Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

LWSM przez Internet

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Wto Lis 12, 2013 7:14 pm    Temat postu: LWSM przez Internet Odpowiedz z cytatem

Podobno w LWSM można mieć podgląd przez intenet na... no właśnie na co? Ma to ktoś i korzysta już z tego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
rfilo



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 144
Skąd: Świńskie Miasteczko

PostWysłany: Wto Lis 12, 2013 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kiedys chciałem to załozyć....po wysłaniu maila z ich strony...zero odzewu.
Panie z LWSM nie wiedziały wogóle o co mi chodzi i co ja od nich chce....więc sobie darowałem.
Kiedyś miałem coś takiego w TBS w GL...widziałeś dokładnie czynsz jaki masz zapałcić, wpłaty i saldo. dodatkowo umieszczana informacja odnosnie napłat/niedopłat.
jak jest w LWSM nie było mi dane :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
knw-78



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 146

PostWysłany: Wto Lis 12, 2013 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, można mieć podgląd przez internet. Trzeba się udać osobiście do informatyków w dyrekcji i poprosić o login i hasło. Po pierwszym zalogowaniu zmienia się na swoje hasło. I to wszystko. Wink
Osobiście posiadam takie konto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
huan75



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 274

PostWysłany: Wto Lis 12, 2013 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie to należy się udać, chodzi mi o pokoik, jaki nr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
woosaa



Dołączył: 30 Lis 2006
Posty: 74
Skąd: knurów

PostWysłany: Wto Lis 12, 2013 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

huan75 napisał:
A gdzie to należy się udać , chodzi mi o pokoik , jaki nr


Sobieskiego, pokój nr 14 (albo 12).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
konri



Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 94

PostWysłany: Wto Lis 12, 2013 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do jakich informacji będziemy mieć dostęp??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tommekW



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 136

PostWysłany: Sro Lis 13, 2013 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czegoś tu nie rozumiem, ktoś chce korzystać z eBOK LWSM, a ma problem z wejściem na stronę spółdzielni? Przecież tam dokładnie jest napisane, jak zdobyć login i hasło oraz co oferuje panel.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Sro Lis 13, 2013 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.lwsm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=239:sprawd-swoje-saldo-bez-wychodzenia-z-domu-e-bok-ju-dziaa&catid=54:aktualnoci&Itemid=2

tu o tym pisze ale np czy jest tam info o rozliczeniu co, o tym już nie piszą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Pią Lis 15, 2013 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam to już rewelacja to nie jest ale... głównie widok na opłaty czynszowe i rozliczenie wody
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 15, 2013 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e-BOK już działa!

Czytaj w najnowszym numerze Informatora Spółdzielczego LWSM
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tommekW



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 136

PostWysłany: Sob Lis 16, 2013 1:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Działa od dobrego miesiąca:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałem już rozliczenie za CO a na stronie to nie widnieje. Think Nieco lipne to cudo. Papierowe kartki wciąż szybsze od internetu. Może to wciąż "doskonali" się?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
konri



Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 94

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może urzędnicy za szybko wprowadzają nowinki, a za wolno poznają tajniki techniki internetowej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal.g



Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 2

PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich

Chciałbym wyjaśnić parę spraw odnośnie działania systemu eBok w LWSM w Knurowie.

1. "Podobno w LWSM można mieć podgląd przez internet"
Odp. Tak, można uruchomić sobie taką usługę i działa ona od 14.11.2013r. "Głównym zadaniem tej aplikacji jest prezentacja wyselekcjonowanych danych z kartotek lokali za pośrednictwem portalu internetowego."
Jak napisano powyżej system służy tylko i wyłącznie do prezentacji danych lokalu mieszkalnego, w skład tych danych wchodzą: naliczenia np. czynszu, rozliczenia wody, co, dodatków mieszkaniowych itd, generalnie wszystko co jest związane z finansami na danym lokalu mieszkalnym.

2. "ja kiedys chciałem to załozyć....po wysłaniu maila z ich strony...zero odzewu. Panie z LWSM nie wiedziały wogóle o co mi chodzi i co ja od nich chce....więc sobie darowałem.
Odp. Bardzo mi przykro z zaistaniałego faktu, ale jeżeli lokator wysyła maila do LWSM to trafia on na główną skrzynkę, gdzie osoba zarządzająca ową skrzynką powinna mi tego maila przekazać. Tak się widocznie nie stało, bo proszę mi wierzyć, na każdego maila, którego dostają odpowiadam. Z mojej strony mogę jedynie przeprosić i jeżeli dalej jest Pan zainteresowany to zapraszam do LWSM pok.14

3. A gdzie to należy się udać, chodzi mi o pokoik, jaki nr
Odp. Tutaj trochę nie rozumiem pytania ponieważ wydaję mi się że na stronie jest wszystko jasno i klarownie wyjaśnione.

http://www.lwsm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=239:sprawd-swoje-saldo-bez-wychodzenia-z-domu-e-bok-ju-dziaa&catid=54:aktualnoci&Itemid=2

4. Czegoś tu nie rozumiem, ktoś chce korzystać z eBOK LWSM, a ma problem z wejściem na stronę spółdzielni? Przecież tam dokładnie jest napisane, jak zdobyć login i hasło oraz co oferuje panel.

Odp. No właśnie, a propos odpowiedzi wyżej Smile

5. tu o tym pisze ale np czy jest tam info o rozliczeniu co, o tym już nie piszą

Odp. "System e-Bok udostępni dane o wysokości naliczeń, dokonanych wpłat, aktualnego salda czy parametrów lokalu. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że aplikacja e-bok nie służy do modyfikacji danych w kartotece – dostęp do danych ma charakter wyłącznie informacyjny. "

Jest wyraźnie napisane "dane o wysokości naliczeń" gdzie naliczeniami na lokalu mieszkalnym są zarówno: Czynsz, Co, woda itd. Wszystko co wchodzi w skład czynszu jest uwzględnione. Moim zdaniem nie miało sensu wypisywać poszczególnych składników bo to wszystko ogólnie są naliczenia.

6. Mam to już rewelacja to nie jest ale... głównie widok na opłaty czynszowe i rozliczenie wody

Odp. Nie wiem za bardzo jakie rewelacje ma użytkownik na myśli. Ebok z założenia miał być systemem informacyjnym. Chodziło mi głównie o to żeby lokatorzy, którzy np. chcą dowiedzieć się o wysokości czynszu, rozliczeniu wody, CO, aktualnym stanie salda, nie musieli dreptać do siedziby spółdzielni tylko z domu mieli na to wgląd.

Pragnę również zauważyć że system działa od miesiąca więc po drodzę mogą wyniknąć jakieś "niespodzianki" albo błędy.
Jesteśmy również otwarci na wszelakie propozycję rozwoju systemu, więc jeżeli są jakieś propozycję to proszę śmiało pisać na adres: lwsm@lwsm.pl.

Naszym założeniem było udostepnić Państwu coś co będzie proste w obsłudze (proszę pamiętać że korzystają z tego osoby o różnym stopniu opanowania komputera), oraz żeby przekazane były najistotniejsze informacje o lokalu, bo co może być bardziej istotne niż saldo, naliczenia, woda, CO itp. czyli sprawy finansowe.

7. Dostałem już rozliczenie za CO a na stronie to nie widnieje. Nieco lipne to cudo. Papierowe kartki wciąż szybsze od internetu. Może to wciąż "doskonali" się?


Odp. Nie wiem dlaczego od razu zarzuca się komuś że coś jest jak to ładnie ujęto "lipne" nie wiedząc jak działa np. rozliczenie z CO.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Knurowie, rozliczenia z wody czy z CO, dostaje z firm zewnętrznych m.in Metrona, ISTA itd, itp. i niestety jest tak że najpierw dostaniemy papier, a na wersję elektroniczną musimy poczekać, jest to spowodowane koniecznością przygotowania owego pliku przez daną firmę, i na to nie mam wpływu. Po prostu tak jak Państwo ja również muszę czekać. Istaniała by możliwość załatwienia sprawy równocześnie w taki sposób: dostajemy dokumenty w wersji papierowej, nic z nimi nie robimy dopóki nie dostaniemy wersji elektronicznej, dopiero jak mamy całość, importuję dane a Pani administratorka roznosi karteczki. Tylko to nie ma za bardzo sensu biorąc pod uwagę fakt że Ebok działa od miesiąca i na dzień dzisiejszy ma 140 użytkowników (co moim zdaniem nie jest złym wynikiem Smile ), i wyglądało by to w ten sposób że 95% lokatorów, którzy nie mają jeszcze Eboka, bądź nie chcą go mieć, musi czekać na dostarczenie rozliczenia z powodu tych, którzy go posiadają.
Także to że lokator dostał rozliczenie w wersji papierowej nie oznacza że ono nie pojawi się w Eboku. Każde rozliczenie będzie tam uwzględnione, tylko proszę mnie zrozumieć, ja też jestem uzależniony od innych podmiotów gospodarczych.


8. "może urzędnicy za szybko wprowadzają nowinki, a za wolno poznają tajniki techniki internetowej"

Odp. Bez komentarza ......... albo nie Smile Jak moglibyśmy wprowadzić coś takiego jak Ebok nie znając się jak to ładnie ujęte "tajniki techniki internetowej" , chciałbym jeszcze raz nadmienić że to jest nowość, która podczas użytkowania przez Państwa, może wykazać jakieś niedoskonałości, nie znam rzeczy ani aplikacji, która po wdrożeniu działała by idealnie w 100%. Dlatego proszę o ewentualne uwagi bądź informację o błędach jak również o wszelakie propozycję rozwoju Eboka.


Pozdrawiam Serdecznie
Michał
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niktinny



Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 42

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 9:01 pm    Temat postu: Nie moge dostac sie na eboka Lwsm czy ktos wie dlaczego ? Odpowiedz z cytatem

Nie moge dostac sie na eboka Lwsm czy ktos wie dlaczego ?
Pozdrawiam Adam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka