Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gazetka wyborcza FSMG
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariolka



Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 12

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Sebastianie odpowiedz mi na zadane pytanie... kiedy była tworzona Fronda, co wtedy mówiliście o sobie... nie interesuje mnie i Nas co zmieniło się u WAS pod wpływem kilku osób i teraz idziecie do wyborów... I nie posuwaj mi tekstów o szczerości, bo w Twoim wykonaniu to słowo traci na wartości... Shame on you
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 12:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieliśmy na tym forum przykład zachowania polegającego na głoszeniu swoich poglądów, bez brania pod uwagę, że ugrupowanie z którego się startuje głosiło oficjalnie co innego.

Rozumiem, że każdy człowiek odpowiada przede wszystkim za SWOJE czyny, ale też grając zespołowo trzeba brać wspólną odpowiedzialność. Tak więc ja ją biorę równiez na siebie. Sam chciałem otwartości (dlatego gazetka nie jest "spod lady", ale jest on-line dostępna dla każdego), tak więc muszę się liczyć z krytyką, zarzutami i rozliczenieniami.

Tak jak Maciej Kandzior nie jest rzecznikiem PO, czy Marek Dymkowski PiS-u, tak również ja nie mogę się wypowidać za cały Komitet, bo tworzy go min. 42 kandydatów.

Jednak jako 1/42 FSMG przyjmuje krytykę i spuszczam głowę. Zawsze tak robię, jeżeli to pod czym się podpisuję (a będąc kandydatem z KWW FSMG wszystko co jest robione przez wszystkich członków dotyczy również mnie, bo wg mnie tylko takie postawienie sprawy jest uczciwe i poważne) okazało się, że kogoś uraziło czy zrobiło przykrość, a tym bardziej jeżeli zostało uznane za kłamliwe etc.

Nie będę przytaczał tutaj zestawu argumentów na obronę, bo to byłoby mało poważne - każdy ma prawo do własnego zdania i oceny. Mleko się rozlało...
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpowiedziałem przecież ze wyjaśniałem to wszystko w odpowiednim temacie na forum. po drugie my nie powstaliśmy po to aby iść do wyborów. to jest nasza działalnośc "poboczna"- jak już tłumaczyłem niezaleznie od tego jakim wynikiem się one zakończą to stowarzyszenie będize działać dalej.

Pod koniec listopada chcemy zrobić konkurs polonistyczny dla gimnazjalistów a w styczniu badź lutym kolejny konkurs o wyjazd do Brukseli i wiedzy o UE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian Mołek napisał:
Owszem wypowiedzi podpisane imieniami i nazwiskami członków "Frondy" są w sondzie.


drogi Sebastianie,

po pierwsze - z tego co wiem to sondy przeprowadzane są na osobach przypadkowych, a w waszej "sondzie" wypowiedzi członków "Frondy"(w oczywisty sposób stronniczych) nie są w żaden sposób oddzielone od reszty wypowiedzi rzekomo przypadkowych osób... trudno oczekiwać aby każdy sprawdzał czy to Wasi ludzie (ja przypadkowo skojarzyłem nazwisko i sprawdziłem na Waszej stronie)

po drugie - jeżeli już chciałeś zaprezentować zdanie członków "Frondy" to co stało na przeszkodzie żeby
a) zrobić to innym miejscu
b) napisać że są członkami "Frondy"?

odpowiedź nasuwa mi się jedna: aby stworzyć wrażenie że to jedni z przypadkowych ankietowanych mieszkańców Knurowa - to niestety nie czyni sondę obiektywną.
Sorry, ale dla mnie jest to manipulacja...

co głosów innych ludzi to nie mam żadnych dowodów, ale rachunek prawdopodobieństwa wskazuje że 100% krytycznych odpowiedzi jest mało prawdopodobne...

pozdrawiam
bart


Ostatnio zmieniony przez bart dnia Czw Lis 09, 2006 10:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację: teraz widzę żę to był błąd,umieszczajac te wypowiedzi wśród innych bez dokonania wyróżnienia.


Ale prosze spojrzeć na to co powiedziała Kasia i Krzysiek. ile w ich wypowiedziach jest polityki??? Kasia wskazuje an to czym sie zajmuje ( czyli ekologia) i wobec nikogo nie snuje zarzutów ani oskarżeń.

Krzysiek natomaist pyta o to dlaczego nie było spotkań z mieszkańcami dzielnicy Szczygłowice.

Nikt nikogo imiennie nie atakuje. "Przyszły prezydent"to ten który wygra 12.XI.2006r lub dwa tygodnei później.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 1:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie rozumiem, o co te mecyje ramsowców? Jest kampania wyborcza, najwłaściwszy czas i miejsce na propagandę. Wszystkie komitety po nią sięgają i to jest normalne a na stronie Ramsa od manipulacji aż kipi! Nastomiast Rams jako urzędujący commandante en cheffe - oprócz porpagandy, do której prawo ma, winien jest mieszkańcom (nie tylko wyborcom) informację, której u niego zawsze brakowało. Przez cztery lata wtryniał ludziom w swoich broszurkach propagandę zamiast informacji. Teraz przerabia na sobie swoja własną lekcję i jeszcze się dziwi, jakim prawem ktoś ćwiczy sobie na nim jego własne metody?!
A co złego w tym, że faceci w gazetce wyrażają swoje opinie, choćby najbardziej stronnicze? Nie wolno im? Z jakiej racji przeciwnicy mieliby robić Ramsowi dobrze? Przecież płaci komu innemu. Jak w nadwornym Przeglądzie drukowano po cztery zdjęcia Ramsa w numerze, to było cacy glancy a Mariolka z Rudolfem piszczeli z rozkoszy, jaki galanty Ojciec Narodu. Teraz nastał koniec świata, bo ktoś - za własne pieniądze! - wydrukował wyraźnie, że ma dość Ramsa na urzędzie! Zamach stanu! Mieszkańcy znaleźli drogę do drukarni! Rewolucja!
Rams nie atakuje z prościutkiego powodu - broni stanu posiadania, ma dominującą pozycję i czarny PR mu się nie opłaca. Dlatego dał spokój rywalom i przylepia sobie laury do ciemienia. Przeciwnicy - odwrotnie: muszą najpierw zdetronizować prezydenta, więc kłują ile wlezie i biją weń, jak w bęben. Logiczna strategia.
Rams boi się wolnego słowa jak u-boot ruskiej torpedy... Ledwie jedna go draśnie a cały okręt pójdzie na dno. Dno kłamstwa i chamskiej - bo stosowanej przez prezydenta u władzy - propagandy. Ta wyborcza jest uprawniona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kichnął



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bart napisał:
odpowiedź nasuwa mi się jedna: aby stworzyć wrażenie że to jedni z przypadkowych ankietowanych mieszkańców Knurowa - to niestety nie czyni sondę nieobiektywną.
Sorry, ale dla mnie jest to manipulacja...


Pełna zgoda! Dla mnie równiez jest to przejaw skrajnego braku obiektywizmu.
"Gazeta" oraz powyższe wypowiedzi reginkowców i gałkowców (przepraszam ale użyłem tylko sformułowania Secunda) mają jeden cel: wywrzeć przekonanie, że obecnego Prezydenta popierają wyłącznie działacze WdK, a pan Rams otrzyma kompromitujący wynik w wyborach.

No zobaczymy, czy w poniedziałek poziom buty i pewnosci działaczy Forum Moja Gmina utrzyma się na tak samo wysokim poziomie?

Pewnie tak, bo to poczucie wyższości i wyjątkowości towarzyszy temu "towarzystwu"od pierwszych wyborów samorządowych niezależnie od kiepskich od wyników jakie od 4 lat otrzymuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
optymista



Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 1

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 2:04 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

witam,

czy oburzenie na ostatnią stronę wynika z tego, że panująca "ekipa" nie ma sobie nic do zarzucenia? czy może z tego, że nie można jej niczego zarzucać? Czy Fronda, która coś robi, i jest za to oceniana, nie ma prawa oceniać innych, którzy również działają dla dobra publicznego?

Wracając do tematu przypomnę tylko coś, o czym chyba zwolennicy obecnej "ekipy" zapomnieli. Otóż ponad 4 lata temu ukazywała się na terenie miasta gazetka NASZ GŁOS, która notorycznie wykazywała ekipie rządzącej błędy i była alternatywnym (do Przeglądu Lokalnego) źródłem informacji. Wtedy osobą, która wspierała gazetę był obecny prezydent Adam Rams. On też dzięki niej, zyskał sporo poparcia. Można powiedzeić, że wtedy prezydent Pan Adam Rams wspierał kampanię negatywną
.

W takim razie dlaczego teraz, kiedy KWW FSMG zastosowało podobną formę wykazania różnic w programach, zwolennicy "ekipy" podnosząc głos?W Knurowie brakuje dyskusji. A kiedy próbuje się ją zacząć, padają hasła o szaleństwie, głupocie i propagandzie. W Knurowie brakuje opozycji!!

Mam nadzieję, że po niedzieli "ekipa" rządząca dostanie opozycję, dzięki której będzie mogła lepiej rządzić. Bo nie ma nic lepszego jak realizacja przedsięwzięcia, którą poprzedza dyskusją i wymianą poglądów.

Niezależnie jednak od sympatii do kandydatów 12 listopada głosujmy - aby pokazać, że samorząd jest dla nas ważny!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Smile Opozycja z prawdziwego zdarzenia zawsze jest potrzebna i służy dobru wspólnemu. W tej kadencji konstruktywnej opozycji nie było: albo oszołomstwo (1 osoba), albo udawanie opozycji, a głosowanie jak koalicja, po to by w wyborach wystawić opozycyjnego kandydata. Obecna opozycja nie miała absolutnie żadnego pomysłu na rządzenie, w całej kadencji nie przedstawiała wizji która różniłaby się choć trochę od obecnego kierunku, była bierna, nie ma nic do zaproponowania!

2. Smile Nie chodzi tu o to jakie były inne biuletyny sprzed lat, oceniamy obecną kampanię. Nawet jeśli tamte były takie jak opisujesz nie zwalnia to z oceny i dyskusji nad tegorocznymi.

3. Smile Kampania sprzed 4 lat charakteryzowała się tym że ówczesna opozycja (w tym obecny prezydent Rams) potrafiła wyrazać swoje poglady jawnie, a nie za pomocą rzekomych wypowiedzi mieszkańców. Nikt nie ukrywał, ze ma negatywny stosunek do ówczesnego prezydenta i ze idą po to żeby go zmienić. Nie pamietam też żeby tamta kampania była jakos wyjatkowo negatywna, raczej przedsatwiono poprostu inną wizję dla Knurowa. A bilboardy zostały zniszczone właśnie przyszłemu prezydentowi Ramsowi.
_________________
Rudolf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mariolka



Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 12

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie i od razu powiem: wielki szacunek dla Admina czyli p. Marka, nie wiele jest osób mogących się przyznać do błędów politycznych swojego ugrupowania, które w szkalujący sposób prowadzi kampanię wyborczą... To naprawdę Wielkie, jeżeli błędy zauważa osoba pochodząca z Forum, z najbliższego otoczenia Applause ... Panie Marku zamieszał mi Pan, jeżeli chodzi o kwestię na kogo mam oddać głos... Mam nadzieję, że ta szczerość zostanie nagrodzona przez wyborców... Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stefa



Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 8

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie wpadła mi gazetka wyborcza Moja Gmina Nasz Powiat i czytam: " Zgodnie z ordynacją wyborczą, finansowanie kampanii komitetów wyborczych jest jawne i powinno być przejrzyste. My z własnych składek finansujemy swoją kampanię wyborczą. Nie ma zaplecza politycznego ani partyjnego - liczyć możemy jedynie na własną inwencję i własne środki." tak sobie myślę, że muszą to być składki wprost HORENDALNE! Napiszcie jaka jest wysokość tej składki lub darowizn od firm pracujących na zlecenie SM... Kampania człowieka, który głowę wsadził do ula, bo nie mieści się już na banerach, gdzie wielkość przerasta wszystkie wielkości banerów na Śląsku (większych jeszcze nie widziałam). To kosztuje! Gdzie frustracja co do wielkości jest widoczna, być może jeżeli coś jest "małe" to należy nadrabiać tą "małość" właśnie plakatami hihi...
Myślę, że teraz Spółdzielnia Mieszkaniowa liczy kokosowe zyski z wynajętych powierzchni reklamowych na budynkach dla kandydata Gałkowskiego! Mam nadzieję , iż jako członkini SM, Rada Nadzorcza wnikliwie rozliczy Prezesa Litwina z przychodów z kampanii... Wszak kontrolującym będzie nie kto inny jak sam Przewodniczący Rady Nadzorczej SM nie jaki ..... Gałkowski, a co, kto powiedział , że sam siebie nie może kontrolować...
Na pierwszej stronie tego "periodyku" jest wyciskający łzy tekst, o tym jak to kandydat Gałkowski urodził się w Knurowie, gdzie skręcił kolano i wybił swój pierwszy ząb... ciekawa jestem, czy pamięta kiedy zrobił pierwszą kupkę D'oh!. O fuj Prayer Miłego dnia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo!

Choć nie popieram pana Gałkowskiego w wyborach prezydenckich, uważam że wypowiedź pani Stefanii Strachoty czt. "Stefy" jest... Smile
Pozostawiam to do Państwa osądu Smile

Pozdrawiam
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Flower



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 25
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No... jest jaka jest D'oh!
_________________
Pozdrawiam Flower
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kichnął



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefa może i przesadza, ale zwróciła uwagę na 1 ważną rzecz: na powiązania Forum oraz LWSMu.

Związek ten nie jest ukrywany, to prawda, idą w jawnej koalicji, ale dość interesująca jest sprawa wzajemnych rozliczeń np. za wynajem powierzchni na reklamę wyborczą kandydata na prezydenta p. Gałkowskiego.
Nie zakładam nadużyć, niemniej jednak dla przejrzystości życia publicznego (LWSM jest spółdzielnią więc należy to tysięcy mieszkańców) warto byłoby opublikować jakie zyski wynajem ten przyniósł członkom LWSM.

Przy okazji dodam, że prawo przyznaje każdemu członkowi spółdzielni wgląd do wszelkich dokumentów zarządu, rady nadzorczej, walnego zgromadzenia członków, itd. oraz do właśnie takich umów, więc może któryś z userów kiedyś się wybierze do siedziby LWSM, przejrzy dokumenty i da znać, co? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wacek



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 9

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcę nawiazać do wypowiedzi Stefy i Kichnął...
Macie rację, bardzo trafne stwierdzenia dotyczące zysków dla Spółdzieni Mieszkaniowej ,a co za tym idzie dla Nas Spółdzielców!. Mam nadzieję, że Sztab kandydata Gałkowskiego w swoich dokumentach wykaże faktury kosztowe za wynajm powierzchni budynków do celów kampanii wyborczej. Mam również nadzieję, że zostaną odnowione wew. Tablice Ogłoszeń w blokach należących do SM, gdzie kandydaci Forum, bez zbędnej krępacji wyklejają się jak chcą! Czy również na to była zgoda Zarządu i Rady Nadzorczej SM?
A tak swoją drogą, jest to jedyna Spółdzielnia tak upolityczniona! Wykorzystująca swoją substancję do takich celów plakaty, banery, biura poselskie itd... Spółdzielnia Knurowianka taką nie jest, jest dla swoich członków, a LWSM chyba dla swoich partyjnych kolegów Shame on you No cóż takie życie... Nie wcale NIE! Tak być nie może! Nie można pod przykrywką dociepleń, chodników uprawiać "Skrytą" politykę! Nie dobrze mi się robi ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka