Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Centralne ogrzewanie w spółdzielniach mieszkaniowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 34, 35, 36  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwonis napisał:
jaki morał ... nie oszcędzać...

Jak dostaniesz ze 3 tyś dopłaty to szybko zmienisz zdanie Mr. Green
Trzymaj się ciepło. Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
pietas



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 282

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami mam wrażenie , że duużo taniej wyjdzie zlikwidować kaloryfery w mieszkaniu i ogrzewać się prądem (elektryczne) .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stokrota41



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 193

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwonis napisał:
Ja też sie z tym zgadzam ,że do ładu z firmami rozliczeniowymi sie nie dojdzie, po rozliczeniu poprzedniego roku miałam niewielką niedoplate ponieważ w tamtym roku nie było duzego zuzycia za chwile dostalam rozliczenie ponowne i to z dwóch lat gdzie podobno prawo nie działa w stecz okazało sie ,ze mam dużo więcej dopłaty za dwa poprzednie lata

A czy wasz blok ma tzw. izolację między dachem i IV kondygnacją? Jeżeli nie, to jest stosowany inny przelicznik, dzięki któremu lokatorzy będą musieli dopłacać. Tak to już niestety działa
_________________
Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że nie wszyscy wypowiadający się zaznaczają do której spółdzielni należą.

W tym sezonie grzewczym w LWSM zamontowano liczniki z odczytem radiowym - może to zmniejszy koszty obsługi? Choć chyba nie, bo raczej to tylko ułatwienie dla tej firmy zajmującej się odczytem, nie muszą czekać i nie raz szukać lokatora... A... i podobno mają funkcje monitoringu (podzielnik rejestruje próbę manipulacji).

Bardzo obszernie na temat rozliczeń zużycia ciepła do przeczytania tutaj:
http://www.wirtualnyknurow.pl/is/is_11-04.pdf
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odczyt radiowy jest tylko u tych co sobie specjalnie zamówili. U mnie bodajże jedna osoba tak ma.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
Odczyt radiowy jest tylko u tych co sobie specjalnie zamówili. U mnie bodajże jedna osoba tak ma.


Nic nie zamawiałem, a zamontowali.
Info z IS: http://www.wirtualnyknurow.pl/is/is_11-03.pdf

Może najlepiej zorientowany w tej tematyce Arc coś dopowie.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam bardzo, pomyliło mi się z licznikami odczytu wody Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
lukas2401 napisał:
Odczyt radiowy jest tylko u tych co sobie specjalnie zamówili. U mnie bodajże jedna osoba tak ma.


Nic nie zamawiałem, a zamontowali.
Info z IS: http://www.wirtualnyknurow.pl/is/is_11-03.pdf

Może najlepiej zorientowany w tej tematyce Arc coś dopowie.


Może nie do końca najlepiej zorientowany, ale powiedzmy , że w temacie. Proponowałbym wystosować zapytanie do Prezesa LWSM . To osoba najbardziej kompetentna do udzielenia wyczerpujących informacji.

Ja nie koniecznie muszę zgadzać się ze stosowaną linią prowadzoną przez spółdzielnię.

Co do liczników z odczytem radiowym, sytuacja wygląda tak że : skończył się okres użytkowania poprzednich, zamontowane zostały nowe z odczytem radiowym, które ułatwiają odczyt jak również dają możliwość, ustalenia ewentualnych nieprawidłowości. ( u Wszystkich mieszkańców mieszkających na zasobach LWSM, nie trzeba było nic zamawiać, zgłaszać itp. akcja była obligatoryjna )

Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W IS bardzo ładnie napisano o rozliczaniu ciepła, jest tam też informacja o zdjęciu podzielników w Jastrzębiu i o wzroście kosztów, tylko dlaczego nie ma nic o tym dlaczego zdjęto podzielniki...
Można o tym przeczytać tutaj...
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/139386,w-jastrzebiu-podzielniki-zlikwiduja-ale-rachunki-wzrosna,id,t.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Qunene



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 92

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałem odczyt CO i wyszło mi że nawet gdy nic nie zużyję zapłacę ~ 530zl.
Koszt stały lokalu (trochę dużo za 2 grzejniki na klatce) . Pow. mieszkania 42,80 m2.
_________________
Prawda Cię Wyzwoli
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qunene napisał:
Dostałem odczyt CO i wyszło mi że nawet gdy nic nie zużyję zapłacę ~ 530zl.

Oczywiście że zużyjesz. Nawet jeśli będziesz mieć zakręcone grzejniki, to wcale nie znaczy że twoje mieszkanie nie będzie ogrzewane. Będą Cię grzać sąsiedzi - przez ściany i stropy.
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wrona25



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 160

PostWysłany: Sro Lis 30, 2011 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qunene napisał:
Dostałem odczyt CO i wyszło mi że nawet gdy nic nie zużyję zapłacę ~ 530zl.
Koszt stały lokalu (trochę dużo za 2 grzejniki na klatce) . Pow. mieszkania 42,80 m2.

Koszt 530 zł nie jest tylko za 2 grzejniki na klatce u mnie przy rozliczeniu kosztów ciepla sa dwie pozycje koszty stałe gdzie uwzglednione sa grzejniki klatek ,piwnic itp.oraz ogrzewanie mieszkania według powierzchni oraz koszty zmienne czyli na podstawie odczytu podzielnikow czyli np:
koszt ogrzania bloku wynosi 10 tys.
koszty stałe 5 tys.
koszty zmienne 5 tys.
5 tys. (koszty stałe) dzielone przez ilość metrów powierzchni każdego mieszkania i tu własnie wychodzi twój koszt 530 zł i ten koszt poniesiesz czy grzejesz czy nie
5 tys (koszty zmienne) podzielony między mieszkania na podstawie odczytu podzielników.
Reasumując zapłacisz 530 zł plus to co na podzielniku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Sro Lis 30, 2011 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na redynie do rozliczenia C.O.byly zwykle liczniki do cieplej wody,to dopiero bylo chore,nawet przez lato licznik mogl nakrecic kilka metrow szesciennych zimnej wody a rozliczano jak za ciepla,na szczescie juz to nie dziala
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qunene



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 92

PostWysłany: Sro Lis 30, 2011 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wrona25 napisał:
Qunene napisał:
Dostałem odczyt CO i wyszło mi że nawet gdy nic nie zużyję zapłacę ~ 530zl.
Koszt stały lokalu (trochę dużo za 2 grzejniki na klatce) . Pow. mieszkania 42,80 m2.

Koszt 530 zł nie jest tylko za 2 grzejniki na klatce u mnie przy rozliczeniu kosztów ciepla sa dwie pozycje koszty stałe gdzie uwzglednione sa grzejniki klatek ,piwnic itp.oraz ogrzewanie mieszkania według powierzchni oraz koszty zmienne czyli na podstawie odczytu podzielnikow czyli np:
koszt ogrzania bloku wynosi 10 tys.
koszty stałe 5 tys.
koszty zmienne 5 tys.
5 tys. (koszty stałe) dzielone przez ilość metrów powierzchni każdego mieszkania i tu własnie wychodzi twój koszt 530 zł i ten koszt poniesiesz czy grzejesz czy nie
5 tys (koszty zmienne) podzielony między mieszkania na podstawie odczytu podzielników.
Reasumując zapłacisz 530 zł plus to co na podzielniku

No ja to wszystko wiem tylko pisze że DUŻO to trochę ,nie mówiąc o oczekiwaniu na POLICZENIE . Odczyt 15.07 rozliczenie 29.11. Ciekawe gdzie procentowały pieniądze przez 4 miesiące ?
Aby nie płacić odsetek od nie terminowych wpłat opłata za czynsz musi być zaksięgowana do 25-go danego miesiąca.
_________________
Prawda Cię Wyzwoli
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Sro Lis 30, 2011 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiadasz dużo to trochę, to poczytaj sobie to

"podzielniki w LWSM w Knurowie"
"Witam, podzielę się moimi spostrzeżeniami z podzielnikami. Mieszkam od 10 lat w bloku gdzie jest 12 lokali. Już po pierwszym sezonie miałam dopłatę do kosztów ogrzewania lokalu 70 m2. Kilka sezonów grzewczych i koszty ogrzewania pomimo oszczędzania rosły. Doszło do tego że dopłaty w ostatnich sezonach wynosiły 1600 zł, 1800 zł, 2200 zł, co w rezultacie dawało kwotę 4900 zł za ogrzanie 70 m2. Oczywiście że co roku zgłaszałam do Spółdzielni reklamacje, ale z skutkiem żadnym. Pan Prezes poinformował mnie że rozliczenia wykonywane są zgodnie z regulaminem i nie ma błędu.
Zrobiłam zestawienie kosztów z rozliczeń za 9 sezonów i okazało się, że budynek co roku zużywa około 400 GJ ciepła natomiast w sezonie 2003-2004 odczytano 51000 jednostek na podzielnikach we wszystkich lokalach a w sezonie 2009-2010, 24000 jednostek. Świadczy to o kradzieży ciepła poza podzielnikami. Poinformowałam oczywiście Spółdzielnię o kradzieży ciepła.
Niestety po przeprowadzonej kontroli w lutym br. otrzymałam odpowiedź że nie ma nieprawidłowości. W lokalach w których w miesiącu lutym odczytano 37 jednostek 400 jednostek 300 jednostek temperatura pomieszczeń wskazywała 20-22 C, natomiast w moim lokalu temperatura wskazała 17,7 C a odczytanych jednostek było już 6600. U sąsiadów zimne grzejniki, ponad 20 C temperatura, i płatności w granicach 1000 zł (koszty stała), u mnie 18 C za 5000 zł. Spółdzielnia nie uznała mojej reklamacji, nie wykonała badań skąd bierze się ciepło w lokalach gdzie grzejniki są zimne, chociaż sugerowałam że podpięte zostało ogrzewanie podłogowe do pionów co. Wyjaśnienie sąsiedzi grzeją się pionami. Zupełna ignorancja"

Wypowiedź zaczerpnięta z

http://regiodom.pl/portal/porady/nieruchomosci/podzielnik-ciepla-nie-wszystko-rozliczenie-za-ogrzewanie-mieszkania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 34, 35, 36  Następny
Strona 3 z 36

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka