Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

LWSM - mądrość czy szaleństwo?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 7:11 pm    Temat postu: LWSM - mądrość czy szaleństwo? Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o otrzymanym przez jednego z moich znajomych piśmie.
Mnie jego treść lekko zwaliła z nóg. W zasadzie to nie wiem , czy się śmiać czy płakać nad nadgorliwością ...




Pozdr
Arc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekaw jestem czy to mieszkanie własnościowe czy nie, jeżeli własnościowe i ogrzewacz wody nie jest starej generacji to LWSM może sobie pogwizdać
Jeżeli to mieszkanie niewłasnościowe to przykro mi ale najemca musi się dostosować
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomek1989



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 12

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska - LWSM powołuje się na prawo i słusznie. Problem w tym, że nic nie może zrobić, tylko zwrócić uwagę, że łamiący prawo poniesie konsekwencje. Jakie? A może i takie, jakie jeden z radnych knurowskich, który podczadził się we własnej łazience. Wstawiając kabinę prysznicową zakłócił ruchy powietrza i spalanie w piecyku gazowym zareagowało zgodnie z prawami fizyki.
Pismo LWSM należy odczytać tak: Skakać nie wolno, więc gdyby kózka nie skakała...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy cię zwali z nóg jak twój znajomy zatruje się czadem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli zbudowal sobie sam komore gazowa bo pewnie piecyk gazowy znajduje sie w kabinie buhaaaaaaaaa Brick wall
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Junkers w kabinie? Wykluczone!

Czytaj w ostatnim numerze Informatora Spółdzielczego, który jest na stronie WK.

http://www.wirtualnyknurow.pl/is/is_09-01.pdf
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arc jeżeli Twój znajomy ma zainstalowany piecyk wewnątrz kabiny to pogratuluj mu głupoty
Co do zdania
Kod:
Zwracamy uwagę, iż używanie kabiny przy jednoczesnym używaniu przepływowego gazowego podgrzewacza wody jest niewskazane ze względów bezpieczeństwa

To zdanie raczej mądry człowiek nie wymyślił z tego wynika że jeżeli masz Junkers to masz brać prysznic w zimnej wodzie Brick wall

Kod:
Wobec powyższego należy rozważyć zmianę sposobu podgrzewania wody poprzez inne urządzenie np bojler elektryczny


Jeżeli powodem tego zawiadomienia było umiejscowienie przepływowego podgrzewacza wody, i rzeczywiście jest on w kabinie. To pomysł wymiany go na elektryczny bojler bez zmiany umiejscowienia (bo o tym nikt w zawiadomieniu nie wspomniał) jest większym niebezpieczeństwem niż w chwili obecnej


Ostatnio zmieniony przez cichy dnia Czw Kwi 16, 2009 11:23 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
silos



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 136

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichy napisał:
arc jeżeli Twój znajomy ma zainstalowany piecyk wewnątrz kabiny to pogratuluj mu głupoty
moja wyobraźnia nie potrafi tego ogarnąć kabina w łazience (na bloku) a w niej (Junkers)? ale poważnie to jakiś *** a co z mieszkaniami w których kabiny są zamontowane 5_10 lat temu może kontrole? Ciekawi mnie sprawa piecyków gazowych w kuchniach OŚ 1000 Lecia? Przecież gazy ze spalania wychodzą na kuchnie a ciąg wentylacyjny nie wyciąga(bo są za szczelne okna Stwierdził Kominiarz i kazał otworzyć okno w czasie kontroli) Co wy na to?(ile płaci społdz. za kontrole przy pomocy zapałki ale to inna Bajka?).

Ostatnio zmieniony przez silos dnia Czw Kwi 16, 2009 11:40 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

silos napisał:
(bo są za szczelne okna Stwierdził Kominiarz i kazał otworzyć okno w czasie kontroli)

Do mnie przyszło zawiadomienie że mam rozszczelnić mieszkanie bo ma to wpływ na wentylację; zgoda co do tego nie ma wątpliwości.
Lecz kominiarz który prowadził pomiary został przeze mnie trzy razy upomniany że sprawdza ciąg kominowy przy otwartych oknach (wszystkie okna które mam były otwarte) Może ktoś powie mi jak bardziej rozszczelnić mieszkanie? Głupota nie zna granic Violent
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy spieszę z wyjaśnieniem ponieważ co poniektórzy pofrunęli trochę z fantazjami co do jakiś dziwnych modyfikacji .
Piecyk gazowy na innej ścianie niż kabina jest zamontowany , to po pierwsze, mieszkanie jest własnościowe , to po drugie, oczywiście zlikwidowana jest wanna i w jej miejsce wstawiona jest kabina. Junkersik nowiutkeńki. Wentylacja sprawna ...
Ponadto jak znam życie to wielu ludzi i to już od dawna takie udogodnienia w swoich mieszkaniach zastosowała.
Nie opowiadajmy więc o komorach gazowych itp. Poza tym więcej znanych mi przypadków jest kiedy to ktoś pławiąc się w wannie został zatruty czy podtruty tlenkiem węgla. Jak wiadomo prysznic raczej bierze się kilka minut, natomiast do wanny woda czasami leje się i leje, a jak Wam za pewne wiadomo tlenek węgla gromadzi się w dolnych częściach pomieszczenia. Wynika więc z tego że bardziej niebezpiecznym jest kąpiel w wannie niż pod prysznicem.
Może i kabina - "junkers" jest niewskazanym rozwiązaniem, ale nie zabronionym, więc...
A tak na marginesie ciekaw jestem jakie to warunki zaproponuje LWSM w związku z ew. chęcią zastosowania bojlera elektrycznego ???

Pozdr
Arc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem ciekawy cza wogole jest taka mozliwosc jednego centralnego ogrzewania wody na caly blok mozna by bylo w koncu wywalisc piece z lazienek !
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to sporo zmienia po wyjaśnieniu arc spółdzielnia nie ma racji być może sugeruje się kubaturą i twierdzi że wstawienie kabiny pomniejsza kubaturę i w łazience nie ma wymaganych metrów, taka sytuacja może mieć miejsce jeżeli kabina jest zabudowana od podłogi po sam sufit lecz z reguły kabina nie sięga sufitu
Poza tym nowej generacji przepływowe piecyki gazowe wyposażone są w czujniki ciągu jeżeli wentylacja nie jest sprawna i nie ma wymaganego ciągu taki piecyk się nie włączy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc właśnie Smile jest to jeden z powodów determinacji mojego znajomego. Poza tym chyba płyta z plexi czy też szyba nie pomniejsza kubatury pomieszczenia ( i nie jest do sufitu ) .
Najciekawsze w tym wszystkim jest to że już wiem o kilku przypadkach otrzymania pism przez lokatorów o jednakowej treści. Uważam jednak, że ktoś przesadza ? Nie wiem i nie rozumiem tylko w jakim celu. A moim zdaniem nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu ...
Poza tym sugestie dotyczące rozważenia zmiany sposobu podgrzewania wody są również wysoce przesadzone.
PYTAM WIĘC , KTO TAM SIEDZI I WYMYŚLA TAKIE DURNE ZALECENIA I PORADY ???? Wróżka Esmeralda ??? Bo chyba z poradami fachowca to się ma nijak.

Pozdr
Arc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kod:
Przypominamy, iż zgodnie z regulaminem Porządku Domowego na przeprowadzenie remontów i przeróbek w mieszkaniu należy uzyskać pisemną zgodę Spółdzielni

Czy to oznacza że jeżeli chce w własnościowym mieszkaniu wykonać gładzie, czy też wykafelkować łazienkę to mam pytać się szanownych nierobów o zgodę ;/ ? Rozumie jak bym przestawiał czy też burzył ściany to inna bajka.
Coś tu jest nie tak, banda nierobów przez 20 lat pomalowała raz klatkę i będzie mi dyktować co ja mam robić w własnym mieszkaniu Violent
Ciekaw jestem jak ma się ten regulamin do mieszkań własnościowych. Ja posiadam mieszkanie w bloku spółdzielczym własnościowe i w każdej chwili mogę zrezygnować z członka spółdzielni mieszkaniowej a remonty zlecam prywatnym firmą czy nadal obowiązuje mnie jakiś chory regulamin ? skoro prace remontowe nie naruszają konstrukcji bloku czy też nie zagrażają mieszkańcom bloku

REGULAMIN PORZĄDKU DOMOWEGO

Albo regulamin jest nie aktualny albo ja jestem ślepy bo nie widzę w nim żadnego obowiązku zgłaszania remontów no chyba że ja pomyliłem regulaminy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie ta spółdzielnia, czyli nie Knurowianka ale LWSM http://www.lwsm.pl
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka