Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Centralne ogrzewanie w spółdzielniach mieszkaniowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 34, 35, 36  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 1:21 pm    Temat postu: Re: zagrzybienie Odpowiedz z cytatem

kalina napisał:
problem wilgoci-zagrzybienia dotyczy całego osiedla. Ogrzewanie nie służy do ogrzewania mieszkań tylko budynku. a w sytuacji kiedy ludzie boją się odkręcać grzejniki budynek jest niedogrzany i wchodzi pleśń.
już nie wspomnę o demontażach grzejników a prawo zezwala na budowę, przebudowę, rozbudowę ale nie usunięcie-demontaż.
w ten sposób mieszkania tracą na wartości-następuje degradacja budynków


Czyli spółdzielnia aprobuje łamanie prawa przez lokatorów zgadzając się na usuwanie grzejników?
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MefKM napisał:
horrrnet napisał:
Maxa napisał:
Do horrrnet

Niepoważne jest to co piszesz, no cóż jak się nie ma wiedzy to się pisze głupoty.
Może najlepiej wystosować do spółdzielni petycję o całkowitą likwidację ogrzewania w blokach to dopiero będzie mega oszczędność a jakie ZWROTY

Niepoważne jest takie manipulowanie moja wypowiedzią. Jesli zalecana temperatura w sypialni wynosi 17-18 stopni to nie przesadzajmy, że ma to zgubny wpływa na stan techniczny budynku.


w mojej sypialni zadomowiła się pleśń na ścianie szczytowej (parter mieszkanie szczytowe), bo nie grzałem a temp. i tak utrzymywała się w granicach 20C, w pozostałych pomieszczeniach mam temp. ok. 23C, oczywiście mieszkanie jest wietrzone, sypialnia tym bardziej, a i tak pojawiła się pleśń

grzejnik na ppokoju jest zakręcony, bo jak zostawiłem go na 2, to po zaledwie 2 miesiącach wyświetlił mi ponad 60 jednostek, jak rozmawiam z ludzmi co maja na całe mieszkanie 2 cyfrowe wskazania (mieszkanie mają w srodku bloku) to aż niewiarygodne - ja w każdym pokoju mam wskazania w tysiącach (a i tak mam zwroty, fakt, że z roku na rok mniejsze)

jestem za likwidacją podzielników i rozliczaniem wg powierzchni

Tez mialem z plesnia w sypialni. Rezygnacja z wanny, montaz prysznica i wentylatora w lazience problem zlikwidowal calkowicie.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rfilo napisał:
horrrnet napisał:
Wiem, że w bloku dobrze ocieplonym praktycznie bez grzania uzyskuje sie temperatury wyższe.

...taaa....szczególnie przy ujemnej temperaturze na dworze
Co to znaczy dobrze ocieplony...styropian 20?? 40?? 60??

To przeczytaj zalączony przez kaline poradnik, mądralo. Pisza dokladnie tak jak powiedzialem.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maxa napisał:
Prawo Budowlane mówi, że w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi ma być 20C, w łazienkach jeszcze więcej, chyba 25C, a to co sobie sam zalecisz to twoja sprawa.
Spółdzielnia łamie prawo budowlane zezwalając na usuwanie kaloryferów w łazienkach, tak jest np. w wieżowcach na WPI, gdzie są gazowe podgrzewacze wody.
Wyziębione mieszkania do tego brak ogrzewania niektórych łazienek prowadzi w zimie do tzw "cofki" spalin, a jakie to może mieć skutki dla mieszkańców to chyba każdy wie.

I widzisz horrrnet to o czym tu piszę to jest oczywiście mały fragment prawidłowej eksploatacji budynków

Żeby to jednak wiedzieć trzeba to prawo przeczytać i jeszcze Prawo Energetyczne a zwłaszcza punkt 45a

Obecny regulamin łamie oba te prawa.

Jak cie pasjonuja takie lektury to powodzenia. Mnie nie.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 7:53 pm    Temat postu: Re: edukacja horrrneta Odpowiedz z cytatem

kalina napisał:
Zalecam aby horrrnet rozpoczął edukacje (w tej dziedzinie ma elementarne braki) na temat rozliczeń kosztów i poczytał kilka opracowań.
1)regulamin SM Polanka - jedyny regulamin którego autorzy mają jakąkolwiek wiedzę techniczna.
http://www.smpolanka.kn.pl/?page_id=767
zalecam też poczytać tam wersję rozszerzoną informatora do tegoż regulaminu. Opracowanie zawiera dużo wiedzy technicznej.
2)Dyrektywę VDI 2077 dyrektywa niemieckich inżynierów
3)Normę PN EN 834 - norma ta jest dla podzielników elektronicznych obowiązującym prawem
Jak horrrnet odrobi lekcje proszę o kontakt, i oczywiście o krytyczne uwagi na temat przyswojonej wiedzy.

Nie zaczynaj pisac komentarza bez lektury Slownika polskiego od dechy do dechy, a jak chcesz cos powiedziec np. o PRL to zacznij od wszystkich dzieł Lenina.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalina



Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 86

PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 9:52 pm    Temat postu: Re: zagrzybienie Odpowiedz z cytatem

Plumowski napisał:
kalina napisał:
problem wilgoci-zagrzybienia dotyczy całego osiedla. Ogrzewanie nie służy do ogrzewania mieszkań tylko budynku. a w sytuacji kiedy ludzie boją się odkręcać grzejniki budynek jest niedogrzany i wchodzi pleśń.
już nie wspomnę o demontażach grzejników a prawo zezwala na budowę, przebudowę, rozbudowę ale nie usunięcie-demontaż.
w ten sposób mieszkania tracą na wartości-następuje degradacja budynków


Czyli spółdzielnia aprobuje łamanie prawa przez lokatorów zgadzając się na usuwanie grzejników?

NIE MNIE TO OCENIAĆ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalina



Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 86

PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
MefKM napisał:
horrrnet napisał:
Maxa napisał:
Do horrrnet

Niepoważne jest to co piszesz, no cóż jak się nie ma wiedzy to się pisze głupoty.
Może najlepiej wystosować do spółdzielni petycję o całkowitą likwidację ogrzewania w blokach to dopiero będzie mega oszczędność a jakie ZWROTY

Niepoważne jest takie manipulowanie moja wypowiedzią. Jesli zalecana temperatura w sypialni wynosi 17-18 stopni to nie przesadzajmy, że ma to zgubny wpływa na stan techniczny budynku.


w mojej sypialni zadomowiła się pleśń na ścianie szczytowej (parter mieszkanie szczytowe), bo nie grzałem a temp. i tak utrzymywała się w granicach 20C, w pozostałych pomieszczeniach mam temp. ok. 23C, oczywiście mieszkanie jest wietrzone, sypialnia tym bardziej, a i tak pojawiła się pleśń

grzejnik na ppokoju jest zakręcony, bo jak zostawiłem go na 2, to po zaledwie 2 miesiącach wyświetlił mi ponad 60 jednostek, jak rozmawiam z ludzmi co maja na całe mieszkanie 2 cyfrowe wskazania (mieszkanie mają w srodku bloku) to aż niewiarygodne - ja w każdym pokoju mam wskazania w tysiącach (a i tak mam zwroty, fakt, że z roku na rok mniejsze)

jestem za likwidacją podzielników i rozliczaniem wg powierzchni

Tez mialem z plesnia w sypialni. Rezygnacja z wanny, montaz prysznica i wentylatora w lazience problem zlikwidowal calkowicie.


Mógłbyś napisać gdzie dokładnie mieszkasz? Pracownicy administracji chętnie zainteresują się twoim wentylatorem. Na przewodach kominowych nie wolno ich instalować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez miałem wentylator w łazince (łazienka o wymiarach 1,5x1,6m - tragedia), niestety przylazł kominiorz i kazał zdemontować - oczywiście lwsm też sie upomniało

najlepsze było sprawdzenie wentylacji przy otwartych drzwiach wejściowych do mieszkania - buahahaha i bezcenna porada abym podczas kompania otwierał okno aby wymusic wentylację (przy 2 małych dzieciach porada, że głowa boli), dodam, że z kratki wentylacyjnej nawiewa mi powietrze do łazienki, to przy otwartym oknie pewnie by mnie wywiało z wanny
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MefKM napisał:
tez miałem wentylator w łazince (łazienka o wymiarach 1,5x1,6m - tragedia), niestety przylazł kominiorz i kazał zdemontować - oczywiście lwsm też sie upomniało
Ja mam wywiew do ubikacji, znad kabiny prysznicowej. Pleśń zniknęła całkowicie.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kalina napisał:

Mógłbyś napisać gdzie dokładnie mieszkasz? Pracownicy administracji chętnie zainteresują się twoim wentylatorem. Na przewodach kominowych nie wolno ich instalować.

A możesz mnie cmoknąć? ...Wiesz gdzie.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalina



Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 86

PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
kalina napisał:

Mógłbyś napisać gdzie dokładnie mieszkasz? Pracownicy administracji chętnie zainteresują się twoim wentylatorem. Na przewodach kominowych nie wolno ich instalować.

A możesz mnie cmoknąć? ...Wiesz gdzie.

nie będę się zniżał do twego poziomu by wyrazić swą opinię na twój temat. na tym forum jest poruszany problem nie tylko mój lecz wielu ludzi a jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia porostu odpuść sobie twe wypowiedzi świadczą tylko i wyłącznie o tobie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kalina spokojnie!

Myślę, że na takie typy jest tylko jeden sposób I G N O R O W A Ć !!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktos jest tak bezczelny, by pytac o adres, by kogos zadenuncjować to nie zasługuje na kulturalniejszą odpowiedź. I żeby wam żyłki nie popękały od tego sfrustrowanego krzyku.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna



Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 61

PostWysłany: Sro Maj 14, 2014 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę przeczytać informację o Zabrzańskiej Spółzielni Mieszkaniowej jak przygotowuje się do Walnego Zgromadzenia
http://www.zsm-zabrze.pl/
_________________
Krystyna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nicole



Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 39

PostWysłany: Wto Cze 10, 2014 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś zna wyniki ankiet przeprowadzonych w LWSM ws. podzielników? Podzielniki będą likwidowane?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 34, 35, 36  Następny
Strona 26 z 36

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka