Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podwyżka cen śmieci!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
naprawiak11a



Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Się biorą dzieci?

PostWysłany: Wto Lip 14, 2015 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK napisał:
Marro napisał:
Po piąte będzie referendum, potem wybory - można się wykazać...

Od 16.IX bedzie można składać wnioski o przeprowadzenie referendum i zebrać ok. 3200 podpisów a podczas samego referendum musi zagłosować 30% uprawnionych (ok. 10 000 osób).

Tak dla informacji ostatnie referendum w sprawie odwołanie Prezydenta Gliwic

Wyniki
Dostaliśmy oficjalne wyniki referendum w Gliwicach. Łącznie wydano 10275 kart, 8556 osób chciało odwołania prezydenta Gliwic, 1547 głosów było przeciwnych.

80% za odowłaniem ale frekwencja była za niska.

A tak przy okazji.
Deklaracje składa się od rodziny/mieszkania a nie od całej nieruchomości więc mam pytanie. Czy jeżeli ja lub sąsiedzi nie segregują opdadów to gmina może nam podwyższyć opłatę poprzez odpowiedzialność zbiorową ? Przecież ja czy sąsiedzi segregujemy co nam do tego czy inna "deklaracja" wypełnia swoje obowiązki ? Jak to jest ?


Zróbmy referendum i nowe wybory ! Wtedy Ty będziesz mógł zgłosić swoje mega ciekawe pomysły z bardzo silnym komitetem w składzie.... 1 radny na 21 okręgów. Brawo ! Very Happy

Odrodzimy się pod wspólnym berłem Macieja Kandziora Very Happy ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Wto Lip 14, 2015 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

naprawiak11a napisał:

Zróbmy referendum i nowe wybory !

Jeżeli taka bedzie wola mieszkańców Knurowa ? Uważasz że demokratyczny osąd przez wyborców to coś złego ?
Tak przy okazji to zawiadomienie o chęci zorganizowania referendum możebyć złożone w tym samym dniu gdy po wakacjach zbiera się RM. Może być ciekawie Super
naprawiak11a napisał:

Wtedy Ty będziesz mógł zgłosić swoje mega ciekawe pomysły

Jeśli tylko wstaniesz sprzed komputera to mogę dać Tobie kilka rad na temat zakładania KWW. Nie taki diabeł straszny.

naprawiak11a napisał:

z bardzo silnym komitetem w składzie.... 1 radny na 21 okręgów. Brawo ! Very Happy

Może tak, może nie, może prrrr kto to wie Laughing

naprawiak11a napisał:

Odrodzimy się pod wspólnym berłem Macieja Kandziora Very Happy ?

Maciek idzie swoją drogą, życzę mu powodzenia tyle.


Pozdrawiam.
OK.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Wto Paź 13, 2015 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeglad Lokalny 40/2015 napisał:

Jak przypomina Beata Lubecka, generalna zasada jest taka, że mieszkańcy powinni dostarczać wielkie gabaryty do punktów zbiórki odpadów selektywnych.


Laughing


"Osiedle" i "domki jednorodzinne" mają różny zakres usług a ceny są te same. Radni z starego Knurowa, Krywałdu itd. się nie popisali głosując za uchwałą która nie jest dobra [nawet w porównaniu do poprzedniej umowy] dla "domków". W zabudowie jednorodzinnej są ogrody (trawniki, drzewa, krzewy, kwiaty) z których powstają śmieci biodegradowalne. W obecnej umowie jest limit worków z odpadami biodegradowalnymi (kuchenne + zielone) wynoszący 10 szt. na całą nieruchomość. Moim zdaniem ważniejsze dla mieszkańców domków jest nie limitowanie odpadów zielonych niż wywóz śmieci wielkogabarytowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
janiw



Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 17

PostWysłany: Sob Mar 26, 2016 1:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podciągam temat bo zainteresował mnie nowy przetarg rozpisany przez UM:

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym pn. "Przygotowanie i obsługa selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) na terenie gminy Knurów"

Sprawdziłem w SIWZ ostatniego przetargu na wywóz śmieci i faktycznie nie obejmuje on organizacji PSZOK choć głowę bym sobie dał uciąć, że w całkiem pierwszym przetargu dotyczącym śmieci był sam wywóz oraz organizacja PSZOK. Czy ktoś pamięta czy mam rację?
Jeżeli tak jest jak myślę, że pierwszy przetarg obejmował wywóz + organizację PSZOK, drugi tylko wywóz a teraz jest nowy na organizację PSZOK - to czy to może oznaczać że obsługa śmieci będzie kosztowała jeszcze więcej i czeka nas kolejna podwyżka?
Ma ktoś pierwszego "śmieciowego" SIWZa żeby to sprawdzić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
janiw



Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 17

PostWysłany: Sob Mar 26, 2016 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak moja pamięć jest zawodna - w 2013 było osobne zamówienie na organizację PSZOK - nie było to połączone z przetargiem na wywóz.

Miejmy tylko nadzieję że nowa cena za tą część obsługi śmieci nie będzie znacząco wyższa i nie stanie się pretekstem do kolejnej podwyżki opłaty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Endriu22



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lip 20, 2016 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze ci z domków mogą przewozić śmieci do nas na osiedla a co tam i tak mają klucze do śmietników. Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 332

PostWysłany: Pią Lip 22, 2016 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Endriu22 napisał:
Zawsze ci z domków mogą przewozić śmieci do nas na osiedla a co tam i tak mają klucze do śmietników. Smile


po co ? placisz tyle samo czy wystawiasz 1 worek czy 10, a gabaryty zabieraja 2 x w roku, wiec po co taszczyć na osiedle i sie męczyć ? ?
_________________
http://www.garnek.pl/panka
http://forum.polskikurnik.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wilq



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 381
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 22, 2016 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, nie ma sensu nosić śmieci na osiedle, opłata za wywóz nie jest już uzależniona od ilości wystawianych kubłów. Nowe przepisy obowiązują już chyba dwa lub trzy lata? Applause
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rallus



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 135

PostWysłany: Pią Lip 22, 2016 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro jest tak jak piszecie to dlaczego przywożą śmieci na osiedla ?
Osobiście widziałem jak ktoś kto mieszka w Ochojcu przywozi śmieci do Szczygłowic .
Nie wspominając o innych którzy potrafią przywieźć po 10 worów do cudzego śmietnika i odjechać w siną dal.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 22, 2016 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można dodać pytanie: a dlaczego wywożą do lasu???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sob Lip 23, 2016 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rallus napisał:
Skoro jest tak jak piszecie to dlaczego przywożą śmieci na osiedla ?
Osobiście widziałem jak ktoś kto mieszka w Ochojcu przywozi śmieci do Szczygłowic .
Nie wspominając o innych którzy potrafią przywieźć po 10 worów do cudzego śmietnika i odjechać w siną dal.


max napisał:
Można dodać pytanie: a dlaczego wywożą do lasu???


Pewne nawyki utrwalane przez pokolenia trudno wyplewić.
Dziadek wywoził, później ojciec tak robił więc teraz syn kontynuuje rodzinną tradycje i myślę, że jeszcze następne pokolenie też będzie tak robić.

Byłam świadkiem rozmowy sprzątaczki z lwsm z mieszkanką przyległych domków do osiedla:
- sprzątaczka - Dlaczego Pani zostawia swoje śmieci pod osiedlowym śmietnikiem, które ja muszę potem sprzątnąć?
- mieszkanka - A co mają mi pod oknami śmierdzieć? Przecież tu też jest śmietnik!

Mentalność ludzi nie zmieni się z roku na rok tylko w kilku pokoleniach i to pod warunkiem nacisku środowiska na zmiany.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 332

PostWysłany: Sob Lip 23, 2016 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale mieszkańcy bloków nie płaca za te śmieci dodatkowo, tak jak to było kiedyś,ale fakt, worek stojacy 2 tygodnie z resztkami biologicznym śmierdzi a śmietniki osiedlowe opróżnianie sa 2 razy w tygodniu
_________________
http://www.garnek.pl/panka
http://forum.polskikurnik.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sob Lip 23, 2016 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al napisał:
ale mieszkańcy bloków nie płaca za te śmieci dodatkowo, tak jak to było kiedyś,ale fakt, worek stojacy 2 tygodnie z resztkami biologicznym śmierdzi a śmietniki osiedlowe opróżnianie sa 2 razy w tygodniu


Za śmieci nie, ale za DODATKOWĄ pracę sprzątaczki już tak. Bo śmieci pozostawiają na zewnątrz placów gospodarczych (zamkniętych na klucz) i pracownik opłacony przez lwsm musi te worki wrzucać do pojemników.

Rozwiązaniem były by zbiorcze śmietniki w rejonach domów jednorodzinnych, ale i wtedy by ktoś ucierpiał (za blisko i śmierdzi lub za daleko na piechotę w zimie).

Co do resztek gnijących to wzór Niemiecki wsi jest dobry. Mieszkańcy własnym transportem odwożą do kompostowni biologiczne odpady w zamian coś tam otrzymują.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Sro Lip 27, 2016 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al napisał:
...ale fakt, worek stojacy 2 tygodnie z resztkami biologicznym śmierdzi a śmietniki osiedlowe opróżnianie sa 2 razy w tygodniu...

Rok lub dwa lata temu podczas upałów dzwoniłem do Komartu z pytaniem czy jest możliwość odbioru odpadów biodegradowalnych np. raz w tygodniu z racji przyśpieszonego rozkładu przy tak wysokich temperaturach. Komart problemu nie widział i nie przewidywał dodatkowych kursów po śmieci. Jeżeli ktoś wyrzuci śmieci biodegradowalne w piątek a wywóz jest za 10 dni to rzeczą zupełnie naturalną jest zapach tęczy z śmietnika. Jeżeli ktoś ma kawałek ogrodu to także wie że 10 worków to liczba wielce niewystarczająca ale nasza władza mówi nam że to nie problem. W sumie przecież możemy płacić i sami wywozić śmieci czyż nie ?
_________________
OBYWATELSKI KNURÓW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Sro Lip 27, 2016 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś ma ogród, zawsze może postawić termokompostownik na wszystko poza mięsem i rybami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Następny
Strona 22 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka