Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Straż Wiej.. tfu Miejska
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będą mandaty na osiedowych ulicach
7 Września 2010 12:24
Źródło: onet.pl

Pod koniec ubiegłego tygodnia weszły zmiany w prawie o ruchu drogowym. Teraz kierowcy będą karani za łamanie przepisów na osiedlowych ulicach i sklepowych parkingach; za nieuprawnione zajęcie miejsca dla niepełnosprawnego (tzw. koperty) zapłacimy 500 złotych mandatu.
Dotychczas policjanci byli bezsilni wobec kierowców łamiących przepisy na drogach wewnętrznych - na osiedlowych uliczkach, parkingach przy supermarketach czy centrach handlowych. Znaki, które ustawiano tam do tej pory, miały tylko charakter porządkowy, a funkcjonariusze mogli interweniować tylko wtedy, gdy dochodziło do zagrożenia życia lub zdrowia, czyli na przykład po wypadku.

Od soboty na drogach wewnętrznych i parkingach będzie można ustanowić tzw. strefę ruchu. W myśl nowych przepisów może to zrobić zarządca lub właściciel tego terenu. W takiej strefie przepisy ustawy o ruchu drogowym mają zastosowanie w takim samym zakresie jak na drogach publicznych.

Teraz po zmianie przepisów policja ma prawo wystawiać mandaty, m.in. za nieprawidłowo zaparkowany samochód czy za nieuprawnione zajęcie miejsca dla niepełnosprawnego (tzw. koperty) przy centrum handlowym lub na osiedlu.

Kierowcom, którzy na parkingu przed supermarketem lub na osiedlu zaparkują tak, że będą utrudniać wyjazd lub wjazd, grozi 100 zł mandatu. Tyle samo za postawienie auta na trawniku. Za naruszenie ciszy dostać będzie można 500 zł mandatu. Policjanci będą karać też za przekroczenie prędkości na takich drogach.


Applause Applause Applause
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisali (posty tutaj przeniesione)


Admirał napisał:
strażnicy miejscy powiedzieli mi że jak widzę ze jak ktoś wyprowadza psa koło piaskownicy to mam zrobić zdjęcie i podać kto to jest to oni wystawią mandat.
ja tak myślę że może ten mandat ja bym le piej zainkasował



szpitalniak napisał:
moze jeszcze przyprowadzisz delikwenta na straz miejska ? wiecej niz miasto wiecej niz straz miejska Violent

_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maja1977



Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 21

PostWysłany: Wto Sie 21, 2012 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie na TVN-ie oglądałam program jak to gminy likwidują formacje staży miejskiej i tak sobie myślę, że ten temat jest cały czas warty rozważenia Smile

Straż miejska ma małe uprawnienia, a ich rozszerzenie spowoduje, że będzie sobie wchodziła w paradę z policją.

Moje doświadczenia ze strażą miejską są następujące:

- zdażało mi się dzwonić na straż w sprawie "żuli", którzy urządzali sobie pikniki pod moimi oknami - strażnicy po przyjechaniu musieli patrzeć jak ekipa śmieje im się w twarz

- temat psich kup był już poruszany na forum, więc o działalności SM w tym temacie nie ma co gadać

- zakazy palenia np na przystankach, śmiech na sali - patrząc po ilości petów na fochu można przypuszczać, że SM ma problemy ze wzrokiem skoro tego nie widzi, albo kamera obserwująca to miejsce im się popsuła

Podsumowując skoro SM słabo wykonuje swoje obowiązki, a dodatkowo ma małe uprawnienia i czasem nawet jakby chcieli, to nie mogę wiele zrobić to po co wydawać na nią tyle kasy?
3 strażników gminnych wg tego programu może kosztować 200tysięcy złotych rocznie, a ilu jest strażników w Knurowie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sro Sie 22, 2012 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na ZNACZNIE WIĘCEJ niż miasto przystało potrzebują nowych:

http://miastoknurow.pl/8079,szukasz-pracy-straz-miejska-w-knurowie-czeka-na-ciebie,czytaj,artykul.html
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Czw Sie 23, 2012 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej mi się podobają wpisy pod artykułem Smile
One mówią same za siebie.
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Carbon



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 460
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj, godzina 2.30 w nocy.
Szóstka chłopów awanturujących się pod jednym z bloków, na prawdę długo.
Nie dało się spać..
Telefon do naszych dzielnych kowbojów i oczekujemy. (w międzyczasie awanturujący się zdążyli dać pokazy boksu na sobie). Gdy zobaczyli nadjeżdzający "radiowóz" czwórka z nich skończyła bójkę i zwiali. Pozostała dwójka szybko się pozbierała i udawali, że oni sobie "grzecznie przechodzą".
Strażnicy powolutku podjechali, zaparkowali, i dostojnym spacerkiem obeszli blok po czym wsiedli do samochodu,kilka minut posiedzieli i odjechali.
Męczy mnie pytanie, po co nam taka "Straż miejska", która jedyne co potrafi to zakładać blokady na koła?


Ostatnio zmieniony przez Carbon dnia Wto Sty 13, 2015 5:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co mieli w tym czasie i miejscu zrobić?
Pojechali, zobaczyli a właściwie niczego nie zobaczyli
oprócz dwójki stojących i rozmawiajacych ze sobą obywateli którzy nie zgłosili ze się trzaskali.
Mieli podjechać i zapiąć im kajdanki bo nic nie robią?
Trzeba było wyjść z domu i podejść do "strażników naszego bezpieczenstwa " i pokazać palcem.

Racja zawsze mogli się zaczaić i złapać na gorącym uczynku ale komu się chce.
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szymekszymek



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 35

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od nich tylko oczekuje, zeby nekali wlascicieli psow srajacych na trawnikach i chodnikach, ale to tez dla nich za trudne..
_________________
szymek xxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

remik19 napisał:
u mnie na Armii Krajowej jeden gościu zaparkował ok miesiąc temu malucha i wywiesił kartkę,że auto na sprzedarz.
A na Armii Krajowej nie ma w ogole miejsc do zaparkowania,niedojże ludzie odwożą dzieci do przedszkola to jeszcze chamscy mieszkańcy z szarych szeregów zajmują miejsce mimo tego,koło ich bloków jest potężny ale cały czas pusty parking.


Nie parkuje na Armii Krajowej ale pokaż mi ten pusty parking na szarych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carbon



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 460
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korekta do poprzedniego postu - z wnętrza radiowozu na 100% było widać zamieszanie pod klatką, mimo to reakcja była nadzwyczaj spokojna. Gdyby nikt nic, stąd moja uwaga Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Sro Paź 21, 2015 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest problem z przejazdem przez Al. Piastów, tą częścią za wieżowcami. Co ciekawe problem ten dotyczy tylko gwiazd z 1 i 2 wieżowca. Ja często zahaczam o chodnik, jak np. stawiają wzdłuż hasioka.

Nie mniej jednak, tam powinny być wlepiane mandaty notorycznie. Idzie zima, to jest już pewne że gwiazdy z 1 i 2 będą stawiać pod oknami i hasiokami.
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice


Ostatnio zmieniony przez Rotmistrz dnia Czw Paź 22, 2015 2:07 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 22, 2015 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Az dziwne że straż i policja nie chcą tam wyrobić normy wystawionych mandatów - mają jak w banku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Czw Paź 22, 2015 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od czasu do czasu robią ponoć nalot. Zresztą temat był wałkowany na spotkaniu mieszkańców. Z tego co zauważyłem, dotyczy to kilkunastu, tych samych samochodów stawianych w pasie ruchu. Mistrza mają w tym mieszkańcy drugiego wieżowca. Idzie zima, współczuję kierowcą pługów, gdy będą musieli manewrować, skoro ja Matizem mam problem.

Nawet ludzie z tych bloków się skarżą, że rano nie mogą wyjechać z parkingu, bo sąsiedzi zostawiają samochody na ulicy.
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice


Ostatnio zmieniony przez Rotmistrz dnia Sob Lis 21, 2015 12:36 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
red



Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 12

PostWysłany: Pią Paź 23, 2015 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do rotmistrza . Co do osób parkujących pod klatkami masz rację. Ale gdy ktoś wraca wieczorem jest problem zaparkować auto i auta stojące koło hasioka raczej nie przeszkadzają , trochę naciągasz problem przejazdu Matizem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Pią Paź 23, 2015 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale sam widziałem, przejeżdżając bodajże w niedzielę wieczorem, jak straż miejska wystawiała mandat za parkowanie koło tego śmietnika. Ale w tygodniu znowu stały tam samochody. Pewnie dalej tam stoją. Tu potrzeba informacji i nagan, kilka mandatów nie rozwiążę sprawy. Ludzie się po prostu przyzwyczaili i zaczęli traktować pas jezdni jak parking.
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka