Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Strajk nauczycieli
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abc

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2019 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:

Bo zamiast konkretnej przydatnej wiedzy chocia?by ekonomicznej wciska si? dzieciom ciemnot? na religii... teraz pono? 2h tygodniowo tak ?

Teraz to pojecha?e?.... Jak za pierwsz? cze?? wypowiedzi dzi?kuj? tak za drug? b?dzie moja ostra riposta. Mój drogi to ze masz inny ?wiatopogl?d nie znaczy ?e zwalnia Ci? to z my?lenia. Przepraszam za tak ostry ton ale dok?adnie tak jest. Otó? szko?a ma trzy podstawowe cele:
Edukacyjny, czyli uczy?
Opieku?czy, czyli sprawowa? opiek? dba? o bezpiecze?stwo podczas pobytu dziecka w szkole zast?puj?c rodziców
wychowawczy, celowo napisa?em to na ko?cu.
Moje pytanie do Ciebie jest bardzo proste, wysil si? i pomy?l.
Który z przedmiotów w szkole w SWOJEJ TRE?CI NAUCZANIA ma najwi?cej przekazu DOTYCZ?CEGO WYCHOWANIA ????
Tylko mi nie pisz ?e lekcja wychowawcza bo Ci? zabij? ?miechem. Przepraszam ale moje dzieci chodz? na religi? mam wi?c styczno?? z materia?ami, si?? rzeczy ma kolegów katechetów wiec co nieco wiem, POZWOL? SOBIE ZARYZYKOWA? OPINI? w przeciwie?stwie do Ciebie Uprzedz?, bo pewni w to uderzysz ?e nie spotka?em ani razu w podr?cznikach s?owa "RYDZYK", "RADIO MARYJA CZY TRWAM" Natomiast spotykam zupe?nie co innego. Dziecko uczone jest ?e NIE WOLNO mu k?ama?, kra??, krzywdzi?, ma szanowa? rodziców, pomaga? im itd. itd. itd..... Czy to przypadkiem nie "ociera si?" o 10 przykaza? Bo?ych??? Zatem wg Ciebie to jest owa ciemnota o której piszesz ???? Rozumiem ze ?yczysz sobie ?eby Twoje dziecko by?o uczone "nowocze?nie" i w?a?nie ma kra??, k?ama?, rodzicom pyskowa? ile wlezie, wyci?ga? z portfela ile tylko si? da a na lewo i prawo rzuca? ?acin?. Tego sobie ?yczysz???? Logicznym jest ?e dziecko poznaje zasady wiary wyznawanej przez rodziców religii. Trudno ?eby nie uczono Go o Jezusie, jego narodzinach, ?mierci i zmartwychwstaniu itd..... Domniemam ?e "pijesz" w religi? katolick?? A dlaczego nie w Ewangelików? Oni tez maj? swoje lekcje Religi w szko?ach np w Zabrzu. Podobnie prawos?awni, mo?e i muzu?manie tego nie wiem.
Zatem raz jeszcze zastanów si? nad tym co napisa?e?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz

Wysłany:     Temat postu: Reklama Google

Powrót do góry
abc

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2019 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzej_knw napisał:

Podsumowujac uwazam, ze zarobki rzedu 3500-4000 zl netto dla nauczyciela sa wystarczajace.

Haaaa !!! Zapewniam Cie ze gdyby taka kwota pojawia?a si? na paskach nauczycieli, strajk ju? dzi? by si? zako?czy?.....
Powrót do góry
abc

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2019 10:24 am    Temat postu: Re: strajki nauczycieli Odpowiedz z cytatem

zarag napisał:
Porównywanie do pracowników Biedronki lub górnika , to jakie? nieporozumienie.Tak a propos- wczoraj by? wypadek pod ziemi? - na szcz??cie wszyscy ?yj? ( i niech tak zostanie.Kasjerka w kasie Biedry te? nie ma ?atwo- oprócz kasy musi wyk?ada? towar,musi sprz?ta?, piec bu?ki, a nieraz te? ma wy?sze wykszta?cenie.Pracownicy w ró?nych firmach prywatnych,te? przewa?nie s? wykorzystywani, nieraz za nadgodziny im si? nie p?aci.
Albo kierowca takiego tira, przecie? on jest wi?kszo?? ?ycia poza domem,?pi w aucie, posila si? byle gdzie, nara?a ?ycie na drodze.Tu nagle nauczyciele uwa?aj? si? za lepszych od wszystkich innych .którzy na ich uposa?enia pracuj?.Jeszcze raz powtarzam,da? im podwy?k? ale nie 1000 z?.
Na pewno zró?nicowa?a bym zarobki ze wzgl?du na ilo?? uczniów w klasie,ze wzgl?du na to czego uczy(?wietliczanki,wuefi?ci. czy inne tego typu).

I dobrze by by?o gdyby nauczyciele tak uczyli ny uczniowie nie musieli pobiera? korepetycji

Nie ja takie porównania wymy?li?em.... Ka?da praca powinna by? szanowana adekwatnie do stopnia wykszta?cenia, wykonywanych czynno?ci, predyspozycji. Raz jeszcze powtórz? Ja Pani? z Biedronki zast?pi ale czy ta Pani mnie ????
My?lisz ?e praca nauczyciela to sielanka? Na moim przyk?adzie, mam ju? spraw? s?dow? przeciw gówniarzowi o zniewa?enie. Postaw si.? w mojej sytuacji. Gówniarz przychodzi z gazet? na lekcje i ani my?li je schowa? tylko ostentacyjnie je przegl?da. Ostra wymiana zda?, sprawa staje "na ostrzu" no?a a gnojek mówi do mnie "Id? si? k....a leczy? !" Sama przyjemno??, prawda?

Co wg Cibie oznacza "dobrze uczyli" Tzn. jak ? Musze d?ugo przekonywa? ?e jak ucze? nie chce to cho?by 10 nauczycieli si? nad pochyli?o to i tak si? nie nauczy? Konkretne przyk?ady.
-Poka? zadanie.
-Nie mam
-Dlaczego
-bo nie rozumiem.
-Prosz? rozwi?zuj do tego momentu którego nie rozumiesz lub poka? ile zrobi?e? i w którym momencie nie rozumiesz
-Nic nie rozumiem.....
- ile jest 6x8
- nie wiem
- a co tu jest do rozumienia, Ty masz to mie? "wykute"

-Dlaczego nie umiesz wiersza na pami???
-bo nie rozumiem....

-Prosz? do odpowiedzi
ale ja jestem dyslektykiem (dysleksja - problemy z pisaniem)

Takich przyk?adów mog? mno?y?. Ale najlepiej powiedzie? rodzicom, magiczne "Nie rozumiem bo Pani ?le t?umaczy" i za?atwione. A to ?e na lekcji my?li o "D...e Maryny" to ju? inna sprawa.
Po drugie ludzie s? ró?ni. Kto? ma lepsze predyspozycje do uczenia si?, ma ambicje a kto? nie. Czy w tym kraju wszyscy maj? by? in?ynierami? Do uk?adania kostki czy kopania rowów tez s? ludzie potrzebni. Niestety..... Ja te? mam dzieci i "or?ami" nie s? mimo ?e to "dzieci nauczycielskie"
Powrót do góry
pytam_sie

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2019 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abc napisał:
pytam_sie napisał:

Bo zamiast konkretnej przydatnej wiedzy chocia?by ekonomicznej wciska si? dzieciom ciemnot? na religii... teraz pono? 2h tygodniowo tak ?

Teraz to pojecha?e?.... Jak za pierwsz? cze?? wypowiedzi dzi?kuj? tak za drug? b?dzie moja ostra riposta. Mój drogi to ze masz inny ?wiatopogl?d nie znaczy ?e zwalnia Ci? to z my?lenia. Przepraszam za tak ostry ton ale dok?adnie tak jest. Otó? szko?a ma trzy podstawowe cele:
Edukacyjny, czyli uczy?
Opieku?czy, czyli sprawowa? opiek? dba? o bezpiecze?stwo podczas pobytu dziecka w szkole zast?puj?c rodziców
wychowawczy, celowo napisa?em to na ko?cu.
Moje pytanie do Ciebie jest bardzo proste, wysil si? i pomy?l.
Który z przedmiotów w szkole w SWOJEJ TRE?CI NAUCZANIA ma najwi?cej przekazu DOTYCZ?CEGO WYCHOWANIA ????
Tylko mi nie pisz ?e lekcja wychowawcza bo Ci? zabij? ?miechem. Przepraszam ale moje dzieci chodz? na religi? mam wi?c styczno?? z materia?ami, si?? rzeczy ma kolegów katechetów wiec co nieco wiem, POZWOL? SOBIE ZARYZYKOWA? OPINI? w przeciwie?stwie do Ciebie Uprzedz?, bo pewni w to uderzysz ?e nie spotka?em ani razu w podr?cznikach s?owa "RYDZYK", "RADIO MARYJA CZY TRWAM" Natomiast spotykam zupe?nie co innego. Dziecko uczone jest ?e NIE WOLNO mu k?ama?, kra??, krzywdzi?, ma szanowa? rodziców, pomaga? im itd. itd. itd..... Czy to przypadkiem nie "ociera si?" o 10 przykaza? Bo?ych??? Zatem wg Ciebie to jest owa ciemnota o której piszesz ???? Rozumiem ze ?yczysz sobie ?eby Twoje dziecko by?o uczone "nowocze?nie" i w?a?nie ma kra??, k?ama?, rodzicom pyskowa? ile wlezie, wyci?ga? z portfela ile tylko si? da a na lewo i prawo rzuca? ?acin?. Tego sobie ?yczysz???? Logicznym jest ?e dziecko poznaje zasady wiary wyznawanej przez rodziców religii. Trudno ?eby nie uczono Go o Jezusie, jego narodzinach, ?mierci i zmartwychwstaniu itd..... Domniemam ?e "pijesz" w religi? katolick?? A dlaczego nie w Ewangelików? Oni tez maj? swoje lekcje Religi w szko?ach np w Zabrzu. Podobnie prawos?awni, mo?e i muzu?manie tego nie wiem.
Zatem raz jeszcze zastanów si? nad tym co napisa?e?

WOW... czyli stwierdzasz, ?e ciemnota wychowuje dzieci i tylko na religii mo?na dowiedzie? si?, ?e nie wolno...uwaga ... uwaga KRA??.
Ja ja pierd.... naprawd? ?

Naprawd? potrzebujemy 10 jaki? przykaza? aby wiedzie?, co wolno czego nie ? W normalnych. PODKRE?LAM normalnych Rodzinach to jest normalne.

Napisa?em ciemnota bo wmawia si? dzieciom ?e jest piek?o, ?e jest niebo.
Ile jest straszenia na religii itd. Poza tym... chodzi mi o ka?d? wiar?.
To jest wybór indywidualny i nie powinno by? tego w szkole.

Ale, ?e w?adza uwielbia wchodzi? w dupska duchownym to piel?gnuje ten ca?y cyrk.
Chcesz pouczy? si? o wierze - ok -Twój wybór. Religia powinna by? tak jak kiedy?. W salkach katechetycznych itd.
A teraz jest w szkole i jest wliczana do ?redniej jeszcze ? ?art Smile

W skrócie jak RODZIC nie nauczy dziecka, ?e nie mo?na kra?? to na pewno nie zrobi tego go?? ubrany na czarno w szkole... Smile
Poza tym nasz Ko?ció? poprzez afery pedofilskie oraz finansowe... straci? na reputacji. Totalnie.

PS. Wierze w Boga. Aby nie by?o.
zarag

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2019 8:09 pm    Temat postu: strajki nauczycieli Odpowiedz z cytatem

Abc - dziwie si? .?e wybra?e? tak? profesj? , bo uczniowie chamscy zawsze si? zdarzali, no i te niskie zarobki??? We Francji te? za du?o nie zarabiaj? 2-3 tys euro podobno.I nie mów mi ?e . gdyby nie nauczyciel to nikt nie potrafi?by wykonywa? swojego zawodu. Nie tylko nauczyciele maj? wy?sze wykszta?cenie.
W Biedronkach te? s? ludzie z wy?szym wykszta?ceniem, w kopalniach- po studiach górniczych- jako pracownicy fizyczni-i to z 10 letnim górniczym sta?em. Owszem mo?e i w tej chwili dobrze zarobi- je?eli pracuje w JSW, bo w PGG p?ace s? ni?sze.I s?dz? ?e niejeden pracownik Biedronki lub kopani zast?pi nauczyciela W innych bran?ach te? trzeba si? dokszta?ca?- uczy? czego? nowego- to jest znak czasu,kto si? nie doucza ten pod wzgl?dem p?ac b?dzie w tyle.Po co komu zazdro?ci? p?acy- znam nauczycieli którzy poszli na kopalni? oraz osoby które nie podj??y pracy w szkole,pracuj?ce na kopalni( nie zawsze na dole)Je?li chodzi o religi?,to mog?o by by? jak kiedy?.
Po lekcjach bez op?acania przez Pa?stwo.Nawet jaki? ksi?dz si? wypowiedzia?
?e kiedy? nauczyciele uczyli za darmo,wi?c niech ksi??a za darmo ucz?.Wtedy w bud?ecie zostanie wi?cej kasy dla nauczycieli.
Powrót do góry
abc

PostWysłany: Sob Kwi 20, 2019 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:

W?a?ciwie zaprzeczasz sam sobie. Wierzy? w Boga = Wierzy? Bogu.
To ksi?dz wymy?li? sobie piek?o czy Bóg przekaza? nam t? wiedz? ????
No ale dzi? to takie modne, wierz?cy nie praktykuj?cy tyle mi to przypomina: choruj?cy ale nie lecz?cy si?.....

Ostatnio zmieniony przez abc dnia Sob Kwi 20, 2019 9:11 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
abc

PostWysłany: Sob Kwi 20, 2019 9:10 am    Temat postu: Re: strajki nauczycieli Odpowiedz z cytatem

zarag napisał:
Abc - dziwie si? .?e wybra?e? tak? profesj? , bo uczniowie chamscy zawsze si? zdarzali, no i te niskie zarobki??? We Francji te? za du?o nie zarabiaj? 2-3 tys euro podobno.I nie mów mi ?e . gdyby nie nauczyciel to nikt nie potrafi?by wykonywa? swojego zawodu. Nie tylko nauczyciele maj? wy?sze wykszta?cenie.
W Biedronkach te? s? ludzie z wy?szym wykszta?ceniem, w kopalniach- po studiach górniczych- jako pracownicy fizyczni-i to z 10 letnim górniczym sta?em. Owszem mo?e i w tej chwili dobrze zarobi- je?eli pracuje w JSW, bo w PGG p?ace s? ni?sze.I s?dz? ?e niejeden pracownik Biedronki lub kopani zast?pi nauczyciela W innych bran?ach te? trzeba si? dokszta?ca?- uczy? czego? nowego- to jest znak czasu,kto si? nie doucza ten pod wzgl?dem p?ac b?dzie w tyle.Po co komu zazdro?ci? p?acy- znam nauczycieli którzy poszli na kopalni? oraz osoby które nie podj??y pracy w szkole,pracuj?ce na kopalni( nie zawsze na dole)Je?li chodzi o religi?,to mog?o by by? jak kiedy?.
Po lekcjach bez op?acania przez Pa?stwo.Nawet jaki? ksi?dz si? wypowiedzia?
?e kiedy? nauczyciele uczyli za darmo,wi?c niech ksi??a za darmo ucz?.Wtedy w bud?ecie zostanie wi?cej kasy dla nauczycieli.

Zaczyna?em 20 lat temu wi?c wtedy z prac? nie by?o s?odko. W chwili obecnej rynek przy jest ju? inny, to praca szuka pracownika. Tyle ?e ja za du?o ju? osi?gni?ciem w tym zwodzie ( stopie? dyplomowany) Ta praca potrafi przynosi? satysfakcj?. Akurat teraz tak si? porobi?o ?e ucz? dzieci klas 1 i2 i naprawd? te szkraby daj? mi tyle rado?ci. Daj? w ko?? ale tych pozytywów jest wi?cej. Wcze?niej mia?em do czynienia z m?odzie?? wi?c to zupe?nie inna bajka.

A zauwa?y?e?/a? ?e religii nie ucz? tylko ksi??a? I bardzo dobrze. Dlaczego? W my?l zasady ksi?dz mówi to co mówi bo tak musi ale ?wiecki? Chocia?by w kwestii etyki ma??e?skiej co ksi?dz mo?e powiedzie?? ?onaty czy m??atka to ju? zupe?nie inna sprawa, nieprawda??
Powrót do góry
pytam_sie

PostWysłany: Sob Kwi 20, 2019 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abc napisał:
pytam_sie napisał:

W?a?ciwie zaprzeczasz sam sobie. Wierzy? w Boga = Wierzy? Bogu.
To ksi?dz wymy?li? sobie piek?o czy Bóg przekaza? nam t? wiedz? ????
No ale dzi? to takie modne, wierz?cy nie praktykuj?cy tyle mi to przypomina: choruj?cy ale nie lecz?cy si?.....

Moje drogie abecad?o Wink

Szanuj? wiar? ka?dego z nas.
Ka?dy mo?e wierzy? w co i kogo chce.
Do momentu kiedy wiara nie wkracza w moje ?ycie nie przeszkadza mi.

Ko?ció? mi przeszkadza jako instytucja. Je?eli kto? tego nie widzi dlaczego to trudno. Nie ma sensu tego t?umaczy?.

Dla mnie Ko?ció? to instytucja. Która sama nagina wiar?, dostosowuje j? do swoich potrzeb. Z reszt? poszperaj w sieci. W wielu opracowaniach, które wyra?nie wskazuj? jak niekompletna jest Biblia. Nikt nie zaprzecza, ?e istnia? Jezus itd.

Tylko wiele faktów wskazuje na ogromn? manipulacj? Ko?cio?a na wielu p?aszczyznach. Zreszt? wida? to na okr?g?o. Najciemniej pod latarni? Smile

Dla mnie wiara w Boga przejawia si? czynami. Tym, ?e dbam o Rodzin?, ?e pomog? kobiecie na ulicy, tym ?e przepuszcz? auto z podporz?dkowanej bo widz?, ?e ju? d?ugo czeka... itd.

I ju? nie chodz? do Ko?cio?a bo mam do?? ogl?dania zak?amanych twarzy.
S?uchania kaza?, które s? upolitycznione, patrzenia i zastanawiania si? czy wieczorem Ksi?dz b?dzie pi? czy molestowa? po 'liczeniu' ofiary i rozdzielania to na parafi?, to na mój dom a to na kochank?.

10 przykaza? - to dla mnie oczywista oczywisto??. I staram si? ?wiadomie ?y? wed?ug jednej zasady. B?d? dobry i pomagaj innym.
Mam te? wiele s?abo?ci - chocia?by to, ?e szybko wpadam w mocno emocjonalny stan co wida? po moich wpisach.

Ale uwa?am, ?e je?eli istnieje Niebo to tam mo?na trafi? nawet nie chodz?c do Ko?cio?a. Wystarczy by? prawdziwie Dobrym Cz?owiekiem.

Bo je?eli musisz pada? na kolana i chwali? Pana czy nie jest to to jaka? forma pychy Pana ? A to ju? ?le wygl?da... d?ugi temat !

No nic. Pozdrawiam serdecznie i ?ycz? Weso?ych ?wi?t Smile
abc

PostWysłany: Sob Kwi 20, 2019 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja te ?yje na planecie ziemia nie na ksi??ycu. Widz? co si? dzieje. Widz? to z?o tak?e w Ko?ciele ale te? i we mnie. Tym bardziej ?e mam ?wiadomo?? ?e b?d?c nauczycielem te? jestem "cz?owiekiem na ?wieczniku". Dla ucznia "który dzi?ki mnie" trafi? do s?du autorytet nie by?em, wiem. I co mam zrobi?? Tzn ?le post?pi?em? On te? pewnie b?dzie wsz?dzie wokó? mówi? jacy nauczyciele s? ?li. Jest takie powiedzenie "jeszcze si? taki nie narodzi? coby wszystkim dogodzi?' Ja w swoim ?yciu spotka?em wspania?ych duchownych nazwijmy to z prawdziwego powo?ania, ale te? i takich którzy nie zas?uguj? na to ?eby zwraca? si? do nich "Prosz? ksi?dza" Tylko ja sobie to zawsze t?umacz? tak. Jezus wiedzia? ?e Jego ko?ció? i jego reprezentuj?cy ne b?d? idealni. Dlaczego? Gdyby chcia? idea?ów do grona aposto?ów nie powo?a? by Judasza. Po zdradzie Piotra skre?li?by go a przecie? ustanowi? pierwszym papie?em. Papie?em zosta? wi?c najwi?kszy tchórz i bezczelny k?amca ("nie znam Go..."). To daje do my?lenia. I widzisz sam o sobie mówisz ?e nie jeste? idea?em, wiem, ja te?. Ja jednak korzystam z tego co Bóg mi da?, jego pomocy chocia?by sakrament spowiedzi czy komunii. Ty wobec tego pokazujesz ?rodkowy palec, Twoja sprawa. Tak masz racje dobry cz?owiek mo?e trafi? do nieba bez chodzenia do ko?cio?a, korzystania z sakramentów które przecie? BÓG da? w?a?nie po to by nam pomóc. Tyle tylko ?e to spore ryzyko. Ja postanowi?em przyj?? pomocn? d?o? któr? daje mi Bóg. To jak i?? na linie nad przepa?ci?. Mo?na bez niczyjej pomocy ale sporo si? ryzuje. Ale mo?na podpi?? zabezpieczenie gdyby jednak co?. Wolisz to pierwsze, có?.... ja jednak wol? to drugie..... I staram si? nie widzie? tylko ksi?dza ale Boga w nim którego On do mnie pos?a?. Dlatego rzecz? drugorz?dna jest dla mnie jak g?osi kazanie, jak si? zachowuje co nie oznacza ?e po ludzku mnie to po prostu nie irytuje i z?o?ci. Postawa Judasza te? jest naganna ale nie z samych Judaszów sk?ada si? Ko?ció?, tego powiedzie? nie mo?esz.
Tez ?ycz? Ci Weso?ych.... no w?a?ciwe sam nie wiem co. Bo dla mnie jest to ?wi?to, bo ?wi?tuj? fakt ?e po ?mierci czeka mnie zmartwychwstanie. Bo Jezus wytyczy? drog? któr? i ja pod??am cho? postawi? te? pewne wymagania ale te? daje mi pomoc, poprzez .... ksi??y.
Powrót do góry
MefKM

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2019 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazior napisał:

Miesi?c temu spotka?em znajomego, który od listopada pracuje na kopalni - ma 25 lat, wykszta?cenie zawodowe - jak sam przyzna? na r?k? zarabia 4 800, do 5 000 a jak ma dwie soboty lub niedziele do dochodzi do 6 000,00

Przez takie ploty miesza si? z b?otem zawód górnika, co za ró?nica czy Twój znajomy ma wykszta?cenie wy?sze, czy zawodowe - ja mam stopie? dra n.t. i tez zje?d?am na dó?, sporadycznie, ale jednak (nie pracuj? na kopalni). Rozmawiam z nadsztygarami i wiem jakie s? prawdziwe zarobki - górnik na pocz?tku kariery mo?e liczy? na ok. 2300 netto (czyli na r?k?) i prosz? tu nie sia? takich plotek, sze?? tysiaków buahahahahaha mo?e Twój znajomy od razu do dozoru wskoczy? na nadsztygara (a i tu w?tpi?, ?e maja takie pieni?dze). Rz?d tez rozpowiada, ?e nauczyciele ju? zarabiaj? 6000z?. i nadal im ma?o (co oczywi?cie nie jest prawd? - ?eby nie by?o, ?e te? jakie? ploty rozsiewam).
Iro

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2019 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzi?ki strajkowi nauczycieli po raz kolejny mo?na zaobserwowa?, jak bardzo zawistnym/zazdrosnym narodem jeste?my i jak ?atwo dzi?ki temu nami manipulowa?.
Wielu z nas bardziej zale?y na tym, by s?siadowi by?o gorzej (w tym przypadku nauczycielowi), ni? na tym, by nam samym by?o lepiej.
Towarzysz Kaczy?ski doskonale wie o tym i doskonale te przywary wykorzystuje przeciw nam. Wystarczy?o umiej?tnie poszczu? Polaków na Polaków i zrobi?a si? kolejna wojna.
Tyle w temacie wysoko?ci uposa?e? nauczycielskich.

Odr?bnym zagadnieniem jest nasz ogólny stosunek do nauczycieli i ich pracy.
Jakie? 20 lat temu cos w nas si? mocno zmieni?o, co za tym posz?o, nasz stosunek do nauczycieli.. Ja pami?tam jeszcze jak moi rodzice raczej z szacunkiem wyrazali si? o nauczycielach, o szkole ogólnie. Dzisiaj norm? jest niemal automatyczne hejtowanie nauczycieli, szko?y itp. Nie raz s?ysza?em niewybredne komentarze pod adresem nauczycieli rodziców wyg?aszane przy dziecku. Nie dziwi mnie potem postawa ucznia wzgl?dem nauczyciela. Je?li m?ody/m?oda w domu us?yszy, ?e nauczyciel jest ...., to automatycznie sam przejmuje taka postaw? wzgl?dem tego nauczyciela. Straszne to.
Powrót do góry
abc

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2019 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iro napisał:
Nie dziwi mnie potem postawa ucznia wzgl?dem nauczyciela. Je?li m?ody/m?oda w domu us?yszy, ?e nauczyciel jest ...., to automatycznie sam przejmuje taka postaw? wzgl?dem tego nauczyciela. Straszne to.

100% racji. Zawsze mawiamy ?e dziecko jest lustrem rodzica, bo i niby jak ma by? inaczej. Przera?aj?ce jest to, ze dzisiejsze dzieci "lada moment" sami b?d? rodzicami i jakie warto?ci Oni przeka??. Mam tu na my?li dzieci w wieku kilkunastu lat. Patrz?c na nie jednego "grzecznego" ucznia ju? si? boj? ?e jeszcze "za?api? si?" i b?d? uczy? jego dziecko.....
Powrót do góry
JurgenKlinsman

PostWysłany: Sro Kwi 24, 2019 6:24 pm    Temat postu: Re: strajki nauczycieli Odpowiedz z cytatem

zarag napisał:
A ja powiem tak-da?a bym nauczycielom podwy?k?, ale nie wszystkim i nie 1000 z?, z ca?ym szacunkiem, ale to jest przesada.Czy nauczyciele s? oderwani od rzeczywisto?ci.Porównywanie do pracowników Biedronki lub górnika , to jakie? nieporozumienie.Tak a propos- wczoraj by? wypadek pod ziemi? - na szcz??cie wszyscy ?yj? ( i niech tak zostanie.Kasjerka w kasie Biedry te? nie ma ?atwo- oprócz kasy musi wyk?ada? towar,musi sprz?ta?, piec bu?ki, a nieraz te? ma wy?sze wykszta?cenie.Pracownicy w ró?nych firmach prywatnych,te? przewa?nie s? wykorzystywani, nieraz za nadgodziny im si? nie p?aci.
Albo kierowca takiego tira, przecie? on jest wi?kszo?? ?ycia poza domem,?pi w aucie, posila si? byle gdzie, nara?a ?ycie na drodze.Tu nagle nauczyciele uwa?aj? si? za lepszych od wszystkich innych .którzy na ich uposa?enia pracuj?.Jeszcze raz powtarzam,da? im podwy?k? ale nie 1000 z?.
Na pewno zró?nicowa?a bym zarobki ze wzgl?du na ilo?? uczniów w klasie,ze wzgl?du na to czego uczy(?wietliczanki,wuefi?ci. czy inne tego typu).I dobrze by by?o gdyby nauczyciele tak uczyli ny uczniowie nie musieli pobiera? korepetycji

Dok?adnie nic doda? nic uj?? i wszystko w temacie Thumbsup
Iro

PostWysłany: Czw Kwi 25, 2019 2:53 pm    Temat postu: Re: strajki nauczycieli Odpowiedz z cytatem

JurgenKlinsman napisał:
zarag napisał:
A ja powiem tak-da?a bym nauczycielom podwy?k?, ale nie wszystkim i nie 1000 z?, z ca?ym szacunkiem, ale to jest przesada.Czy nauczyciele s? oderwani od rzeczywisto?ci.Porównywanie do pracowników Biedronki lub górnika , to jakie? nieporozumienie.Tak a propos- wczoraj by? wypadek pod ziemi? - na szcz??cie wszyscy ?yj? ( i niech tak zostanie.Kasjerka w kasie Biedry te? nie ma ?atwo- oprócz kasy musi wyk?ada? towar,musi sprz?ta?, piec bu?ki, a nieraz te? ma wy?sze wykszta?cenie.Pracownicy w ró?nych firmach prywatnych,te? przewa?nie s? wykorzystywani, nieraz za nadgodziny im si? nie p?aci.
Na pewno zró?nicowa?a bym zarobki ze wzgl?du na ilo?? uczniów w klasie,ze wzgl?du na to czego uczy(?wietliczanki,wuefi?ci. czy inne tego typu).I dobrze by by?o gdyby nauczyciele tak uczyli ny uczniowie nie musieli pobiera? korepetycji

Dok?adnie nic doda? nic uj?? i wszystko w temacie Thumbsup

Ró?nica polega na tym, ?e p?ace w Biedronce, lub te? w transporcie s? w jakim? stopniu uzalezniione od zysków osi?ganych poprzez poszczególne firmy. O?wiata, z za?o?enia nie wypracowuje zysku dla bud?etu pa?stwa. Nie mniej jednak to pa?stwu powinno zaleze? na tym, by w systemie zostali jak najlepsi nauczyciele, bo to z kolei jest szansa na lepsze wyniki uczniów. By zatrzyma? w systemie lepszych nauczycieli, trzeba im po prostu lepiej p?aci? bo "pasja si? nie najesz, misja nie ubierzesz..."
Górników do tego sporu bym nie miesza?. Od dawna skansen pod tytu?em górnictwo utrzymujemy wszyscy i nikt nas nie pyta czy tego chcemy czy nie
Powrót do góry
JurgenKlinsman

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2019 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eee zawsze byli lepsi i gorsi nauczyciele i pewnie ?adna kasa tego nie zmieni.
A wczorajsza akcja o zako?czeniu strajku troch? mi przypomina ?e ten strajk by? jednak polityczny i przeniesienie go na wrzesie? to kolejna polityka. Troch? to ju? straszenie dzieci rodziców najpierw egzaminami a teraz ze nie b?dzie roku szkolnego. Think
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: