Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Strajk nauczycieli
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Noc_na

PostWysłany: Nie Kwi 14, 2019 8:24 am    Temat postu: Strajk nauczycieli Odpowiedz z cytatem

Co sadzicie o strajku, czytam ze rodzice bardzo popieraj?, a gdy rozmawiam gdziekolwiek z innymi to strasznie "psiocz?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz

Wysłany:     Temat postu: Reklama Google

Powrót do góry
andrzej_knw

PostWysłany: Nie Kwi 14, 2019 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Nie uwazam, zeby nauczyciele malo zarabiali. Pierwszy przyklad z brzegu - nauczyciel z Knurowa i jego oswiadczenie majatkowe:
https://pzgliwice.peup.pl/pobierz.seam?zbior=1&plikId=602776&zalId=559963
Za okres styczen - wrzesien 2018 w MSP 9 zarobil 54079,97 zl, co daje 6008,88 zl brutto miesiecznie - netto okolo 4250 zl, malo? Wg mnie nie.
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: Nie Kwi 14, 2019 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Jestem stanowczo przeciwny , to jest ca?kowity upadek i tak ju? b.miernego etosu zawodu nauczyciela, za?atwia? swoje sprawy kosztem dzieci dzia?aj?c na ich szkod?. To jest niemoralne!!! . Duuu?o by pisa? . Przywódca p. Broniarz brak mi s?ów....
Powrót do góry
madab

PostWysłany: Nie Kwi 14, 2019 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzej_knw napisał:
Witam
Nie uwazam, zeby nauczyciele malo zarabiali. Pierwszy przyklad z brzegu - nauczyciel z Knurowa i jego oswiadczenie majatkowe:
https://pzgliwice.peup.pl/pobierz.seam?zbior=1&plikId=602776&zalId=559963
Za okres styczen - wrzesien 2018 w MSP 9 zarobil 54079,97 zl, co daje 6008,88 zl brutto miesiecznie - netto okolo 4250 zl, malo? Wg mnie nie.

Akurat Twoje wyliczenie nale?a?oby sprostowa?, poniewa? okres, który wzi??e? pod uwag?, jest specyficzny. Wyp?acana jest w tym okresie trzynasta pensja oraz ?wiadczenie urlopowe (wczasy pod grusz?). Miarodajna by?by kwota z ca?ego roku podatkowego podzielona przez 12.

Od 14 lat jestem nauczycielem (dyplomowanym) w jednej gliwickich szkó?. Za etat zarabiam na r?k? (po 5% styczniowej podwy?ce) 2.953,58 z? w tym mam dodatek sta?owy (13%) oraz dodatek motywacyjny w kwocie 200 z? brutto (prowadz? m.in. szkoln? stron? internetow?). Dodatkowo, je?eli s? nadgodziny, to mo?na dorobi? troch? - u mnie ok. 400 z? (w zale?no?ci od miesi?ca).

W marcu wyp?acono nam wyrównanie z powodu styczniowej podwy?ki. Za dwa miesi?ce (stycze? i luty) otrzyma?em na konto 307,47, czyli miesi?czna podwy?ka dla nauczyciela dyplomowanego to ok. 150 z?.

Policjanci dostali po fali zwolnie? lekarskich 655 z? brutto od stycznia 2019 i dostan? 500 z? brutto od stycznia 2020.

Nauczyciele 5% od stycznia 2019 i mieli dosta? 5% od stycznia 2020. A te 5% to w?a?nie ok 150 z? dla nauczyciela z najwy?szym mo?liwym stopniem awansu zawodowego. Wi?c kto jest dla w?adzy cenniejszy?
Powrót do góry
yeti

PostWysłany: Nie Kwi 14, 2019 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak to maja za?atwi? ? Je?eli nie zastrajkuj? to kochana w?adza b?dzie ich mia?a w d... Wol? da? na ?winie i krowy, a nie dali na niepe?nosprawnych - jak ich potraktowano, ju? nikt nie pami?ta tego protestu. To niby jak maja nauczyciele protestowa? ? specjalnie odpytuj?c uczniów ? zjadaj?c kred? ? nie b?d?cie ?mieszni !!!
Kto si? nie upomni o swoje nic nie dostanie - a bajeczki mediów ze pracuj? po 20 godzin to chyba czyta? cieciom do snu ...
Powrót do góry
Noc_na

PostWysłany: Nie Kwi 14, 2019 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forma protestu Wam odpowiada?bo mi nie jest zupelnie obojetna ,dzieci nie chodza do szkoly juz tydzien teraz tez nie pojda bo egzaminy ...ciekawe jak i kiedy wszystko nadrobia.A czy nauczyciele zdaja sobie sprawe z tego iz nie klasyfikujac maturzystow od wrzesnia beda w szkole 3 roczniki wiecej?a co z pierwszym rokiem szkol wyzszych ?Dziwi mnie iz nie widza ze nie chodzi tu nawet o pieniazki ..jak dostana podwyzki to od nich nauczanie sie nie polepszy przeciez.ehhhh szkoda ze zapominaja w tym wszystkim wszyscy o Naszych dzieciach i o Nas rodzicach
Powrót do góry
tasknw

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 7:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy to piep....cie Jacy to nauczyciele ?li, ?e krzywdz? dzieci itp....
Czy nauczyciele zdaj? sobie spraw? itp....
Tylko, ?e w?a?nie do tych nauczycieli wysy?acie swoje dzieci. Je?eli tacy s? ?li to wy?lijcie swoje dzieci do szkó? prywatnych i po problemie, bo tam nie strajkuj?...

A zastanawiali?cie si? czy mo?e POLITYCY zdaj? sobie z tego spraw?, ?e dzieci s? pokrzywdzone? Bo ja jako? szczerze w to w?tpi?.
Tym bardziej, ?e nauczyciele ju? kilka miesi?cy temu mówili, ?e b?d? strajkowa? i to w czasie egzaminów. RZ?D o tym WIEDZIA?... I co zrobili? Nic?

Pewna Pani Beata w tym roku dosta?a podwy?k?.... Jako? z 16 tys. z? na 24 tys. z?.... A nauczycielom proponuj? 160z? brutto.....
Pewien kole? z Torunia dosta? MILIONY z?otych....
Szastaj? kas? na lewo i prawo... A nauczycielom nic...
Dla nich wa?niejsze jest da? na trzod? ni? zainwestowa? w polskie szkolnictwo....
I w?a?nie to jest smutne.
abc

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosz?c si? do podanych sum z o?wiadczenia to co tu jest nie tak. Tylko kwestia domys?u co. Skoro to zarobek do stycznia wrze?nia to BY? MO?E Pan straci?/zrezygnowa? z pracy mo?e z tego tytu?u dosta? jak?? odpraw?, to wszytko gdybanie. Mo?e mia? 1,5 etatu mo?e kogo? zast?powa? bo kto? by? na d?ugim l4 to znów tylko gdybanie. Takich gdyba? mo?e by? du?o.
Zatem na swoim przyk?adzie z pitu ?eby ie by?o ?e co? tam. My?la?em o skanie ale to zawsze mo?na podwa?y? a na pewno swoich danych nie udost?pni? publicznie. Pozostaje mi wierzy?.

Za 2018 na picie 51 ty?. Ja, nauczyciel dyplomowany (zatem najwy?szy mo?liwy stopie? i co za tym idzie najwy?szy mo?liwy zarobek) 20 lat pracy wi?c 20% dodatku wi?cej ju? nie dostan?. w 2018 do 09 18 godz tzw pensum od 09 20 godz. Dodatki: 20 z? dodatku motywacyjnego w 2018 w tym mam 60 z? (sam nie wiem czy to netto czy brutto) wychowawstwa nie mam ale w mojej szkole jest tm strasznie zró?nicowane od kilkudziesi?ciu z? do stu kilkudziesi?ciu. Innych dodatków nie mam i mie? nie b?d? tak jak zdecydowana wi?kszo?? nauczycieli.
Inne 13 - sta pensja mniej wi?cej tyle co za miesi?c ale zale?y to tez np od l4, zast?pstw mo?e by? mniej lub wi?cej. Tzw "gruszki" to z funduszu socjalnego jest ro?nie bywa?o ?e by?o po 200-300 z? jak te? 1500-1800. Jest to te? uzale?nione od odchodu w danym roku podzielone na ilo?? osób w rodzinie. Co? tam na ?wi?ta te? z socjalnego te? ro?nie ale zdecydowanie mniej ni? "gruszki" S?ynny roczek wolnego na który rzekomo sobie fruwamy kiedy nam si? chce. Przys?uguje raz na 7 lat ja nie by?em ani razu a w mojej szkole na palcach jednej r?ki mo?na policzy? tych co byli. Musz? by? podstawy zdrowotne aby taki urlop dosta?. Dzie? nauczyciela. Tu podobno tez kasa si? sypie nauczycielom do kieszeni. Tak ale wybranym przez dyrektora który zawsze ma ból g?owy komu da? komu nie. Da wi?kszej ilo?ci osobom dostan? mniej mniejszej dostan? wi?cej. Ja dosta?em chyba trzy razy co? ok 300 - 500.
Jeszcze s?ynniejszy 3 miesi?ce wolnego. Po pierwsze to nasz urlop i tylko w tym czasie nam przys?uguje. Wyjazd przed czy po sezonie kiedy jest taniej mo?emy zapomnie?. Po drugie. Dyrektor ma prawo "zmusi?" do pracy chyba 2 tygodnie a mo?e i d?u?ej. U mnie to jest tydzie? po roku szk. i tydzie? przed. Cz?sto jest te? na zasadzie "masz by? pod telefonem" Kole?anka taki telefon odebra?a na pla?y we W?oszech Smile (pojecha?a bo by?a m??atk? nie ?e nam tak dobrze) Przerwy ?wi?teczne tu znów albo dy?ury np kolega mia? w wigili? od 14 do 17. Znamy przypadki ?e by?o jedno dziecko bo mamusia w tym czasie by?a u fryzjera ?eby sza?owo wygl?da? na wigilii.
Czas pracy i s?ynne 18 godz. (tak naprawd? to 13,5) To praca przy tablicy a poza tym. Pomin? wszystko to co zosta?o napisane na wszelkich forach (sprawdziany, wywiadówki, przygotowania do lekcji itd. itd. itd) Kiedy? w Gliwicach gdzie pracuj? Urz?d miasta chcia? nam udowodni? ?e nie pracujemy tyle ile pracujemy (obowi?zuje nas 40 godz tygodniowo) zleci? nam rozpisanie naszego czasu pracy w oparciu o kryteria kiedy, co, jak. Oczywi?cie ?e za 3 dniow? wycieczk? nie wolno by?o wpisa? 24h za dob? a jedynie tyle godzin ile mia?o si? w danym dniu w szkole. Dla urz?dasów to logiczne dla nas ju? nie tak bardzo. Zrobili?my to. Wysz?o ?e pracujemy oko?o od 48 do 58 godz. Jedna ze szkó? na tej podstawie wyst?pi?a o wyp?at? nadgodzin. ja szybko to wymy?lono tak szybko si? z tego wycofano. My?l? ze to wystarczy dla u?wiadomienia ile trwa czas pracy nauczyciela. Oczywi?cie jest czas kiedy pracuje si? mniej (np pocz?tek roku nie ma sprawdzianów, zada? itp) ale pó?niej przychodzi nawa? pracy nie mówi?c o ko?cu roku gdzie toniemy pod ilo?ci? papierów Inaczej te? wygl?da praca wf-isty a inaczej polonisty to te? logiczne wi?c nie da si? wrzuci? wszystko do "jednego wora".
I taka jedna smutna refleksja który najbardziej mnie boli. Ja na to aby zosta? nauczycielem "straci?em" 22,5 roku (nie licz? przedszkola)swojego ?ycia przebywaj?c w szko?ach i uczelniach. Studiowa?em zaocznie przez co ponosi?em op?aty za studia. Oczywi?cie wykszta?cenie wy?sze magisterskie, trzy specjalizacje, mog? uczy? dwóch przedmiotów. I kiedy kto? porównuje mnie z Pani? z Biedronki jest to porostu uw?aczeniem wobec kogo? od kogo tak wiele zale?y. Ja mog? zast?pi? Pani? z Biedronki ale czy Pani z Biedronki zast?pi mnie, mog? zast?pi? Pana pracuj?cego na ta?mie ale czy ten Pan zast?pi mnie ???? Mo?na wszystkich nauczycieli wyrzuci? na zbity pysk bo zachcia?o im si? strajkowa?. I co po tym,? Co dalej? Kto b?dzie uczy?? Rodzice w domach czy Panie z Biedronki? Nauczyciele wreszcie powiedzieli "DO??" zw?aszcza po s?ynnych ju? s?owach m?drych Panów reprezentuj?cych obecn? w?adz?. Ale ta w?adza i tak ma nas w g??bokim powa?aniu. Nie ma i koniec Lepiej jest przeznaczy? dotacj? na tub? propagandow? mylnie nazywan? publiczn? telewizj? Polsk? ni? na edukacje obywateli. Bo niewykszta?conym narodem ?atwiej si? rz?dzi.

Ostatnio zmieniony przez abc dnia Wto Kwi 16, 2019 1:37 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
andrzej_knw

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@abc
Ten sam radny nauczyciel przez caly 2017 rok zarobil 70093,36 zl brutto, co daje 5841,08 z?? brutto miesiecznie - okolo 4136 zl netto, wciaz sa to atrakcyjne pieniadze dla niejednej osoby.
[url]
https://pzgliwice.peup.pl/pobierz.seam?zbior=1&plikId=586056&zalId=544983[/url]
Powrót do góry
abc

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ju? napisa?em. to wszystko gdybanie. Mo?e to 1,5 etatu. Nie wiem z czego to wynika ksi?gowym nie jestem. Wystarczy wy klika? sobie "paski nauczycieli" ?eby si? przekona?. Ja na tych paskach widz? podobie?stwa do mojego paska. Jedynie dyrektor czy wice zdecydowanie mnie przewy?sza.

PS A mo?e wyliczy? tak jak nam wylicza rz?d wedle którego ju? zarabiamy jak pose?. Mr. Green Tyle ?e Oni realnie a my ?rednio. A jak wiadomo za pomoc? ?redniej mo?na udowodni? ?e cz?owiek ma trzy nogi.
Powrót do góry
andrzej_knw

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1,5 etatu, czyli 27h tygodniowo Wink? Byc moze faktycznie tyle ten pan pracuje.
Czy czasem wyzszym stopniem niz mianowany nie jest dyplomowany? Wrzuc sama druga strone swojego pitu, sa tam same cyferki Smile Ile godzin pracy przecietnie tygodniowo Ci wychodzi?
Powrót do góry
Obywatel008

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@abc
Im wi?cej tekstów taki jak Twój gdzie otwarcie piszesz jak wygl?da "kuchnia" nauczyciela tym lepiej dla ca?ego ?rodowiska no i dla ogó?u. W ostatnim czasie wielu osobom w pa?stwie zale?a?o na tym aby ogólnie poj?temu spo?ecze?stwu si? wydawa?o ?e nauczyciel to g?ównie 18h etatu, kawa, herbata i g?upoty w g?owie.

@andrzej_knw
Przed chwil? sprawdzi?em na stronach GUS, ogólna ?rednia krajowa wed?ug GUS na dzie? dzisiejszy to ~5k PLN. abc zarabia ?redni? krajow? (z tego co zrozumia?em to abc jest takim "wypasionym" nauczycielem z porz?dnym skillem i expem), piszesz ?e to atrakcyjne pieni?dze. Z tego co opisa? abc to za ca?? t? tyranine to moim zdaniem marna ta kasa - tak my?li wi?kszo?? nauczycieli st?d te? mamy strajk o?wiaty. Dla wszystkich tych którzy maj? dzieci w szkole, który z nauczycieli z wi?kszym prawdopodobie?stwem b?dzie stara? si? zadba? o przysz?o?? (edukacyjn?) waszych dzieci?:

1. Nauczyciel tyraj?cy za ?redni? krajow? któremu nic si? (ju?) nie chce, zniech?conemu ca?ym systemem szkolnictwa ze wszystkimi zaniedbaniami nawarstwiaj?cymi si? od kilkunastu lat, gdzie winne s? wszystkie poprzednie ekipy jakie pojawi?y si? po 1990 roku.
2. Nauczyciel zarabiaj?cy ?rednio, ja wiem, 1.5 - 2 ?rednich krajowych a tym wybitnym którzy potrafi? w sposób szczególny zarazi? dzieci ?wiatem nauki dodatkowo ile? tam ekstra wi?cej.

abc s?usznie zauwa?y?, nauczyciel który ile? tam lat dodatkowo dokszta?ca? si? po?wi?caj?c osobiste zasoby (czas, pieni?dze, nerwy) porównywalny jest z pani? z ?abki czy biedronki (nie umniejszaj?c w ?aden sposób osobom pracuj?cym w marketach) to naprawd? nie jest nic motywuj?cego a ostatnia zagrywka rz?du kiedy przed strajkiem og?osili wie?ci o trzodzie, to ... nie b?d? pisa? co o tym my?l? Wink

Znam w Knurowie nauczycieli którzy robi? znakomit? robot?, nie mam poj?cia ile zarabiaj? ale jakbym np. si? dowiedzia? ?e zarabiaj? przyk?adowo 1.5-2 ?redniej krajowej (w zale?no?ci od skilla i expa) to bym sobie pomy?la? "Zdecydowanie ZA MA?O!". Podejrzewam ?e takich nauczycieli, którym si? chce, mo?na znale?? w ka?dym mie?cie, wiosce i obawiam si? ?e jak tak dalej pójdzie takich nauczycieli b?dzie coraz mniej.

Czy komu? systemowo zale?y ?eby zast?puj?ce nas pokolenia by?y coraz s?abiej wykszta?cone? Moim zdaniem wszystko na to wskazuje. Niewykszta?conymi masami du?o ?atwiej si? "rz?dzi" (ja to rz?dzenie bardziej bym nazwa? "og?upianiem"). Nikomu za bardzo chyba nie zale?y aby nasze dzieci jako ogó? by?y dobrze wykszta?cone. Szko?y bran?owe, sk?d taki nacisk na szko?y bran?owe? Montownie w Polsce, gdzie wa?na jest niewykwalifikowana si?a robocza ch?tnie przyjm? ka?d? ilo?? (roboty s? jeszcze drogie) :/

Nauczyciele którym si? (jeszcze!) chce, którzy potrafi? zara?a? nasze dzieci ide? ?e edukacja, nauka to co? wa?nego to przygoda i generalnie ?e warto bo to procentuje na przysz?o??, s? niestety w mniejszo?ci. No ale jak ma by? lepiej jak w wa?nym dla o?wiaty momencie rz?d triumfalnie og?asza ?e zapewni na ka?d? krow? czy ?wini? 500 PLN a nauczycielom mówi si?: "Nie ma pieni?dzy w bud?ecie - wypad!" Sad

A opozycja jak to opozycja. Mieli 8 lat na znaczne poprawienie sytuacji nauczycieli i jako? tak nie za bardzo wysz?o. Mieli w rz?dzie ca?? mas? specjalistów nic nie widz?cych i nic nie s?ysz?cych o przekr?tach na VAT. Specjalistów od reformy szkolnictwa zabrak?o, teraz nagle si? obudzili i nagle chc? pomaga?? Hipokryzja level uber-master :/
Powrót do góry
pawelz

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 1:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat osoba której o?wiadczenie tu przytoczyli?cie jest ?wietnym przyk?adem, ?e nauczyciele którzy maj? osiagni?cia, lubi? to robi? i robi? to dobrze zarabiaj? za ma?o.

Jak b?dziemy traktowa? nauczycieli tak jak to sie robi przez ostatnie lata, to uczniowie na lekcjach muzyki b?d? odtwarza? youtube, a na akademie i inne wydarzenia b?dzie trzeba zatrudnia? firmy zewn?trzne. O muzyce na ?ywo b?dziemy mogli zapomnie?, bo przecie? podstaw? programow? zrealizuje tak samo zwyk?y absolwent, frustrat, któremu w zyciu nic nie wysz?o. Ale czy o to nam chodzi, ?eby nasze dzieci by?y uczone przez ludzi którzy ucz? bo nic im innego si? nie uda?o?
Czy mo?e raczej wolimy ?eby do szko?y przychodzi?y osoby z pasj?, z powo?aniem, którzy lubi? to co robi? i potrafi? zarazic uczniów swoimi zainteresowaniami?

Moim zdaniem za kilkana?cie lat szkolnictwo b?dzie wygl?da? mniej wi?cej tak jak s?u?ba zdrowia, tzn. b?dzie istnie?, ale wi?kszo?? osób b?dzie korzysta? ze szkó? prywatnych.
Powrót do góry
MefKM

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nauczyciele chc? wi?cej, administracja pa?stwowa te? chcia?aby wi?cej, wszyscy chcieliby wi?cej, ale nie wszyscy wykorzystuj? do tego celu dzieci!!!

najbardziej irytuj?ce s? has?a, ?e walczy si? o popraw? jako?ci uczenia, a w postulatach ani jednego s?owa o propozycjach zmian nauczania - tylko kasa

rodzic pracuj?cy na etacie 40h tak samo jak nauczyciel musi zaj?? sie domem, zakupy, sprz?tanie, gotowanie, zaj?? si? dzie?mi, pomóc w nauce itp. Ale niestety nie ma wolnych ferii, przerw ?wi?tecznych czy wakacji - ma jedynie do dyspozycji tylko 26 dni urlopu i jakos musi sie w skali roku wyrobi?. A teraz ze wzgl?du na zamkni?te szko?y musi albo dzieci same w domu zostawi? (nie kazdy ma dziadków pod nosem), albo bra? juz urlop, ew mo?e jak nauczyciele kombinowa? z L4.
abc

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzej_knw napisał:

Czy czasem wyzszym stopniem niz mianowany nie jest dyplomowany?

Tak poprawi?em na dyplomowany
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: