Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Centralne ogrzewanie w spółdzielniach mieszkaniowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 27, 2016 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina1639 napisał:
Ponoć LWSM za ten rok ma do zrobienia tyle zwrotów, że szykują skok na kasę i mają być zlikwidowane liczniki na kaloryferach + zainstalowane termostaty, które będą ustawione min. na 2, żeby grzejniki non stop grzały.

Jest to prawda ? :Niby takie coś wyszło od zarządu bo za dużo kasy tracą.


Zarząd (a tak naprawdę to "My" czyli członkowie Spółdzielni) nie tylko, że nic nie traci, a wręcz przeciwnie, dużo zyskuje, bo "obraca" przez cały rok za dużymi zaliczkami.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Saladyn



Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 37

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina1639 napisał:
Ponoć LWSM za ten rok ma do zrobienia tyle zwrotów, że szykują skok na kasę i mają być zlikwidowane liczniki na kaloryferach + zainstalowane termostaty, które będą ustawione min. na 2, żeby grzejniki non stop grzały.

Jest to prawda ? :Niby takie coś wyszło od zarządu bo za dużo kasy tracą.


Dziś wymienili mi głowice . Głowica jest zakręcona i kaloryfer jest zimny .
Jeżeli będą przepuszczać ciepło to kupię nowe głowice i wymienię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętajcie ze w ramach opłat za CO płacicie za komfort. Nie interesuje Was serwis, obsługa,zakup paliwa i pewnie jeszcze kilka innych tematów.
Jak już wspominałem te kwoty, które płacicie pewnie wystarczylyby na ogrzewanie mieszkania węglem w tradycyjnym piecu zasypowym, ogrzewanie gazem byłoby już znacznie drozsze.
Ja od tego sezonu jestem podłączony do sieci miejskiej,jak na razie płacę 172zł zaliczki i wydaje mi się ze nie jest to zła kwota.

Moim zdaniem nie ma takiej metody opomiarowania CO w budynkach wielomieszkaniowych, która byłaby sprawiedliwa dla wszystkich, a nowe zawory termostatyczne mają ograniczyć zjawisko pasozytowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo wszelakie zwroty za niby oszczędności są złe,ulgi powinni mieć ci co zużywają najwięcej, np produkty w sklepie w większych ilościach jest korzystniej kupić,rabaty,gratisy itd itp
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Saladyn



Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 37

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpitalniak napisał:
Bo wszelakie zwroty za niby oszczędności są złe,ulgi powinni mieć ci co zużywają najwięcej, np produkty w sklepie w większych ilościach jest korzystniej kupić,rabaty,gratisy itd itp


Jaja sobie robisz Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 6:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co w tym złego?
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Saladyn



Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 37

PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proste przykłady :
Ostatnio fachowiec kafelkował mi podłogę w kuchni . Zostało kilka kafli , pojechałem do sklepu oddałem nie potrzebne kafle i dostałem zwrot kasy .
Nie zużyłem tyle wody za którą zapłaciłem i dostałem zwrot.
Nie zużyłem tyle ciepła z które zapłaciłem i dostałem zwrot.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja kupuje czteropaka bo jest taniej niż jedno
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Saladyn napisał:
karolina1639 napisał:
Ponoć LWSM za ten rok ma do zrobienia tyle zwrotów, że szykują skok na kasę i mają być zlikwidowane liczniki na kaloryferach + zainstalowane termostaty, które będą ustawione min. na 2, żeby grzejniki non stop grzały.

Jest to prawda ? :Niby takie coś wyszło od zarządu bo za dużo kasy tracą.


Dziś wymienili mi głowice . Głowica jest zakręcona i kaloryfer jest zimny .
Jeżeli będą przepuszczać ciepło to kupię nowe głowice i wymienię.


Otwórz teraz okno, to się przekonasz Wink
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Pią Gru 02, 2016 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpitalniak napisał:
Bo wszelakie zwroty za niby oszczędności są złe,ulgi powinni mieć ci co zużywają najwięcej, np produkty w sklepie w większych ilościach jest korzystniej kupić,rabaty,gratisy itd itp


Ulgi za mega zużycie mogą być.
Ale zwrot to nie ulga.

Zwrot to zwrot nadwyżki tego co nadpłaciliśmy.

Piszesz, że kupujesz piwko w czteropaku.
Więc wyobraź sobie, że wchodzisz do sklepu i musisz zapłacić z góry za 6 piw.
Ale kupujesz tylko 4. I co nie będziesz domagał się zwrotu za te 2 ?
_________________
"Najgłupszą stroną głupoty jest naiwność" - Kazimierz Przerwa - Tetmajer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 10:42 pm    Temat postu: rozliczenia co Odpowiedz z cytatem

To wg "szpitalniaka" lokatorzy , którzy nie lubią przebywać w tropikach- mają płacić za ciepło , którego nie zużywają.Wkurza mnie takie myślenie i nazywanie "zimnolubnych" - PASOŻYTAMI. Wolność Tomku w swoim domku.
Niech każdy płaci za siebie- jeden woli temperaturę 21 stopni, a drugi musi mieć 26 stopni. I w tym momencie- jak niektórzy sugerują - rozliczanie ogrzewania wg metrów kwadratowych powierzchni byłoby niesprawiedliwe wobec tych, którzy wolą np. 21 stopni ciepła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 06, 2016 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zarag
problem w tym, ze jak mieszkasz np na drugim pietrze i jesteś zwolennikiem temperatury 21 stopni, to przy odrobinie szczęścia przez większość sezonu grzeje Cie sąsiad z dołu, który tez może być zwolennikiem temperatury 21 stopni, ale jego grzejniki grzeją Ciebie. Jesli sąsiad z dołu jest zwolennikiem temperatury 24-26 stopni, to grzeje Cie cały sezon. Ty cieszysz się ze sporego zwrotu, i dodatkowo wkurzasz sąsiada, który musi dopłacić do ogrzewania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Wto Gru 06, 2016 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg mnie ci ktorzy zużywają dużo lub bardzo dużo powinni być rozliczani z jakimiś rabatami co zachęciło by do otwierania zaworów a nie do ich zakręcania. Nikogo nie nazwałem pasożytem,lubisz mieć chłodniej w mieszkaniu ok ale znam takich którzy twierdzą że wolą chłodniej, kaloryfery pozakrecane a w domu siedzą w 3 grubych dresach a jak przychodzi rozliczenie to się chwalą ile to zwrotu dostali a na ścianach z wilgoci już pieczarki rosną,co ciekawe sąsiad ciągle odkręcam zawór w piwnicy z grzejnika na klatce,to czegoś nie rozumie?!?.Zgadzam się również z tym, jak ktoś wcześniej napisał,że za nie wykorzystaną zaliczkę dostają zwrot,ja też dostaję (nie zawsze) ale jak trzeba to odkręcam grzejnik na większy zakres a nie ubieram czapkę.Wiem że nie da się tego i wszystkich pogodzić, każdy ma swoje racje a wina leży w opomiarowaniu mieszkań powinny być liczniki ciepła a nie podzielniki kosztów ciepła które nie są urządzeniami pomiarowymi.
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rallus



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 135

PostWysłany: Wto Gru 06, 2016 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpitalniak napisał:
.Wiem że nie da się tego i wszystkich pogodzić, każdy ma swoje racje a wina leży w opomiarowaniu mieszkań powinny być liczniki ciepła a nie podzielniki kosztów ciepła które nie są urządzeniami pomiarowymi.


Sposób pomiaru i urządzenie pomiarowe i tak nie rozwiąże problemu nad którym tu się dyskutuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Wto Gru 06, 2016 8:52 pm    Temat postu: rozliczenia co Odpowiedz z cytatem

I tu sie zgadzam z" rallusem"- czy to będą podzielniki czy ciepłomierze to nie rozwiąże problemu.Każde mieszkanie potrzebuje innej ilości ciepła by osiągnąć pożądaną temperaturę. Żeby było sprawiedliwie, to każde mieszkanie musiało by mieć obliczone indywidualne współczynniki,a nie tak jak jest w naszych rozliczeniach, że bierze się tylko pod uwagę , czy mieszkanie jest szczytowe, czy nie, albo czy jest na parterze czy ostatnim piętrze. Czytałam w internecie, że są firmy, które bardziej się przykładają do
rozliczeń. ISTA to jedna z gorszych firm- a wcale nie taka tania.A naszym rządzącym w Spółdzielni też się za bardzo nie chce tym zajmować.
Ciepłomierze niewiele tu pomogą, a są drogie i też co parę lat muszą być wymieniane.Podzielniki- wiadomo - niczego nie mierzą- pozwalają jedynie podzielić zużyte ciepło ( jeżeli poprawnie działają)- tylko żeby podzielić całe ciepło - podzielniki muszą być na wszystkich grzejnikach,a w naszych blokach nie ma podzielników w klatkach schodowych i łazienkach,A jak ciepło z tych grzejników podzielić????- kombinują z ryczałtem, ale to zaburza całe rozliczenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następny
Strona 32 z 36

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka