłsudskiego w grobie matki w Wilnie wcale mnie nie przeraża. Odnośnie miejsca pochówku JPII zostawił decyzję Kościołowi (ze szczególnym wskazaniem na to, co postanowi KK w Polsce). Można domniemywać, że jak KK postanowi rozpalcelować Jego doczesne członki, będzie to zgodne co do zasady z wolą Zmarłego. Z nią kłóciłoby się wprawdzie umieszczenie fragmentu zwłok nie w ziemii, ale w relikwiarzu ustawionym gdzie indziej, ale można przyjąć, że relikwie zostaną złożone "w grobie ziemnym" i wtedy znowu wszystko pasuje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szymek



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 53

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze to nie wszedłbym do takiego kościoła gdyż dla mnie to obraza majestatu Boga. Jak marne ciało zwykłego człowieka można tak hołdować? Przecież to bałwochwalstwo.
Bogu się należy chwała. Po drugie cieszy mnie że w Knurowie o ile wiem jeszcze nie ma ani jednego pomnika tego "wielkiego świętego" i nieomylnego a po trzecie to nie lubię kremówek Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie, że co poniektórzy z Was nigdy nie widzieli żadnych relikwi. Przeciez to nie fragment ciała typu: ręka, serce, noga, głowa. To są fragmenty wielkości milimetrów. Oczywiście jest serce Chopina (to jednak nie relikwia) czy głowa św. Stanisława, ale to nie są "współczesne" relikwie.


Jest naturalne, że wielu (żeby nie poweiedziwć większość) ludzi potrzebuje znaków, wizerunków, czegoś namacalnego (wyobrażenia), co "ułatwia" kult. Gdyby jednak spojrzeć na to "z góry", typowo z teologicznego punktu widzenia, to nie dziwię, że niektóre kościoły traktują wizerunki jako oddawanie czci "cielcowi" (posążkowi, obrazkowi). Z punktu widzenia wielbiciela sztuki i architektury, mogę tylko dodać, że jakże byłoby ubogo, gdyby mielibyśmy tylko protestanckie kościoły, w których jest tak pusto i chłodno (białe ściany).
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Felix



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 53

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem czy to takie naturalne modlić się do kawałka palca..
Oczywiście, że jest łatwiej bo można to zobaczyć na własne oczy tylko co to ma wspólnego z wiarą w Boga?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DaDo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 75

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To Wy nie wiecie, że w każdym ołtarzu musi znajdować się jakaś relikwia?
Tak chyba jest, albo przynajmniej POWINNA. Sprawdzę to Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 337

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo to w każdym stałym, w parafii MBC do niedawna był tylko tymczasowy ołtarz, i jako takich relikfii nie było. Teraz są, kawałek palca św. Faustyny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oriana



Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 137

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy relikwią jest np. kawałek placa zatopiony w złotym kielichu lub tym podobne coś?
_________________
**WiEcZnIe KoChAc**WiEcZnIe ZyC**WoLnĄ ByC**SoBą ByC**
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Johnny



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 105

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie to jest chore i tyle
...co ma wiara w boga do modlenia sie do kawalka ciala ( doczesnej powloki - miesa ) innego wierzacego ( wybitnego/wspanialego- ale wciaz tylko czlowieka )...

skoro tak bardzo wierzy , ze potrzebuje kawalka miesa zeby swoja wiare podbudowac to naprawde jest smieszne...w sumie to zalosne
zwloki powinny byc pochowane czy tam spalone i lezec w ziemi ( czy jak tam ktos woli byc wsypane do morza itp )
a nie ze posrodku kosciola stawiaja wmurowane w oltarz czy cos , a wszytkie mocherowe berety maja orgazm bo moga sie modlic np do malego palca u nogo Ojca Swietego


Brick wall Brick wall Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może rondo imienia JP2 też się załapie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka