Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Statystyki odpowiedzi niezgodnych z regulaminem
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Sprawy Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 5:06 pm    Temat postu: Statystyki odpowiedzi niezgodnych z regulaminem Odpowiedz z cytatem

Długo myślałem jaki powinien być temat wątku, w którym chciałbym podzielić się pomysłem na dodatkową funkcjonalność forum.

Prosto do rzeczy, czy można by drogi Adminie nie usuwać odpowiedzi, które naruszają regulamin forum, lecz w treść wcześniejszą z automatu dawać tekst, że np.: wypowiedź została poprawiona ze względu na niezgodną z regulaminem tego forum.

Taka informacja pozwoliłaby na mniej anonimowe korzystanie z forum dzięki czemu można by mieć lepsze rozeznanie co do danego użytkownika. Bo przecież regulamin jest prosty i łatwy do zrozumienia a mimo to są ludzie, którzy uważają, że "on line" mogą wypisywać co im tylko do głowy wpadnie i/lub nie stosować się do ogólnie przyjętych norm komunikacji w społeczeństwie. Dodatkowo można by w miejscu gdzie jest wyświetlana liczba postów dodać licznik wypowiedzi, które były niezgodne z regulaminem.

Wielu ludzi czasami mylnie wyrabia sobie pogląd o danej osobie po liczbie postów danego użytkownika, że niby taki społeczny i udziela się.

Mam nadzieję że pomysł się spodoba i będzie możliwy w realizacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
tomek1989



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 12

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Wielu ludzi czasami mylnie wyrabia sobie pogląd o danej osobie po liczbie postów danego użytkownika, że niby taki społeczny i udziela się." - od razu mi przyszedł do głowy SECUNDO, że ten niby społeczny i zaangażowany
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karaluch



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 493
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie chcialbym, zeby np moj post byl w jakikolwiek sposob przerabiany ... lepiej niech A i M usuwaja takie posty ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pikolo



Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 293

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi się podoba pomysł kolegi raqoo. Od razu na myśl przychodzą mi koledzy: Cichy, Baron i marekdym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż znikające posty.
A generalnie jestem przeciw jakiejkolwiek moderacji, poza usuwaniem spamu. Za bardzo mi to śmierdzi cenzurą Razz
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 1:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie coś jest możliwe w wersji Przema w gołym phpbb nie wiem
Pikolo nie wiem czym Cię uraziłem jeżeli czujesz się poniżony przeze mnie to przepraszam na pewno nie było to celowe, a jeżeli boli Cię tylko prawda w moich postach to masz problem Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale po co jakiekolwiek manipulacje przy postach - jesli naruszaja regulamin to do kosza i basta - a uzytkownik powinien dostawac zolta kartke za swiadome łamanie regulaminu

jesli A i M mieliby zmieniac tresci kazdego takiego postu, to sie chłopaki poprostu zajada, a nic z tego dobrego nie wyjdzie - bo za chwile ktos rzuci pomysl aby A i M poprawiali bledy ort. i stylistyke wypowiedzi

forum jest po to aby wypowiadac sie na rozne tematy, kazdy ma swoje zdanie i nie musi sie zgadzac z inna osoba, gorzej jak uzytkownicy forum zaczynaja sie blotem obrzucac - wtedy A lub M powinni taki watek zamknac, albo jeszcze ciekawiej byłoby gdyby zablokowali dostep do wypowiedzi userow, ktorzy niemerytorycznie zabieraja glos w danej dyskusji
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MefKM napisał:
ale po co jakiekolwiek manipulacje przy postach - jesli naruszaja regulamin to do kosza i basta - a uzytkownik powinien dostawac zolta kartke za swiadome łamanie regulaminu

jesli A i M mieliby zmieniac tresci kazdego takiego postu, to sie chłopaki poprostu zajada, a nic z tego dobrego nie wyjdzie - bo za chwile ktos rzuci pomysl aby A i M poprawiali bledy ort. i stylistyke wypowiedzi

forum jest po to aby wypowiadac sie na rozne tematy, kazdy ma swoje zdanie i nie musi sie zgadzac z inna osoba, gorzej jak uzytkownicy forum zaczynaja sie blotem obrzucac - wtedy A lub M powinni taki watek zamknac, albo jeszcze ciekawiej byłoby gdyby zablokowali dostep do wypowiedzi userow, ktorzy niemerytorycznie zabieraja glos w danej dyskusji


Źle mnie zrozumiałeś, nie chodzi mi o ręczną moderacje. Tylko bardziej o informacje i przestrogę, że w sieci nie oznacza anonimowo. Może to też pozwoli nauczyć buntowników brać odpowiedzialność za to co piszą.

Dodam również, że nie jest to skierowane do żadnych z osób wymienionych tutaj przez przedmówców. Jak na razie na tym forum mam tylko dwóch "ulubionych" trolli i nie zostali oni wymienieni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to wystarczyloby w szablon odpowiedzi na czerwono informacja o konsekwencji prawnej zwiazanej z dana wypowiedzia (mała ramka nad oknem edycji), niech juz w samym watku nie bedzie dodatkowych info bo to moze troche zasłonic wlasciwy temat
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@MefKM
No nadal się nie rozumiemy Smile, pomysł ze straszeniem konsekwencją prawną jest średni bo niby jak go egzekwować w prosty sposób.

Przykładowa rozmowa:
user1: ile biedronka powinna mieć kropek ?

user2: wydaje mi się że liczba kropek jest uzależniona od wieku biedronki

burak: [treść tego postu została zmoderowana ponieważ narusza regulamin tego forum]

user1: o co mu chodziło jakiś nie wychowany typ

No tak ja to właśnie widzę i może śmiało posłużyć za przykład. Oczywiście wszystkie wydarzenie, rozmowa i osoby przytoczone są fikcyjne Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak.. tylko że obecnie wygląda to podobnie... po prostu post buraka poleciałby do kosza.

Nie wiem czy to dobry pomysł, tego typu poprawianie.
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
No tak.. tylko że obecnie wygląda to podobnie... po prostu post buraka poleciałby do kosza.

Nie wiem czy to dobry pomysł, tego typu poprawianie.


No tak ale jak pisałem wcześniej, dany burak nie bierze odpowiedzialności a metody aktualnie stosowane chronią przed odpowiedzialnością za wypowiedzi ewentualnego buraka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeciesz posty i tematy sa caly czas zmieniane pelna kontrola i wszystko pasuje, Dontknow

znowu mieszacie !!!!! Brick wall
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Pikolo



Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 293

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kilku forach spotkałem sie z takimi sytuacjami gdzie przy profilu jest ilość ostrzeżeń. Jeżeli dany delikwent przekroczy ustaloną sumę ostrzeżeń dostaje bana na tydzień. Jeżeli tych banów uzbiera powiedzmy z pięć jest wyrzucony z forum. Spotkałem sie też z system kartek tz. wpierw się dostaje żółtą potem czerwoną , i w końcu ban. Myślę że i u nas przydał by się taki system . Bo co z tego że taki Cichy napisze posta w którym obrazi kilka osób (o ile pamiętam mam iloraz mniejszy od jego chomika Mr. Green ) i moderator go usuwa, a kilka postów dalej Cichy wielce oburzony pisze że nie rozumie takiego postępowania moderatora i dlaczego tylko jemu usuwa sie posty (no przecież on pisze tylko prawdę Liar ). Ktoś kto nie czytał tego usuniętego posta może dojść do wniosku że faktycznie coś tu jest nie tak i panuje jakaś cenzura.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to obecnie to forum nie pozwala na takie czary. Ale może lepiej Admin się na ten temat wypowie.
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Sprawy Forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka