Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oświadczenie majątkowe radnego niezgodne z prawdą?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Nie Mar 30, 2014 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o wolne dziennikarstwo to aż miło czytać @secundo.
Są to tezy które pewnie wszystkim byłyby bardzo bliskie. Słowo może komuś umożliwić lepsze życie ale jest też i słowo które może zniszczyć komuś życie i tego się wystrzegajmy.
Warsztat o którym pisze @secundo powinien być naprawdę duży i pomijanie niektórych ważnych elementów niestety podważa wiarygodność dziennikarza śledczego.

http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Dariusz Jezierski



Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 15

PostWysłany: Nie Mar 30, 2014 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
ala napisał:
Czyli osobiste porachunki z innym dziennikarzem?

Broń Boże. W ogóle go nie znam osobiście, nigdy nie miałem do czynienia i nie byłem - nawet pośrednio - w żadnym konflikcie. Poznałem wyłącznie po tym, co publikuje i pisze (a kluczowe było dla mnie sprawdzenie, czy dążył do kontaktu z obwinianym bo to w zawodzie taka bardzo "święta" reguła).

Co ciekawe, mam zbliżoną do niego opinię o wielu ludziach władzy, z którymi walczy na info-poster.eu. Teraz jednak zaczynam się bać, że może on robić sprawie sprawiedliwego rozliczania różnych kacyków więcej szkody niż pożytku.

Odwagi, secundo! Odwagi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dariusz Jezierski



Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 15

PostWysłany: Nie Mar 30, 2014 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:
Jeśli chodzi o wolne dziennikarstwo to aż miło czytać @secundo.
Są to tezy które pewnie wszystkim byłyby bardzo bliskie. Słowo może komuś umożliwić lepsze życie ale jest też i słowo które może zniszczyć komuś życie i tego się wystrzegajmy.
Warsztat o którym pisze @secundo powinien być naprawdę duży i pomijanie niektórych ważnych elementów niestety podważa wiarygodność dziennikarza śledczego.

http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698

Po co to emfaza? Co ona załatwia? I komu? wiarygodność dziennikarza śledczego mogą podważyć tylko przypadki, gdy ten mija się z prawdą. Z takim przypadkiem nie mamy jednak do czynienia. Wiem, to musi być przykre dla zainteresowanych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Nie Mar 30, 2014 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdyby jednak minął się pan z prawdą ? Co Pan wtedy zrobi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dariusz Jezierski



Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 15

PostWysłany: Nie Mar 30, 2014 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:
A gdyby jednak minął się pan z prawdą ? Co Pan wtedy zrobi?

Zgodzi się Pan ze mną, że czegoś w życiu trzeba być pewnym. Ponieważ pozyskiwaniem informacji i ich analizą zajmuję się sam - co nie może dziwić, zważywszy, że sam ryzykuję - tego jestem pewien w 100%
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamknięcie tematu ze strony Info-Postera. Teraz zostaje tylko czekać na decyzje odp. organów (prokuratura, US).

Czy Marek Sanecznik musiał wykazać udziały w ATB?
http://info-poster.eu/czy-marek-sanecznik-musial-wykazac-udzialy-w-atb/

Konkluzja:

Zatem na 31 grudnia 2012 roku Marek Sanecznik był zgodnie z prawem właścicielem udziałów w ATB sp. z o.o. i musiał fakt ten wykazać w swoim oświadczeniu majątkowym za 2012 rok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 31, 2014 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O sprawie na sesji Rady Miasta.


Radny M. Sanecznik
Panie Przewodniczący mam dwie sprawy, jedna dotyczy bezpośrednio mojej osoby. Wszyscy radni dostali informacje związane z rzekomym moim, nie do końca zgodnym z prawdą oświadczeniem majątkowym. Chciałbym się odnieść do tego, ponieważ zaskoczyła mnie forma, w której zostało to wszystko zamknięte pismem do Prokuratury. Mam pytanie do Przewodniczącego, jak wiemy jest to informacja ze źródeł internetowych i chciałbym się dowiedzieć, czy to źródło internetowe zostało zweryfikowane, czy została potwierdzona informacja przez tego Pana, który się podpisał, czy podpis jest autentyczny, czy tylko jest podpis w czcionce. Dlaczego nie zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające ? Nie poproszono mnie o żadne dokumenty potwierdzające moją wersję wydarzeń. Nie zastosowano zasady rozmowy w celu wyjaśnienia i weryfikacji dokumentacji jaką ja posiadam. W moim odczuciu nie została zachowana żadna staranność. Nie została dokonana żadna opinia prawna, czy Pan ma jakąś opinię prawną na ten temat ? Czym Pan się posiłkował oddając sprawę do Prokuratury i do Urzędu Skarbowego ? Obowiązkiem Pana jest zweryfikować moje oświadczenie majątkowe i jednocześnie dochować staranności, czy jest to pomówienie czy też nie? Nie skorzystał Pan z tej możliwości i bezpośrednio przekazał Pan to do Prokuratury. Ja się zwracam do wszystkich radnych – nie udzielono mi żadnej pomocy prawnej, nie zaproponowano mi żadnej pomocy jeżeli chodzi o załatwienie tej sprawy. Dlaczego o tym mówię, dlatego że ja mam możliwości, mam kasę na to żeby obronić swoje dobre imię. Ale gdyby to padło na obojętnie kogo z tutaj obecnych może by nie miał takiej możliwości ani siły przebicia żeby udowodnić swoją niewinność. Mam takie przeczucie, że gdyby padło na kogokolwiek z was to nikt by wam nie pomógł i to jest przerażające. Przewodniczący powinien stać na straży zarówno prawa jak i podejmować decyzje i wszelkie niezbędne środki do tego aby dowiedzieć się prawdy, a jednocześnie jeżeli ta prawda jest oczywista tak jak w tym wypadku stanąć murem za mną i za każdym z was z osobna. Przytoczę jeden fragment wypowiedzi Pana Przewodniczącego na portalu internetowym, przy okazji podkreśla Pan Trzęsiok, że będzie przyglądał się rozwojowi sytuacji. Przyglądać się to można skokom narciarskim, a tu trzeba podjąć konkretne działania i być przywódcą. Wydaje mi się Panie Przewodniczący, że nie stanął Pan na wysokości zadania i to nie chodzi tylko i wyłącznie o moją sprawę. Gdyby ktokolwiek inny z tutaj obecnych został tak potraktowany jak Pan potraktował moją sprawę ja stanąłbym murem za tym człowiekiem i broniłbym go a Pan nie zrobił nic co by mogło przyczynić się do tego żeby wyjaśnić sprawę. Ja nie chcężeby Pan mnie bronił, ale żeby Pan podszedł do sprawy uczciwie i starał się wyjaśnić tę sprawę. Jakie Pan ma dokumenty – żadnych.

Przewodniczący Rady
Na dokumenty, które przychodzą do Biura Rady jesteśmy zobligowani odpowiadać, nawet na dokumenty wysłane drogą internetową. Po tej informacji pierwsze co zrobiłem to zadzwoniłem do Pana, powiadomiłem Pana, że taki dokument spłynął do Rady, nie oskarżałem Pana i tego nigdy nie zrobiłem. Natomiast muszę przedsięwziąć kroki wyjaśniające tą sytuację. Dla mnie organem wyjaśniającym jest Urząd Skarbowy, który jest adresatem naszych oświadczeń majątkowych oraz Prokuratura. W związku z tym do tych dwóch instytucji zwróciłem się z prośbą o wyjaśnienie w związku z pismem Pana, który Pana wprost oskarża. Natomiast ja Pana nie oskarżałem ani nie zamierzam oskarżać. Uzgodniliśmy to, Pan to również przyjął do wiadomości i powiedział, że to jest moja rola i nie ma Pan nic przeciwko temu żeby w taki sposób ta sprawa została załatwiona. Jest to dla mnie sytuacja bardzo niekomfortowa, pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego, że w taki sposób sprawdzają radnych naszej Rady. Wszystkie pisma zostały konsultowane z prawnikiem i wysłane zostały w najbardziej lakonicznej formie w jakiej mogły zostać45 wysłane celem konsultacji o czym Pana również poinformowałem. Dzisiaj zostałem poinformowany telefonicznie o przesłuchaniu w tej sprawie przez Policję.

Radny M. Sanecznik
Mnie się wydaje, że żyjemy w „kafkowym świecie”. Gdyby Pan przeczytał Kafkę to też by Pan do tego doszedł. Przypuśćmy, że ktoś wysyła Panu maila i mówi, że ktokolwiek z radnych tutaj obecnych pracował w Niemczech albo w Holandii i nie wykazał tego w swoim oświadczeniu majątkowym. Proszę mi powiedzieć czy też by to Pan zgłosił do Prokuratury?

Przewodniczący Rady
Jeżeli miałbym oficjalne zgłoszenie to niestety musiałbym tak postąpić. Pan złożył mi oświadczenie majątkowe i w punkcie którego dotyczy doniesienie nie ma tego o czym mowa dlatego proszę instytucje uprawnione żeby to sprawdziły i czekam na werdykt tych instytucji.

Radny M. Sanecznik
Panie Przewodniczący w Pana postępowaniu, brak jest merytorycznego ustosunkowania się do tych zarzutów, brak w ogóle postępowania wewnętrznego tutaj w Radzie. Ja Panu powiedziałem, proszę wysłać do mnie pismo, w którym Pan będzie żądał jakiś dokumentów, to wtedy ja te dokumenty Panu przyniosę, bo ja myślałem, że najpierw będzie wewnętrzna weryfikacja tych informacji, które ten blogier wysłał do Pana, a Pan nie zweryfikował żadnych dokumentów źródłowych i wysłał Pan to do Prokuratury. Uważam, że jest to totalny brak profesjonalności z Pana strony i kwestionuję to w sposób kategoryczny, Pana przywództwo jeżeli chodzi o Radę Miasta.

Przewodniczący Rady
Jeżeli była różnica w zeznaniu to w tym momencie Pan złożył zeznanie do mnie a zarzucono Panu różnicę w zeznaniu podatkowym. W tym zeznaniu już nic poprawić nie możemy w związku z tym organem, który ma o tym rozstrzygnąć jest Urząd Skarbowy i Prokuratura.

Radny M. Sanecznik
Mam jeszcze drugie pytanie do Pana. Jak Pan wie zwróciłem się do Pana z pismem dotyczącym pozwolenia na to żeby tutaj w pomieszczeniach Rady Miasta przeprowadzić rozmowę z dziennikarzami. Zostało mi odmówione takie spotkanie, wystosował Pan obszerne pismo wyjaśniające. Mam pytanie dotyczące korzystania z pomieszczeń Biura Rady. Czy istnieje regulamin korzystania z Biura Rady przez radnych jeżeli tak, to chciałbym go widzieć. Kto jest dysponentem pomieszczeń Biura Rady, w których również Pan przebywa, czy Pan się również pyta za każdym razem Prezydenta Miasta albo podległych mu pracowników, czy może Pan przebywać w biurze o określonych godzinach czy też nie ? Czy radny ma prawo do swobodnego korzystania z biura ? I czy może spotkać się z mieszkańcami w pomieszczeniach Biura Rady? Panie Przewodniczący mam wrażenie, że do końca nie wie Pan co to znaczy sprawować mandat radnego i co to znaczy być radnym w tym mieście. Mam niesamowity szacunek do samego siebie i do wszystkich tutaj obecnych radnych, bo zostali wybrani w demokratycznych wyborach i mają do tego prawo żeby sprawować swój mandat. Pan Panie Przewodniczący jest od tego byśmy ten mandat mogli w sposób jawny, przejrzysty i bezpośredni sprawować. Moja sytuacja jest taka, że kończymy już tutaj bytność tej kadencji i za chwilę będą nowe wybory, ale powiem Panu, że przyglądając się prowadzeniu Rady, w jaki sposób torpedował Pan pewne sprawy, przytoczę chociażby totalne torpedowanie budżetu obywatelskiego, muszę Panu powiedzieć, że jestem Panem rozczarowany, sprawowaniem funkcji Przewodniczącego Rady Miasta.

Przewodniczący Rady
Jeżeli chodzi o korzystanie z pomieszczeń Biura Rady to nie zwrócił się Pan do mnie na piśmie, a telefonicznie w późnych godzinach wieczornych w przeddzień zamiaru skorzystania z tych pomieszczeń. Odpowiedziałem Panu, że nie ja jestem gospodarzem, dysponentem tych pomieszczeń i ma się Pan zwrócić do służb Prezydenta, konkretnie powiedziałem, że do Sekretarza Miasta Piotra Dudło czy jest w tym momencie to pomieszczenie do dyspozycji, bo jak dobrze wiemy tutaj odbywają się nie tylko posiedzenia komisji, a o tych posiedzeniach powiadamiamy Prezydenta na piśmie, korzystają z tych pomieszczeń również kombatanci i inne instytucje więc nie potrafiłem Panu odpowiedzieć w późnych godzinach wieczornych co będzie rano na drugi dzień. Odesłałem Pana do właściwych osób, a nie 47 odmówiłem Panu. Gospodarzem tego miasta i gospodarzem budynku jest Prezydent Miasta nie ja. Nawet panie z BRM nie podlegają nam radnym tylko są pracownicami Prezydenta.

Radna T. Kocierz
Panie Przewodniczący ja też potwierdzę, bo takie mam przekonanie, że nikogo by Pan nie obronił, bo jeżeli jest jakiś problem to należy wysłuchać i dopóki czegoś się nie udowodni to jest to osoba niewinna. Należało włożyć w to trochę staranności i dla radnych byłby to sygnał, że w takich sytuacjach będzie Pan tej staranności dokładał, 48 a Pan to tak, niech to tam wszyscy pozałatwiają a ja będę czysty. Nie jest tak, bo Pan tu przewodzi, Pan tu jest bardzo ważną osobą. Mam takie przekonanie, że gdyby to spotkało któregoś z nas to nie obroniłby nas Pan. Radny M. Sanecznik ma rację o tym jestem przeświadczona. Gdybyśmy się spotkali nie na sesji to bym powiedziała jeszcze więcej. Zalecałabym, aby Pan się wybrał na sesję do Gierałtowic, Gliwic czy Rybnika, zobaczyłby Pan jak tam zachowują się przewodniczący, mówię o całych 4 latach. Stwarza Pan takie wrażenie, że Pan tutaj jest rzecznikiem, obrońcom Pana Prezydenta, a Pan Prezydent radzi sobie świetnie i jemu obrońcy nie potrzeba. Pan jest Przewodniczącym Rady i powinien Pan stać murem za tą Radą, a Pan tak nie robi, Pan pierwszy jest do atakowania, skrócić, wyeliminować, tak się Pan zachowuje jako rzecznik i obrońca Pana Prezydenta.

Przewodniczący Rady
Czy radni nie otrzymali całej dokumentacji?

Radna T. Kocierz
Żeby Pan był czysty to tak Pan zrobił, ale tej staranności nie ma. Radny M. Sanecznik mówił drżącym głosem, bo się czuje w tej sytuacji bardzo niekomfortowo, źle, niedobrze. Powinien go Pan wysłuchać, nie tu na sesji, zaprosić go do gabinetu. Zapytać co ma na własną obronę. Ja obserwowałam przewodniczących poprzednich kadencji Reginka, Hildebrandta i daleko Panu do nich. Kiedyś było tak, że Prezydent był wybierany spośród radnych i musiał się z Radą liczyć, a w tej chwili ta równowaga jest zachwiana, bo jest wybierany w wyborach bezpośrednich i nie możemy go odwołać. Rada uchwala, Rada opiniuje, ale gdyby tego nie było to by nas w ogóle nie potrzebował. Od Pana zależy żeby ta równowaga ważności nie była zachwiana, a Pan tej funkcji tutaj nie spełnia. Rada jest w ogóle niepotrzebna. Szkoda, bo wybierałam Pana, byłam za tym, ale wiadomo jedna osoba niewiele zmieni. Nie spełnia Pan moich oczekiwań, może mnie Pan nie lubić, ale jestem radną i ja sobie to inaczej wyobrażałam. Pan nie chce słuchać, bo powinien się Pan chociaż raz na kwartał, raz na pół roku, raz na rok zapytać radnych jakie mają zastrzeżenia do Pana, albo co się nie podoba, Pan ucieka od tego, tego nie ma, bo nie każdy chce na sesji oficjalnie pyskować i mówić co mu się nie podoba. Po co taka wrzawa, ale takiego kontaktu z radnymi Pan nie ma. Przychodzą do Pana pośmiać się i głupie kawały poopowiadać.

Przewodniczący Rady
Proszę sobie przeczytać ustawę samorządową jakie są kompetencje Przewodniczącego Rady i staram się je w tym zakresie wypełniać.

Radny P. Dulias
Jak już tutaj rozmawiamy to chciałbym dorzucić kilka kamyczków do Pana ogródka. Uważam, że nie stoi Pan po tej stronie Rady jako organu, który powinien Pan reprezentować. Na wniosek mieszkańców wniosłem kilkanaście interpelacji, Prezydent odpowiada lakonicznie, proszę Pana o interwencję, ale Pan olewa sprawę i nie dostaję odpowiedzi takich, które satysfakcjonują mieszkańców. Powiedziałem Panu w prywatnej rozmowie, że to jest lekceważenie nie tylko radnych, ale mieszkańców którzy to zgłosili.

Z-ca Prezydenta B. Zwierzyńska
Dlatego była taka lakoniczna odpowiedź, ponieważ wcześniej udzieliłam na sesji ustnej odpowiedzi na wszystkie interpelacje, więc nie będziemy powielać i odpisywać, są te odpowiedzi, wyciąg z protokołu zawsze jest dostępny, więc proszę tutaj nie szafować i mówić, że są lakoniczne odpowiedzi, że źle i niepoważnie traktujemy radnych, bo tak nie jest. Wszystkich radnych traktujemy poważnie, staramy się odpowiadać, zgadza się, możemy się spóźnić, to moja wina nie dopilnowałam tego. Natomiast nie mogę się zgodzić, że nie ma tych odpowiedzi, albo że są lakoniczne. Jeżeli odpowiadamy ustnie na pytania i odpowiedź satysfakcjonuje to wówczas nie widzę powodu żebym odpowiadała na piśmie.

Przewodniczący Rady
Dostał Pan odpowiedź i dostał Pan wyciąg z protokołu. Zadałem sobie trud sprawdzenia wszystkich Pana pytań. Protokół jest do wglądu, również Pana pytania są do wglądu. Konsultowałem to z Panią Prezydent, oglądaliśmy konkretnie pytanie za pytaniem.

Radny J. Szydło
Złożenie nieprawdziwego oświadczenia majątkowego jest przestępstwem, niestety czy to będzie Przewodniczący, Wiceprzewodniczący czy Prezydent i otrzymali taką50 informację to nie są osoby uprawnione do tego żeby one to wyjaśniały, są od tego inne organy, które muszą to wyjaśnić. Uważam, że powiadomienie tych organów jest najbardziej wskazane dlatego żeby samemu nie popaść w kłopoty prawne. Nie jestem prawnikiem, mamy radcę prawnego, który może określić jak to jest. Jeżeli Pan Marek Sanecznik jest niewinny to po wyjaśnieniu tego zostanie uniewinniony więc nie rozumiem czemu jest taka walka o to czy ktoś komuś pomógł. Jeżeli Pan Przewodniczący chciałby współczuć radnemu Sanecznikowi i wezwać go do gabinetu i porozmawiać sobie prywatnie to jak najbardziej, ale zatajenie podejrzenia o popełnieniu przestępstwa niestety jest również przestępstwem.

Radny M. Sanecznik
Pan jest Policjantem, jeżeli ktoś jedzie samochodem, zatrzymuje się i mówi Panu, że widział, iż pan XY jechał samochodem z prędkością 190 km/h to co Pan robi, wyjaśnia Pan sprawę czy nie wyjaśnia sprawy? Nie, trzeba najpierw zweryfikować dokumentację. Nie mam do Przewodniczącego pretensji, że wysłał cokolwiek do Prokuratury, bo to nie jest zagadnienie, które rozpatrujemy teraz – czy ja mam pretensje. Mam pretensje do Przewodniczącego, że nie zachował staranności żeby zebrać dowody, żeby zanalizować dane, bo te dane były tylko i wyłącznie przekazem internetowym. To nie zostało nawet pisemnie podpisane. Ja mam tylko pretensje do Przewodniczącego, że nie podjął trudu żeby tę sprawę wyjaśnić. Być może zebrałby na tyle dokumentów i na tyle miałby wątpliwości, że tę sprawę przekazałby do Prokuratury celem sprawdzenia, ale nie zachował żadnej staranności jeżeli chodzi o zbieranie dowodów i o to mam pretensje.

Radny J. Szydło
Jeżeli pan Y przyjdzie i powie Panu, że pan Iksiński zamordował kogoś i zakopał go w ogródku, czy Pan będzie najpierw dochodził do tego czy Pan powiadomi Policję ?

Radny M. Sanecznik
Pójdę i zobaczę czy ten denat tam leży czy nie.

Przewodniczący Rady
Art. 24 h ust. 9 ustawy o samorządzie gminnym mówi: „W przypadku podejrzenia, że osoba składająca oświadczenie majątkowe podała w nim nieprawdę lub zataiła 51 prawdę, podmiot dokonujący analizy oświadczenia występuje do dyrektora urzędu kontroli skarbowej właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej oświadczenie z wnioskiem o kontrolę jej oświadczenia majątkowego”.

Radny M. Sanecznik
Jestem ciekaw co Pan powie Policji jak Pan nie ma żadnych dowodów, żadnych dokumentów.

Radca Prawny H. Słupik
Pan Przewodniczący ma obowiązek organizować pracę Rady i analizować złożone oświadczenia, natomiast nie ma uprawnień prokuratorskich w tym sensie, aby badać, zbierać dowody i jak gdyby przesłuchiwać radnego. Właściwym postępowaniem było zdać się na instytucje powołane, uprawnione. W związku z tym muszę dodać jedno, że w momencie kiedy Przewodniczący się do mnie zwrócił moje pierwsze pytanie było czy radny M. Sanecznik wie o zaistniałej sytuacji i muszę potwierdzić, że istotnie skomunikował się z Panem, porozumiał, uprzedził o takim fakcie, bo jak gdyby obowiązek o zaistnieniu tego zdarzenia jest społeczne i prawne, natomiast Przewodniczący występuje tutaj jako funkcjonariusz samorządowy, który nie powinien obojętnie przejść nad tym faktem. Odpowiednia instytucja wyjaśni całą sytuację i stwierdzi w jakiej Pan jest sytuacji procesowej. Zawiadomienie do Urzędu Kontroli Skarbowej wynika z ustawy i tak samo zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z tym Pan ma wszelkie uprawnienia obywatelskie żeby to wyjaśnić i Prokuratura ustali co i jak.

Radny M. Sanecznik
Ja mam tylko jedno pytanie, jeżeli Przewodniczący dostanie jutro tysiąc takich zawiadomień na każdego radnego czy ma być tysiąc powiadomień do Prokuratury?

Radca Prawny H. Słupik
Tak. Mamy obowiązek prawny odpowiadać na każdego maila, nawet gdy ktoś siępodpisze „królewna śnieżka”, my mamy obowiązek wyjaśnić. Tutaj był mail podpisany przez osobę z imienia i nazwiska, którą można zidentyfikować czy ona faktycznie istnieje. W związku z tym nie można zarzucać, że Przewodniczący nagannie się zachował. Chcę podkreślić, że on nie ma uprawnień prokuratorskich żeby badać i oceniać czy Pan jest winny czy nie.

Radny M. Sanecznik
Ja nie chcę żeby ktokolwiek z nas oceniał czy ktoś jest winny czy niewinny. Tylko dochodzimy do totalnego absurdu, że każdy donos, każda próba zdyskredytowania będzie prowadziła do takich skutków. Trzeba pewne sprawy wyjaśnić. Moim zdaniem powinno być to przekazane do Prokuratury, ale powinna być dołożona wszelka staranność żeby pokazać, iż zebraliśmy takie a takie informacje, że radny odpowiedział w taki a nie inny sposób i chcemy żeby to zostało zweryfikowane. Pan Jezierski totalnie się pomylił, więc można to w ten sposób skwitować, że otwieramy „puszkę Pandory” i doprowadzimy do tego, że za niedługo będziemy wszyscy w Prokuraturze, bo tak może być.

Radca Prawny H. Słupik
Pan nie jest zwykły obywatelem tylko funkcjonariuszem publicznym, drugim funkcjonariuszem jest Przewodniczący, który ma obowiązek ustawowy analizować ale nie ma obowiązku przeprowadzać jakiegoś śledztwa. Prokuratura na pewno przesłucha Przewodniczącego, zażądają wszelkich wyjaśnień, dokumentów i będzie wyjaśniona dogłębnie ta sprawa.

Radny M. Sanecznik
Ale jakie dokumenty, jeżeli nie poproszono mnie o żadne dokumenty?

Radca Prawny H. Słupik
Oświadczenie majątkowe jest kluczowym dokumentem.

Radny M. Sanecznik
Być może z punktu prawnego jest wszystko dobrze, ale chciałbym zwrócić uwagę, że jeszcze jest przyzwoitość w tym wszystkim. 53

Radca Prawny H. Słupik
Ja uważam, że Przewodniczący zadziałał zgodnie z prawem, na tyle zadziałał na ile mu przepisy pozwalały i nakazywały podjąć pewne działania. Próbuję zrozumieć Pana subiektywne odczucia.

Radny M. Sanecznik
Pani mnie nie musi rozumieć, to jest moja subiektywna ocena zachowania Pana Przewodniczącego.

Radny M. Gruszka
Tutaj pasuje takie określenie – tam gdzie pojawia się radny Sanecznik tam pojawia się niepokój. To co mnie lekko zirytowało to retoryka Pana Sanecznika. Na niego trafiło, ma pieniądze, jest w stanie się obronić, ale gdyby na innego trafiło, to jest na niskim poziomie socjotechnika, którą próbuje wciągnąć innych radnych do swoich problemów. Myślę, że koleżanki i koledzy ze „Wspólnie dla Knurowa” z pewnym bólem i niepokojem myślą o tych czasach kiedy postanowili się zlitować nad Panem Sanecznikiem i wciągnąć go na swoje listy wyborcze. Dziś ponoszą tego konsekwencje. Dziś radny Sanecznik postanowił zainfekować Wysoką Radę swoją nadpobudliwością. My nie jesteśmy w stanie ocenić materiału czy tam jest prawda czy fałsz i to nie jest to miejsce, są do tego powołane służby. My życzymy radnemu Sanecznikowi wszystkiego dobrego żeby wyjaśniła się sprawa, ale niech nie infekuje Wysokiej Rady, niech nie wciąga Rady do swoich osobistych problemów.

Radny P. Dulias
Chciałbym zapytać Przewodniczącego, bo była taka sytuacja, że któryś internauta napisał na temat tego, że niektórzy radni nie mieszkają na terenie Knurowa. W związku z tym do jakich organów Pan się zwrócił wówczas i jakie otrzymał Pan odpowiedzi ?

Przewodniczący Rady
Wszyscy radni złożyli w tym czasie oświadczenia o zamieszkiwaniu na terenie miasta Knurów.

Radny P. Dulias
Czyli zrobił Pan zupełnie coś innego niż w sprawie radnego M. Sanecznika, bo zrobił Pan wewnętrzną weryfikację tego i nie zgłosił Pan tego do żadnych innych organów, czyli są podwójne standardy.

Radna T. Kocierz
W wystąpieniach Pana Prezydenta ja nie słyszałam przez 8 lat żeby dyscyplinował któregoś z urzędników. Jakoś tak brał to na siebie, a pewnie w czterech ścianach jak mu się coś nie podobało to powiedział, ale nigdy na sesji. A Pan? Wspomnieć tylko jak Pan się zachowywał. A mógł Pan poprosić do gabinetu i powiedzieć co się nie podoba.

Przewodniczący Rady
Takie rozmowy się odbywały. Nie będę mówił z kim, ale się odbywały. Dla mnie to też jest bardzo niekomfortowa sytuacja, ale niestety prawo mówi w taki sposób. Przypominam o obowiązku złożenia oświadczeń majątkowych do 30 kwietnia 2014 roku za rok 2013.


Źródło:
Protokół Nr XLV/14 z sesji Rady Miasta Knurów odbytej w dniu 16.04.2014 r.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sob Sie 02, 2014 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
O sprawie na sesji Rady Miasta.
(...)
Źródło:
Protokół Nr XLV/14 z sesji Rady Miasta Knurów odbytej w dniu 16.04.2014 r.


Za wcześnie z tymi tekstami Panie Admin. Poczekajmy na ustalenia prokuratorskie i skarbowe i wtedy wrócimy do sprawy. Mam nadzieje, że nie w okresie kampanii wyborczej.
Choć przykład gliwicki pokazuje, że koniec będzie słaby.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Sob Sie 02, 2014 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radnemu nie zależy, aby być najlepszym.
Przecież wszyscy wiedzą, że najlepszy już jest tylko cichosza, cichosza:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Sie 03, 2014 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@braveheart
Radny Gruszka ładnie to ujął słowami.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Nie Sie 03, 2014 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, radny Gruszka przedstawił dokładnie styl działania Rady.
Kto nie jest z Nami jest przeciwko Nam.
Tak to działa od wielu lat.
Problem w tym, że takie działanie Rady jest destrukcyjne i całkowicie podporządkowane Prezydentowi.
Radni nie są pracownikami Prezydenta tylko powinni reprezentować interesy mieszkańców i mieć zdolność przeciwstawienia się jeśli jest coś nie tak.
Obecna Rada znalazła sobie czarną owcę jaką jest radny Marek Sanecznik oprócz tych którzy podjęli dyskusję na sesji i się tym pożywiała przez całą kadencję.
Większego wstydu nie mogli sobie przysporzyć olewając propozycję stworzenia budżetu obywatelskiego w mieście.
Dlaczego?
Uważam, że nie ma woli aby w tym mieście tworzyć zalążki demokracji bo tak w tej gminie jest wszystkim wygodnie. Szczególnie tym którzy są w bliskim otoczeniu Pierwszego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Sie 03, 2014 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:
No właśnie, radny Gruszka przedstawił dokładnie styl działania Rady.


Pomyliłeś się?
Miało być?:
No właśnie, radny Gruszka przedstawił dokładnie styl działania Radnego.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Nie Sie 03, 2014 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radni powinni zrozumieć, że faktycznie to oni mają jako Rada większe możliwości jak Prezydent.
Gmina działając jako wspólnota samorządowa, stwarza dla wybranych swoich reprezentantów czyli Radnych największe możliwości.
Działając w sposób asertywny mieliby dodatkową siłę i zmusiliby urzędników do większego wysiłku.
Radna Kocierz zwróciła uwagę na bardzo ważną rzecz, że przez swoją długą kadencję Prezydent nie dyscyplinował swoich urzędników.
Przekłada się to niestety na jakość prowadzonych inwestycji.
Radny Gruszka wypowiadając słowa, że się zlitowano nad radnym Sanecznikem wpisując go na listę formacji Wspólnie dla Knurowa ukazał wszystkim mieszkańcom jak trzeba być fanatycznie podległym i posłusznym.
Gdyby ciągnąć ten wątek należałoby napisać, że każda forma nieposłuszeństwa powinna być karana i tak też się stało-głodne wilki połykają swoją ofiarę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sie 03, 2014 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fantastyczna dyskusja radnych. Chyba jedna z pierwszych szczerych i ożywczych w tej miejscowości. Wyczuwam w niej oznakę końca marazmu, który już lata temu uczynił z tej rady karykaturę. Żałuję, że pretensje i podziały pojawiają się dopiero na koniec (znowu zmarnowanej) kadencji.
Co do sprawy Dulias znakomicie pokazał podwójność standardów przewodniczącego (zawiadomienie prokuratury bez postępowania wewnętrznego u Sanecznika i postępowanie bez zawiadomienia przy radnych zamieszkujących poza miastem).
Podczas rozmowy widać kilka ważnych problemów w postawach: m.in. bałamutne zachowanie radcy prawnego (które musi wiedzieć, że podejrzenie różni się od plotki stopniem uprawdopodobnienia, którego przewodniczący nie mógł znać bez prób wyjaśnienia. Zawiadomienie organów ścigania bez staranności w weryfikacji zarzutu moim zdaniem ociera się o przestępstwo zawiadomienia o przest. niepopełnionym!). Kretyńskie odpowiedzi przewodniczącego, który ucieka od wyraźnych kwestii. Wtręt wiceprezydentki, który odczułem jako dość agresywny w stosunku do radnego Duliasa. Głos Gruszki, który żenująco wywleka jakieś robienie łaski przy przyjmowaniu na listy wyborcze, kompletnie nie zdając sobie sprawy, jak odsłania swój prymitywizm i brak szacunku dla wyborców, którzy przecież kandydata przede wszystkim wybrali! Są to szkaradne, obrzydliwe postawy, które na pamięć znam, obserwując pracę UM i rady.
Marzy mi się trzęsionko w tym szambie i chciałbym, żeby grupa niepokornych radnych (Kocierz, Dulias, Sanecznik), do których z pewnością dołączą następni rozsądni, w końcu rozpoczęła w Knurowie epokę zwykłej lokalnej demokracji. Trzymam kciuki.
Jednego bądźcie Państwo pewni, ilekroć poczujecie bezsens tej orki albo ktoś zacznie Wam wmawiać, że popełniacie błąd i nie warto: mieszkańcy Knurowa w większości chcą Was niepokornych, stawiających pytania, kontrolujących prezydenta, nadstawiających głowę za sprawę. Ludzie chcą i zasługują na to, żeby mieć godnych przedstawicieli! Bądźcie nimi za wszelką cenę i jak najdłużej!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matador007



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 120

PostWysłany: Pon Sie 04, 2014 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idą wybory! Tych "niepokornych" będzie co raz więcej, szkoda, że tak późno o tym pomyśleli Dontknow
Co do wypowiedzi radnego Szydło, Gruszki, to odnoszę wrażenie, że to w czystej postaci wazelina w stosunku do Pierwszego, wszak oni też chcą być na listach wyborczych bliskich Pierwszemu Prayer
Stołki w nowej radzie są już podzielone, Przewodniczącym RM ma zostać obecny v-ce rady, radny Pach Dancing
A my mieszkańcy? no znów nic nie będziemy mieli do powiedzenia, no chyba, że przy urnie wyborczej! Czy ponownie damy szansę takim ludziom?! Shame on you
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka