Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Budowa / kupno domu w Knurowie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
inka



Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 73

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 11:26 am    Temat postu: Budowa / kupno domu w Knurowie Odpowiedz z cytatem

Pogódź się Bracie z szergowcem i kup w Knurowie na Ziętka.
Teraz Ty jesteś góra i Ty dyktuj Developerowi cenę. Niech zapomni o 600000. Zaproponuj 400000, a i tak zarobi na tym 10%
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

absolutnie nie ma mowy o szeregowcu, ja chce budowac dom szkieletowy bez sasiada za sciana (stan deweloperski wg projektu Z14 o pow. całkowitej 160m2, wycena firmy z bielska 146 tyś. zł. brutto plus fundament) - a dzialki sa na jeczmiennej - tylko cholernie drogie - dlatego też czekam na spadki cen, a w czerwcu kawał ziemi wokół knurowa zostanie uwolniony na cele budowlane

na onecie pisza o spadkach cen gruntow nawet o 40%

ceny domow w gliwicach w stanie surowym zamknietym w technolog. murowanej (rudziniec) poszły juz w dol i mozna domek wolnostojacy w stanie surowym zamknietym już za 308 tyś. zł. kupic (pow. całkowita 165m2 dzialka kilkanascie ar), kolejne inwestycje domow wolno stojacych i szeregowek takze w gliwicach i pod gliwicami juz od 300 do 400 tyś. zł. - deweloperzy sie wyprzedaja - jedynie w knurowie spadki cen ostroznie o 10-20 tyś. zł. buahaha, dewelopek budujacy szeregowce w knurowie dalej liczy, ze ciemnota da sie nabrac. Wystarczy poszukac na otodom.pl - ale mi zalezy na knurowie - wiec czekam - mam własne niezadłużone M4, wiec jest gdzie mieszkać - nic na siłę.

mialem oferte kupna dzialki z rozpoczętą budowa domu w knurowie, fajna lokalizacja, ale dom nie do konca po naszej mysli i praktycznie zajmowal cala powierzchnie dzialki - ja jako blokowiec jakos bym to przezyl, ale po wstepnych rozmowach przedstawiłem swoje warunki i niby bylo cacy, tylko że gostek sie rozmyslil - trudno - jesli liczy, ze ktos da wiecej - jego sprawa - wolny rynek.
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Deejay



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 61
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A powiedz mi MefKM, masz jeszcze namiary na ten dom o którym mowiles ??? Mogłbyś mi napisać na PW ??? Smile bede bardzo wdzieczny, moze akurat się, bo nie ukrywam ze tez szukam czegoś w Knurowie Sad
_________________
Deejay...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Deejay napisał:
A powiedz mi MefKM, masz jeszcze namiary na ten dom o którym mowiles ??? Mogłbyś mi napisać na PW ??? Smile bede bardzo wdzieczny, moze akurat się, bo nie ukrywam ze tez szukam czegoś w Knurowie Sad


poszło na pw, a byłbym zapomnial jesli szukasz czegos do remontu to w bojkowie stoi dom z duza ogrodzona działka za 180 tyś. i dom na wzgorzu w knurowie za 270 tyś. czesciowo wyremontowany
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Posejdonn



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 27

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Piszesz że chcesz postawić dom szkieletowy, rozumiem że drewniany??
Mam działkę na jęczmiennej, i zastanawiam się właśnie nad domem szkieletowym tylko zastanawiają mnie szkody górnicze, tąpnięcia itp, orientowałeś się w tym zakresie ? czy nie będą tam fedrować itp
Projekt domu który chcesz postawić jest gdzieś w internecie? bo mam już kilka na oku ale od przybytku głowa nie boli;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pracownia www.z500.pl projekt domu Z14

co do szkod gorniczych to tam ich nie ma (oswiadczenie z wug) i podejrzewam, ze nie bedzie, bo w poblizu jest szyb wentylacyjny - wiec kopalnia nie moze fedrowac, gdyz grozi to zawaleniem i tym samym kopalnie knurow i bojkow przestana istniec.


co do scian k-g niestety tak samo jak w domach murowanych tak i w szkieletowcach zwanych rowniez kanadyjczykami po kilku latach na polaczeniach wyjda pekniecia - wszystko zalezy od firmy budujacej dom i wykanczajacej wnetrza.
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kuknij sobie tez na domy modelowe firmy www.wubud.pl - dom wg projektu Wrzos Z1 - wg wstepnej wyceny wlasciciela firmy (ze stycznia b.r. - a wiele juz sie zmieniło i cały czas zmienia - ceny w dół) to koszt na gotowo to koszt ok 220 tyś. zł. - cena obejmuje kominek montowany w salonie, schody, drzwi, panele podłogowe i kafle, instalacje el. i wod-kan - czyli taka opcja pod klucz.

na swojej stronie podaja powierzchnie calkowita domów - wiec trzeba sie liczyc, ze uzytkowa bedzie mniejsza - w przypadku wrzosa to ok 95m2.
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posejdonn napisał:
Mam działkę na jęczmiennej, i zastanawiam się właśnie nad domem szkieletowym tylko zastanawiają mnie szkody górnicze, tąpnięcia itp, orientowałeś się w tym zakresie ? czy nie będą tam fedrować itp

Mieszkam na Wolności, 100m od skrzyżowania z Jęczmienną i tąpnięcia się zdarzają. Zapewnienia kopalni/wug o braku szkód (w którymkolwiek miejscu) radzę traktować z dużą nieufnością.
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeBoucher napisał:
Posejdonn napisał:
Mam działkę na jęczmiennej, i zastanawiam się właśnie nad domem szkieletowym tylko zastanawiają mnie szkody górnicze, tąpnięcia itp, orientowałeś się w tym zakresie ? czy nie będą tam fedrować itp

Mieszkam na Wolności, 100m od skrzyżowania z Jęczmienną i tąpnięcia się zdarzają. Zapewnienia kopalni/wug o braku szkód (w którymkolwiek miejscu) radzę traktować z dużą nieufnością.



czyli jednak trzeba inwestowac w fundament przygotowany na szkody gornicze - co niestety podnosi koszty inwestycji
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jordan



Dołączył: 27 Paź 2007
Posty: 58
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MefKM napisał:
absolutnie nie ma mowy o szeregowcu, ja chce budowac dom szkieletowy bez sasiada za sciana (stan deweloperski wg projektu Z14 o pow. całkowitej 160m2, wycena firmy z bielska 146 tyś. zł. brutto plus fundament) - a dzialki sa na jeczmiennej - tylko cholernie drogie - dlatego też czekam na spadki cen, a w czerwcu kawał ziemi wokół knurowa zostanie uwolniony na cele budowlane

Witam !
Patrzę na ten projekt:
http://www.z500.pl/projekt/z%2014.html
i nijak tu nie widzę powierzchni 160m2, tylko użytkową 109 Smile
Sam dość mocno rozważałem opcję stawiania kanadyjczyka i najważniejsza jest dobra i sprawdzona ekipa wykonawcza. Po opinii znajomych (stawiali mu dom) i w necie zdecydowałem się wstępnie na firmę Drewdom pana Mentla. Ale czy go w końcu postawię i gdzie to jeszcze nie wiem Smile

Pozdrawiam !
Adam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pow całkowita to pow podłogi, czyli dol i gora, bo uzytkowej faktycznie jest ok 109m2

pochwal sie wg jakiego projektu chcesz budowac
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MefKM napisał:

co do szkod gorniczych to tam ich nie ma (oswiadczenie z wug) i podejrzewam, ze nie bedzie, bo w poblizu jest szyb wentylacyjny - wiec kopalnia nie moze fedrowac, gdyz grozi to zawaleniem i tym samym kopalnie knurow i bojkow przestana istniec.


buahahaha, to się ubawiłam Smile a dom spękany jak nie wiem co Smile Thumbsup Może teraz rzeczywiście już nie ma takich szkód jak jeszcze kilka lat temu,ale tereny tutaj sukcesywnie opadają, co któraś noc to babcia budzi nas z krzykiem że dom się wali, bo czuje tąpnięcia. Dla mnie namacalnym dowodem tąpnięć są stale poprzekrzywiane obrazy w domu..... D'oh!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sobie tych info z palca nie wyssalem, tylko taka opinie wystawil WUG!!


a moze ktos babci spartolil robote, ze sciany pekaja - a ja tu mowie o nowym budownictwie
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam.a



Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 15
Skąd: Knurów, Stare Miasto

PostWysłany: Pon Lut 09, 2015 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odkopię temat Smile

szukam osoby, która wybudowała dom w technologii szkieletowej (tzw. kanadyjczyka)

chciałbym zobaczyć taki do dom na żywo i zasięgnąć opinii u źródła.

Jeśli ktoś miałby czas i poświęciłby mi kilka minut będę wdzięczny.

Proszę o kontakt na forum (prywatna wiadomość lub info w tym temacie)

pozdrawiam,
Adam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sro Lut 11, 2015 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie szkieletora to oglądaliśmy swego czasu domek firmy IBUDHAUS w Mikołowie. Dom wzorcowy i biuro jest naprzeciw Orlenu przed Auchanem.

Na stronie jest też lista budynków oddanych do użytku. Objechaliśmy kilka adresów zrealizowanych budów i rozmawialiśmy z ich właścicielami, jednocześnie pozyskując cenne informacje na temat samego domku jak i firmy

Najbliżej nas - są 3 na Wygodzie, 1 w Bielszowicach, 1 w Halembie, 1 w Mikołowie Mokre (ale to w polu).
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka