Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szpital w Knurowie - Izba przyjęć - złe doświadczenie
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
knw11



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 25

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 4:35 pm    Temat postu: Szpital w Knurowie - Izba przyjęć - złe doświadczenie Odpowiedz z cytatem

Zacznę od tego że na przestrzeni lat szpital w Knurowie zawsze wydawał mi się miejscem bezpiecznym gdzie personel jest w porównaniu do innych szpitali w regonie w porządku.

Z pół roku temu zdarzyło się tak, że z dzieckiem byliśmy na izbie z dzieckiem. Zarejestrowaliśmy się i czekaliśmy na lekarza. Po półgodzinie nieśmiało poszedłem do recepcji zapytać kiedy będzie lekarz, za odpowiedź dostałem, chamskie, opryskliwe - "NIEWIEM!". Wróciłem potulnie na swoje miejsce z myślą, że jednak coś się zmieniło. Po kolejnych półgodzinie podszedłem i zapytałem co z lekarzem. Ponownie dostałem chamskie, opryskliwe, "nie wiem, nie moja sprawa, mam siedzieć, czekać i nie pytać". No w tedy już przestałem być miły, doszło do tego że sam musiałem chodzić po szpitalu i szukać jaśnie wielmożnego Pana doktora bo jaśnie wielmożne Panie w rejestracji nie wiedzą gdzie jest, numeru telefonu też nie znają i nic nie wiedzą.

Półtorej godziny od momentu zarejestrowania, znalazłem lekarza. Znalazłem go w ten sposób, że przy jednym gabinecie po zapukaniu przystanąłem trochę dłużej bo mi się sznurówka od buta rozwiązała. Jak wstałem otworzyły się drzwi i wyszedł zaspany Pan doktor. Nie, nie prosiłem żeby jaśnie wielmożny Pan doktor zszedł na dół i zbadał mi córkę. Powiedziałem mu że na dole czeka moja córka i ma natychmiast ją zbadać. Poszedł i zrobił co do niego należało.

Minęło pół roku, dzisiaj żona sprzątając "stłuĸła" sobie nogę, pojechaliśmy na izbę przyjęć. Rejestracja itd. spytałem kiedy będzie lekarz, dostałem ponownie chamskie, opryskliwe "NIEWIEM!" Pomyślałem sobie, że jednak ta zmiana to już chyba na stałe. Nie miałem ochoty przechodzić wszystkiego jeszcze raz, żonę noga bolała.

W kłótni dowiedziałem się, że tym razem Pan doktor jest na stołówce i nie wiadomo kiedy przyjdzie i mam go sobie poszukać i zapytać kiedy przyjdzie. W kłótni również opisałem moją poprzednią sytuację i zapowiedziałem że nie zamierzam czekać tak jak ostatnio i szukać lekarza po szpitalu, że lekarz ma przyjść zaraz a nie jak się wyśpi.

Trzeba przyznać, że lekarz po 10 minutach przyszedł i zbadał moją żonę, ale dowiedziałem się od niego, że Panie z recepcji są _oburzone_ _moim_ zachowaniem i dobrze będzie jak pójdę je przeprosić. Lekarz powiedział mi również, że swoim zachowaniem nie ułatwiam mu leczenia żony. No tak, zapomniałem, że mi tam wszyscy łaskę robią i należy się uniżyć, nie zadawać głupich pytań jak się tej łaski doświadcza.

Czy na tym ma to polegać że ja się muszę _wykłócać_ z Paniami z recepcji? Czy na proste pytanie: "Kiedy będzie lekarz?" dostając odpowiedź: "Nie wiem, nie wiem co się dzieje z lekarzem, proszę go poszukać" mam uważać jako coś normalnego i potulnie czekać aż przyjdzie Pan lekarz (i zastanawiać się czy znowu czasem nie śpi)? A w sytuacji takiej że postanowiłem jednak się pokłócić bo nie miałem ochoty czekać półtorej godziny albo i dłużej, mam przepraszać oburzone Panie z recepcji bo ośmieliłem się wkurzyć, czy też zastanawiać się co lekarz miał na myśli mówiąc że nie ułatwiam mu leczenia żony?? Czy tak ma to wyglądać?? Czy to standard na izbie przyjęć?

Czy nie dałoby się jednak tego zmienić? Czy ja jestem jakimś marzycielem że po pytaniu kiedy będzie lekarz chciałbym np. usłyszeć: Wie Pan co, nie wiem dokładnie, zadzwonię zaraz do lekarza i się dowiemy. I po telefonie wiedziałbym że lekarz będzie na ileś tam minut bo jest zajęty (ale naprawdę zajęty)??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
dorotaknw



Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 14

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo teraz to tak jest w służbie zdrowia kiedyś było to powołanie a teraz jak każdy inny zawód ale zgadzam się, za dużo jest chamstwa. Jak nie zjedziesz ich z góry na dół to one nic niewiedzą nic nie mogą zrobić

oczywiście nie wszyscy tacy są ale to wyjątki
_________________
dor
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adi910



Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 636
Skąd: knurów

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 5:08 pm    Temat postu: izba Odpowiedz z cytatem

Nie doświadczyłam jeszcze takiej sytuacji jak ty, ale uważam ,że całkowicie masz rację. One myślą, że to jakieś gwiazdy, bo mają pewną pracę. Dlaczego np; w Biedronce potrafią być miłe,.....bo wiedzą co je czeka. A te przeprosiny to jakaś żenada!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam podobną sytuację w przychodni na osiedlu. W rejestracji pani mnie informuje, że lekarka jest ale mnie nie przyjmie bo jej czas pracy się kończy.
No cóż pomyślałam, każdy ma prawo do odpoczynku, więc pytam o której zacznie przyjmować inny lekarz i informacja zwrotna mnie powaliła. Godz 13 i żadnego lekarza już nie będzie! Więc myślę poszukam informacji o innych przychodniach na tablicy informacyjnej, a tam informacja: "W razie kłopotów z uzyskaniem pomocy lekarskiej proszę dzwonić i numer telefonu NFZ", no to zadzwoniłam. Pani z rejestracji bacznie mnie obserwuje i coś komentuje do koleżanki i nie wiem czy to przypadek czy skutek mojego telefonu, ale pani doktor zdążyła mnie przyjąć przed końcem pracy.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fureya



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 242
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety pielęgniarki ostatnim czasem się uważają za ważniejsze niż lekarze, a lekarze... Szkoda gadać.
Ostatnio mój tata sporo choruje i to co mi opowiadał co się dzieje w naszym szpitalu, to aż się za głowę złapałam... Panie pielęgniarki robią wielką łache, że zajmują się pacjentem i jak się nie ochrzani to się na pomoc i odpowiednią opiekę nie doczeka. I tak właściwie gdyby współtowarzysze z sali nie pomagali sobie na wzajem to w niektórych przypadkach byłoby nieciekawie. Nie które PANIE pielęgniarki to powinny zawód zmienić.
A lekarze, niestety bardzo mało jest takich, którzy patrzą na pacjenta, a nie na własną kieszeń.

Ja też pracuje w służbie zdrowia, ani na chwile nie pomyślałabym, ani nie odważyłabym się po chamsku odezwać do pacjenta.
_________________
Miłość jest w każdym z nas...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 4:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawa dla autora.

niestety w 3 na 4 przypadków wizyt u lekarza czy tam w szpitalu mam wrazenie, ze osobom tam pracujacym obojetnie na jakim stanowisku, normalnie sie we lbach poprzewracalo. role w zyciu sie po......y i sluzba zdrowia wg nich jest po to, zeby odbierac zaszczyty od petentow.

jak ktos sobie pozwoli na takie traktowanie to jest mozna powiedziec na straconej pozycji.
ale jak sie trafi przypadek taki jak autor, ze nie szczypie sie z "elytą" to wtedy nagle wszystko potrafi dzialac jak nalezy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Personelowi naszego szpitala proponuje ogladniecie serialu o pewnym szpitalu w lesnej gorze
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
huan75



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 274

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech popatrzą sobie na szpital o 17 , leci codziennie w tvn
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem, może się naoglądali seriali o tym jak powinien wygladac szpital i wyszli z założenia, że ludzie od oglądania sami zdrowieją więc moga miec wszystko w dupie.

ochota na żarty przechodzi mi jak sobie przypomnę za każdym razem ile pieniędzy zus zabiera mi z wypłaty na to, żebym przynajmniej w teorii mógł myśleć, że w razie czego ktoś mnie wyleczy.

niestety nie jestem taki wspaniały i moc uzdrawiania tv na mnie nie działa, tym samym czasem mi się zdarza odwiedzić szpital/lekarza. po prawie każdej wizycie potrzebowałbym następnej. u psychologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rss20 napisał:
nie wiem, może się naoglądali seriali o tym jak powinien wygladac szpital i wyszli z założenia, że ludzie od oglądania sami zdrowieją więc moga miec wszystko w dupie.


Knurowski personel to sie naogladal serialu pt. Szpital na perypetiach albo Daleko od noszy-pasuja idealnie
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
huan75



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 274

PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem temu dowód, gdy w sobotę i niedzielę byłem na zastrzykach w knurowskim szpitalu, ile to się nasłuchałem , chciałem zapłacić , niestety to nie mój rejon muszę udać się na Bojkowską masakra
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ktoś wie dlaczego lekarz z Punktu Opieki Całodobowej jest w trakcie dyżuru na terenie szpitala. Czyżby otrzymywał zapłacone 2 razy za te same godziny spędzone w szpitalu i na oddziale i w POC? Dzwońce do NFZ w podobnych wypadkach. Szpital wygrał przetarg, lekarz ma tam czekać na pacjenta. Gdy dyżur był na Kazimierza to lekarz był - bo co innego miał robić. A tu proszę dyżur w szpitalu i dyżur w POC
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinni wpuszczać tylko w krawatach, bo klient w krawacie jest mniej awanturujący się. Wink

Dzwonić do NFZ.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rfilo



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 144
Skąd: Świńskie Miasteczko

PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

huan75 napisał:
Miałem temu dowód, gdy w sobotę i niedzielę byłem na zastrzykach w knurowskim szpitalu, ile to się nasłuchałem , chciałem zapłacić , niestety to nie mój rejon muszę udać się na Bojkowską masakra


Przecież przynajmniej od zeszłego roku nie ma już rejonizacji
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Wto Lut 18, 2014 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rfilo napisał:
huan75 napisał:
Miałem temu dowód, gdy w sobotę i niedzielę byłem na zastrzykach w knurowskim szpitalu, ile to się nasłuchałem , chciałem zapłacić , niestety to nie mój rejon muszę udać się na Bojkowską masakra


Przecież przynajmniej od zeszłego roku nie ma już rejonizacji


Są nadal:
Składając deklaracje wybierasz świadczeniodawcę i już zostajesz zaszufladkowany wg. ich kontraktu.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka