Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Praca dla emerytów
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2015 11:57 pm    Temat postu: Praca dla emerytów Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem jakie jest Wasze zdanie o pracy dla emerytów.
Czy emeryt powinien dorabiać przechodząc na emeryturę ? Znam wielu którzy zarabiają ponad 3,4 tyś netto i nadal mało Think. Czy to czasem nie jest zajmowanie miejsc pracy dla młodych?

Np w ochronie wiem że praca emerytów zaniża i to w bardzo dużym stopniu płace wykwalifikowanych ochroniarzy.
Ten sam problem istnieje w branży kierowców zawodowych, emeryci zaniżają stawki bo mają już dochód z emerytury.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 6:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emeryturę wypracowali sobie uczciwie przez lata pracy. To, że ktoś jest na emeryturze, nie znaczy, że ma siedzieć w kapciach, w domu. Jeżeli czuje się na siłach, to czemu ma nie pracować? Jeżeli pracodawca chce zatrudnić taką osobę do pracy, to znaczy, że się mu opłaca. Gdyby nie było systemu emerytalnego, to nie było by problemu Violent

Co to w ogóle jest za argument, że zabierają miejsca pracy młodym? To jest tak samo sensowny argument, jak maszyny zabierają miejsca pracy ludziom w zakładach produkcyjnych. Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta, a ilu jest d.ebili - tak d.ebili, którzy idą do firmy i robią pod ziemią już na emeryturze. Takim to tylko zabrać emerytury i niech robią do 67 pod ziemią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tych to trzeba podziwiać, że mają zdrowie robić pod ziemią, po przejściu na emeryturę Smile

Nie wiem w ogóle o co ten raban.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

są ograniczenia dla emerytów - mam tu ma myśli emerytów uprzywilejowanych, ale jak to w życiu bywa - są oszuści, co biorą/dają pod stołem

moim zdaniem człowiek przechodzić powinien na emeryturę, gdyż osiągnął wiek/stan nieproduktywny, niestety mamy pewne grupy uprzywilejowane, na których emerytury my wszyscy musimy tyrać do 67 roku życia

a wystarczyłoby zlikwidować wszystkie i wszystkim przywileje (mam tu na myśli wcześniejsze emerytury), lub przynajmniej wprowadzić stopniowanie (na wzór mundurówki) i w przypadku pierwszego progu (przepracowane 25 lat) wypłata 50% wyliczonej emerytury (wyliczenia powinny być jednakowe jak dla wszystkich, a nie jak to ma miejsce w górnictwie można mieć więcej lat pracy niż wskazuje to wiek), albo tyrasz jak wszyscy i na koniec masz 100%.
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
silos



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 136

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 6:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem emerytura powinna być zawieszona i niech emeryci sobie pracują do woli gdzie chcą za 1100 zł i z tego żyją , wtedy zobaczymy czy opłaci im się (biedzie chciało robić za 3 zł brutto np. w ochronie )
_________________
http://www.otofotki.pl/img13/obrazki/um3578_foto_829684.gif
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Moim zdaniem emerytura powinna być zawieszona i niech emeryci sobie pracują do woli gdzie chcą za 1100 zł i z tego żyją , wtedy zobaczymy czy opłaci im się (biedzie chciało robić za 3 zł brutto np. w ochronie )


Pytam się dlaczego ma być zawieszona, skoro uczciwie ją sobie wypracowali? Nigdy nie chciałem w to wierzyć, ale co raz bardziej dochodzi do mnie, że polak drugiego polaka utopi w łyżce wody, bo ma o 1 grosz więcej od niego. Smutne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli uczciwie ją sobie wypracowali to niech na niej siedzą, mając 2-3tyś emerytury chyba stać go na godne życie nie zabierając pracy młodym po szkołach. Rozumiem gdyby dostawał świadczenia 800zł, wtedy wiadomo, że by godnie przeżyć musi dorobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ochroniarz w Biedronce chyba nie musi być po szkole Smile.

Takie pieprzenie, ciekawe, czy wy byście siedzieli na dupie. Szkoda komentować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imo zawieszana powinna być emerytura górnicza w przypadku dalszej pracy pod ziemią. w każdym przypadku.

tak samo w każdym przypadku kiedy ktoś ma emerytury więcej niż 3 tysiące bez większych zobowiązań typu komornik itd. jeśli ktoś wtedy dalej chce pracować, proszę bardzo ale u siebie. niech zakłada działalność i może dać pracę młodszym zamiast blokować mu miejsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chopper5



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 412
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sensey masz ograniczone pole myślenia wyobraź sobie ze ja jako emeryt górniczy mam ok.4 tys.emerytury zajmuje miejsce w firmie która mi płaci tez ok.3 tys.. Moj syn albo wnuk pracuje za 1600-2000 tys,jest na dorobku ja im nie odpuszczę bo chce więcej,więcej,więcej.to jest chory naród. Młodzi ludzie nie maja szans się rozwijać przez takich jak ty i wielu innych podkomonistow,począwszy od lekarzy,adwokatów itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chopper5 napisał:
sensey masz ograniczone pole myślenia wyobraź sobie ze ja jako emeryt górniczy mam ok.4 tys.emerytury zajmuje miejsce w firmie która mi płaci tez ok.3 tys.. Moj syn albo wnuk pracuje za 1600-2000 tys,jest na dorobku ja im nie odpuszczę bo chce więcej,więcej,więcej.to jest chory naród. Młodzi ludzie nie maja szans się rozwijać przez takich jak ty i wielu innych podkomonistow,począwszy od lekarzy,adwokatów itd.
Prayer Prayer Prayer Thumbsup Thumbsup Thumbsup Applause Applause Applause Applause Applause
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się składa, że jestem w połowie drogi do 3 z przodu, a z komunistycznym ścierwem nie mam styczności, gardzę całą tą czerwoną hołotą. Tak się składa, że takie postkomuchy jak wy, które nadal wspierają system emerytalny są powodem takich kretyńskich problemów. Gdyby nie było systemu emerytalnego, nie było by problemu, a skoro jest, to trzeba brać to co jest na klatę i nie płakać na forum, tylko działać, tworzyć własne biznesy itp. Świat nie ogranicza się do jednej biedronki i pracy w niej jako ochroniarz. Skoro pracodawcy w prywatnej firmie bardziej się opłaca zatrudnić emeryta, to gówno wam do tego. Albo zmieńcie branżę, gdzie nie opłaca się zatrudniać emerytów, albo załóżcie własny biznes, gdzie nie będziecie emerytów zatrudniać.

A takie bajki, że wy na emeryturze nie będziecie sobie dorabiać jak będzie taka możliwość, to możecie dzieciom na dobranoc opowiadać.

Nie jestem emerytem (nawet tej emerytury nie dożyję jak tak dalej pójdzie, bo ustawią próg na jakieś 80 lat w ciągu najbliższych 5 lat), pracuję jako programista i nie narzekam na to, że emeryci zabierają mi miejsce pracy... Brick wall

A Polacy, zamiast narzekać, powinni w końcu włączyć myślenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sensey napisał:
A takie bajki, że wy na emeryturze nie będziecie sobie dorabiać jak będzie taka możliwość, to możecie dzieciom na dobranoc opowiadać.

Dziwne, bo mój ojciec jest emerytem i ma gdzieś proszenie się o dodatkową pracę u jakiegoś prywaciarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zonku napisał:
sensey napisał:
A takie bajki, że wy na emeryturze nie będziecie sobie dorabiać jak będzie taka możliwość, to możecie dzieciom na dobranoc opowiadać.

Dziwne, bo mój ojciec jest emerytem i ma gdzieś proszenie się o dodatkową pracę u jakiegoś prywaciarza.


Twój ojciec, nie jest ojcem wszystkich Polaków. Jest to prywatna sprawa każdego emeryta, czy ma ochotę dorabiać, czy nie. To tak jakby mieć pretensję do młodego człowieka na dorobku, że pracuje gdzieś na dwóch etatach, zabierając jeden etat innemu młodemu człowiekowi na dorobku. Zamiast komentować ogródek innych, miejcie na uwadze własne chwasty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka