Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Msza Trydencka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Sro Sie 27, 2014 1:34 am    Temat postu: Msza Trydencka Odpowiedz z cytatem

Anushka napisał:
Proboszcz z Częstochowskiej dokładnie za rok, w dniu odpustu odchodzi na emeryturę. Mam nadzieje ze przyjdzie ktoś kto wprowadzi msze typowe dla dzieci żeby kościół nie kojarzył im się z nudą.



Czego chcesz kobieto!!!! Czy już nie wystarczająco "papież" Montini i "biskup" Bugnini zeszmacili mszę??? Nie wystarczy Ci to że teraz ksiądz stoi dupą do ołtarza!!! Nie wystarczy Ci że wyrugowano z liturgii jego język? Że MSZA JUŻ NIE JEST OFIARĄ!!! Czego chcesz? Cyrku? Czy dziecko to nie człowiek? Czy potrzebna jest mu inna msza? Ryt cyrkowo - odpustowy z gitarami i wikarym w dredach??? To już było i się nie sprawdziło! Były "msze beatowe" z szarpidrutami celebransami. Ohyda. Czy Twoje dziecko jest tak durne że nie potrafi się zachwycić chorałem? Dziecko do odbicie Boga. Dziecko to istota która nie ma jeszcze zgwałconego poczucia estetyki. Nie gwałć inteligencji własnego dziecka! ono jeszcze jest mądrzejsze od Ciebie. Ono jeszcze nie zgłupiało. Ono zna poczucie przywzoitości, jeszcze zna granicę między sacrum a profanum.

Coś Ci opowiem Anuszko. Dobrotliwy Jan XXIII który zwołał sobór nie miał pojęcia czym on się skończy. Gdyby wiedział, nigdy by nie zwołał soboru. Ale nieboraczek zmarł wkrótce po otwarciu soboru. Nowym papieżem został człowiek najgorszy na ten moment - Montini. Montini był człowiekiem zagadką dla wszystkich. Był synem polityka - liberała - ot takiego odpowiednika naszych popaprańców pseudo katolików z PAX-u, KUL-u czy Tygodnika Powszechnego. Zresztą jego formacja kapłańska to bardzo ciekawy temat. Ze względu na stan zdrowia ten człowiek został kapłanem - zaocznie. Był zręcznym politykiem, ale zadnym duchownym. Szybko awansował w dyplomacji watykańskiej. Ale WIELKI PAPIEŻ Pius XII poznał się na nim szybko. Wygnał go do Mediolanu, co ciekawe bez paliusza kardynalskiego. Ale ten ostatni wielki pontyfikat się skończył i papieżem został dobrotliwy Jan XXIII. Niestety Jan XXIII ze względu na swoje intelektualne predyspozycje nadawał sie jedynie na wikarego w jakiejś wiosce, ale niestety został papieżem. Dobry to był chłopina, ale tytanem umysłu to on nie był powiedzmy sobie szczerze. No i wezwał nazad do Watykanu Montiniego. Montini szara eminencja, cwany lis dyplomatyczny, wokół palca sobie ukręcił dobrotliwego Jana. Jan zmarł i papieżem został .... Montini. No i zaczęła się heca. Już wtedy WIELKI UMYSŁ biskup Lefebvre ostrzegał przed "modernizmem" Montiniego. Do głosu doszedł mason biskup Bugnini i jego pseudo komisja która ZGWAŁCIŁA tysiącletnia tradycje kościoła. Co prawda na Bugninim w końcu poznał się sam papa Montini i wysłał go za karę do dzikusów, ale było już za późno. SĄ TYSIĄCE DOWODÓW NA TO że Bugnini był masońskim agentem, którego celem było zniszczenie kościoła. I to się udało! To co się zaczęło dziać w kościele - nagły odpływ wiernych to właśnie rezygnacja z dotychczasowego rytu.

O TO JAKĄ WIADOMOSC DOSTAŁ BUGNINI OD SWOJEGO MASONSKIEGO SZEFA:

"Pragniemy cię powiadomić o zadaniu, jakie Rada Braci w uzgodnieniu z Wielkim Mistrzem i Książętami do tronu postanowiła ci powierzyć: ...szerzyć dechrystianizację przez wprowadzenie chaosu do obrzędów i języka oraz zantagonizować kapłanów, biskupów i kardynałów. Językowa i obrzędowa wieża Babel oznacza nasz triumf, ponieważ jedność języka i rytuałów była siłą Kościoła... Wszystko musi się dokonać w przeciągu dekady" (

A TO ODPOWIEDZ:

"Prześwietny Wielki Mistrzu... niezwłocznie zostały podjęte kroki prowadzące do desakralizacji. Wydana została kolejna Instrukcja, która weszła w życie 29 czerwca ubiegłego roku. Teraz możemy już mówić o zwycięstwie, jako że język narodowy panuje niepodzielnie w całej liturgii, nawet w częściach najbardziej istotnych... Istnieje pełna swoboda wyboru różnych formularzy, dopuszczająca nawet osobistą inicjatywę i... chaos... Krótko mówiąc, sądzę, że zgodnie z twoimi instrukcjami udało mi się posiać tym dokumentem ziarna największej samowoli. Musiałem zaciekle walczyć i użyć wszelkich dostępnych forteli by została zatwierdzona przez papieża, w obliczu moich wrogów z Kongregacji Rytów. Na nasze szczęście, zdobyliśmy bezpośrednie wsparcie od naszych przyjaciół i braci w Universa laus, którzy są lojalni. Dziękuję za przesłane pieniądze i w nadziei rychłego spotkania, przesyłam ci moje uściski. Twój Brat Buan" (9)


Nawet krytykowany przeze mnie papież Montini poznał się na tym masońskim agencie i go wyrzucił, ale było za późno! Przepraszam za błędy i stylistykę, ale jest późno w nocy, boli mnie głowa i mnie zdenerwowałaś.

Co powiesz na to że zabiorę Twoje dziecko na mszę Trydencką?


O proszę, ze zboczenia modernizmu można wyrosnąć. Tego "Pana" też długo koloratka i sutanna uwierała


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy w Chrystusie Bracia i Siostry!
Przekazuję Wam radość wielką!
Dwa tygodnie temu, swoją pierwszą Msze trydencką odprawił bodaj najpopularniejszy polski kapłan - ks. Jan Kaczkowski.


http://breviarium.blogspot.com/2015/06/ks-jan-kaczkowski-to-byo-moje-marzenie.html


Dlaczego to takie ważne? Dlatego że jest to przykład, że można być "lubianym" kapłanem bez wygłupów a'la Lolek czy "Franek".
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka