Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Strajk nauczycieli
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iro

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2019 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je?li to politycy decyduja o wysoko?ci uposa?e? nauczycieli to jak zorganizowa? strajk niepolityczny?

Zreszt? ?mieszy mnie to, jak np Sasin w telewizji t?umaczy, ?e polityczne rozwi?zywanie spraw to nic strasznego (to pieprzy? przy okazji przejmowania TK przez PiS), a innym razem ten sam Sasin pieprzy jak to ?le, ?e protestuj?cy upolityczniaj? protest.

Co do lepszych i gorszych nauczycieli. Zgadza si?, zawsze tak by?o. problem w tym, ze system obecnie nie zach?ca do tego, by ci lepsi pozostawali w systemie.
Tak jak w ?yciu, jako?? wi??e si? z kosztami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz

Wysłany:     Temat postu: Reklama Google

Powrót do góry
Obywatel008

PostWysłany: Nie Kwi 28, 2019 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iro napisał:
dzi?ki strajkowi nauczycieli po raz kolejny mo?na zaobserwowa?, jak bardzo zawistnym/zazdrosnym narodem jeste?my i jak ?atwo dzi?ki temu nami manipulowa?. Wielu z nas bardziej zale?y na tym, by s?siadowi by?o gorzej (w tym przypadku nauczycielowi), ni? na tym, by nam samym by?o lepiej.

Mechanizm stary jak ?wiat. "Dziel i rz?d?" dzia?a do momentu jak ludzie nie maj? ?wiadomo?ci ?e kto? nimi rozgrywa. W linku sonda? z dnia dzisiejszego dotycz?cy strajku nauczycieli https://www.rmf24.pl/fakty/news-sondaz-rmf-fm-i-dgp-jak-polacy-oceniaja-strajk-nauczycieli-o,nId,2961956

Cytat:
Poparcie dla strajku nauczycieli jest zdecydowanie wy?sze w?ród osób lepiej wykszta?conych. (Osoby z wykszta?ceniem wy?szym: ZA-62%, PRZECIW-37%). Najwi?cej przeciwników protestu w?ród osób z wykszta?ceniem podstawowym, gimnazjalnym i zawodowym (ZA-33%, PRZECIW-57%).

Iro napisał:
Ró?nica polega na tym, ?e p?ace w Biedronce, lub te? w transporcie s? w jakim? stopniu uzalezniione od zysków osi?ganych poprzez poszczególne firmy. O?wiata, z za?o?enia nie wypracowuje zysku dla bud?etu pa?stwa. Nie mniej jednak to pa?stwu powinno zale?e? na tym, by w systemie zostali jak najlepsi nauczyciele, bo to z kolei jest szansa na lepsze wyniki uczniów. By zatrzyma? w systemie lepszych nauczycieli, trzeba im po prostu lepiej p?aci? bo "pasja si? nie najesz, misja nie ubierzesz..."

Im wi?cej ludzi do których zacznie dociera? to co pogrubi?em z twojej wypowiedzi (zgadzam si? w 100%) tym lepiej dla wszystkich. Moim zdaniem nauczyciel, tym bardziej w szkole podstawowej, powinien zarabia? nie ?redni? krajow?, czy lekko ponad ?rednio krajow? - nauczyciel powinien zarabia? bardzo dobrze, du?o wi?cej ponad ?redni? krajow?. Nauczyciele w jaki? w sposób (nie mam poj?cia jak) powinni zadba? o to aby ta s?abiej wykszta?cona cze?? spo?ecze?stwa zrozumia?a dlaczego w interesie nas wszystkich jest aby nauczyciele zarabiali lepiej lub du?o lepiej.

Przyk?ad ?rednich wynagrodze? nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego Gminy Miasta Kraków (dokument PDF) https://portaledukacyjny.krakow.pl/zalacznik/326992 - ka?da gmina w Polsce ma obowi?zek przygotowania takiego dokumentu - jest to oczywi?cie informacja publiczna, nauczyciele op?acani s? ze ?rodków publicznych.

Czy na stronach UM Knurów jest gdzie? dost?pny taki dokument? Pobie?nie szuka?em, nie znalaz?em.
Powrót do góry
abc

PostWysłany: Pon Kwi 29, 2019 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obywatel008 napisał:

Cytat:
Poparcie dla strajku nauczycieli jest zdecydowanie wy?sze w?ród osób lepiej wykszta?conych. (Osoby z wykszta?ceniem wy?szym: ZA-62%, PRZECIW-37%). Najwi?cej przeciwników protestu w?ród osób z wykszta?ceniem podstawowym, gimnazjalnym i zawodowym (ZA-33%, PRZECIW-57%).

Te? to s?ysza?em. Nic doda? nic uj??. Gdzie? jeszcze czyta?em ?e dla "t?pego" cz?eka my?lenie jest takie, ?e do roboty to si? chodzi. A skoro niemal wszyscy chodz? na 8 godz. to i nauczyciel ma chodzi? na 8 godz. Skoro idzie np na 4 to jest mu za dobrze. Ciekawe ?e niemal wszyscy nauczyciele jeste?my za tym ?eby chodzi? do roboty na 8 godz. (od 8 do 16) przeprowadzi? np 4 lekcje a reszt? czasu na sprawdziany, dokumentacj?, przygotowanie itd. Ale.... 8 godz i ani minuty d?u?ej. w 8 godz ma si? zamkn?? wycieczka, zebranie z rodzicami, szkolenia itp No i kwestia BHP. W pracy mam mie? biurko z komputerem, drukark? (wreszcie nie prywatn? i z papierem zakupionym przez pracodawc?) szafk? na materia?y, pomoce, ksi??ki. Tak jak w cywilizowanym ?wiecie.
Powrót do góry
zatom

PostWysłany: Wto Kwi 30, 2019 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam si? z Tob? abc,osiem godzin pracy na terenie szko?y i do domu,ale urlop p?atny,tak jak w ka?dej innej firmie 26 dni.
Powrót do góry
abc

PostWysłany: Wto Kwi 30, 2019 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatom napisał:
ale urlop p?atny,tak jak w ka?dej innej firmie 26 dni.

Na ??danie czyli wtedy kiedy chc? a nie odgórnie narzucony? Bior? to w ciemno....

Taka ciekawostka. Tworzy si? u mnie bunt przeciwko pracy na festynie w sobot?. Pomijam ?e to dzie? pracy bezp?atny. Ale czego nie wiedzia?em? Gdybym mia? wypadek w tym dniu na terenie szko?y czyli w miejscu pracy nie zalicza si? to do wypadku w pracy bo to nie jest dzie? pracy nauczyciela.....
Powrót do góry
zarag

PostWysłany: Pią Maj 03, 2019 6:00 pm    Temat postu: strajki nauczycieli Odpowiedz z cytatem

abc- je?eli my?lisz, ?e wszyscy my pracuj?cy w innych zawodach mo?emy wzi??
urlop, kiedy tylko chcemy - to tylko ?wiadczy o tym jak jeste? oderwany od rzeczywisto?ci.Obecnie ka?dy pracodawca oszcz?dza na ilo?ci pracowników i z urlopem trzeba si? dostosowa? do innych.Wierz mi nie zawsze mam urlop wtedy gdy chc?, a i w czasie urlopu zdarzy?o mi si? by? w pracy .Mamy 4 dni urlopu na ??danie,ale nie zdarzy?o mi si? jeszcze z takowych korzysta?.Zamiast i?? na chorobowe, bierze si? urlop.
Powiem Ci tak - wsz?dzie jest dobrze gdzie nas nie ma.
I tak masz dobrze- robisz to co lubisz - i jeszcze Ci za to p?ac?.Nie wszyscy maj? to szcz??cie.
My?l? ?e jeste? dobry w tym co robisz, a frustracja wynika z niedocenienia.Mam tak samo, ale za du?ego wyboru w ofertach pracy nie ma i trzeba si? cieszy? z tego co si? ma.Jak si? nie ma co si? lubi to si? lubi to co si? ma.
Pozdrawiam
Powrót do góry
abc

PostWysłany: Pią Maj 03, 2019 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA nie zawsze pracowa?em w szkole.... Pracowa?em tez u prywaciarza wi?c wiem jak jest. Niemniej Ty mo?esz wzi?? urlop (by? mo?e nie dostaniesz) a ja nie mog? cho?by nie wiem co, chyba ?e bezp?atny i to z wa?nego powodu za zgod? dyrekcji co wcale nie jest takie ?atwe. Bra?em to ze wzgl?du na konieczno?? pobytu w szpitalu z dzieckiem. Na nic moje pro?by w szpitalu ?eby wizyt? ustalili mi w ferie czy w wakacje, takie ?ycie.
Generalnie lubi? to co robi? ale s? dni ?e rzuci?bym to wszystko w..... (nauczycielowi nie wypada si? wyra?a?) Frustracja wynika ze sposobu traktowania nas przez dzieci (które na wszystko maj? prawo a my nie mamy ?adnych praw wobec nich) , rodziców a ostatnio przez pa?stwo które z uporem maniaka wmawia?o jak to nam dobrze a jeszcze o wi?ksze pieni?dze si? upominamy. Po wsz?dobylskim hejcie wida? ?e cel zosta? osi?gni?ty. Jeste?my nierobami zarabiaj?cym ju? ponad 6000 za 3 h dziennie i mamy ponad 3 miesi?ce wolnego. Dodatkowo jeste?my terrorystami chc?cymi skrzywdzi? biedne dzieci gdy? nasze interesy postawili?my wy?ej ni? dobro ucznia. Ale kochana w?adza czuwa. Broniarz skapitulowa?, nauczyciele dzieci nie skrzywdzili i nigdy nie skrzywdz?. Prezes wszystkich prezesów na to nie pozwoli.....
Powrót do góry
Marro

PostWysłany: Pią Maj 03, 2019 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem jest te? w tym, ?e takich zawodów finansowanych ze sfery bud?etowej, w których zarabia si? nawet gorzej ni? w edukacji jest znacznie wi?cej - cho?by pracownicy cywilni policji, wojska, pracownicy administracji w s?dach, s?u?ba wi?zienna i mo?na by tak jeszcze d?ugo wymienia?. We wszystkich tych instytucjach te? s? potrzebni cho?by informatycy, którzy za 2000 z? na r?k? ?rednio chc? pracowa?... Wiec problem dotyczy ca?ego sektora sfery bud?etowej (i nie tylko bud?etowej) ale pieni?dze znajduj? si? tylko dla tych, którzy g?o?niej krzycz? i maj? jakie? ?rodki nacisku na rz?d.
Powrót do góry
abc

PostWysłany: Sob Maj 04, 2019 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marro napisał:
ale pieni?dze znajduj? si? tylko ......

Na rozdawnictwo wyborcze i to rozjuszy?o nasze ?rodowisko na maxa.... Grubo ponad miliard dofinansowania na partyjn? telewizj? ?eby rozsiewa? propagand?.
Powrót do góry
Marro

PostWysłany: Sob Maj 04, 2019 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abc napisał:
Marro napisał:
ale pieni?dze znajduj? si? tylko ......

Na rozdawnictwo wyborcze i to rozjuszy?o nasze ?rodowisko na maxa.... Grubo ponad miliard dofinansowania na partyjn? telewizj? ?eby rozsiewa? propagand?.

Rozjuszy?o wszystkie wspomniane ?rodowiska - tyle, ?e egzaminy gimnazjalne w tym czasie wypad?y tylko nauczycielom... Pozostali jak zwykle pomarudzili pod nosem na czym ?wiat stoi i poszli do roboty...
Powrót do góry
abc

PostWysłany: Sob Maj 04, 2019 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co to da?o. W?adza pokaza?a co mo?e i co potrafi. Le?ników, wojskowych i wszelkich innych wys?ali do komisji jeszcze nie?le im zap?acili. Nauczyciele o takich pieni?dzach mogli tylko pomarzy?. W?adza te? pokaza?a ?e jedn? ustaw? pisan? na kolanie wszystko obejd?. Kilkana?cie godzin wystarczy?o i ju? by?o uchwalone. A? strach si? ba? co b?dzie dalej. Zakaz strajku dla nauczycieli, jak na W?grzech? Obowi?zkowa i dozgonna mi?o?? wobec "Ojca narodu" a mo?e obowi?zkowe uznanie ?e tupolewa zestrzeli? Tusk wespó? z Putinem? A mo?e zamiast or?a w godle wpakuj? kota? Prezes Polski tak bardzo je kocha..... Przecie? s? w stanie zrobi? wszystko.....
Powrót do góry
MefKM

PostWysłany: Sro Maj 15, 2019 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale teraz nauczyciele odgra?aj? si? tzw. strajkiem w?oskim i co gorsza znowu uderzaj? w dzieci, w odwecie za nieprzychylne komentarze rodziców, którzy nierzadko z powodu strajku musieli wykorzysta? ju? urlop "wakacyjny" aby zaopiekowa? si? swoimi dzie?mi.

Moje dziecko dowiedzia?o si? od wychowawczyni, ?e w przysz?ym roku szkolnym nie b?dzie wycieczek szkolnych, wyj?? do kina czy teatru, nie b?dzie organizowanych imprez w szkole typu wigilia.
abc

PostWysłany: Sro Maj 15, 2019 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No skoro wg wszystkich pracujemy TYLKO 18 godzin no to w?a?nie zamierzamy pracowa? owe 18 godzin, proste.....
Powrót do góry
tasknw

PostWysłany: Czw Maj 16, 2019 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeju jaki nasz naród jest za przeproszeniem g?upi....
Najpierw jazda na nauczycieli, jak to maj? fanie, jak to malutko pracuj? itp.
A teraz jak ju? nauczyciele chc? si? dostosowa? do tego co w?a?nie ludzie o nich mówili to nagle zaczyna si? lamentowanie Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Naprawd? trzeba by? sko?czonym idiot? aby my?le?, ?e nauczyciele maj? 2 miesi?ce wakacji i pracuj? po 18h w tygodniu.....
subim

PostWysłany: Pią Maj 17, 2019 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tasknw napisał:

Naprawd? trzeba by? sko?czonym idiot? aby my?le?, ?e nauczyciele maj? 2 miesi?ce wakacji i pracuj? po 18h w tygodniu.....

Jakich godzin ? najwy?ej 18 czterdziestopi?ciominutowych odcinków czasu Mr. Green

ps
a teraz fajnie si? s?ucha tych samych fachowców co stwierdzaj?, ?e w tym przypadku w Wawie nauczyciele mieli np.:
- przeszukiwa? uczniów, co wnosz? do szko?y,
- lepiej interweniowa? w przypadku wcze?niejszych skarg na zabójc?,
- lepiej pilnowa? na przerwach,
- u?y? chwytów antyterrorystów, ?eby odebra? nó? zabójcy,
- obroni? poszkodowanego i obezw?adni? zabójc? ... itd itd ...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: