Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bezmyślność kierowców
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
knurowianin_007



Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 214

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 6:09 pm    Temat postu: Bezmyślność kierowców Odpowiedz z cytatem

Witam, zdarza mi się czasami jeździć ulicą Kazimierza Wielkiego. Ruch na tej ulicy od wjazdu z 1 Maja w linii prostej jest odcinkiem jedni z ruchem w jednym kierunku.. dozwolone - dopuszczalne jest parkowanie w osi jezdni przy lewym krawężniku (wiadomo aut dużo każdy chce gdzieś to autko parkować), ale już na odcinku gdzie ruch jest w dwóch kierunkach ( wylot drogi do ulicy Batorego - za blokiem Kazimierza Wielkiego 1 a przed "setką: Kazimierza Wielkiego 2) to już przegięcie .. tym bardziej ze parkujące autka zawężają jezdnie i nie może odbywać się ruch w obu kierunkach.. szczytem jest parkowanie na łukach drogi ... jadąc od góry dojechawszy do opisanego odcinka drogi...nie ma szans zobaczyć czy coś i nie wpakować się komuś na czołowe... masakra .. straszaki miejskie i za przeproszeniem policja Smile może coś z tym wreszcie zrobi !! Włodarze miasta postawią stosowne tablice i zakazy ...

Czy ktoś podobnie jak ja zauważa problem?
_________________
Pozdrawiam -= Knurowianin_007 =-

teraz :
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie podobna beznadziejna głupota RODZICÓW dzieci przedszkolnych jest na ul. Lotników.
Sytuacja jest jeszcze abrdziej niebezpieczna gdyż to już nie tylko zagrożenie dla kierowców ale i dla dzieci których tam pełno chodzi i dla samych kierowczyń parkowanych pojazdów (przy wsiadaniu lub godzinnym plotkowaniu obok auta jeśli coś w niego uderzy to tragedia gwarantowana).
Ale stanać 10-15m od skrzyżowania to nie łaska dupska ruszyć te parę kroków. Bo to że tam stają a nie powinni to ja rozumiem bo to tylko chwilka na odbiór dzieci, ale mózg się ma i czasem trzeba użyć.

U mnie czarę gorzyczy przepełnił incydent na uświęconej ziemii nauki - parking za wydz. mat-fiz w Gliwicach, jakiś kretyn stanął na wyjeździe z parkingu blokując 3/4 samochodów (z 50 aut na oko).

Tego lata wszem i wobec uroczyscie ślubuję samemu się za problem zabrać gdziekolwiek go nie zauważę poprzez wkładajanie kartki za wycieraczki a jak nie to prosząc innych ludzi o wkładanie bilecików za wycieraczki.

Polecam pooglądać:
http://swietekrowy.pl/index.php
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzychu_Bravura



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 733
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dotyczy to też parkowania samochodów na parkingach przyblokowych szlak mnie trafia jak widzę bezmózga który zaparkuje samochód w taki sposób że śmiało mógłby zmieścić się jeszcze jeden samochód ale co go to obchodzi ważne że sam zaparkował reszta niech się martwi, bardzo wielu kierowców (jak już kiedyś tam pisałem na forum) nie ma wyobrazni, zdolności przewidywania i umiejętności zachowania się w danej sytuacji mam takich dwóch delikwentów na oku jeśli mi się uda cykne fotkę jak buraki stawiają swoje samochody Brick wall Brick wall Brick wall
_________________
Alle Luja i Do Przodu.
Należy siać, siać, siać! Trzeba siać, aby urosło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł z fotkami jest bardzo ciekawy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qunene



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 92

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie szlag trafia jak widzę auto parkujące prostopadle do chodnika ul.Mieszka I między blokami 17-19 (notorycznie audi granatowe a teraz WW oba kombi) jak mają minąć takich bez-mózgów matki z wózkami Brick wall dodam jeszcze że w obu autach są foteliki dla dzieci Dontknow Może któraś z właścicielek to przeczyta ( kierowcami są Panie) Pozdrawiam (pomysł z fotkami Think a gdzie nasi dzielni strażacy wiejscy ja nie mam zamiaru odwalać za nich roboty). No i jeszcze(tak na marginesie) ta budowa i ciężarówki 3,5 tony przekroczone z 10 razy gzie stróże prawa ?? a może inwestor ma jakieś przywileje ??( drzewka przy ścieżce rowerowej już wycięte/wyrwane a ktoś je przecież sadził i chyba nie za darmo ??).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile samochodow tutaj na tym filmie zle parkuje? -> http://www.youtube.com/watch?v=DppVkmVLfi4 Think
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja naliczyłm 4. Zawsze tak parkują. Wszyscy o tym wiedza tylko nie policja. A swoją drogą to skandal by w miejscu gdzie jest centrum handlowe (Merkury) sporo bloków i wieżowce było tak mało miejsc parkingowych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parkinow malo i ciasno jedynym wyjsciem bylby jakis parking podziemny lub pietrowy w poblizu w co nie wierze bo juz mi pisano ze to niemozliwe, ul. Sobieskiego to tak jak deptak tam kazdy przechodzi jak chce , co roku duzo wypadkow , dzieci idac do szkoly przechodza z chodnika na chodnik ta ulica powinna byc cala w takiej kostce jak to zrobiono na samym skrzyzowaniu i ustawiony znak 10km/h co i tak jest za duzo w koncu to centrum handlowe , najbardziej chyba durne jest to ze wszyscy wjezdzaja juz do srodka gdzie maja pozwolenie wjazdu tylko wlasciciele sklepow ze swoja dostawa towaru a obecnie parkuje tam kazdy gdzie chce , w poniedzialek o ile sie niemyle wywiezli prezesa spoldzielni na noszach, malo miejsca bylo do manewrowania dla samej karetki a sekundy sie licza bo chyba byl zawal!
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najnowszym miejsce gdzie zauważyłem inwazje bezmózgich kierowców jest miejsce gdzie powinno być NAJbezpieczniej! Mianowice skrzyżowanie prostopadłe do MG2.
Notoryczne parkowanie na łukach, przed i za pasami jak również na pasach!
Myślę tylko czy zawracać tym głowę Policji czy dzwonić po wieśguard.

I tak będe chamski nie żeby czerpać przyjemność, tylko żeby było bezpiecznie bo gdy wyjeżdżam z podporządkowanej i nic nie widzę i parę razy prze to bym tam wymusił ze skutkiem pewnie nieciekawym.
Jak ja mam zaparkować to tak długo jeżdżę aż znajdę normalne miejsce więc znaczy że się da. Koniec tolerancji dla oszołomów!
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Policja ma wazniejszcze sprawy tym bardziej teraz przy tych powodziach , bedac w Knurowie nie widzialem przez tydzien zadnej prezencji policji czy strazy miejskie, wogole na drogach samowolka toz to tragedia co tam sie dzieje powywieszane monitoringi na skrzyzowaniach o przepustowosci trzech autobusow na dobe wiec siedza na dupach i sie gapia w monitory, cyrk tylko malp brakuje, na Sobieskiego mieszka inwalida postawili nawet znak zeby nie parkowac w tym miejscu bo musi zjechac tam na wozku a i tak ciagle tam parkuja to nie tylko brak kultury to slepota i kretynizm z ostatniej polki no ale coz pewnie katolik tak go nauczono w niedziele sie wyspowiada Mr. Green
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niepełnosprawność ruchowa to skutek wypadku lub choroby.
Niepełnosprawnosć umysłowa to skutek lenistwa i głupoty.
Niestety ten drugi przypadek jest nieuleczalny.

Pytanie jeszcze mam co do parkingów przysklepowych (typu Tesco).
Zatwierdzili osły już to że Policja może wlepiać mandaty za miejsca dla inwalidów i niestosowanie się do zasad ruchu drogowego na takich drogach powiedzmy wew. ?
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 332

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

damian87pl napisał:
Niepełnosprawność ruchowa to skutek wypadku lub choroby.
Niepełnosprawnosć umysłowa to skutek lenistwa i głupoty.
Niestety ten drugi przypadek jest nieuleczalny.


Chyba nie wiesz co piszesz człowieku Sad wiec dzieci i młodzież niepełnosprawna umysłowo to wynik lenistwa i głupoty rodziców ???
_________________
http://www.garnek.pl/panka
http://forum.polskikurnik.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, bo nie będę nazywał lenistwa chorobą. Choć skala tego lenistwa jest ogromna.

A Tobie może chodziło o niedorozwój umysłowy, tak to jest choroba, ale się czepiasz Al wiadomo co miałem na myśli:
http://demotywatory.pl/192257/Niepelnosprawni-fizycznie
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Julkaaa



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 27

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Wami, miejsc parkingowych czy na ul. Kazimierza Wielkiego czy na ul.Stefana Batorego bardzo mało. Wiem ponieważ sama tam często parkuję. Czasem muszę 2 kółka zrobić, aż znajdę wolne miejsce do parkowania.

Na ul.Jedności Narodowej mieli powiększyć miejsca do parkowania, ale z tego co widzę (bywam tam u rodziców) tylko remontują-odnawiają.
Przecież aut ciągle przybywa, a gdzie parkować???

Jeszcze jedno co mnie bardzo denerwuje to bezmyślność ludzi ,którzy parkują na miejscu przeznaczony dla niepełnosprawnych - może oni są umysłowo niepełnosprawni? Sama często wożę osobę niepełnosprawną ruchowo. Mam kartę do parkowania na te miejsca, ale nie mogę tam stanąć bo jakiś pacan musiał swoją lalunię podwieźć jak najbliżej np.sklepu.
_________________
Julkaaa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andriu



Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 97

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Pragnę przypomnieć iż osiedle zgodnie ze znakami jest wyznaczoną strefą zamieszkania tak więc:
Zgodnie z art. 2 ustawy z 20.06.1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 108, poz. 908 z późn. zmianami) "strefa zamieszkania" jest to obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi.
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31.07.2002r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 170, poz. 1393), określa w § 58 definicję znaku D-40 "strefa zamieszkania". Z przepisu tego wynika m.in., że umieszczone w tej strefie urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę (np. progi zwalniające) mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi.

Szczególne zasady ruchu drogowego, o których mowa w definicji "strefy zamieszkania", to m.in;
prawo pieszego do korzystania z całej szerokości drogi i pierwszeństwo przed pojazdami,
możliwość korzystania z drogi przez dziecko w wieku do 7 lat, bez opieki osoby starszej,
prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h,
zakaz postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu.
Z powyższego zapisu wynika, że w przypadku braku wyznaczonych miejsc do postoju pojazdów, parkowanie w strefie zamieszkania jest niedopuszczalne.

Jak widać z definicji co najmniej 50% pojazdów parkuje nielegalnie.
Efekt:

http://images45.fotosik.pl/297/ebbff0345a3c123cmed.jpg
http://images42.fotosik.pl/208/f7e21a673c4acd4amed.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka