Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Maciej Kandzior Radny Miasta Knurów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 82, 83, 84  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hank82



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 02, 2016 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz bardziej doprecyzować, kto jest właścicielem garaży miasto czy prywatni użytkownicy?
_________________
in omnia paratus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 02, 2016 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hank82 napisał:
Możesz bardziej doprecyzować, kto jest właścicielem garaży miasto czy prywatni użytkownicy?



Właścicielem gruntu jest miasto, dzierżawcami prywatni użytkownicy. Należy zaznaczyć że gdy dzierżawcy budowali swoje garaże mieli pozwolenia na budowę obiektów ,,trwałych", murowanych więc mogli domniemywać iż miasto po zakończeniu umów dzierżawy albo sprzeda im te ,,działki" albo wydzierżawi na kolejny okres. Według mojej wiedzy garaże te są tam od 20 lat i jak do tej pory nikomu nie przeszkadzały.
Dzierżawcy są właścicielami obiektów a miasto działek na których te obiekty się znajdują...
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
subim



Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 115
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 04, 2016 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciekknurow napisał:
hank82 napisał:
Możesz bardziej doprecyzować, kto jest właścicielem garaży miasto czy prywatni użytkownicy?



Właścicielem gruntu jest miasto, dzierżawcami prywatni użytkownicy. Należy zaznaczyć że gdy dzierżawcy budowali swoje garaże mieli pozwolenia na budowę obiektów ,,trwałych", murowanych więc mogli domniemywać iż miasto po zakończeniu umów dzierżawy albo sprzeda im te ,,działki" albo wydzierżawi na kolejny okres. Według mojej wiedzy garaże te są tam od 20 lat i jak do tej pory nikomu nie przeszkadzały.
Dzierżawcy są właścicielami obiektów a miasto działek na których te obiekty się znajdują...


Na jakiej podstawie mieli domniemywać ? Dzierżawa to umowa tymczasowa, w której okres jest określony lub nie i jest termin wypowiedzenia i to co stawiają ma się do tego nijak. Sytuacja chyba analogiczna jak z Białym Domkiem z siedzibą na działce parafialnej, gdzie też nagle zdziwienie, ze ktoś korzysta ze swojego umownego prawa.

Co do własności obiektów to raczej jest jedna podstawowa zasada, że po wzniesieniu budynku na cudzym gruncie staje się on własnością właściciela gruntu. Jest wyjątek w przypadku użytkowania wieczystego ale jak jest on w tym przypadku to też wypada być precyzyjnym, bo pisanie, że są właścicielami obiektów wypacza sens sytuacji.
_________________
- Poruczniku Drebin, czy pan wie, że miasto opanowały pawiany???
- To chyba wina wyborców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już jutro o godzinie 15.00 w Ratuszu miejskim przy ulicy Niepodległości odbędzie się Sesja zwyczajna Rady Miasta Knurów.

W trakcie sesji głosowane będą aż 23 projekty uchwał w tym kilka w mojej ocenie bardzo ciekawych a nawet ,,emocjonujących" społecznie będą to między innymi:

- stwierdzenie wygaszenia mandatu radnego miasta Knurów panu Markowi Sanecznikowi z powodu nie zamieszkiwania obecnie w Knurowie,

- przekazanie do komisji rewizyjnej celem zbadania kwestii zamieszkiwania i w związku z tym prawa wybieralności do rady miasta Knurów zarówno przed w czasie jaki po wyborach samorządowych, również obecnie przez Tomasza Rzepę,

- Program współpracy z organizacjami pozarządowymi, który zawiera zapis że komisja rozpatrującą wnioski konkursowe (chodzi o dotacje dla tych organizacji) obraduje za zamkniętymi drzwiami, co w mojej ocenie jest niedopuszczalne,

-skargi mieszkanki na działalność knurowskiego MOPSu

Jest jeszcze sporo innych uchwał, ale nie będę ich tutaj wszystkich wymieniał są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej.

Zachęcam do udziału w Sesji, każdy mieszkaniec mile widziany, każdy ma prawo przyjść...
Serdecznie zapraszam...

_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
radny



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 97

PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że Przewodniczący Komisji Rewizyjnej w przypadku zbadania prawdziwości złożonego oświadczenia dot. zamieszkiwania w dniu wyborów przez p. Rzepa wykaże się taką samą gorliwością jak w przypadku p. Sanecznika i uruchomi odpowiednie instytucje do tego uprawnione, aby tą kwestię gruntownie wyjaśnić. Oczywiście mam tu na myśli UM Rybnik dzielnica Ochojec.
_________________
Lubię ludzi:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z okazji barbórkowego święta pragnę złożyć wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalni i ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy jak również dużo zdrowia.

Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami,
zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego.
Szczęść Boże!
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 07, 2016 11:55 am    Temat postu: Garaże przy Witosa Odpowiedz z cytatem

Wczoraj złożyłem kolejne interpelacje skierowane do prezydenta Knurowa pana Adama Ramsa, które dotyczą garaży przy ul Witosa.

Zwracam się na piśmie z prośbą o przekazanie kopii aktualnych umów dzierżawy gruntów na których położone są wyżej wymienione garaże oraz tych umów które dotyczą powyższych gruntów a są już obecnie nieaktualne.

Proszę również o informację czy miasto Knurów posiada tam garaż, do jakich celów on służy, kiedy i za jaką kwotę oraz od kogo został zakupiony.

Z treścią pisma można zapoznać się na: www.facebook.com/maciejkandzior
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może pan mi powie ile można czekać na odpowiedź pisma od A. Ramsa w sprawie braku miejsc w przedszkolach i żłobkach i ewentualnej pomocy rodzicom. Ile ma czasu na odp? czy po prostu nas brzydko mówiąc olał
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akin napisał:
Może pan mi powie ile można czekać na odpowiedź pisma od A. Ramsa w sprawie braku miejsc w przedszkolach i żłobkach i ewentualnej pomocy rodzicom. Ile ma czasu na odp? czy po prostu nas brzydko mówiąc olał


Radny miasta musi uzyskać odpowiedź na interpelację w ciągu 21 dni, jeśli chodzi o czas jaki Prezydent Miasta ma na odpowiedź na pismo od mieszkańców pewien nie jestem ale wydaje mi się że 30 dni.
Zachęcam Państwa do kontaktu ze mną poprzez priv lub maila milmackan@op.pl lub na dyżurze, który będzie w przyszłym tygodniu, usiądziemy razem, porozmawiamy i napiszę na tej podstawie interpelację do prezydenta Adama Ramsa.
Zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popytałam się dziewczyny która składała tą petycję i jednak odpowiedź przyszła. Przepraszam za zamieszanie.
Napisali że nie podejmą nawet takiej uchwały bo w Knurowie nie ma prywatnego zlobka
także problem został dalej. Jeśli moja córka nie dostanie się do przedszkola w przyszłym roku to będę miała problem Sad ale widać władzę to nie obchodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 20, 2016 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo, przez pewien czas nie pisałem i nie komentowałem wydarzeń w Knurowie, jednak tego co dziś się wydarzyło podczas posiedzenia Komisji Sportu, Turystyki, Rekreacji i Promocji Zdrowia Rady Miasta Knurów ciężko jest nie skomentować...
Zanim przejdę do szczegółów muszę przypomnieć że od pewnego czasu pracuje komisja doraźna, która odpowiada za przygotowanie zmian w naszej lokalnej ,,Konstytucji", czyli Statucie Miasta Knurów a do której składu Rada Miasta nie przyjęła mnie oraz radnego Pawła Szkatuły, pomimo że chcieliśmy w niej pracować poświęcając swój czas dla dobra mieszkańców naszego miasta (nie wiązałoby się to z żadnymi korzyściami dla nas poza satysfakcją z pracy nad najważniejszym dokumentem w naszym mieście).
W zeszłym tygodniu przewodniczący komisji sportu turystyki rekreacji i promocji zdrowia pan radny Joachim Machulik poprosił członków tejże komisji w tym mnie o przygotowanie na posiedzenie komisji w dniu 19.12.2016 wniosków dotyczących zmian w Statucie Miasta Knurów, które po przegłosowaniu staną się wnioskami komisji sportu i zostaną przedstawione na posiedzeniu komisji statutowej, wobec faktu który opisałem powyżej to jest nie dopuszczenia mnie i radnego Szkatuły do członkostwa w komisji statutowej przygotowałem dwa wnioski.

1. Odnośnie wprowadzenia zmiany w Statucie Miasta Knurów polegającej na głosowaniu imiennym radnych zarówno w czasie posiedzeń komisji Rady jaki i Sesji.
Chodzi o to by każdy mieszkaniec Knurowa mógł w internecie to znaczy w Biuletynie Informacji Publicznej w protokołach z Sesji Rady zobaczyć jak z imienia i nazwiska głosował jego radny jaki każdy radny z osobna w poszczególnych sprawach i właśnie sprawa ta ku mojemu zaskoczeniu wzbudziła wśród niektórych członków komisji spore emocje jeden z nich nawet otwarcie powiedział ,,po co przecież i tak piszesz w internecie jak głosujemy?".
Jednak najbardziej bulwersująca sprawa miała się dopiero wydarzyć...
Doszlo do głosowania nad moim wnioskiem i... Został przez członków komisji sportu, turystyki rekreacji i promocji zdrowia odrzucony.
Cóż widać w moim odczuciu choćby niektórzy obawiali się posiadania pewnej wiedzy przez mieszkańców Knurowa.
Jeden z radnych koalicji nawet zakpił mówiąc że 80% mieszkańców to nie obchodzi widać to po tym jak masz dwa lajki pod postami na faceebooku...
Bez komentarza oceńcie Państwo sami...

Za moim wnioskiem głosowali radni:
Paweł Szkatuła, Tomasz Mazur i ja.

Wstrzymał się od głosu radny Joachim Machulik.

Przeciw mojemu wnioskowi głosowali radni:

Adam Sobierajski, Robert Furtak, Jerzy Pach, Antoni Krzyszczuk i Andrzej Porada.

Drugiego wniosku nie zdążyłem złożyć ponieważ przegłosowaliśmy jednogłośnie wniosek radnego Tomasza Mazura o ponowne posiedzenie po Świętach Bożego Narodzenia na którym będzie możliwość przedstawienia pozostałych wniosków przez wszystkich radnych.
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sro Gru 21, 2016 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego jeszcze nie ma interpelacji do Prezydenta o usunięcie znaków zakazu skrętu w ul.Wolności z ul 1 Maja.
Remont się skończył a znaki dalej zabraniają wjechać na Wolności.
Codziennie kierowcy narażają się na mandaty łamiąc przepisy ruchu drogowego.

Czyżby mieszkający w Knurowie Radni nie jeździli po głównej drodze Knurowa. A może wszyscy radni już się wyprowadzili do innych "knurowów"?
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 21, 2016 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
Dlaczego jeszcze nie ma interpelacji do Prezydenta o usunięcie znaków zakazu skrętu w ul.Wolności z ul 1 Maja.
Remont się skończył a znaki dalej zabraniają wjechać na Wolności.
Codziennie kierowcy narażają się na mandaty łamiąc przepisy ruchu drogowego.

Czyżby mieszkający w Knurowie Radni nie jeździli po głównej drodze Knurowa. A może wszyscy radni już się wyprowadzili do innych "knurowów"?


hahaha... to przecież nic dziwnego ....

A ilu radnych Knurowa mieszka w tym mieście ?????
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 23, 2016 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W środę doszło do kolejnej kuriozalnej sytuacji, w trakcie Sesji Rady Miasta Knurów przed głosowaniem nad uchwałą budżetową na 2017 rok gdy trwała dyskusja nad budżetem miasta radny Marian Gruszka złożył wniosek o jej zakończenie w momencie gdy nie wszyscy radni zdążyli się wypowiedzieć i... Wniosek radnego Gruszki został przegłosowany, tym samym ,,zamknięto usta" niektórym radnym.

Za wnioskiem Mariana Gruszki głosowali radni:

Marian Gruszka
Adam Sobierajski
Tomasz Rzepa
Henryk Hibszer
Antoni Krzyszczuk
Franciszek Szafarz
Leszek Rejkowicz
Piotr Barchański
Andrzej Porada
Janusz Szydło
Jerzy Pach
Robert Furtak

Wstrzymali się od głosu radni:

Jan Furgoł
Tomasz Mazur
Henryk Kurowski

Przeciw zakończeniu dyskusji głosowali radni:

Maciej Kandzior
Joachim Machulik
Marek Sanecznik
Paweł Szkatuła
Przemysław Dulias

Nieobecna była radna Barbara Gawlińska -Twardawa

W mojej ocenie było to nie potrzebne i nieeleganckie.
Co o tym sądzicie?
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 23, 2016 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkim Mieszkańcom Knurowa oraz Przyjaciołom z innych miast życzę

Zdrowych, Rodzinnych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
Smile
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 82, 83, 84  Następny
Strona 76 z 84

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka