Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niedługo wesele - DJ czy orkiestra/zespół?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stefanski



Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 1

PostWysłany: Sro Sty 21, 2015 6:33 pm    Temat postu: Niedługo wesele - DJ czy orkiestra/zespół? Odpowiedz z cytatem

Cześć. Za rok zamierzamy wziąć ślub. Oczywiście wiąże się to z tym, że teraz czeka nas ogromna ilość załatwiania. Salę już mamy, a obecnie poszukujemy muzyków. Zastanawiamy się tylko czy lepiej, żeby była to orkiestra czy DJ. Patrzyliśmy nieco i wiemy, że orkiestra jest sporo droższa. Ale może jakość muzyki także jest wyższa? Możecie nam coś doradzić. W sumie to orkiestra na weselu jest tradycją. Nie wiem jednak czy stać mnie na to, żeby za tradycję tyle płacić. Jak duża różnica jest między muzyką orkiestry i DJ-a? Może ktoś poleci mi jakąś dobrą i nie drogą orkiestrę? A może macie inny pomysł, żeby za niewielkie pieniądze bawić się do białego rana? U kuzyna na weselu grał, śpiewał i zabawiał gości jeden chłopak. Było fajnie. Umiał poprowadzić wesele i wszyscy się super bawili. Ale czy u nas się ten pomysł sprawdzi? Nie wiem. Wychodzę z założenia, że wesele jest raz w życiu. Warto więc przemyśleć każdy szczegół. Tak naprawdę chciałbym znaleźć dobrą orkiestrę. Możecie mi polecić jakąś dobra i nie drogą?
_________________
Ludzie bawią się... Ludzie tańczą...
Ja mam psa, a na zewnątrz rządzi kot
...bo ja tańczyć chcę, czy ktoś nauczy mnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Mateusz Hadam



Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 21, 2015 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zarówno DJ, jak i zespół mają swoje plusy i minusy. Długo byłem zwolennikiem zespołu, ale jeden DJ mnie oczarował. Potrafił zabawić, odpowiednio dobierał muzykę, był otwarty na granie niszowych numerów (o ile siadały gościom i ci stale się bawili). Zespół niestety na poczekaniu nie nauczy się grać utworu, do którego chciałaby się bawić sala, a DJ może w momencie ściągnąć nagranie.
Jeżeli ma to być zespół, w którym dźwięki wydobywane są niemal tylko z keyboardu, to lepiej dać sobie spokój.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TadeuszWielki



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 159

PostWysłany: Sro Sty 21, 2015 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam w ciągu ostatnich 3 lat ma 3 weselach.
Na 2 były orkiestry, na 1 dj.
Dla mnie najlepsza muzę miał dj.
Puszczał wszystko dla każdego.
Od Abby, poprzez lambadę po Pitbulla.
Dla mnie rewelacja.
Zespoły mnie drażniły.
Ale może dlatego, że nie lubię muzy biesiadnej ani też żenujących zabaw.
Dj też parę zabaw zapodał, ale były nawet inteligentne.
Wiem, że są też zespoły bardziej młodzieżowe z nutką rockową - też fajny klimat, ale starsze pokolenie może się dobrze nie bawić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Sro Sty 21, 2015 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciężka sprawa. po pierwsze to określ budżet na muzykę - łatwiej będzie coś doradzić.

po 2 zawsze najważniejszy jest KONKRETNY przypadek człowiek/zespół. zarówno jeden i drugi może ci tak samo ponieść wesele do białego rana jak i smęcić tak, że ludzie zawiną się po otrzepinach albo jak braknie % co przy opcji siedzenia przy stole zamiast pląsów na parkiecie nie jest takie nieprawdopodobne.

zespół:
http://gramofon.wodzislaw.pl/
https://www.youtube.com/results?search_query=zesp%C3%B3%C5%82+gramofon

chyba najlepszy zespół weselny jaki miałem okazję widzieć i słyszeć na żywo. żałuję, że nie na moim weselu i słyszałem tylko 7 czy 8 piosenek.


dj-a żadnego nie polecam, chociaż znam trzech. żadnego z nich nie wziąłbym jednak na swoją imprezę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gollop



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 95

PostWysłany: Sro Sty 21, 2015 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tamtym roku byłem pierwszy raz na weselu z dj'em. Początkowo miałem obawy czy nie będzie za drętwo. Ale to co gość rozkręcił imprezę to aż żal było później iść do domu. Gość się nazywa dj marshal. Oprócz muzy prowadzi mega wypasione konkursy z masą rekwizytów. Ma stronę więc można się co nieco o nim dowiedzieć.
http://www.djmarshall.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
supermess



Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 1

PostWysłany: Pią Sty 23, 2015 2:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto co lubi, ale wg mnie orkiestra na weselu lepiej się sprawdza, tylko trzeba znaleźć odpowiednią. Wiadomo, że jak chcemy wesele w rockowych klimatach to nie weźmiemy kapeli, która rżnie non stop disco polo i na odwrót.
Wydaje mi się, że DJ nie ma takiego wyczucia i kontaktu z gośćmi, ale może nie widziałem dobrego DJ na weselu, bo z tych co widziałem to była klapa.
Oczywiście wiele razy słyszałem też kapele od których się wszystko przewracało, a potem się okazywało, że młodzi nawet ich nie słuchali, bo np. właściciel sali polecił, a oni i tak nie mają słuchu to chyba lepiej się zna.
Z wszystkich wesel póki co ja mam jeden wybór jak by co Smile http://haliskaband.republika.pl tylko niestety zespół jest z Łodzi to koszty większe, ale lepiej dopłacić niż potem mieć byle jakie wesele.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marbastone



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 13

PostWysłany: Pią Sty 23, 2015 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to w życiu bywa wszystko ma swoje plusy i minusy. Podobno grzecznościowo o gustach się nie rozmawia, ale wiemy jak to jest - jeszcze nigdy nikt nikogo w 100% nie zadowolił. Zawsze będzie ktoś zachwycony i ktoś niezadowolny. Zatem sami musicie wedle własnych odczuć/upodobań podjąć decycję.
Ja polecam zespół www.covergy.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TadeuszWielki



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 159

PostWysłany: Pią Sty 23, 2015 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja znalazłam gościa, który mi się podobał

http://www.tristan.pl/www/tristan.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
philips4



Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 73
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marbastone napisał:
Jak to w życiu bywa wszystko ma swoje plusy i minusy. Podobno grzecznościowo o gustach się nie rozmawia, ale wiemy jak to jest - jeszcze nigdy nikt nikogo w 100% nie zadowolił.


I ja się z Tobą w 100% zgadzam!
I DJ i zespół mają swoje plusy i minusy. DJ zagra wszystko, a do tego w oryginale. Zespół zagra na żywo, ale od zespołu zależy jaki będzie efekt końcowy tego wykonania. DJ jest tańszy i tylko jednego trzeba wyżywić, zespół to 2-5 osób i każdemu trzeba wyżywienie zapewnić więc znów koszty.

Moje typy:
Polecam DJ'ów z firmy UDANE PRZYJĘCIE: www.udaneprzyjecie.pl Grają również w Knurowie, a do tego możesz wybrać szereg innych atrakcji. Miałem od nich na urodzinach fontannę czekolady i pełna profeska - łącznie z obsługą. A raz byłem na weselu gdzie grał ich DJ i było super! zagadał, pożartował, wiele zabaw i konkursów i naprawdę miał podejście do ludzi. Zabawa do 5:10 rano!

Zespół na wesele: ZESPÓŁ EXEL: www.zespolexel.pl Także grają w Knurowie, jest to duet, ale naprawdę potrafią świetnie przygotować każdą imprezę! Byłem na weselu gdzie grali. Wprawdzie już 4 lata temu ale myślę, że jakość wciąż ta sama. A do tego wszystkiego zawsze to TYLKO dwie osoby, a nie np 5 i tak jak pisałem wyżej każdego trzeba wyżywić.


A na koniec... proszę także pamiętać, że BARDZO ale to BARDZO dużo zależy od zaproszonych gości! Więc dobierać takich, którzy wiecie że dużo nie wypiją, a bawią się i zabawiają innych do białego rana Wink Więc żeby nie wiem jaki był DJ albo zespół, a goście drętwi to i tak z zabawy nici :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
astrumx



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 107

PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.djtrust.pl/1.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fureya



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 242
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 1:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.powersound.pl/zespolymuzyczne.htm
Ja polecam zespół "Wspomnienie". Grali na moim weselu i byłam mega zadowolona. Pani przepięknie śpiewała, ogólnie bardzo fajnie prowadziła zabawy i to takie, które nie wprowadzają gości w krępację Wink
Ale jak ktoś napisał wcześniej, dużo zależy od gości, jak są sztywni i nie zabawowi to i najlepszy dj czy zespół na świecie nie rozrusza imprezy Wink
_________________
Miłość jest w każdym z nas...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Emka



Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lut 02, 2015 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My ze względów finansowych wzięliśmy DJ-a i nie żałowaliśmy. Tak jak we wcześniejszych komentarzach: DJ zagra wszystko, jeśli przypasuje gościom.
Na naszym weselu były klimaty lat 70' 80' 90' i wszyscy super się bawili i jako że oboje z mężem słuchamy rockowej muzyki, pojawiło się też kilka "cięższych" kawałków, których zespół raczej by nie ogarnął.
W razie czego podaję namiary na DJ'a:
https://www.facebook.com/CHILLMOONart
Ostatnio byliśmy u znajomych na weselu i też mieli świetny zespół: wokalistka i wokalista, klawisze, perkusja i gitary basowa i elektryczna. Grali naprawdę wszystko: od typowych weselnych szlagierów po Perfect, Dżem.
Ale orkiestra to już wydatek kilku tysięcy złotych, przynajmniej z tego, co słyszałam od znajomych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Strażnocna



Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 74

PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 10:09 am    Temat postu: DJ Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie DJ. Może i z orkiestrą ma się większy kontakt niż z dj-em bo śpiewają itd. ale DJ to DJ, on Ci wszystko zagra. Osobiście mogę polecić osobę, która sama grała na weselu. chłopak z 20 lat ale był mega, każda piosenka to hit. Nie wiem czy mogę tu podawać numer ale jak ktoś by chciał to proszę śmiało na privie pytać. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
motylekjestem



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 45

PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety bylam na 2 weselach z dj i bylo dretwo powtarzal piosenki po pare razy. Polecam natomiast ten zespol z czystym sumieniem. Www.maxis.net.pl z sosnowca,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arczi



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 167
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lut 05, 2015 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście polecam zespół Magnetic. Grali na moim weselu, potem weselu kuzynki i wszyscy dobrze się bawili na obu weselach. Dobierają repertuar do okoliczności tzn. czy jest dużo ludzi młodych, itd. Są z poczuciem humoru. Nawet żartobliwie "wtrącają" się w rozmowy gości - oczywiście w sensie pozytywnym. Jak ktoś rozmawia na tyle głośno. Poza tym same oczepiny są naprawdę bardzo pozytywne i z klasą - nie tak jak widziałem w przypadku innych zespołów - żenujące. Są spod Kłobucka.
http://www.magnetic.net.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka