Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Centralne ogrzewanie w spółdzielniach mieszkaniowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 34, 35, 36  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kalina



Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 86

PostWysłany: Nie Gru 29, 2013 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

posprawdzajcie lepiej dokładnie swoje rozliczenia

Ostatnio zmieniony przez kalina dnia Nie Gru 29, 2013 6:27 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
kalina



Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 86

PostWysłany: Nie Gru 29, 2013 6:23 pm    Temat postu: oszustwo Odpowiedz z cytatem

oczywiście że Pec dostaje kase ale czemu jest takie bzdurna forma rozliczenia czemu ja mam płacic za kogoś
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Nie Gru 29, 2013 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opłata za ciepło a opłata za rozliczenie z lokatorami to są dwie różne sprawy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalina



Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 86

PostWysłany: Nie Gru 29, 2013 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście że tak interesuje mnie rozliczenie z lokatorami
dlaczego jest takie niesprawiedliwe? dlaczego ja mieszkając na 67m2 mam płacic za ogrzewanie 6000zł przecież jest to nie realne a mało tego czemu poprzedni właściciel w zeszłym roku płacił 1200zł grzejąc jak my hm? tu jest ciekawostka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nicole



Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 39

PostWysłany: Nie Gru 29, 2013 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na 56m2 dostałam rozliczenie z którego wynika, ze zużyłam ciepło na sume ponad 4000 zł To jest jakaś paranoja Napisałam oczywiście skargę do Spółdzielni Wciąż czekam na odp. Przy ich toku myślenia ogrzanie 200m domku jednorodzinnego węglem kamiennym miałoby kosztować ponad 20000 zł rocznie- w takim układzie nikt w domku by nie mieszkał a przecież zbiorowe zaopatrzenie w ciepło powinno być tańsze, bardziej ekologiczne a dojdzie do tego, że będziemy sobie w domach kozy instalować. Zastanawiam się czy wchodzi w grę pozew zbiorowy oszukanych przez spółdzielnię ludzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
epcio



Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 143
Skąd: KNUROW

PostWysłany: Nie Gru 29, 2013 10:20 pm    Temat postu: podzielniki Odpowiedz z cytatem

Może do rzecznika praw konsumenta może Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może prasa a najlepiej telewizja?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Michcio265



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 132

PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem cały temat i te kwoty za ogrzanie 50-cio metrowego mieszkania są abstrakcyjne! Ponad 4000 zł ? Jawne złodziejstwo. Powiem szczerze, że lepiej już by było przerobić ogrzewanie w całym mieszkaniu na gazowe lub elektryczne. I wtedy każdy grzeje dosłownie na własny rachunek. Wiem, że to nie realne ale najbardziej uczciwe. W ogóle to jakaś paranoja, że przy tylu odbiorcach, i takim skomasowaniu lokatorów płaci się tak dużo. Za 4 tys to można ogrzać nie mały dom jednorodzinny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieje się tak dlatego, że ludzie coraz mniej grzeją albo wcale.
Spółdzielnia co roku zamawia ciepło w zależności od wielkości budynku, liczby lokatorów nie wiem dokładnie i za to ciepło musimy zapłacić bez względu na to czy zostało zużyte czy wraca do ciepłowni.
Jeżeli w bloku jest coraz więcej "oszczędnych" to koszt jednostki rośnie i ci którzy mają odwagę odkręcić zawór czyli normalnie grzać ponoszą nieracjonalne koszty nie mające nic wspólnego z rzeczywistym zużyciem.
Mało tego ci grzejący dogrzewają tych oszczędnych przez piony i ściany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna



Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 61

PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 3:07 pm    Temat postu: rozliczenie kosztów ciepła Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź dla "nicole" nie trzeba składać pozwu zbiorowego, mozna indywidualnie sądzić się ze Spółdzielnią . Ja sądziłam się o dopłatę za 2009-2010 . wygrałam. Teraz jest w Sądzie dopłata 2010-2011. w kwietniu 2014 kolejna sprawa. Kolejne dopłaty przede mną.
Problem jest w tym że ciepło przez budynek jest pobierane, ale w niektórych lokalach idzie poza podzielnikami, a dodatkowo kwota za zużycie ciepłej wody jest niewystarczająca na pokrycie kosztów energii cieplnej na podgrzanie ciepłej wody z zebranych opłat. Spółdzielnia sprytnie to wymyśliła koszty cyrkulacji rozliczane są wg jednostek na podzielnikach. Stąd tak duże różnice. bo ci którzy mają dużo jednostek dodatkowo płaćą za cyrkulację Ci którzy maja Mało jednostek praktycznie nie płacą za podgrzanie ciepłej wody -cyrkulacji.
_________________
Krystyna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna



Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 61

PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kalina napisał:
oczywiście że tak interesuje mnie rozliczenie z lokatorami
dlaczego jest takie niesprawiedliwe? dlaczego ja mieszkając na 67m2 mam płacic za ogrzewanie 6000zł przecież jest to nie realne a mało tego czemu poprzedni właściciel w zeszłym roku płacił 1200zł grzejąc jak my hm? tu jest ciekawostka


Informacja dla kalina Ja sądzę się ze Spółdzielnią mogę podać szczegóły ale na e-meila podaj to napiszę
_________________
Krystyna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalina



Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 86

PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 8:02 pm    Temat postu: ista zyska :) Odpowiedz z cytatem

czy zauważyliście na rozliczeniu że ista w porównaniu z zeszłym rokiem podwyższyła sobie cene za usługę dlaczego nikt o tym nie informował?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem tego, to jakaś paranoja - to nie może Spółdzielnia zamówić
mniej tego ciepła na poszczególne bloki np wg faktycznego zużycia za zeszły rok. A jak zima będzie ostrzejsza to dokupić tego ciepła???
Nie wiem nie znam się na tym - może piszę głupoty, ale to co się dzieje na blokach z CO z Megawatu, to jakiś horror. Jak można tyle płacić za coś z czego się korzysta w ograniczonym stopniu. Ja osobiście nie lubię dużego grzania w mieszkaniu, w nocy śpię przy zakręconych kaloryferach (nawet w mrozy), a i tak wystawiam nogi spod kołdry, bo mi jest ciepło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalina



Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 86

PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no my również nie grzejemy na maksa w nocy mamy pozakręcane bo dzieciaki kaszlą jak jest zagorąco Dontknow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalina



Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 86

PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mimo wszystko płacimy 6000 za sezon
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 34, 35, 36  Następny
Strona 6 z 36

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka