Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Centralne ogrzewanie w spółdzielniach mieszkaniowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 34, 35, 36  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kalina Nowak



Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 12

PostWysłany: Sob Gru 13, 2014 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://slonecznystok.pl/spoldzielczosc/opinie/item/1215-historia-mieszkanca-ktory-uniknal-wysokiej-doplaty-za-ogrzewanie.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Kalina Nowak



Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 12

PostWysłany: Sob Gru 13, 2014 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:
Kalina Nowak napisał:
https://www.youtube.com/watch?v=p1caWIx6cvs



... ten film to populistyczna propaganda !

Płacenie wg. metrażu jest niezwykle niesprawiedliwe.
Podzielniki też nie są w 100% adekwatne do faktycznego zużycia ale są lepsze niż równy podział.

Bo dlaczego ktoś kto mało grzeje bo np. nie ma go w domu na weekendy, pracuje po 12h ma płacić za kogoś kto siedzi w domu i grzeje na potęgę.

W większości wypadków Ci, którzy dopłacają po prostu grzeją więcej...
Zawsze wszyscy szukają wszędzie winnych... może zacznijcie od siebie Smile


głupoty gadasz mówiąc że nie ma cię 12 godzin i mieszkanie nie musi być ogrzewane, pewnie zamykasz okna na maksa nie ma wentylacji a grzejesz się pionami ( jak masz dobrych sąsiadów) . podzielniki same w sobie nie są złe tylko ignorancji techniczni tworzący regulaminy, nie mający zielonego pojęcia co to jest podzielnik i jak on w ogóle działa tworzą takie a nie inne regulaminy które z technicznego punktu widzenia są bzdurą!!!!
A jeśli chodzi o mnie raz zapłaciłem dużą dopłatę więc przestałem korzystać z centralnego i grzeje się olejokami. W mieszkaniu wreszcie mam ciepło i płacę sama za siebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Nie Gru 14, 2014 3:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kalina Nowak napisał:
pytam_sie napisał:
Kalina Nowak napisał:
https://www.youtube.com/watch?v=p1caWIx6cvs



... ten film to populistyczna propaganda !

Płacenie wg. metrażu jest niezwykle niesprawiedliwe.
Podzielniki też nie są w 100% adekwatne do faktycznego zużycia ale są lepsze niż równy podział.

Bo dlaczego ktoś kto mało grzeje bo np. nie ma go w domu na weekendy, pracuje po 12h ma płacić za kogoś kto siedzi w domu i grzeje na potęgę.

W większości wypadków Ci, którzy dopłacają po prostu grzeją więcej...
Zawsze wszyscy szukają wszędzie winnych... może zacznijcie od siebie Smile


głupoty gadasz mówiąc że nie ma cię 12 godzin i mieszkanie nie musi być ogrzewane, pewnie zamykasz okna na maksa nie ma wentylacji a grzejesz się pionami ( jak masz dobrych sąsiadów) . podzielniki same w sobie nie są złe tylko ignorancji techniczni tworzący regulaminy, nie mający zielonego pojęcia co to jest podzielnik i jak on w ogóle działa tworzą takie a nie inne regulaminy które z technicznego punktu widzenia są bzdurą!!!!
A jeśli chodzi o mnie raz zapłaciłem dużą dopłatę więc przestałem korzystać z centralnego i grzeje się olejokami. W mieszkaniu wreszcie mam ciepło i płacę sama za siebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



... głupoty to robią ludzie Smile

Mieszkanie ogrzewam tyle ile potrzebuję.
Grzeję wtedy kiedy jestem albo na minimum kiedy mnie nie ma.
Wentylację mam.
Mieszkam na parterze.
W mieszkaniu narożnym.
Zawsze mam ciepło.

I mam zwroty od kilku lat.

Więc można - znam wiele osób, które mieszkają na parterze i na ostatnim piętrze i też mają zwroty...

A w ogóle to Kalina zdecyduj się kim jesteś ?
Kobieta czy mężczyzna ? Chyba, że masz podwójną osobowość.

I może tu jest problem z grzaniem ?
Jedna zakręca kaloryfer podczas gdy druga odkręca... Smile

Raz piszesz jako ON a raz jako ONA Smile Rozdwojenie jaźni ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kalina Nowak



Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 12

PostWysłany: Nie Gru 14, 2014 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:
Kalina Nowak napisał:
pytam_sie napisał:
Kalina Nowak napisał:
https://www.youtube.com/watch?v=p1caWIx6cvs



... ten film to populistyczna propaganda !

Płacenie wg. metrażu jest niezwykle niesprawiedliwe.
Podzielniki też nie są w 100% adekwatne do faktycznego zużycia ale są lepsze niż równy podział.

Bo dlaczego ktoś kto mało grzeje bo np. nie ma go w domu na weekendy, pracuje po 12h ma płacić za kogoś kto siedzi w domu i grzeje na potęgę.

W większości wypadków Ci, którzy dopłacają po prostu grzeją więcej...
Zawsze wszyscy szukają wszędzie winnych... może zacznijcie od siebie Smile


głupoty gadasz mówiąc że nie ma cię 12 godzin i mieszkanie nie musi być ogrzewane, pewnie zamykasz okna na maksa nie ma wentylacji a grzejesz się pionami ( jak masz dobrych sąsiadów) . podzielniki same w sobie nie są złe tylko ignorancji techniczni tworzący regulaminy, nie mający zielonego pojęcia co to jest podzielnik i jak on w ogóle działa tworzą takie a nie inne regulaminy które z technicznego punktu widzenia są bzdurą!!!!
A jeśli chodzi o mnie raz zapłaciłem dużą dopłatę więc przestałem korzystać z centralnego i grzeje się olejokami. W mieszkaniu wreszcie mam ciepło i płacę sama za siebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



... głupoty to robią ludzie Smile

Mieszkanie ogrzewam tyle ile potrzebuję.
Grzeję wtedy kiedy jestem albo na minimum kiedy mnie nie ma.
Wentylację mam.
Mieszkam na parterze.
W mieszkaniu narożnym.
Zawsze mam ciepło.

I mam zwroty od kilku lat.

Więc można - znam wiele osób, które mieszkają na parterze i na ostatnim piętrze i też mają zwroty...

A w ogóle to Kalina zdecyduj się kim jesteś ?
Kobieta czy mężczyzna ? Chyba, że masz podwójną osobowość.

I może tu jest problem z grzaniem ?
Jedna zakręca kaloryfer podczas gdy druga odkręca... Smile

Raz piszesz jako ON a raz jako ONA Smile Rozdwojenie jaźni ?








Przynajmniej stać mnie jeszcze na odwagę i się podpisuje.
ps. jakby trochę nie na temat!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kalina Nowak



Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 12

PostWysłany: Nie Gru 14, 2014 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowana większość mieszkańców nie ma zielonego pojęcia co to jest podzielnik, jak on działa i jakie normy musi spełniać aby mógł być eksploatowany. W moim bloku przez opomiarowane elementy grzejne (grzejniki z podzielnikami) emitowane jest 10-20% ciepła dostarczanego do węzła. (Liczby te wynikają z PN EN 834) Według podzielników liczone jest 75% kosztów ciepła (kosztów zmiennych za dostarczone GJ). Dla mnie jest jasne, dużo grzejesz więcej płacisz. Moim zdaniem powinno się ustalić cenę jednostki na 0,2 PLN (=0,0554(cena 1 kJ) *3,75(współczynnik proporcjonalności K). Wtedy system byłby jasny i czytelny dla wszystkich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Nie Gru 14, 2014 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kalina Nowak napisał:
akin napisał:
a jak grzejesz że masz dopłatę? Na którym piętrze mieszkasz.. grzejesz cały czas czy dogrzewasz? Otwierasz okna przy włączonych kaloryferach czy nie? Włączasz kaloryfery zaraz po wywietrzeniu?

Ja grzeje a mam bardzo duży zwrot, zimno w mieszkaniu nie mam... dla mnie ok 21-23 st


Nie ma to jak fachowcy Smile JAK KORZYSTAĆ Z GRZEJNIKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przy takim rozumowaniu ten beznadziejny system nigdy nie polegnie!!!!!


czego się czepiasz... jakoś grzeje i mam zwrotu prawie 900zł... chciałam pomóc... w dupie to mam już.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Nie Gru 14, 2014 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

900zł zwrotu, czyli masz ciepłe mieszkanie i te "jakoś grzeje" znaczy, że prawie wcale nie grzejesz, bo masz ciepłe mieszkanie i nie masz bladego pojęcia o czym piszesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Nie Gru 14, 2014 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maxa napisał:
900zł zwrotu, czyli masz ciepłe mieszkanie i te "jakoś grzeje" znaczy, że prawie wcale nie grzejesz, bo masz ciepłe mieszkanie i nie masz bladego pojęcia o czym piszesz.


... przestańcie z tymi mieszkaniami...
Ciepłe, zimne, gorące, ostatnie, parterowe, zielone, brązowe, w kratki, w prążki, bez okien itd.

Wiadomo, że różnice są. I od tego są odpowiednie współczynniki.

Ale w 99% dopłaty wynikają, że grzejecie na potęgę albo nie umiecie grzać.
Znam masę osób w mieszkaniach 'zimnych' i mają zwroty albo niewielkie dopłaty i jest ok.

Dla każdego ciepło to pojęcie względne... itd.

Bo zawsze znajdzie się ktoś w bloku kto ma wysokie bardzo dopłaty a reszta ma 'w normie' albo zwroty... i wielka afera...

To, że jednostki mają duże dopłaty ... chyba sugeruje, że problem jest w sposobie grzania ... bo tak to by wszyscy mieli 'anomalie' w rozliczeniach ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 15, 2014 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może problem leży w wysokości zaliczek które płacice? Im większe zaliczki tym wyższe zwroty!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Pon Gru 15, 2014 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem tkwi w regulaminie rozliczeń, który jest tak napisany, że preferuje mieszkania, których czasami nawet nie trzeba ogrzewać aby osiągnąć komfortową temperaturę.
Podobnie skonstruowano ankietę, pytanie ogólnie brzmiało - chcesz mieć ciepło i nie dopłacać? więc większość odpowiedziała tak.
Tych niekorzystnie położonych mieszkań w budynku jest mało i tylko mieszkańcy tych mieszkań są pokrzywdzeni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Pon Gru 15, 2014 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maxa napisał:
Problem tkwi w regulaminie rozliczeń, który jest tak napisany, że preferuje mieszkania, których czasami nawet nie trzeba ogrzewać aby osiągnąć komfortową temperaturę.
Podobnie skonstruowano ankietę, pytanie ogólnie brzmiało - chcesz mieć ciepło i nie dopłacać? więc większość odpowiedziała tak.
Tych niekorzystnie położonych mieszkań w budynku jest mało i tylko mieszkańcy tych mieszkań są pokrzywdzeni.



... no proszę Cię Maxa. Pachnie mi tu ewidentną teorię spiskową.

Poza tym pisanie o mieszkaniach, które nie wymagają grzania to według mnie to mit. Wygodny argument dla tych co dopłacają.

Tak samo jak ogrzewanie rurami... fakt, że grzeją trochę ale nikt nie ogrzewa mieszkania rurami Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 15, 2014 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mieszkam na parterze i po zakręceniu kaloryferów na * rury tez mam zimne, więc o czym mówicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rfilo



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 144
Skąd: Świńskie Miasteczko

PostWysłany: Pon Gru 15, 2014 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czytając te wszystkie komentarze dochodze do wniosku że to jednak moja wina że mam dopłate.
Bo przecież mieszkając na parterze i utrzymując temperature w mieszkaniu na poziomie 20-21stopni, wietrzac je regularnie i krótkotrwale przy zakręconych kaloryferach, maja szczelne okna (bo uszczelniłem je przed minionym sezonem grzewczym) to jak to niektórzy okreslili...NIE POTRAFIĘ GRZAĆ! Widocznie tak własnie jest tylko nie bardzo wiem co miałbym zmienić w moim sposobie grzania by tych dopłat nie mieć???
Może faktycznie za mało płacę w zaliczce?? Więc jakiej wielkosci powinna być zaliczka dla mieszkania 70mkw??? 4, 5, 6zł za metr?
Może wypowiedza się osoby mające identyczny metraż i mieszkający również na parterze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie jak to możliwe, by koszt zmienny wg podzielników wzrósł z 0,90zł/ jednostkę (2013 rok) do 1,85 zł na jednostkę w 2014 roku???
Przez to mimo że zużyłam mniej jednostek- zapłaciłam więcej za ogrzewanie
- na WPII.
Wy też tak macie???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
użytkownik30



Dołączył: 09 Lip 2011
Posty: 78

PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!
u nas tez nastąpił wzrost ceny jednostki, skutkiem czego jest większa dopłata mimo mniejszego zużycia. Niestety spółdzielnia zamawia określoną liczbę ciepła z PECU i czy ją zużyjemy czy nie - płacić musimy. U nas w bloku mieszkańcy zużyli 100 Gj mniej niż w zeszłym roku, stąd różnice w cenie jednej jednostki.
P.S. Mam nadzieję, że to nie błędy w fakturach jakie miały miejsce w zeszłym roku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 34, 35, 36  Następny
Strona 29 z 36

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka