Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fotowoltaika w Knurowie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rodzic_222



Dołączył: 12 Wrz 2019
Posty: 7

PostWysłany: Czw Cze 10, 2021 1:57 pm    Temat postu: Fotowoltaika w Knurowie Odpowiedz z cytatem

Czy może mi ktoś polecić jakąś dobrą i godną polecenia firmę do instalacji paneli fotoltaicznych na dachu domu? Najlepiej z okolic naszych ale ważne żeby firma solidna i sprawdzona. Ewentualnie jeśli ktoś z jakąś firmą ma złe doświadczenia to też proszę dajcie znać Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Cze 14, 2021 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecic nie mogę nie mniej jednak chciałbym się podzielić uwagami po spotkaniu z dwoma przedstawicielami takich firm.

ostatnia wycena dla mnie na instalację o mocy 4,8 kWp opiewała na kwote 33000 PLN.
Kolega z pracy polecił mi sprawdzenie cen w sklepie internetowym, w którym sprzedawane są komponenty do instalacji fotowoltaicznych.
Sprawdziłem. Cena paneli i falownika z vatem 23% wyniosła 10000 PLN dla instalacji o mocy 5kWp.
Do tej kwoty trzeba jeszcze dołożyć koszt kabli i systemu montazowego, ale można też obnizyć stawkę VATu do 8 % przy założeniu, żę znajdzie się instalator z bardziej ludzkimi stawkami.
Podsumowując.
Ja rozumiem, ze każdy chce zarobić, ale marże na poziomie 150 % jak dla mnie to przesada.
Kazdy oczywiście decyduje sam.
Ja miałem w planach montaz instalacji w przyszłym roku, udało mi się dostać namiary na instalatorów robiacych takie rzeczy "po godzinach" za bardziej ludzkie stawki (np 5000 PLN za sam montaż). Niestety w tej chwili nie wiem czy coś z tego będzie, ponieważ nasz "kochany" rząd zaczyna pchać swoje łapy w kolejne tematy

pozdrawiam,
Irek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rodzic_222



Dołączył: 12 Wrz 2019
Posty: 7

PostWysłany: Sro Cze 16, 2021 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Iro. Zdaję sobie sprawę z tego co mówisz. Niestety takie marże i takie ceny chyba już na stałe weszły co niektórym w krew. Czekam też na wyceny no i zobaczę jak wyjdzie.
W kwestii drugiej - słyszałem, że od nowego roku mają być duże zmiany dlatego też chciałem zdążyć jeszcze teraz. Niemniej wg starych zasad (czyli ci co już mają albo ci co zdążą zrobić do końca roku) i tak ma to działać tylko przez najbliższe 15 lat. Docelowo i tak każdy ma oddawać prąd do magazynów energii czyli pośredników i to już nie będzie takie opłacalne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Czw Cze 17, 2021 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę napisz tutaj jeśli znajdziesz jakąś interesującą ofertę, też się mocno zastanawiam nad zrobieniem instalacji jeszcze w tym roku.
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Wto Cze 22, 2021 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marże są na poziomie 80 % +

Koledze w pracy wyceniali instalację 9,6 kV na 38.000 zł - cena plus minus w kilku firmach

Jako, że jest elektrykiem i ma uprawnienia - kupił wszystko sam - panele, falownik + walboxa do samochodu - w Polskiej firmie - za około 21.000 zł

Instalacja działa - ładuje sobie samochód - a tak byłby bez 17.000 zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka