Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wypadki i inne zdarzenia drogowe w Knurowie i okolicach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 47, 48, 49  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Czw Mar 21, 2013 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet gdybyśmy zrobili miejską ściepę na karetkę, to nie ma woli urzędniczej żeby zapewnić finansowanie dla dodatkowego zespołu ratowniczy.

Przecież jest tyle ważniejszych wydatków... np. na SM.

Zapytajcie Ramsa, odpowie, że nie ma kompetencji.

A co do Centrum Ratownictwa, o ile sobie przypominam Gliwice wydały 5 mln na jego stworzenie, a kiedy zaczęło sprawnie działać urzędasy z województwa stwierdzili, że działa niezgodnie z prawem i muszą wdrożyć inne. I znowu dzwoniąc na 112 można się dodzwonić do Wrocławia jak w czasie katastrofy na pamiętnej wystawie gołębi.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
XAVERY



Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 324
Skąd: Knurów/Gliwice

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 12:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

huan75 napisał:
To poco mamy tę niby słynną JRG, skoro pogotowie jedzie z czerwionki?nie wysyła karetki , chociaż ja mają

Dobre pytanie.

kiwi11 napisał:
Ciekawe skąd masz taką informację, że JRG Knurów ma swoją karetkę ?

Sama JRG nie ma swojej karetki, ale na pewno strażacy mają kurs ratowników i sprzęt żeby udzielić pierwszej pomocy, aż do przyjazdu ratowników medycznych.
Dla mnie sprawa wygląda jakby była źle zorganizowana przez dyspozytora, a więc jeżeli dyspozytor dostaje informacje o wypadku i wie że karetka może dojechać na miejsce wypadku za około 30 min. to dlaczego nie wysłał tam właśnie naszą JRG do udzielenia pierwszej pomocy, która mogłaby tam dotrzeć w 5 min ?. To jest trochę gdybanie bo nie wiadomo jakie informacje i po jakim czasie zdarzenia dotarły do tego dyspozytora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamut55



Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 15
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 1:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to winnym tego wypadku jest kierowca motocykla. A dlaczego?
1. Wyprzedzał na skrzyżowaniu.
2. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych.
3. Wyprzedzał na podwójnej ciągłej linii.
4. Jechał z nadmierną prędkością.

Kierowca Volvo zachował się prawidłowo bo ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącym od strony targowiska i zatrzymał się na skrzyżowaniu. Gdy zobaczył, że jadące auta skręcają w prawo w ul. Kosmonautów to wyjechał na skrzyżowanie żeby skręcić w lewo i wtedy wjechał w niego motor. Kierowca Volvo nie miał szans żeby widzieć motocyklistę skoro ten był na drugim pasie i jechał z prędkością minimum 2x większą niż ta obowiązująca w tym miejscu. Bo podejrzewam, że mniej na liczniku nie miał skoro wyprzedzał 3 czy tam 4 auta na raz. A takie gadanie że: "kierowca Volvo nie zachował szczególnej ostrożności" to kompletna bzdura. To ja się pytam: czy kierowca motocykla zachował szczególną ostrożność wjeżdżając na skrzyżowanie? Odpowiedzcie sobie sami.
Jaką cenę zapłacił za swój błąd każdy wie..... Pokój Jego duszy [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chopper5



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 412
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamut55 o winie tego wypadku będzie decydować policja a ty już jesteś sędzią o którym nie masz zielonego pojęcia ja śmigam na moto 10 lat i miałem nie jedna groźną sytuacje większości spowodowana przez kierowców samochodu .Przy okazji pisania winy z sufitu byś lepiej złożył rodzinie kondolencje a ocenę o winie pogadałbyś z kumplami przy piwie.Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chopper5 napisał:
mamut55 o winie tego wypadku będzie decydować policja

Sąd o ile prokurator przedstawi komuś zarzuty.

chopper5 napisał:
ja śmigam na moto 10 lat i miałem nie jedna groźną sytuacje większości spowodowana przez kierowców samochodu.


Pewnie masz racje (nie jeżdżę na moto) ale ja mam prawko 15 lat i miałem co najmniej kilka "ostrych" sytuacji spowodowanej przez motocyklistów. W każdej grupie są deb.ile..

chopper5 napisał:
ocenę o winie pogadałbyś z kumplami przy piwie.


Co złego jest w tym że napisze się prawdę czyli to że swoim zachowanie co najmniej przyczynił się do wypadku.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NOMAD



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 80
Skąd: KNURÓW

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety panowie motocykliści was też obowiązują przepisy zwłaszcza tych na ścigaczach śmigają tak szybko że mózg za nimi nienadąża !
_________________
Jeśli mówisz za moimi plecami, to jesteś w dobrej pozycji by pocałować mnie w d*pę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chopper5 napisał:
mamut55 o winie tego wypadku będzie decydować policja a ty już jesteś sędzią o którym nie masz zielonego pojęcia ja śmigam na moto 10 lat i miałem nie jedna groźną sytuacje większości spowodowana przez kierowców samochodu .Przy okazji pisania winy z sufitu byś lepiej złożył rodzinie kondolencje a ocenę o winie pogadałbyś z kumplami przy piwie.Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi .


Z relacji wielu świadków wynika, że wyprzedzane były 3-4 samochody, z których przynajmniej pierwszy skręcał ze Szpitalnej w Kosmonautów.
Dodam, że mamy tak linię ciągłą i przejście dla pieszych.
Chciał czy nie wyprzedzanie musiało zacząć się/być kontynuowane na linii/przejściu.
Czy uważasz zatem, że wyprzedzanie w takiej sytuacji jest zgodne z przepisami?
OK, można przyjąć, że kierowca Volvo mógł przewidzieć, że ktoś w tym momencie złamie przepisy.
Lecz w takich przypadkach dojdziemy do absurdalnej sytuacji, że najlepszym i jedynym wyjściem będzie siedzenie w domu...
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
komeniusz



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 11

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:
Znałem Darka praktycznie od pieluch, żal serducho ściska na samą myśl, że już go nie ma.
[*]

[*] Gonił swoją śmierć i dogonił w pięknym stylu Sad widziałam, byłam przy reanimacji a właściwie przy próbie dania sobie nadziei... Boli gdy myśli się o tym w kontekście swoich dzieci. Szkoda mi też kierowcy osobówki, będzie o tym pamiętał do końca życia, jeszcze teraz słyszę jego słowa "ja go nie widziałem, ja go nie widziałem" i ja mu wierzę.. jestem kierowcą, mam znajomych jeżdżących na motorach.. życzę nam wszystkim "rozsądku" i szczęśliwych powrotów do domu. Wyrazy współczucia dla rodziny Darka. A dla wszystkich czytających forum - „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni.” [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Michcio265



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 132

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda chłopaka, zapłacił najwyższą cenę za chwile głupoty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zygmunt



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 48

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie też winę za za intniały wypadek ponosai motocyklista , a nie kierowca Volvo. a po drugie widze jak po kosmonautów jednoslady smigaja ponad setkę , nie widziałem by ktos jechał przepisowe 50 i tyle w temacie .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arch



Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 37
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest pomysł aby za podwójne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym a wiec 100km/h odbierać prawo jazdy - szkoda, że chłopak odebrał sobie życie zamiast prawa jazdy - smutne ale chyba ten dziwny przepis ma sens w tym przypadku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno nie miał, tak jak połowa właścicieli motorów w tym kraju.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś coś wie na temat potrącenia dziecka przy MSP 2?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akin napisał:
czy ktoś coś wie na temat potrącenia dziecka przy MSP 2?
a kiedy to po bylo?
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj do koleżanki dzwonili i pytali czy przypadkiem nic nie wie, wiemy tylko tyle że sprawca uciekł z miejsca wypadku i poszukują świadków... myślałam że ktoś może tu będzie coś wiedział. Dokładnie nie wiem kiedy ale w ten sam dzień co zginął Darek ma motorze albo dzień wcześniej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 47, 48, 49  Następny
Strona 29 z 49

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka