Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ZUS kontra OFE - ostrze?enie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ami

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2014 5:31 pm    Temat postu: ZUS kontra OFE - ostrze?enie Odpowiedz z cytatem

Chcia?em dzi? z?o?y? deklaracj? w Zus-ie dotycz?c? wyboru OFE. Pos?u?y?em si? formularzem który otrzyma?em od OFE. Poinformowano mnie jednak ?e ZUS dosta? wytyczne zabraniaj?ce pryjmowania na innych formularzach ni? Zusowskie. Kiedy si? im przyjrza?em zauwa?y?em jedynie to ?e ró?ni? si? wielko?ci? czcionki i s? dwustronne. To ca?a ró?nica, aha i nie s? dwukolorowe Smile. Dowiedzia?em si? te? ?e nie mog? z?o?y? deklaracji od ?ony bez odpowiedniego upowa?nienia. Zastanawia mnie co si? dzieje gdy kto? po?le poczt? taki "z?y" formularz? Trudno nie mie? wra?enia ?e jest to wszystko przemy?lane dzia?anie tylko po to ?eby jak najwi?cej osób z?owi? do ZUSu. Poprzez to forum ostrzegam przed kombinacjami Zusu zw?aszcza je?li b?dziecie chcieli wys?a? formularz poczt?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz

Wysłany:     Temat postu: Reklama Google

Powrót do góry
Andante78

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2014 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie Twój wpis w?a?nie zmotywowa? do wys?ania poczt? "niezusowskiego" formularza, dzi?kuj?! Skoro jest identyczny w tre?ci, musz? go przyj??, a jak wy?l? poczt? za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, to ciekawi mnie na jakiej podstawie ZUS tego nie uzna Smile.
Powrót do góry
ami

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2014 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisz jak si? sko?czy?o, nie zdziwi? si? jednak gdy dowiesz si? ?e "wyrzucono" Cie z OFE bo nie z?o?y?e? na odpowiednim druku o ile w ogóle Ci? poinformuj? . Obym si? myli?.
Powrót do góry
zonku

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2014 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na szcz??cie uciekam z tego ca?ego OFE wi?c mnie ten problem nie tyczy.
Powrót do góry
huan75

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

?eby wróci? do zusu , nic nie nale?y sk?ada? ?
Powrót do góry
lucjanszolajski

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 8:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zonku napisał:
Ja na szcz??cie uciekam z tego ca?ego OFE wi?c mnie ten problem nie tyczy.

Nie wiem ile masz do emerytury ale uzale?nienie si? od zapisów ksi?gowych na koncie stale b?d?cego na debecie ZUS-u nie wiem czy jest najlepszym wyj?ciem. W OFE jaka? cz??? twojej emerytury b?dzie zale?na od rzeczywistych pieni?dzy, inn? kwesti? jest to ?e odejmuje ?winkom z wiejskiej od koryta.
Cytat:
Rusza coroczna waloryzacja rent i emerytur. Od 1 marca ?wiadczenia wzrosn? o 1,6 proc. Now? wysoko?? ?wiadcze? ZUS przeka?e ubezpieczonym na pi?mie. Waloryzacji dokonuje si? z urz?du, nie nale?y sk?ada? w tej sprawie ?adnych wniosków.
Tegoroczna waloryzacja odbywa si? wed?ug tej samej zasady co w 2013 r. - ?wiadczenie ro?nie o wska?nik inflacji i 20 proc. realnego wzrostu p?ac. Zgodnie z lutowym komunikatem ministra pracy, od marca emerytury wzrosn? o 1,6 proc.

Wierzysz ?e w zad?u?aj?cej si? Polsce emerytury wzrosn? o wi?cej ni? ustawowe minimum ? (Wiadomo przed wyborami Smile ) . Waloryzacj? liczy si? inflacja (1,1%)+ 20% realnego wzrostu p?ac (0,5%) - jak sam widzisz lec? minimalnie. Wiadome by?o ?e po zagrabieniu naszej kasy z OFE emerytów na jaki? czas b?d? mieli w ... powa?aniu.

Jak dobrze pami?tam to na ?otwie podczas kryzysu obci?li emerytury minimalnie o 11% z uwagi na "trudn? sytuacj? pa?stwa".

Prawd? mówi?c na zadowalaj?c? emerytur? (mówi? o normalnych a nie napompowanych górniczych) trzeba samemu odk?ada? a nie liczyc na ZUS czy OFE.
Balbina

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od pocz?tku istnienia OFE nale?a?am do takowego. Nie wiem jaka emerytura mnie czeka z jego ramienia. Dzi? jako osoba maj?ca do emerytury mniej ni? 10 lat zostaj? przy ZUS. I bardzo wspó?czuj? m?odym ludziom w wieku moich dzieci. Podj?cie decyzji w tak wa?nej sprawie. Masakra. D'oh!
Powrót do góry
lucjanszolajski

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
Od pocz?tku istnienia OFE nale?a?am do takowego. Nie wiem jaka emerytura mnie czeka z jego ramienia. Dzi? jako osoba maj?ca do emerytury mniej ni? 10 lat zostaj? przy ZUS. I bardzo wspó?czuj? m?odym ludziom w wieku moich dzieci. Podj?cie decyzji w tak wa?nej sprawie. Masakra. D'oh!

Kod:
Proporcje s? takie, ?e na ka?de 1200 z? przysz?ej emerytury z ZUS od wyników inwestycji w OFE b?dzie zale?a?o nie wi?cej, ni? kolejne 200 z?. I, przy dobrych wiatrach, te 200 z? mo?e by? warte np. 250 z?. By?oby mi?o, ale bez ekstazy, prawda? 

Tak wi?c bez III filara (IKE, IKZE, oszcz?dzanie) to co najwy?ej dostaniemy emeryturk? a nie emerytur?.

ZUS + OFE + IKE = mo?e jako? b?dzie.
zonku

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sporo mi zosta?o do emerytury i nie widz? sposobu dzia?ania tych wszelkich funduszy.
Powrót do góry
MefKM

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a na co liczysz z tego ofe - jesli dostana ok 4,5% i beda je mogli inwestowac na agresywnych rynkach (a ty nie bedziesz mia? dostepu do danych w co zainwestowali) - to wszystkie klapy inwestycyjne b?d? zatykane funduszami z ofe

a jesli nawet inwestycje sie zbilansuja i wyjdzie na zero - zak?adaj?c, ?e tyle uro?nie z inwestycji co op?aty za prowadzenie rachunku - to ile dostaniesz tej EMERYTURY a mo?e tylko emeryturk?

nikogo nie namawiam, to jest tylko i wy??cznie moje zdanie
?ukasz Kopiszka

PostWysłany: Pią Mar 15, 2019 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo?na kupowa? kryptowaluty na poczet przysz?ej emerytury.

Przyk?ady takich inwestycji http://bitfilar.pl/o-co-chodzi/ lub https://litecoin.pl/emerytura-za-litecoiny/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
yeti

PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z?ota ?opata za odkopanie starego kotleta
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: