Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WOŚP - Knurów umieralnia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chwastow



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 84

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radny napisał:

Wyremontowaliśmy krąg przy dawnym Komu Kultury, pytam dla kogo? dla pani, która ma tam swój biznes, czy dla mieszkańców?


Dla mieszkańców, ale już widzę te tłumy, które przychodzą na krąg, by pomarznąć dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dom Kultury był dobrą opcją: ciepło, jest gdzie usiąść, jest toaleta, można wziąć ze sobą dzieci bez ryzyka, że się przeziębią.
Poza tym pamiętam, że WOŚP dawniej odbywała się w Power Playu, w MSP-9, w Kinie, w plenerze, więc dobrze, że tym razem zagrała w Szczygłowicach. Warunki ku temu były wręcz cieplarniane.
Jeszcze jedno - na tym forum pojawiało się sporo komentarzy dotyczących marginalizowania Szczygłowic. Także pożal się Boże radni zabierali w temacie głos. Teraz impreza przeniosła się na Wyspę i znowu źle. Brick wall
_________________
Posiadam osobowość 'borderline'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
wrona25



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 160

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radny napisał:
To jest od kilku już lat, zamierzona polityka władz samorządowych naszego miasta, zmarginalizować Finał w Knurowie. Począwszy od samego podejścia do tego przedsięwzięcia przez Centrum Kultury, Przeglądu Lokalnego i samego Prezydenta, który powinien rozliczać CK z efektów ich pracy dla mieszkańców. Bo nic w nas się nie zmieniło...chcemy w dalszym ciągu pomagać, tylko musimy mieć do tego stworzone warunki i możliwości czyli ciekawa oferta i tak już ktoś już napisał...o Finale dowiedziałem się z mediów ogólnokrajowych. Knurów bezbarwny... Ktoś może napisać, że nie jest to zadanie miasta, to pytam, a co nim jest?
Wyremontowaliśmy krąg przy dawnym Komu Kultury, pytam dla kogo? dla pani, która ma tam swój biznes, czy dla mieszkańców?
CK jest dla mieszkańców, a nie odwrotnie?
Panie Prezydencie Rams, Surówka...macie nieudolne kierownictwo CK, ludzi pozbawionych kreatywności i...chęci do pracy!
To nie tylko się o tym mówi, ale to już jest bardzo widoczne w naszym mieście!
Życzę w dalszym ciągu dobrego samopoczucia... oby tylko pracować od pierwszego do pierwszego. Chciałbym pracować i nie być rozliczanym z efektów swojej pracy! Żyć nie umierać... pracować w CK w Knurowie Dancing

bardzo trafna uwaga odnośnie nieudolności kierownictwa CK dla porównania proszę sprawdzic kreatywność CKE Czerwionka-Leszczyny tam często się coś odbywa u nas najwyżej raz w miesiącu http://www.ckecl.pl/galeria/galeria-zdjec/ mam wrażenia że zorganizowanie dni Knurowa co nie jest pewnie łatwe i tanie wystarcza im za cały rok pracy, a lokalizacja koncertu WOŚP wybrana bardzo dobrze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@radny: Kolego radny zanim odpowiadając na mój post zalejesz forum tekstami typu "żyć nie umierać... pracować w CK" odpowiedz mi na kilka pytania:
1) W jaki sposób włączyłeś się w organizację WOŚP w tym roku?
2) W jaki sposób włączyłeś się kiedykolwiek w organizację imprezy kulturalnej w naszym mieście?
Wiesz, ukrywając się za nickiem łatwo jest krytykować, trochę gorzej jeśli trzeba ujawnić swoją tożsamość i wtedy krytykować. Może więc panie "radny" ujawnisz swoje personalia (na spotkaniu face to face) i wtedy podyskutujemy merytorycznie?

@wrona25: W Czerwionce jest tak, że ludzie nie boją się przychodzić do dyrekcji z pomysłami na realizację imprez u nas ludzie z pomysłami szufladkują je myśląc, że w CK pracują telepaci i sami zadzwonią. Na ten przykład Aneta Nowak nigdy nie ma problemów z załatwieniem sprzętu czy lokalu z CK na imprezy swojej organizacji. Aneta przedstawia konkretny plan działania i ma udostępniony sprzęt i obsługę. Bitwa o Knurów też była organizowana przy współpracy z CK. Wystarczy przyjść z konkretnym pomysłem i planem jego wykonania, ale do tego potrzeba kreatywności i chęci.

Co do lokalizacji finałowego koncertu WOŚP to moim zdaniem był to strzał w "10". Obawialiśmy się, że będzie mało ludzi, że może nie wypalić itd.. Wyszło moim zdaniem świetnie, frekwencja dopisała, nie trzeba było interweniować (co przy koncertach przy gwarku było normą), sprzęt jakim dysponuje DK idealnie nadaje się do takich imprez. Nie ma co marudzić tylko trzeba pomyśleć i w przyszłym roku aktywnie włączyć się w organizację imprez (WOŚP lub innych).

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
wrona25



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 160

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli mam rozumiec ,że jak ludzie nie przyjdą z pomysłem i planem to CK nic wiecej poza dniami Knurowa i kilkoma kabaretami nie zorganizuje z całym szacunkiem ale to jest ich zadanie i praca a nie zwykłego mieszkańca oni są tam zatrudnieni i za to dostają wynagrodzenie troche to żałosne co napisałeś do mojej pracy nikt z zewnatrz nie przychodzi z pomysłami każdy pracownik ma obowiązek wykonywania swojej pracy na najwyzszym poziomie nie czekając aż ktoś go wyręczy z twojego postu wynika ze tak jest w Knurowskim CK natomiast w Czerwionce wszyscy mieszkancy są super kreatywni i pomysłowi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Źle mnie zrozumiałeś. Ja tylko piszę, że CK jest otwarte na propozycje. Logiczną rzeczą jest, że młody człowiek nie jest w stanie zorganizować samodzielnie imprezy na większą skalę, ale jeśli przyjdzie do CK i przedstawi swój logiczny pomysł na imprezę (przyjmijmy koncert jakiegoś konkretnego zespołu) to na pewno nie zostanie wyproszony. Wręcz przeciwnie CK chętnie włączy się w organizację.
Kolejna rzecz jaka mnie denerwuje (mówiąc delikatnie) to anonimowe, internetowe, wieczne malkontenctwo i wieczna krytyka. Wiadomo, że nie da się wszystkim dogodzić. Biadoli się na brak imprez, jeśli już coś się dzieje to zaraz zaczyna się hejtowanie, biadolenie i płacz... Stąd wynika moje stanowisko: przyjdź, zaproponuj, włącz się w organizację a potem się wypowiadaj i krytykuj.

Pozdrawiam
Xander

ps.: Jeżeli uważasz, że praca w CK wiąże się tylko z organizacją imprez, koncertów itp to widać masz nikłe pojęcie o działalności CK.
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
radny



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 97

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posty należy czytać ze zrozumieniem... nie pisałem o niczym takim, że Finał WOŚP miał być organizowany na knurowskim kręgu. Pisząc o kręgu podawałem przykład braku wykorzystania tego miejsca przed remontem i po remoncie w sposób chociażby dostateczny.
Co do przekazywania pomysłów i włączenia się CK do organizacji imprez to tu mam przykre doświadczenia i mniejsza o przykłady.
_________________
Lubię ludzi:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radny napisał:

Co do przekazywania pomysłów i włączenia się CK do organizacji imprez to tu mam przykre doświadczenia i mniejsza o przykłady.


Bla bla bla a ja mam przykre doświadczenia związane z przekazywaniem pomysłów premier Kopacz, ale mniejsza o przykłady...

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
radny



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 97

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To twoja opinia xsander ...chyba jesteś jedną z niewielu osób, które dobrze oceniają pracę w CK w naszym mieście:dontknow: haha
Guzik widziałeś i guzik wiesz Violent naprawdę guzik a o org. imprez masz mało wspólnego D'oh!
_________________
Lubię ludzi:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radny napisał:
To twoja opinia xsander ...chyba jesteś jedną z niewielu osób, które dobrze oceniają pracę w CK w naszym mieście:dontknow: haha
Guzik widziałeś i guzik wiesz Violent naprawdę guzik a o org. imprez masz mało wspólnego D'oh!

Ja nie oceniam tylko staram się patrzeć obiektywnie, czytam i mam dosyć wiecznego malkontenctwa odsetka forumowiczów żyjących w swoim maleńkim zakompleksionym światku.
Traktując o moim doświadczeniu w "branży imprezowej" to całkiem sporo osób (realnych nie anonimowych) z kilku konkretnych instytucji mogło by Ci powiedzieć coś na temat mojej osoby. Jeśli więc nie zadałeś sobie trudu sprawdzenia z kim polemizujesz (co w moim przypadku nie jest trudne) to nie wypowiadaj się proszę na temat mojej osoby.
W przeciwieństwie do Ciebie nie kryję się za anonimowym nickiem i biorę pełną odpowiedzialność za to co mówię/piszę a w tej chwili panie anonimowy bez'radny' polecam zasiąść do książek i przygotować się do egzaminu bo zdaje się gimnazjalny się zbliża....

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
frolikos



Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 151
Skąd: z zaświatów

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak CK jest otwarte na propozycje lub udostępnienie sal na imprezy ale jeśli przychodzi do rozmowy o KASĘ (czyli dofinansowanie, koszty dodatkowe typu zapłacenie zespołowi lub artyście którego ktoś załatwi z poza CK) to już nie chcą z nikim rozmawiać tłumaczenie że nie ma nawet na zwrot kosztów za dojazd. Knurowskie CK jest 100 lat za murzynami takie są realia.

P.S Adam z perspektywy osoby która chroni od paru lat Knurowski WOSP to gdzie lepiej to wyglada w Szczygłowickim Domu Kultury czy w 9 tce bo w tym roku graliśmy w innym mieście. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie ciężko powiedzieć. Przez te kilka lat WOŚPowania przerabiałem kilka lokalizacji (gwarek, kino, MSP9 i teraz DK). Każdy finał jest inny.
Było tak, że na gwarku bawiło się kilkanaście osób, w kinie ludzi było dużo, ale z kolei mało miejsca do zabawy, w szkole na jednym z finałów było bardzo mało ludzi z kolei na innym było ludzi więcej ale pochowali się po rantach auli i efekt był taki sam jakby ludzi nie było wcale. Lokalizacja w tym roku była obarczona sporym ryzykiem, ale jak widać ryzyko się opłaciło. Publika dopisała, wykonawcy również stanęli na wysokości zadania a bardzo dobre właściwości akustyczne sali w połączeniu z bardzo dobrym sprzętem nagłośnieniowym dopełniły dzieła.
Ciężko powiedzieć po jednym finale gdzie lepiej, może w przyszłym roku finał również powinien odbyć się w DK wtedy będzie porównanie.

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
wrona25



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 160

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:
Źle mnie zrozumiałeś. Ja tylko piszę, że CK jest otwarte na propozycje. Logiczną rzeczą jest, że młody człowiek nie jest w stanie zorganizować samodzielnie imprezy na większą skalę, ale jeśli przyjdzie do CK i przedstawi swój logiczny pomysł na imprezę (przyjmijmy koncert jakiegoś konkretnego zespołu) to na pewno nie zostanie wyproszony. Wręcz przeciwnie CK chętnie włączy się w organizację.
Kolejna rzecz jaka mnie denerwuje (mówiąc delikatnie) to anonimowe, internetowe, wieczne malkontenctwo i wieczna krytyka. Wiadomo, że nie da się wszystkim dogodzić. Biadoli się na brak imprez, jeśli już coś się dzieje to zaraz zaczyna się hejtowanie, biadolenie i płacz... Stąd wynika moje stanowisko: przyjdź, zaproponuj, włącz się w organizację a potem się wypowiadaj i krytykuj.

Pozdrawiam
Xander

ps.: Jeżeli uważasz, że praca w CK wiąże się tylko z organizacją imprez, koncertów itp to widać masz nikłe pojęcie o działalności CK.

Przyznaje ,że mam nikłe pojęcie o pracy CK jednak mogę ich oceniać po efektach pracy np. organizacji koncertów. W przytoczonej Czerwionce pewnie też mają inne obowiązki , a jednak imprez jest bardzo dużo i tu już widać nieudolność kierownictwa. Jak byś mi napisał, że brak funduszy, wsparcia miasta,miejsc do organizowania to bym to pewnie zaakceptował ale mamy nowoczesne kino z klimą, wyremontowany dom kultury i krąg, oraz plac 700-lecia i sporadycznie sie coś tam dzieje.
Inna sprawa to, że nie podoba Ci się anonimowe pisanie , a powiedz co zmieni w pracy CK czy innej jak się przedstawię podam adres imie ojca i datę urodzenia? Odpowiem Ci krótko NIC !
Piszesz o jakimś hejtowaniu, ja nawet nie wiem co to jest. Nie jestem dzieciakiem internetu fejsa i czy innych pierdół. Na tym forum wyrazam opinie jak widać nie tylko ja mam takie zdanie o CK.
A o np. dniach Knurowa wypowiadam sie raczej przychylnie i zawsze uczestnicze moze nie zawsze kapele mi odpowiadają lub poziom jaki na naszy koncertach prezentuja ale każdy ma swoje gusta muzyczne i to jest dla mnie zrozumiałe, w tym temacie faktycznie nie da się wszystkim dogodzić.
Więc nie bron tak bohatersko CK tylko trzeba wymusić na pracownikach więcej zaangazowania bo na pewno mają wiedzę i możliwosci może trzeba tylko troche bardziej chciec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
matador007



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 120

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu za coś ci ludzie w CK biorą pieniądze. Nas rozlicza szef z efektów naszej pracy, co zrobimy i jak zrobimy, a w CK? Jaki jest system wynagradzania? Od przychodzenia do pracy czy od jej efektów? Efektów nie bardzo widać czyli od przychodzenie do pracy!
2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrząc na inwestycje poczynione przez CK w zeszłym roku to nie ma co się dziwić, że imprez było tyle ile było. Część z tych inwestycji ciągle jest w trakcie (patrz biblioteka) a wszystkie one mocno nadszarpnęły budżet CK. Swoją drogą jakby dobrze popatrzeć to u nas też było całkiem sporo imprez, może nie na taką skalę jak w Czerwionce ale było tego trochę. Nota bene w Czerwionce jest tylko jeden DK a u nas są co najmniej 2 lokalizacje na imprezy. Koncerty w Sztukaterii odbywają się średnio co 2 miesiące, kabarety w kinie też są w miarę często. W tym roku już mamy na koncie 3 imprezy w samym styczniu w tym 2 w DK Szczygłowice i jedną w KKL Sztukateria, w przyszłym miesiącu kolejna impreza (kabaret), kino też goni z repertuarem i nowe projekcje pojawiają się prawie tak szybko jak w multipleksach. Nie ma więc co marudzić.

Pozdrawiam
Xander

Ps. O ujawnieniu danych pisałem do radnego bo takie kocopoły pocisnął, że aż kolana wygięło.
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
chopper5



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 412
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage powiem tak nie ma co bronic CK jak wszyscy mówią współpracuję z CK organizuje parady motocyklowe od 12 lat masakra i jeśli ktoś z forum ma wpływ na zmiany w tym zakresie proszę działać bo inaczej będziemy słuchać tylko chóru kościelnego.Wszystkie imprezy musi ktoś wymyslec mało to zorganizować ja jestem tego żywym przykładem od paru lat. Jeśli się nie zmieni kierownictwo w CK nie myście o jakichkolwiek imprezach.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka