Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Strajk nauczycieli
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Noc_na



Dołączył: 22 Cze 2016
Posty: 14

PostWysłany: Nie Kwi 14, 2019 8:24 am    Temat postu: Strajk nauczycieli Odpowiedz z cytatem

Co sadzicie o strajku, czytam ze rodzice bardzo popierają, a gdy rozmawiam gdziekolwiek z innymi to strasznie "psioczą".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
andrzej_knw



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 18

PostWysłany: Nie Kwi 14, 2019 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Nie uwazam, zeby nauczyciele malo zarabiali. Pierwszy przyklad z brzegu - nauczyciel z Knurowa i jego oswiadczenie majatkowe:
https://pzgliwice.peup.pl/pobierz.seam?zbior=1&plikId=602776&zalId=559963
Za okres styczen - wrzesien 2018 w MSP 9 zarobil 54079,97 zl, co daje 6008,88 zl brutto miesiecznie - netto okolo 4250 zl, malo? Wg mnie nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Emanuel



Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 37

PostWysłany: Nie Kwi 14, 2019 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Jestem stanowczo przeciwny , to jest całkowity upadek i tak juź b.miernego etosu zawodu nauczyciela, załatwiać swoje sprawy kosztem dzieci działając na ich szkodę. To jest niemoralne!!! . Duuużo by pisać . Przywódca p. Broniarz brak mi słów....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madab



Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Kwi 14, 2019 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzej_knw napisał:
Witam
Nie uwazam, zeby nauczyciele malo zarabiali. Pierwszy przyklad z brzegu - nauczyciel z Knurowa i jego oswiadczenie majatkowe:
https://pzgliwice.peup.pl/pobierz.seam?zbior=1&plikId=602776&zalId=559963
Za okres styczen - wrzesien 2018 w MSP 9 zarobil 54079,97 zl, co daje 6008,88 zl brutto miesiecznie - netto okolo 4250 zl, malo? Wg mnie nie.


Akurat Twoje wyliczenie należałoby sprostować, ponieważ okres, który wziąłeś pod uwagę, jest specyficzny. Wypłacana jest w tym okresie trzynasta pensja oraz świadczenie urlopowe (wczasy pod gruszą). Miarodajna byłby kwota z całego roku podatkowego podzielona przez 12.

Od 14 lat jestem nauczycielem (dyplomowanym) w jednej gliwickich szkół. Za etat zarabiam na rękę (po 5% styczniowej podwyżce) 2.953,58 zł w tym mam dodatek stażowy (13%) oraz dodatek motywacyjny w kwocie 200 zł brutto (prowadzę m.in. szkolną stronę internetową). Dodatkowo, jeżeli są nadgodziny, to można dorobić trochę - u mnie ok. 400 zł (w zależności od miesiąca).

W marcu wypłacono nam wyrównanie z powodu styczniowej podwyżki. Za dwa miesiące (styczeń i luty) otrzymałem na konto 307,47, czyli miesięczna podwyżka dla nauczyciela dyplomowanego to ok. 150 zł.

Policjanci dostali po fali zwolnień lekarskich 655 zł brutto od stycznia 2019 i dostaną 500 zł brutto od stycznia 2020.

Nauczyciele 5% od stycznia 2019 i mieli dostać 5% od stycznia 2020. A te 5% to właśnie ok 150 zł dla nauczyciela z najwyższym możliwym stopniem awansu zawodowego. Więc kto jest dla władzy cenniejszy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yeti



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 96

PostWysłany: Nie Kwi 14, 2019 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak to maja załatwić ? Jeżeli nie zastrajkują to kochana władza będzie ich miała w d... Wolą dać na świnie i krowy, a nie dali na niepełnosprawnych - jak ich potraktowano, już nikt nie pamięta tego protestu. To niby jak maja nauczyciele protestować ? specjalnie odpytując uczniów ? zjadając kredę ? nie bądźcie śmieszni !!!
Kto się nie upomni o swoje nic nie dostanie - a bajeczki mediów ze pracują po 20 godzin to chyba czytać cieciom do snu ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Noc_na



Dołączył: 22 Cze 2016
Posty: 14

PostWysłany: Nie Kwi 14, 2019 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forma protestu Wam odpowiada?bo mi nie jest zupelnie obojetna ,dzieci nie chodza do szkoly juz tydzien teraz tez nie pojda bo egzaminy ...ciekawe jak i kiedy wszystko nadrobia.A czy nauczyciele zdaja sobie sprawe z tego iz nie klasyfikujac maturzystow od wrzesnia beda w szkole 3 roczniki wiecej?a co z pierwszym rokiem szkol wyzszych ?Dziwi mnie iz nie widza ze nie chodzi tu nawet o pieniazki ..jak dostana podwyzki to od nich nauczanie sie nie polepszy przeciez.ehhhh szkoda ze zapominaja w tym wszystkim wszyscy o Naszych dzieciach i o Nas rodzicach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 7:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy to piep....cie Jacy to nauczyciele źli, że krzywdzą dzieci itp....
Czy nauczyciele zdają sobie sprawę itp....
Tylko, że właśnie do tych nauczycieli wysyłacie swoje dzieci. Jeżeli tacy są źli to wyślijcie swoje dzieci do szkół prywatnych i po problemie, bo tam nie strajkują...

A zastanawialiście się czy może POLITYCY zdają sobie z tego sprawę, że dzieci są pokrzywdzone? Bo ja jakoś szczerze w to wątpię.
Tym bardziej, że nauczyciele już kilka miesięcy temu mówili, że będą strajkować i to w czasie egzaminów. RZĄD o tym WIEDZIAŁ... I co zrobili? Nic?

Pewna Pani Beata w tym roku dostała podwyżkę.... Jakoś z 16 tys. zł na 24 tys. zł.... A nauczycielom proponują 160zł brutto.....
Pewien koleś z Torunia dostał MILIONY złotych....
Szastają kasą na lewo i prawo... A nauczycielom nic...
Dla nich ważniejsze jest dać na trzodę niż zainwestować w polskie szkolnictwo....
I właśnie to jest smutne.
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosząc się do podanych sum z oświadczenia to co tu jest nie tak. Tylko kwestia domysłu co. Skoro to zarobek do stycznia września to BYĆ MOŻE Pan stracił/zrezygnował z pracy może z tego tytułu dostał jakąś odprawę, to wszytko gdybanie. Może miał 1,5 etatu może kogoś zastępował bo ktoś był na długim l4 to znów tylko gdybanie. Takich gdybań może być dużo.
Zatem na swoim przykładzie z pitu żeby ie było że coś tam. Myślałem o skanie ale to zawsze można podważyć a na pewno swoich danych nie udostępnię publicznie. Pozostaje mi wierzyć.

Za 2018 na picie 51 tyś. Ja, nauczyciel dyplomowany (zatem najwyższy możliwy stopień i co za tym idzie najwyższy możliwy zarobek) 20 lat pracy więc 20% dodatku więcej już nie dostanę. w 2018 do 09 18 godz tzw pensum od 09 20 godz. Dodatki: 20 zł dodatku motywacyjnego w 2018 w tym mam 60 zł (sam nie wiem czy to netto czy brutto) wychowawstwa nie mam ale w mojej szkole jest tm strasznie zróżnicowane od kilkudziesięciu zł do stu kilkudziesięciu. Innych dodatków nie mam i mieć nie będę tak jak zdecydowana większość nauczycieli.
Inne 13 - sta pensja mniej więcej tyle co za miesiąc ale zależy to tez np od l4, zastępstw może być mniej lub więcej. Tzw "gruszki" to z funduszu socjalnego jest rożnie bywało że było po 200-300 zł jak też 1500-1800. Jest to też uzależnione od odchodu w danym roku podzielone na ilość osób w rodzinie. Coś tam na święta też z socjalnego też rożnie ale zdecydowanie mniej niż "gruszki" Słynny roczek wolnego na który rzekomo sobie fruwamy kiedy nam się chce. Przysługuje raz na 7 lat ja nie byłem ani razu a w mojej szkole na palcach jednej ręki można policzyć tych co byli. Muszą być podstawy zdrowotne aby taki urlop dostać. Dzień nauczyciela. Tu podobno tez kasa się sypie nauczycielom do kieszeni. Tak ale wybranym przez dyrektora który zawsze ma ból głowy komu dać komu nie. Da większej ilości osobom dostaną mniej mniejszej dostaną więcej. Ja dostałem chyba trzy razy coś ok 300 - 500.
Jeszcze słynniejszy 3 miesiące wolnego. Po pierwsze to nasz urlop i tylko w tym czasie nam przysługuje. Wyjazd przed czy po sezonie kiedy jest taniej możemy zapomnieć. Po drugie. Dyrektor ma prawo "zmusić" do pracy chyba 2 tygodnie a może i dłużej. U mnie to jest tydzień po roku szk. i tydzień przed. Często jest też na zasadzie "masz być pod telefonem" Koleżanka taki telefon odebrała na plaży we Włoszech Smile (pojechała bo była mężatką nie że nam tak dobrze) Przerwy świąteczne tu znów albo dyżury np kolega miał w wigilię od 14 do 17. Znamy przypadki że było jedno dziecko bo mamusia w tym czasie była u fryzjera żeby szałowo wyglądać na wigilii.
Czas pracy i słynne 18 godz. (tak naprawdę to 13,5) To praca przy tablicy a poza tym. Pominę wszystko to co zostało napisane na wszelkich forach (sprawdziany, wywiadówki, przygotowania do lekcji itd. itd. itd) Kiedyś w Gliwicach gdzie pracuję Urząd miasta chciał nam udowodnić że nie pracujemy tyle ile pracujemy (obowiązuje nas 40 godz tygodniowo) zlecił nam rozpisanie naszego czasu pracy w oparciu o kryteria kiedy, co, jak. Oczywiście że za 3 dniową wycieczkę nie wolno było wpisać 24h za dobę a jedynie tyle godzin ile miało się w danym dniu w szkole. Dla urzędasów to logiczne dla nas już nie tak bardzo. Zrobiliśmy to. Wyszło że pracujemy około od 48 do 58 godz. Jedna ze szkół na tej podstawie wystąpiła o wypłatę nadgodzin. ja szybko to wymyślono tak szybko się z tego wycofano. Myślę ze to wystarczy dla uświadomienia ile trwa czas pracy nauczyciela. Oczywiście jest czas kiedy pracuje się mniej (np początek roku nie ma sprawdzianów, zadań itp) ale później przychodzi nawał pracy nie mówiąc o końcu roku gdzie toniemy pod ilością papierów Inaczej też wygląda praca wf-isty a inaczej polonisty to też logiczne więc nie da się wrzucić wszystko do "jednego wora".
I taka jedna smutna refleksja który najbardziej mnie boli. Ja na to aby zostać nauczycielem "straciłem" 22,5 roku (nie liczę przedszkola)swojego życia przebywając w szkołach i uczelniach. Studiowałem zaocznie przez co ponosiłem opłaty za studia. Oczywiście wykształcenie wyższe magisterskie, trzy specjalizacje, mogę uczyć dwóch przedmiotów. I kiedy ktoś porównuje mnie z Panią z Biedronki jest to porostu uwłaczeniem wobec kogoś od kogo tak wiele zależy. Ja mogę zastąpić Panią z Biedronki ale czy Pani z Biedronki zastąpi mnie, mogę zastąpić Pana pracującego na taśmie ale czy ten Pan zastąpi mnie ???? Można wszystkich nauczycieli wyrzucić na zbity pysk bo zachciało im się strajkować. I co po tym,? Co dalej? Kto będzie uczył? Rodzice w domach czy Panie z Biedronki? Nauczyciele wreszcie powiedzieli "DOŚĆ" zwłaszcza po słynnych już słowach mądrych Panów reprezentujących obecną władzę. Ale ta władza i tak ma nas w głębokim poważaniu. Nie ma i koniec Lepiej jest przeznaczyć dotację na tubę propagandową mylnie nazywaną publiczną telewizją Polską niż na edukacje obywateli. Bo niewykształconym narodem łatwiej się rządzi.


Ostatnio zmieniony przez abc dnia Wto Kwi 16, 2019 1:37 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andrzej_knw



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 18

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@abc
Ten sam radny nauczyciel przez caly 2017 rok zarobil 70093,36 zl brutto, co daje 5841,08 z?? brutto miesiecznie - okolo 4136 zl netto, wciaz sa to atrakcyjne pieniadze dla niejednej osoby.
[url]
https://pzgliwice.peup.pl/pobierz.seam?zbior=1&plikId=586056&zalId=544983[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już napisałem. to wszystko gdybanie. Może to 1,5 etatu. Nie wiem z czego to wynika księgowym nie jestem. Wystarczy wy klikać sobie "paski nauczycieli" żeby się przekonać. Ja na tych paskach widzę podobieństwa do mojego paska. Jedynie dyrektor czy wice zdecydowanie mnie przewyższa.

PS A może wyliczył tak jak nam wylicza rząd wedle którego już zarabiamy jak poseł. Mr. Green Tyle że Oni realnie a my średnio. A jak wiadomo za pomocą średniej można udowodnić że człowiek ma trzy nogi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andrzej_knw



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 18

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1,5 etatu, czyli 27h tygodniowo Wink? Byc moze faktycznie tyle ten pan pracuje.
Czy czasem wyzszym stopniem niz mianowany nie jest dyplomowany? Wrzuc sama druga strone swojego pitu, sa tam same cyferki Smile Ile godzin pracy przecietnie tygodniowo Ci wychodzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Obywatel008



Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 137

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@abc
Im więcej tekstów taki jak Twój gdzie otwarcie piszesz jak wygląda "kuchnia" nauczyciela tym lepiej dla całego środowiska no i dla ogółu. W ostatnim czasie wielu osobom w państwie zależało na tym aby ogólnie pojętemu społeczeństwu się wydawało że nauczyciel to głównie 18h etatu, kawa, herbata i głupoty w głowie.

@andrzej_knw
Przed chwilą sprawdziłem na stronach GUS, ogólna średnia krajowa według GUS na dzień dzisiejszy to ~5k PLN. abc zarabia średnią krajową (z tego co zrozumiałem to abc jest takim "wypasionym" nauczycielem z porządnym skillem i expem), piszesz że to atrakcyjne pieniądze. Z tego co opisał abc to za całą tą tyranine to moim zdaniem marna ta kasa - tak myśli większość nauczycieli stąd też mamy strajk oświaty. Dla wszystkich tych którzy mają dzieci w szkole, który z nauczycieli z większym prawdopodobieństwem będzie starał się zadbać o przyszłość (edukacyjną) waszych dzieci?:

1. Nauczyciel tyrający za średnią krajową któremu nic się (już) nie chce, zniechęconemu całym systemem szkolnictwa ze wszystkimi zaniedbaniami nawarstwiającymi się od kilkunastu lat, gdzie winne są wszystkie poprzednie ekipy jakie pojawiły się po 1990 roku.
2. Nauczyciel zarabiający średnio, ja wiem, 1.5 - 2 średnich krajowych a tym wybitnym którzy potrafią w sposób szczególny zarazić dzieci światem nauki dodatkowo ileś tam ekstra więcej.

abc słusznie zauważył, nauczyciel który ileś tam lat dodatkowo dokształcał się poświęcając osobiste zasoby (czas, pieniądze, nerwy) porównywalny jest z panią z żabki czy biedronki (nie umniejszając w żaden sposób osobom pracującym w marketach) to naprawdę nie jest nic motywującego a ostatnia zagrywka rządu kiedy przed strajkiem ogłosili wieści o trzodzie, to ... nie będę pisał co o tym myślę Wink

Znam w Knurowie nauczycieli którzy robią znakomitą robotę, nie mam pojęcia ile zarabiają ale jakbym np. się dowiedział że zarabiają przykładowo 1.5-2 średniej krajowej (w zależności od skilla i expa) to bym sobie pomyślał "Zdecydowanie ZA MAŁO!". Podejrzewam że takich nauczycieli, którym się chce, można znaleźć w każdym mieście, wiosce i obawiam się że jak tak dalej pójdzie takich nauczycieli będzie coraz mniej.

Czy komuś systemowo zależy żeby zastępujące nas pokolenia były coraz słabiej wykształcone? Moim zdaniem wszystko na to wskazuje. Niewykształconymi masami dużo łatwiej się "rządzi" (ja to rządzenie bardziej bym nazwał "ogłupianiem"). Nikomu za bardzo chyba nie zależy aby nasze dzieci jako ogół były dobrze wykształcone. Szkoły branżowe, skąd taki nacisk na szkoły branżowe? Montownie w Polsce, gdzie ważna jest niewykwalifikowana siła robocza chętnie przyjmą każdą ilość (roboty są jeszcze drogie) :/

Nauczyciele którym się (jeszcze!) chce, którzy potrafią zarażać nasze dzieci ideą że edukacja, nauka to coś ważnego to przygoda i generalnie że warto bo to procentuje na przyszłość, są niestety w mniejszości. No ale jak ma być lepiej jak w ważnym dla oświaty momencie rząd triumfalnie ogłasza że zapewni na każdą krowę czy świnię 500 PLN a nauczycielom mówi się: "Nie ma pieniędzy w budżecie - wypad!" Sad

A opozycja jak to opozycja. Mieli 8 lat na znaczne poprawienie sytuacji nauczycieli i jakoś tak nie za bardzo wyszło. Mieli w rządzie całą masę specjalistów nic nie widzących i nic nie słyszących o przekrętach na VAT. Specjalistów od reformy szkolnictwa zabrakło, teraz nagle się obudzili i nagle chcą pomagać? Hipokryzja level uber-master :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawelz



Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 32
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 1:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat osoba której oświadczenie tu przytoczyliście jest świetnym przykładem, że nauczyciele którzy mają osiagnięcia, lubią to robią i robią to dobrze zarabiają za mało.


Jak będziemy traktować nauczycieli tak jak to sie robi przez ostatnie lata, to uczniowie na lekcjach muzyki będą odtwarzać youtube, a na akademie i inne wydarzenia będzie trzeba zatrudniać firmy zewnętrzne. O muzyce na żywo będziemy mogli zapomnieć, bo przecież podstawę programową zrealizuje tak samo zwykły absolwent, frustrat, któremu w zyciu nic nie wyszło. Ale czy o to nam chodzi, żeby nasze dzieci były uczone przez ludzi którzy uczą bo nic im innego się nie udało?
Czy może raczej wolimy żeby do szkoły przychodziły osoby z pasją, z powołaniem, którzy lubią to co robią i potrafią zarazic uczniów swoimi zainteresowaniami?

Moim zdaniem za kilkanaście lat szkolnictwo będzie wyglądać mniej więcej tak jak służba zdrowia, tzn. będzie istnieć, ale większość osób będzie korzystać ze szkół prywatnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nauczyciele chcą więcej, administracja państwowa też chciałaby więcej, wszyscy chcieliby więcej, ale nie wszyscy wykorzystują do tego celu dzieci!!!

najbardziej irytujące są hasła, że walczy się o poprawę jakości uczenia, a w postulatach ani jednego słowa o propozycjach zmian nauczania - tylko kasa

rodzic pracujący na etacie 40h tak samo jak nauczyciel musi zająć sie domem, zakupy, sprzątanie, gotowanie, zająć się dziećmi, pomóc w nauce itp. Ale niestety nie ma wolnych ferii, przerw świątecznych czy wakacji - ma jedynie do dyspozycji tylko 26 dni urlopu i jakos musi sie w skali roku wyrobić. A teraz ze względu na zamknięte szkoły musi albo dzieci same w domu zostawić (nie kazdy ma dziadków pod nosem), albo brać juz urlop, ew może jak nauczyciele kombinować z L4.
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzej_knw napisał:

Czy czasem wyzszym stopniem niz mianowany nie jest dyplomowany?

Tak poprawiłem na dyplomowany
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka