Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ocena pracy radnych (RM 2010-2014)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:


Jestem w bardzo bliskich relacjach z radnym Markiem Sanecznikiem.



Żebyś wiedział z kim ja...

Cytat:

Na chwilę obecną wiem, że nie startuje w wyborach prezydenckich i nie będzie tworzył Komitetu Wyborczego choć go do tego namawiam.

Miałbym ochotę reprezentować rejon III Kolonii ale nie mam zaproszenia do żadnego z powstających Komitetów.




Jaki problem go utworzyć i stanąć na jego czele?
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre pytanie Heniek.
Nie jestem znaną osobą, nie zabiegam o rozgłos, zależy mi na zwróceniu uwagi na rejon w którym mieszkam.
Knurów znam bardzo dobrze, bo się wychowałem na osiedlu. Na początku jako dziecko z okien mojego bloku widziałem wieżę szybu Foch.
Potem mieszkałem w sercu osiedla przy centrum handlowym Merkury.
Obecnie z okien mego familoka widzę wieżę szybu Jan.

Czy jestem liderem?
W jakimś sensie jestem liderem bo cały czas współpracuję z ludźmi i różnymi podmiotami.

Tak rozważając to wszystko można by było powiedzieć, że mam zadatki aby stworzyć Komitet Wyborczy, ale bliższe mi jest przywrócenie normalności na III Kolonii .
Dostrzegam głęboki sens działalności oddolnej i wpływania na życie w mieście bez angażowania się w struktury lokalne.

Gdybyś tak spojrzał na to z boku to już powstały nowe i bardzo wpływowe portale opiniotwórcze jak np.www.facebook.com/iknurow który ma mnóstwo zwolenników na osiedlu.
Dzięki temu, że zaczął działać Komitet Obywatelski III Kolonii ludzie na osiedlu też się organizują i zaczynają tworzyć społeczeństwo obywatelskie.
Przykładem jest walka ze spółdzielnią mieszkańców o sposób rozliczania centralnego ogrzewania.

Tych portali jest o wiele więcej i też mają swoich zwolenników jak np Echo Knurowa.
Jednak swobodną wymianę myśli można wyrażać na portalu www.wirtualnyknurow.pl

http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tommekW



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 136

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kiedy profile na facebooku, które mają po 500-600 fanów są wpływowymi portalami? Trochę to chyba na wyrost... Swoją drogą na czym ta "wpływowość" ma polegać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tommekW napisał:
Od kiedy profile na facebooku, które mają po 500-600 fanów są wpływowymi portalami? Trochę to chyba na wyrost... Swoją drogą na czym ta "wpływowość" ma polegać?


5/6 razy mniej "lajków" wystarcza by zostać radnym Wink
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:
Miałbym ochotę reprezentować rejon III Kolonii ale nie mam zaproszenia do żadnego z powstających Komitetów.
Jednego się obawiam w tych wyborach aby nie upartyjnić miasta bo to byłaby najgorsza rzecz jaką mogliby zrobić wyborcy.
W tej chwili Rada jest odpartyjniona ale mocno uzależniona od prezydenta.


Coś mi się tu nie zgadza. Sam napisałeś w innym wątku że:
braveheart napisał:
Ja miałem przyjemność nawiązać współpracę z radnym Markiem Sanecznikiem w listopadzie 2012, zorganizował wtedy duże spotkanie w remizie strażackiej i też były ulotki z zaproszeniem na spotkanie.

Po spotkaniu zawiązał się Komitet Obywatelski III Kolonii który działa zupełnie niezależnie z powodzeniem do tej pory.


Skoro nawiązałeś współprace z Radnym, więc wiesz zapewne o tym, że w dniu 19 września 2012r (krótko przed pierwszym spotkaniem) na sesji uchwalono


Uchwała w sprawie podziału Gminy Knurów na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu

w związku z wprowadzeniem okręgów jednomandatowych.

Tu są szczegóły

Więc ja odbieram działalność radnego (i osób współpracujących) jako nic innego jak pozyskanie elektoratu w nadchodzących wyborach samorządowych, w związku ze zmianą zasad wyborczych.(Okręgi jednomandatowe)
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gafhproject



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 64

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już nie mam ochoty wchodzić na te forum, co chwilę tylko chwalebne posty braveheart do Sanecznika. Żenada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam wrazenie ze braveheart to p.Sanecznik
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma to jak budować teorie spiskowe.
To Nasza polska specjalność. Podasz nazwisko to Ci napiszą, że się lansujesz, tacy jesteśmy.

Przyjdź na akcję sprzątania parku 4.04 , będzie okazja aby się poznaćSmile

http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Mar 26, 2014 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
Więc ja odbieram działalność radnego (i osób współpracujących) jako nic innego jak pozyskanie elektoratu w nadchodzących wyborach samorządowych, w związku ze zmianą zasad wyborczych.(Okręgi jednomandatowe)

Świetnie! O to właśnie chodzi, żeby radny pozyskiwał elektorat. Żeby mieć wpływ na rzeczywistość dobrze jest mieć władzę, a władzę ma się dzięki wyborcom. Jeśli radny chce i wie jak pozyskać wyborców, to tylko komplementy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
ala napisał:
Więc ja odbieram działalność radnego (i osób współpracujących) jako nic innego jak pozyskanie elektoratu w nadchodzących wyborach samorządowych, w związku ze zmianą zasad wyborczych.(Okręgi jednomandatowe)

Świetnie! O to właśnie chodzi, żeby radny pozyskiwał elektorat. Żeby mieć wpływ na rzeczywistość dobrze jest mieć władzę, a władzę ma się dzięki wyborcom. Jeśli radny chce i wie jak pozyskać wyborców, to tylko komplementy.


Wpływ na rzeczywistość to on ma, będąc w opozycji.
Łatwiej jest obiecywać, używając argumentu Ja chciałem, ale ONI nie pozwolili.
Kadencja trwa cztery lata, a widoczna działalność(spotkanie w sprawie koloniji) rozpoczęła się po dwóch latach.

Należy przypomnieć, że rok 2012 zaczął się dla radnego inną nie do końca jasną sprawą:
Cytat:
Komisja uznała wszystkie wyjaśnienia za wystarczające, tak jak i przyjęła deklarację o zwolnieniu mieszkania nie wnosząc dodatkowych uwag.

http://miastoknurow.pl/7476,radny-na-cenzurowanym-sprawa-mieszkania-wyjasniona.html

W tamtej sprawie nie było nieprawidłowości, ale radny przekazał mieszkanie do zasobów MZGLiA.
Na jakiej podstawie musiał je przekazać skoro wszystko było ok?
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
1964



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 249

PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest tak, że nie było nieprawidłowości. Po prostu oddając mieszkanie do zasobów MZGLiA sprawa została załatwiona, bez większego szumu, ale przez jakiś czas ta nieprawidłowość w postaci posiadania mieszkania z zasobów miasta istniała. Tylko tu moim zdaniem nikt nie chciał robić dużej afery i problemów radnemu, więc załatwiono to w miarę szybko.

Dla mnie obecna sprawa też powinna zostać wyjaśniona jak najszybciej i będzie po problemie, pod warunkiem, że radny ma rację, ale to niech ocenią odpowiednie urzędy. Faktem jest, że będąc radnym lub urzędnikiem powinno się pilnować takich spraw formalnych, żeby nikt nie miał wątpliwości, że jest się czystym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Mar 30, 2014 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle stron dyskusji i żadnych pozytywnych osiągnięć RM. Brick wall
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka