Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Centralne ogrzewanie w spółdzielniach mieszkaniowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35, 36  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Sro Gru 07, 2016 7:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rallus napisał:
szpitalniak napisał:
.Wiem że nie da się tego i wszystkich pogodzić, każdy ma swoje racje a wina leży w opomiarowaniu mieszkań powinny być liczniki ciepła a nie podzielniki kosztów ciepła które nie są urządzeniami pomiarowymi.


Sposób pomiaru i urządzenie pomiarowe i tak nie rozwiąże problemu nad którym tu się dyskutuje
a wg mnie liczniki energii cieplnej rozwiązały by sprawę. powtarzam liczniki energi
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sro Gru 07, 2016 8:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U teściów już są "te" nowe termostaty, bez możliwości wyłączenia - kaloryfer non stop praktycznie grzeje.

Chyba teściu pójdzie z torbami, bo w zeszłym okresie miał nabite ok. 200 z hakiem a teraz po 2 dniach ma 50 Brick wall

Oczywiści w pokoju, w którym nie przebywa.

Dla mnie takie coś to manipulacja pieniędzmi ludzi.

Przecież są ludzie, którzy ze względów zdrowotnych muszą mieć np. mniej niż 21stopni w domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 07, 2016 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

liczniki ciepła przy takiej konstrukcji instalacji, jaka jest w mieszkaniach w naszej spółdzielni są niemozliwe do uzycia. Trzeba było montować licznik przy każdym kaloryferze a i tak byłby kłopot jak opomiarować ciepło, które jest pozyskiwane z "pionów".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rallus



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 135

PostWysłany: Sro Gru 07, 2016 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpitalniak napisał:
rallus napisał:
szpitalniak napisał:
.Wiem że nie da się tego i wszystkich pogodzić, każdy ma swoje racje a wina leży w opomiarowaniu mieszkań powinny być liczniki ciepła a nie podzielniki kosztów ciepła które nie są urządzeniami pomiarowymi.


Sposób pomiaru i urządzenie pomiarowe i tak nie rozwiąże problemu nad którym tu się dyskutuje
a wg mnie liczniki energii cieplnej rozwiązały by sprawę. powtarzam liczniki energi


Wytłumacz mi w jaki sposób ciepłomierz wpłynie na to czy będziesz dogrzewał sąsiada czy nie ?
Jak on zakręci na amen grzejniki to jego ciepłomierz i tak nic nie naliczy a ty nadal go będziesz dogrzewał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Sro Gru 07, 2016 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rallus napisał:
szpitalniak napisał:
rallus napisał:
szpitalniak napisał:
.Wiem że nie da się tego i wszystkich pogodzić, każdy ma swoje racje a wina leży w opomiarowaniu mieszkań powinny być liczniki ciepła a nie podzielniki kosztów ciepła które nie są urządzeniami pomiarowymi.


Sposób pomiaru i urządzenie pomiarowe i tak nie rozwiąże problemu nad którym tu się dyskutuje
a wg mnie liczniki energii cieplnej rozwiązały by sprawę. powtarzam liczniki energi


Wytłumacz mi w jaki sposób ciepłomierz wpłynie na to czy będziesz dogrzewał sąsiada czy nie ?
Jak on zakręci na amen grzejniki to jego ciepłomierz i tak nic nie naliczy a ty nadal go będziesz dogrzewał.
nie wpłynie ale przez to mówię że ludzie mają być zachęceni do odkręcania grzejników a nie liczyć na zwroty zakręcając je. Podejrzewam. że gdyby wszyscy grzali w miarę normalnie bez szczególnych oszczędności to zyskali byśmy wszyscy,teraz np na 10 mieszkań 2 kombinuje a gdyby włączyli swoje to pozostałym 8 by zużycie spadło to tylko przykład, niewiem może się mylę . A może wrócić do opłaty ryczałtowej? kiedyś tak było ludzie specjalnie nie narzekali na płatności a i spółdzielnia była na swoim.
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Sro Gru 07, 2016 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam czasy zanim wprowadzono podzielniki.
Zaliczki płaciliśmy tak jak teraz, po sezonie rozliczenie, były zwroty, było to o ile pamiętam ok. 200, 300zł w zależności od metrażu.
Dopłat nie pamiętam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

własnie dostałem rozliczenie zużycia ciepła za pół roku - czyli do marca i niestety jest dopłata 400zł. Wychodzi na to, że miesięczna opłata była za niska w porównaniu do zuzycia ciepła (miałem nastukane ponad 10500 jednostek na 7 grzejników, z czego na jednym wiecznie zakręconym było 2 a w łazience aż ponad 4000), bo dotyczyła strikte miesięcy grzewczych - od wrzesnia do marca. Wg moich obliczeń nowy właściciel otrzyma ok 700zł. zwrotu, bo zaliczki płacił w miesiącach wiosenno letnich, a do opłacenia są tylko koszty stałe.

Wracając do poszkodowanych dopłatami (mnie to nie dotyczy bo w skali roku i tak miałbym zwrot), chodzi o podzielniki w łazienkach czemu jedne bloki tego dziadostwa nie mają. Ja przez 6 miechów nastukałem aż 4000 jednostek - grzejnik grzał 24h/dobę - ale mieszkanie na parterze i skrajne, to przy małych dzieciach nie było wyjścia.

Co ciekawe ISTA obciążyła mnie nawet kosztem przeniesienia obowiązków na nowego właściciela, heheheh. Ogólnie wychodzi, że ogrzanie mieszkania 71,2m2 w skali roku kosztuje ok 3000zł. - pobierane zaliczki (we wcześniejszych postach błędnie podałem wysokośc zaliczki na ogrzewanie, nie 270zł. tylko 250zł.), a biorąc pod uwagę zwrot zaliczki to ok 2300zł.
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem wystarczyłby jeden licznik ciepła na cała klatkę + odrobina rozsądku u wszystkich mieszkańców. Pewnie w całosci koszty byłyby na podobnym poziomie i pewnie względnie sprawiedliwe dla wszystkich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 9:43 pm    Temat postu: rozliczenia co Odpowiedz z cytatem

Do IRO- jak wg ciebie wygląda rozsądne grzanie? , bo wg mnie grzanie tak by nie marznąć i tylko w tym czasie jak domownicy są w domu.Używać pokręteł.O jakim rozsądku sąsiadów mówi tu IRO?jedni przebywają w mieszkaniu cały dzień,A jednych niema 3/4 dnia.
Dobrze jak są podzielniki wszędzie (i w łazience)- każdy niech płaci za siebie,a przy braku podzielnika, za to ciepło zmarnowane ( bo go wtedy nikt nie szanuje) zapłacą też ci,którzy gdy nie jest to potrzebne nie grzeją.
Nie ma nic za darmo. I jeszcze jedno Spółdzielnia nie zarabia na CO , jeżeli by tak było to jest to niezgodne z prawem i należało by to zgłosić do organów ścigania.Każdy blok jest oddzielnie rozliczany , bo są ciepłomierze- Spółdzielnia płaci za dostarczone ciepło i rozlicza( za pośrednictwem ISTA) na poszczególne mieszkania.Na rozliczeniu wszystko jest napisane o tych kosztach, To co Spółdzielnia zapłaciła za ciepło- musi się zgadzać z tym co zapłacą lokatorzy. BILANS MUSI WYJŚĆ NA ZERO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Saladyn



Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 37

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina1639 napisał:
U teściów już są "te" nowe termostaty, bez możliwości wyłączenia - kaloryfer non stop praktycznie grzeje.



Ja mam nowe termostaty które wymieniała spółdzielnia . Mam je zakręcone i kaloryfery są zimne .
Nie mogą nam założyć takich termostatów których nie idzie zakręcić .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Saladyn napisał:
karolina1639 napisał:
U teściów już są "te" nowe termostaty, bez możliwości wyłączenia - kaloryfer non stop praktycznie grzeje.



Ja mam nowe termostaty które wymieniała spółdzielnia . Mam je zakręcone i kaloryfery są zimne .
Nie mogą nam założyć takich termostatów których nie idzie zakręcić .
jak nie mogą? każdy termostat jest taki, nawet jak zakręcasz na tzw.gwiazdkę czyli pozornie zakręcony to grzejnik zacznie grzać jak spadnie temperatura w pomieszczeniu poniżej jakieś tam ustawionej na danym termostacie, to jest zabezpieczenie przeciw zamarznięciu grzejnika.
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 8:29 am    Temat postu: Re: rozliczenia co Odpowiedz z cytatem

Zarag,
nie wiem dlaczego, ale odniosłem wrażenie że nieco się zdenerwowałeś i nie bardzo rozumiem dlaczego. Ja tylko wyraziłem swoją opinię i nie próbowałem Ci jej narzucać.
Rozsądne grzanie to wg mnie utrzymywanie mniej więcej równej temperatury w całym mieszkaniu przez cały czas. Duże skoki temperatury wbrew pozorom nie są takie ekonomiczne.
Pamiętaj też, że NIE KAZDY może sobie pozwolic na zakręcenie kaloryfera np na dwanascie godzin w ciągu dnia nawet jesli w tym czasie nie ma go w domu bo potem przez kolejne cztery godziny nie dogrzeje mieszkania. Tu wraca problem usytuowania mieszkania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety w bloku/domu wielorodzinnym zawsze mieszkania skarajnie połozone będą miały najwieksze zapotrzebowanie na ciepło, bo muszą zagrzać siebie i ściany wewnetrzne sąsiadujących mieszkań.

Moim zdaniem jest zbyt mała róznica w współczynnikach grzejnikowych - ja miałem mieszkanie na parterze i jeszcze skrajne i współczynniki były na poziomie 0,5, jedynie łazienkowy był 0,15 i na ppokoju 0,35. Jak jest u Was?
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpitalniak napisał:
Saladyn napisał:
karolina1639 napisał:
U teściów już są "te" nowe termostaty, bez możliwości wyłączenia - kaloryfer non stop praktycznie grzeje.



Ja mam nowe termostaty które wymieniała spółdzielnia . Mam je zakręcone i kaloryfery są zimne .
Nie mogą nam założyć takich termostatów których nie idzie zakręcić .
jak nie mogą? każdy termostat jest taki, nawet jak zakręcasz na tzw.gwiazdkę czyli pozornie zakręcony to grzejnik zacznie grzać jak spadnie temperatura w pomieszczeniu poniżej jakieś tam ustawionej na danym termostacie, to jest zabezpieczenie przeciw zamarznięciu grzejnika.


Fachman przy zakładaniu u mnie mówił, że przy 17 się włącza.
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plumowski napisał:
szpitalniak napisał:
Saladyn napisał:
karolina1639 napisał:
U teściów już są "te" nowe termostaty, bez możliwości wyłączenia - kaloryfer non stop praktycznie grzeje.



Ja mam nowe termostaty które wymieniała spółdzielnia . Mam je zakręcone i kaloryfery są zimne .
Nie mogą nam założyć takich termostatów których nie idzie zakręcić .
jak nie mogą? każdy termostat jest taki, nawet jak zakręcasz na tzw.gwiazdkę czyli pozornie zakręcony to grzejnik zacznie grzać jak spadnie temperatura w pomieszczeniu poniżej jakieś tam ustawionej na danym termostacie, to jest zabezpieczenie przeciw zamarznięciu grzejnika.


Fachman przy zakładaniu u mnie mówił, że przy 17 się włącza.


no czyli np podczas wietrzenia pomieszczenia Smile trochę się to mija z celem.

A powiedzcie mi czy można się nie zgodzić na wymianę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35, 36  Następny
Strona 33 z 36

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka