Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Społeczny Komitet poparcia dla Referendum ws. JOW
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W artykule nie zauważyłem ani jednego błędu, ani manipulacji, czego pełno było w cytowanych przez ciebie rozważaniach na temat JOWów w UK i wynikach tamtejszych wyborów. Pierwszy komentarz po artykułem zaczyna sie tak
"Szanowny Panie. Tekst zawiera masę nieporozumień i mitów dotyczących JOW-ów. Z wielką przyjemnością napiszę polemikę z artykułem. Proszę dać znać czy jest to możliwe. A tak na szybko kilka uwag. Zaczyna Pan od napisania o tym, że polskie społeczeństwo nie dorosło do ordynacji większościowej (co ciekawe jest to jeden z argumentów przeciw JOW powielanych przez PIS). Niestety moje wrażenie jest dokładnie odwrotne, to klasa polityczna nie dorasta poziomem do naszego społeczeństwa. "
To nieprawda. Autor nigdzie nie sugeruje, że "społeczeństwo nie dorosło" do ordynacji większościowej. Nie mam ochoty wnikać w całą resztę rozważań komentatora, który zaczyna polemikę od nieprawdziwego zarzutu. Zresztą następny jest również kompletnie chybiony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opty napisał:
Oto jeden z tekstów przywódcy dużego ugrupowania politycznego w Polsce, którego popiera ponad 20% wyborców, i który jest poważnie rozważany jako kandydat na przyszłego premiera

Jak ja was *** nienawidzę
I jak ja wami *** gardzę
Jak ja się za was *** wstydzę
Gdy za granicę czasem zajrzę

Jak ja się wami *** brzydzę
Jak ja was dobrze *** znam
Jak ja się bardzo ludziom dziwię
Którzy wybrali taki chłam

To wszystko czego się dotkniecie
Od razu obracacie w pył
Szarańcza przy was to jest bajka
Bo cały kraj już zgnił

Rozpasłe mordy, krzywe ryje
*** wszędzie tam gdzie wy
Jak ja was *** nienawidzę
Jak do was bym z kałacha bił

A nawet jak wam plunąć w twarz
To wy mówicie że deszcz pada
*** wasza partia mać
Co mi ojczyznę okrada

Nadejdzie kiedyś taki czas
Za wszystko *** zapłacicie
W helikoptery wsadze was
I nigdy już tu nie wrócicie

a tu cover tego arcydzieła

https://www.youtube.com/watch?v=cN0qnt2ebIU



...zresztą czytając wypowiedzi Kukiza i jego program można właśnie stwierdzić, że to jest własnie chłam... także Kukiz jakby śpiewał o sobie...

Rozumiem, że ludzie mają dość tego co się dzieje ale głosować na Kukiza...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już kiedyś 4,5 mln naszych rodaków chciało wybrać na prezydenta Stana Tymińskiego - Kanadyjczyka z chilijską żoną nie znającą słowa po polsku, więc nie zdziwię się gdy teraz wybiorą zbuntowanego piosenkarza do którego przykleją się różnej maści "politycy" (np. p.Zawisza)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qwerty



Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 31

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
Już kiedyś 4,5 mln naszych rodaków chciało wybrać na prezydenta Stana Tymińskiego - Kanadyjczyka z chilijską żoną nie znającą słowa po polsku, więc nie zdziwię się gdy teraz wybiorą zbuntowanego piosenkarza do którego przykleją się różnej maści "politycy" (np. p.Zawisza)


W informowaniu o mezaliansie między Kukizem a Zawiszą byłbym ostrożny. Już nie takie sławy miały dołączyć do niego.Jak naprzykład Stonoga,który po oświadczeniu Pawła w szopkowy sposób kasuje jego numer.


Rozumiem ,że niektórzy z Was nadal wierzą w swoją partie. Oczywiście nie pietnuje tego bo to każdego indywidualna sprawa na kogo głosuje i kogo popiera. Knurowski ruch Jow nie ma na celu atakowania, namawiania,czy ingerowania w zmianę swoich upodobań.

Nasza inicjatywa jest tylko i wyłącznie inicjatywą informacyjną. Naszym największym priorytetem jest przystąpienie do referendum przez jak największą ilość osób i namawianie ich do tego. Sukcesem będzie przekroczenie magicznej cyfry 50%,które sprawi że referendum będzie ważne. Nadmienię, że samo referendum nie zawiera jednego pytania dotyczącego tylko i wyłącznie jednomandatowych okręgów wyborczych,a zawiera 3 o których już wspominaliśmy wcześniej.

Pragnę też przypomnieć koleżance, że to praktycznie wszystkie partie polityczne poparły JOW-y, prócz Pis-u, a największym wielbicielem po Kukizie był Bronisław Komorowski i P.O

Najważniejsze jest teraz to byśmy my Polacy zmienili dotychczasowy system niezmiernie nam panujący od kilkudziesięciu lat. Może i nie jest on na dzień dzisiejszy przejrzyście opisany jakie konkretnie przywileje i organy ma zmienić, ale to pierwszy krok, który w jakimś stopniu czyni nas wolnych.

Nie mam zamiaru chodzić na wybory po których i tak zawsze te same osoby trafią do żłoba, bo jak wiadomo zliczanie głosów najpierw dotyczy partii politycznych więc jedynki, dwójki z listy zawsze się dostają. Nie chcę by z moich podatków szła jakakolwiek kasa na finansowanie darmozjadów. Niech to będzie wolna wola każdego z nas. Ja np. chcę moją część przekazać na inne cele.

Przejawia się szansa by to zmienić to czemu nie brać w tym udziału?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powinniśmy zmieniać świń przy korycie, tylko zlikwidować koryto Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sensey napisał:
Nie powinniśmy zmieniać świń przy korycie, tylko zlikwidować koryto Smile


A jakiś sposób znasz? Dla mnie najprostszym są JOW-y.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do qwerty
Komorowski mówił, że JOWy nie sprawdziły się w Senacie.
Co do mezaliansów Kukiza to, na szczęście, ludzie nawiedzeni jak on, maja małe szanse by z kimkolwiek sie dogadać. On nie rozumie, że polityka to równiez kompromisy.

Jesli osoby, które goraco interesują się tematem nie potrafią dostrzec problemu, że JOWy w UK wrzucają do kosza miliony głosów i nie widza dlaczego sukces partii szkockiej jest nie do powtórzenia w wydaniu jakiejś innej partii w Polsce, to mam poważne wątpliwości, czy ogół zwykłych wyborców może podjąć w referendum przemyślaną decyzję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opson napisał:
sensey napisał:
Nie powinniśmy zmieniać świń przy korycie, tylko zlikwidować koryto Smile


A jakiś sposób znasz? Dla mnie najprostszym są JOW-y.

Przecież JOWy nie likwidują koryta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qwerty



Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 31

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opty napisał:
Do qwerty
Komorowski mówił, że JOWy nie sprawdziły się w Senacie.
Co do mezaliansów Kukiza to, na szczęście, ludzie nawiedzeni jak on, maja małe szanse by z kimkolwiek sie dogadać. On nie rozumie, że polityka to równiez kompromisy.


Sorry opty,ale chyba oglądaliśmy inne wiadomości.No chyba, że ten spot nie jest oficjalny tylko zmanipulowany.

https://www.youtube.com/watch?v=-hnOIvVnmxU

Co do drugiej części stwierdzam, że Twoja wypowiedź jest bardzo podobna do tej poniżej. Szkoda, że po samych wyborach Pan, który tak komentował nie chciał nic na ten temat powiedzieć.

https://twitter.com/faktytvn/status/597678733198290944

Tak jak pisałem wcześniej nie mam zamiaru staczać się do olitycznego rynsztoka i kłócić się, że ty masz racje czy ja. Nie chcę brać przykładu z dotychczasowych polityków prowadzących wojny Polsko-polskie.

A o Kukizie to proponuję poczytać trochę więcej niż sugerować się TVNem,TVP1,Polsatem czy wyborczą. Niezależne źródła inaczej to trochę widzą. Najłatwiej jest kogoś oczernić i wyśmiać, czy tez nazwać oszołomem albo idiotą, szkoda , że większość ludzi samych na siebie nie spojrzy i na swoje podwórko, które nie raz jest folwarkiem Sodomy i Gomory.

Uznaję Naszą rozmowę za zakończoną, bo tak naprawdę do niczego nie prowadzi. Jak wcześniej pisałem, każdy z nas ma inna wizję tego świata inny światopogląd, który i dla mnie jest ok. Bo nie mam zamiaru nawracać zagorzałych fanów PO, PISU, PSL, SLD, TWOJEGO RUCHU i innych. Jest to każdego indywidualna sprawa, którą szanuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komorowski, czując przegraną zaczął na siłe próbować przypodobać się wyborcom. Byl zwolennikiem systemu mieszanego jak w Niemczech,Po doświadczeniu z Senatem, gdzie 2 partie zgarnęły prawie wszystko, wiedział, że angielski model jest zły. W samych wyborach juz o tym tak wyraźnie nie mówił, próbując przeciągnąć na swoją stronę wyborców Kukiza. Wyborcy jednak uznali to za fałsz.
W ocenie Kukiza kieruję sie tym co on mówi i jak mówi. Zupełnie nie ma na mnie wpływu to co o nim mówią w telewizjach, które wymieniasz. Nie słyszałem od nigo niczego mądrego poza szczerą złością i nienawiścia wobec tego co dzieje sie w Polsce. Złość to nie jest dobry doradca i sama nienawiść nie jest dobrym programem politycznym.
Wątpię by tu na forach byli zagorzali fani takich partii jak PO, PSL czy SLD. To zasadniczo nie są partie, które w ogóle maja zagorzałych zwolenników Znacznie łatwiej zdobywa sie ich totalną negacją, buntem i nienawiścią. Troska o ciepłą wodę w kranach nie przyciąga radykałów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Ostrzegam, że ci, którzy liczą, że Kukiz jest wybawieniem dla Polski, się przeliczą. Za Kukizem nie stoi idea rozwoju naszego kraju, on idzie do polityki z jakąś zemstą - powiedział w "Kropce nad i" prezydent Słupska Robert Biedroń. Uważa on, że pierwszą ofiarą wprowadzenia w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych będzie właśnie Kukiz.

http://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/kropka-nad-i-kukiz-idzie-do-polityki-z-jakas-zemsta,552401.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opty napisał:
Uważa on, że pierwszą ofiarą wprowadzenia w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych będzie właśnie Kukiz.

Czyli niejako potwierdza że Kukiz nie idzie tam dla stołka Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę sądzisz, że to wystarczająca rekomendacja? No i jest jeszcze możliwość, że Kukiz jest mało rozgarnięty i myli się w swoich kalkulacjach, lub że tylko jest mało rozgarnięty, choć robi to dla idei i ja bym się do tej interpretacji skłaniał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knight_in_fire



Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 146
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
Już kiedyś 4,5 mln naszych rodaków chciało wybrać na prezydenta Stana Tymińskiego - Kanadyjczyka z chilijską żoną nie znającą słowa po polsku, więc nie zdziwię się gdy teraz wybiorą zbuntowanego piosenkarza do którego przykleją się różnej maści "politycy" (np. p.Zawisza)


Tymińskiego bym się nie czepiał. Był spoza KOR i forsował propozycję odbudowy gospodarczej Polski i umorzenie kredytów. Znał Zachód lepiej od Balcerowicza, bo sam zyskał doświadczenie w firmie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to znaczy "forsował propozycję odbudowy gospodarczej Polski"? Czy jakikolwiek kandydat tego nie forsował? Na umorzenie długów nie miałby chyba takich szans jak Wałęsa a jako prezydent Polski to chyba lepiej żeby znał Polskę, a nie zachód, prawda? Co ty robiłeś w czasie kiedy KORowscy nadstawiali tyłek walcząc z systemem, że teraz uważasz , że bycie członkiem KORu to była wada kandydata na prezydenta?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 11 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka