Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakorkowany Knurów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DEMON



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 270
Skąd: z piekła

PostWysłany: Czw Lis 01, 2018 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj ja tam żadnego tira nie widziałem, za to widziałem ludzi którzy znaleźli prawo jazdy w czipsach, nosz cholera , wszyscy na lewym pasie jak święte krowy, i dziwić się że poźniej korek na pasie awaryjnim ... a ktoś kto jedzie prawym aż do końca o nie wpuszcze dziada, ma stać tak jak ja. Porażka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
matt



Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 51

PostWysłany: Pią Lis 02, 2018 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani jednego tira nie widziałem za to szeryfów cała masa, ciekawe czy odznaki mają?

Jeszcze mnie to rozśmieszyło: https://www.youtube.com/watch?v=znVn0HMdSMc
Nie ma to jak się przepychać, żeby stać w korku jedno auto dalej Very Happy
Przejechanie tego dnia 5km przez Knurów zajęło mi 28 minut, wynik którego nie powstydziłyby się największe amerykańskie metropolie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Pią Lis 02, 2018 6:49 pm    Temat postu: zakorkowany knurówe Odpowiedz z cytatem

Po Knurowie nie da się jeździć. Ogana remontują,Ul.1 go Maja i Dworcowa to porażka. Widziałam, że robią parking na Szpitalnej na starym mieście- ten kawałek Szpitalnej powinien być dwukierunkowy,Jak będzie parking to może ta ulica stanie się dwukierunkowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matt



Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 51

PostWysłany: Pią Lis 02, 2018 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze dobrze by było wyregulować światła na Dworcowej wydłużając zielone dla samochodów bo przez to stoi cała Niepodległości, bo ludzie z 1 Maja mają na rondzie pierwszeństwo, a nie mogą z niego zjechać na Dworcową.

Światła przy OSP to najlepiej wyłączyć, nie wiem co za problem był ze skrętem z Wilsona na 1 Maja, zawsze można było wjechać na Szpitalną i potem Kosmonautów albo przez domki, to skrzyżowanie to jeden wielki bubel.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Pią Lis 02, 2018 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że problem knurowskich dróg wynika z charakteru miasta. Jako sypialnia pobliskich ośrodków zawsze będzie zakorkowana w godzinach wyjazdów jak i powrotów z pracy, uczelni czy zakupów. To samo się tyczy wjazdu do Gliwic na rybnickiej rano korek do centrum, a popołudniu nie można wyjechać taki korek.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matt



Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 51

PostWysłany: Pią Lis 02, 2018 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gliwice są jednak sporo większe i mają 5x więcej mieszkańców, poza tym od jakiegoś czasu jadąc do Europy Centralnej jest szybciej pojechać przez dziurawy Bojków albo Rybnicką i przez pół Gliwic niż pokonać te dwa kilometry w Knurowie i wjechać na A1. Tragedia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kk



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 05, 2018 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
Wjeżdżać do Knurowa przed 16 to jest jedna wielka masakra. Mniej czasu zajmuje mi dojazd z Zabrza do Knurowa niż dojechanie pod blok spod autostrady... paranoja.


Powroty z pracy, powroty ze szkoły, z uczelni.... do tego zwiększony ruch przed dniem Wszystkich Świętych.
W zeszłym tygodniu trochę wcześniej wracałem z pracy i średnio się to opłacło - zjazd z A1 zakorkowany, Rybnicka poruszająca się żółwim tempem, a do bramek na A4 kolejka.
Kilka razy widziałem też dużą kolejkę na zjeździe z A1 w ciągu dnia.

I bez większych zmian sytuaja się nie poprawi. Likwidacje czy przeprogramowanie świateł niewiele zmieni, co najwyżej utrudni życie pieszym. Powiększenie rond też nic nie da.

W porannych korkach na Rybnickiej, może pomoże coś łącznik pomiędzy Rybnicką a Daszyńskiego (tzw zachodnia obwodnica). Jakaś odwodnica, przydałąby sie też w Knurowie, żeby ci, co jadą z A1 w kierunku Krywałdu czy Szczygłowic a także np. Pilchowic i innych miejscowości, nie musieli przejeżdżać przez centrum.

No ale do kolejnych wyborów daleko, więc póki co nic nie zrobią Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
subim



Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 115
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 06, 2018 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matt napisał:
Jeszcze dobrze by było wyregulować światła na Dworcowej wydłużając zielone dla samochodów bo przez to stoi cała Niepodległości, bo ludzie z 1 Maja mają na rondzie pierwszeństwo, a nie mogą z niego zjechać na Dworcową.



Światła chyba były regulowane kiedyś bo interwał pomiędzy możliwości przejścia jest dłuższy (chociaż czas świateł dla pieszych jest imho za długi). Powodem są też powodem lewoskręcający w stronę dyrekcji czy potem Koziełka bo staja tak, że druga osobówka nie jest ich w stanie minąć przy krawężniku, a to też blokuje ruch.
_________________
- Poruczniku Drebin, czy pan wie, że miasto opanowały pawiany???
- To chyba wina wyborców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matt



Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 51

PostWysłany: Wto Lis 06, 2018 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

subim napisał:
Światła chyba były regulowane kiedyś bo interwał pomiędzy możliwości przejścia jest dłuższy (chociaż czas świateł dla pieszych jest imho za długi). Powodem są też powodem lewoskręcający w stronę dyrekcji czy potem Koziełka bo staja tak, że druga osobówka nie jest ich w stanie minąć przy krawężniku, a to też blokuje ruch.

Też prawda, zamiast durnych wysepek przy stadionie mogli porobić w tych dwóch miejscach pasy do lewoskrętu bo miejsce jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 06, 2018 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matt napisał:
subim napisał:
Światła chyba były regulowane kiedyś bo interwał pomiędzy możliwości przejścia jest dłuższy (chociaż czas świateł dla pieszych jest imho za długi). Powodem są też powodem lewoskręcający w stronę dyrekcji czy potem Koziełka bo staja tak, że druga osobówka nie jest ich w stanie minąć przy krawężniku, a to też blokuje ruch.

Też prawda, zamiast durnych wysepek przy stadionie mogli porobić w tych dwóch miejscach pasy do lewoskrętu bo miejsce jest.


Była planowana wielka przebudowa/remont drogi wojewódzkiej w ciągu naszej ul. Dworcowej, ale z powodu... braku kasy zaniechano tego. Zapewne wtedy zbudowano by te lewoskręty lub przynajmniej można by w fazie projektu o takie coś wnioskować. Póki województwo nie przeznaczy kasy to miasto nic nie zrobi, bo to nie "nasza" droga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Wto Lis 06, 2018 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max napisał:
Póki województwo nie przeznaczy kasy to miasto nic nie zrobi, bo to nie "nasza" droga.


No czekając na ruch z województwa to miasto....
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jan Niezbędny



Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 17

PostWysłany: Wto Lis 06, 2018 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Knurów jest najbardziej zakorkowanym miastem na Śląsku. Już nawet po Katowicach się lepiej jeździ, wyjątkiem jest tylko jak zamkną tunel na S79, ale to tylko jak dojdzie do zdarzenia drogowego. U nas to nie musi być wypadku, żeby coś całe miasto w godzinach szczytu po prostu stało. Zjazd z autostrady A1 w Knurowie jest najbardziej zakorkowany ze wszystkich zjazdów z tej autostrady na odcinku od Pyrzowic do Gorzyc. Jak ktoś nie wierzy niech sam pojeździ trochę po śląsku i zobaczy na własne oczy. Adam Rams niestety ciągle tylko uważa, że się nie da się żaden możliwy sposób rozwiązać tego problemu. Skoro ten człowiek jest taki bierny to niech pójdzie już na zasłużoną emeryturę i da szansę rządzić innemu człowiekowi, który ma lepszą wizję na rozwój tego miasta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 06, 2018 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale teraz to dopiero za 5 lat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 06, 2018 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez kilkakrotnie wpakowałam się w Dworcową w okolicach godz. 15,30. Masakra. Ale nie rozumiem fenomenu tego korka. Co go tworzy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kk



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 06, 2018 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max napisał:
matt napisał:
subim napisał:
Światła chyba były regulowane kiedyś bo interwał pomiędzy możliwości przejścia jest dłuższy (chociaż czas świateł dla pieszych jest imho za długi). Powodem są też powodem lewoskręcający w stronę dyrekcji czy potem Koziełka bo staja tak, że druga osobówka nie jest ich w stanie minąć przy krawężniku, a to też blokuje ruch.

Też prawda, zamiast durnych wysepek przy stadionie mogli porobić w tych dwóch miejscach pasy do lewoskrętu bo miejsce jest.


Była planowana wielka przebudowa/remont drogi wojewódzkiej w ciągu naszej ul. Dworcowej, ale z powodu... braku kasy zaniechano tego. Zapewne wtedy zbudowano by te lewoskręty lub przynajmniej można by w fazie projektu o takie coś wnioskować. Póki województwo nie przeznaczy kasy to miasto nic nie zrobi, bo to nie "nasza" droga.


W ramach remontu, pewnie zrobiliby światła na skrzyżowaniu z Koziełka (fakt, wyjechać czasem jest ciężko), ale to tylko spotęgowało by korki. Rozwiązaniem, aczkolwiek ciężkim w realizacji, byłoby zrobienie czwartego wylotu z ronda przy A1 (na wprost jadąc z autostrady), później nad torami, przez teren kopalni, przez las i powrót na 921 przed "zaciszem".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka