Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wypadki i inne zdarzenia drogowe w Knurowie i okolicach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 47, 48, 49  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiek90btm



Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 7

PostWysłany: Nie Lip 13, 2014 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AMANDO napisał:
no ale motocyklista przepisowo raczej nie jechał. Tam bodajże o ile się nie mylę jest ograniczenie prędkości do 50km/h, gdyby z taką prędkością jechał to nie było by takiego skutku zderzenia.
Patrząc na skutki to nieźle zapier…..ł.




Akurat tu nie ma zadnej winy motocyklisty jechał wolno wina jest osobówki w 100%
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Nie Lip 13, 2014 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misiek90btm napisał:
AMANDO napisał:
no ale motocyklista przepisowo raczej nie jechał. Tam bodajże o ile się nie mylę jest ograniczenie prędkości do 50km/h, gdyby z taką prędkością jechał to nie było by takiego skutku zderzenia.
Patrząc na skutki to nieźle zapier…..ł.




Akurat tu nie ma zadnej winy motocyklisty jechał wolno wina jest osobówki w 100%


Wolno... akurat...

Całymi dniami słychać jak jeżdżą NASI kochani motocykliści TAK WOLNO !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Lip 13, 2014 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misiek90btm napisał:
Akurat tu nie ma zadnej winy motocyklisty jechał wolno wina jest osobówki w 100%


No to powinien zaskarżyć producenta barierek, że zastosował tak słaby materiał który przyczynił się do katapultowania motocykla za chodnik.
Aż boję się pomyśleć co zostało by z pieszego gdyby postanowił się oprzeć o tę barierkę, chyba leżał by pod Netto.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AMANDO



Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 48

PostWysłany: Nie Lip 13, 2014 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misiek90btm napisał:
AMANDO napisał:
no ale motocyklista przepisowo raczej nie jechał. Tam bodajże o ile się nie mylę jest ograniczenie prędkości do 50km/h, gdyby z taką prędkością jechał to nie było by takiego skutku zderzenia.
Patrząc na skutki to nieźle zapier…..ł.




Akurat tu nie ma zadnej winy motocyklisty jechał wolno wina jest osobówki w 100%


Gdyby jechał wolno nie było by takiego skutku wypadku Shame on you ja nie mówię, że wina jest po stronie motocyklisty ale gdyby jechał z odpowiednią prędkością 50km/h to ani auto by nie wyglądało tak jak wygląda ani motocyklista nie odniósł takich obrażeń. Not talking
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kessel



Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 66
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lip 13, 2014 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z przepisami, to wyłącznie jeżdżą chyba tylko w Czechach. Co do oceniania i spekulowania z jaką prędkością jechał motor nie ma chyba sensu, jeśli nikt nie był świadkiem zdarzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lip 13, 2014 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że od przyczyn wyjaśnienia wypadku jest policja. Wszelkie domysły są zbędne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mania2311



Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 302
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 6:53 am    Temat postu: Wypadek Odpowiedz z cytatem

AMANDO - Motocyklista nie jechał szybko to po pierwsze, po drugie zawsze przy takich wypadkach motocyklista ma większe obrażenia bo jest na zewnątrz. To, że zapierniczają inni nie znaczy, ze i on tak jechał, bo z relacji świadków wina jest ewidentnie kierowcy osobówki i on sam o tym wie. A jeśli już gdybasz to gdyby ten staruszek nie pchał się i nie wymuszał to sytuacja byłaby inna a przede wszystkim gdyby nie zatarasował drogi ucieczki. Poza tym co Ty wiesz o obrażeniach osoby w wypadku? Także zastopuj trochę z swoimi osądami.

karolina1639 - No oczywiście najlepiej powiedzieć, że wszyscy motocykliście jeżdżą tak szybko a kierowcy aut tak idealnie.

Świadkowie są tu najbardziej wiarygodnymi osobami i informacjami a nie osoby, które automatycznie się nastawiają anty do motocyklistów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwróćcie sami uwagę jak jeździcie na tym odcinku drogi. Jeżeli oczywiscie posiadacie jakiś pojazd o prawie jazdy nie wspomnę.
Jak już czytam komentarze w stylu motocykliści wolno nie jeżdżą bo słychać jak jeżdżą, zastanawiam się jak można w ten sposób mierzyć prędkość. No ale fachowcy na forum potrafią się okazuje wszystko.
Czy jeździmy przepisowo ? Nie sądzę. I myślę o wszystkich użytkownikach drogi, niestety łamiemy przepisy nagminnie. Tak się stało niestety również w tym przypadku. I niestety trafiło na motocyklistę.
Przy zderzeniu dwóch aut byłoby z pewnością mniej widowiskowo i skonczyloby sie jedynie na gietych blachach i stluczonych lusterkach.

Dajmy żyć każdemu ...

pozr
arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AMANDO



Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 48

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że jechał z nieprzepisową 40km/h prędkością wnioskuję nie z obrażeń jakie doznał motocyklista tylko ze skutków zniszczeń samochodu czy barierki. Nie mów mi, że motor jadący 40km/h ma taką siłę odrzucenia. Nie raz na naszych drogach zderzyło się auto ze skuterem i nikt o tym nie pisze i na ten temat nie dyskutuje bo nie ma takich zniszczeń oraz nikt fizycznie nie ucierpiał w wypadku - bo skuter jedzie z mniejszą prędkością? 50km/h każdy skuter wyciąga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mania2311



Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 302
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 8:27 am    Temat postu: Wypadek Odpowiedz z cytatem

Czytanie ze zrozumieniem nie boli.

Ludzi nie wrzuca się do jednego wora przede wszystkim.

A ja akurat wiem na ile mogę się w tej sprawie wypowiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie byłam na miejscu i nie mam wiedzy na temat prędkości pojazdów w tym zdarzeniu, a moje zdanie opieram na zdjęciach publikowanych w necie.

Motocykl leżał za chodnikiem przy barierkach z placu zabaw, więc po zderzeniu z autem przebił barierki przy jezdni i zatrzymał się na barierce z placu zabaw. Jak coś nie tak to mnie poprawcie.
Więc każda osoba tam przechodząca również dziecko w wózku lub na rowerku mogła stać się ofiarą tego kierowcy... (no właśnie który by odpowiadał? )
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AMANDO napisał:
To że jechał z nieprzepisową 40km/h prędkością wnioskuję nie z obrażeń jakie doznał motocyklista tylko ze skutków zniszczeń samochodu czy barierki. Nie mów mi, że motor jadący 40km/h ma taką siłę odrzucenia. Nie raz na naszych drogach zderzyło się auto ze skuterem i nikt o tym nie pisze i na ten temat nie dyskutuje bo nie ma takich zniszczeń oraz nikt fizycznie nie ucierpiał w wypadku - bo skuter jedzie z mniejszą prędkością? 50km/h każdy skuter wyciąga.


Wybaczcie że nie będę się angażował w dziką polemikę . Jednak Amando Smile ile Twoim zdaniem waży skuter a ile motor ?? i Jak sądzisz co siłą rozpędu narobi więcej szkód ?? Gdyby tam w tym miejscu jechał rowerzysta , pewnie szkody wogóle byłyby niewielkie ( barierki, samochód )
itd. itd

Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
xmonekx



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 93

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina1639 napisał:
xmonekx napisał:
a ja miałem dzisiaj podobną sytuację.. jakiś brodaty prawie mnie przejechał pod Tesco - wyjechał jak idiota z parkingu w kierunku Jęczmiennej. Gdybym był z dzieckiem pewnie by nas przejachał.
Zapamiętałem nr - SGL 1Kxx - zadzwoniłem na policję - dodzwoniłem się do Gliwic.
Zobaczymy jaki będzie efekt - nic mu nie udowodnię, ale przynajmniej mnie popamięta..


Z UFG.pl to AUDI A3 SPORTBACK 04-XX więc trzeba uważać na niego...


widzę, z innych portali i FB, że autko skradziono.. o jak mi przykro.. przy okazji dzięki FB wiem kim jest brodaty.. nie ma już zabawki to przynajmniej nikogo nie rozjedzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lobo



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 98

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kierujący motocyklem zmarł .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mania2311



Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 302
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 7:39 pm    Temat postu: Wypadek Odpowiedz z cytatem

Lobo Tobie chodzi o to zdarzenie,które miało miejsce dziś.

"Dziś po godzinie 8.00 policję powiadomiono o skuterze leżącym na poboczu drogi powiatowej pomiędzy Rudnem a Rudzińcem. Obok znaleziono ciało nieżyjącego od kilku godzin 53-letniego mieszkańca Rudna. Na miejscu pracuje teraz policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 47, 48, 49  Następny
Strona 41 z 49

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka