Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie podobało mi się w kościele w drugi dzień świąt
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rolnik_szatana



Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 3

PostWysłany: Nie Gru 29, 2013 11:59 pm    Temat postu: Nie podobało mi się w kościele w drugi dzień świąt Odpowiedz z cytatem

Witam,

ostatnio (w drugi dzień świat) postanowiłem przejść się do kościoła na ogół tego nie robię, ale mowie święta może będzie jakieś fajne kazanie i kolędy uwielbiam je :) jakie było moje zaskoczenie kiedy okazało się ze kazanie to jakiś list z uniwersytetu z pseudo bzdurami bez przesłania (na koniec jeszcze jakieś statystyki ile ludzi chodzi na teologie w kato), a kolędy też jakieś inne. Ja rozumie że kościół potrzebuje zmian no, ale chyba robi to źle, nie wiem jak w innych parafiach .... organista to tez porażka...odpycha to wszystko. ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 10:26 pm    Temat postu: Re: Nie podobało mi się w kościele w drugi dzień świąt Odpowiedz z cytatem

rolnik_szatana napisał:
odpycha to wszystko. ;/
Ksiądz proboszcz zrozumie to kiedyś, ale może już być za późno. A propos niedawno dowiedziałem się, że organizując kolędę dla Polaków na emigracji (będzie w samej Europie blisko 2 mln) nasi polscy księża potrafią umawiać się z każdą rodziną na dogodny termin. Zastanowiło mnie, co sprawia, że w kraju im się nie chce wysilać i robią z "wizyty duszpasterskiej" anachroniczną, nieprzyjemną kolektę tak, jak 40 i 50 lat temu? Jeszcze za życia JPII nieliczni przenikliwi księża wieszczyli, że nie jest z polskim KK tak świetnie, jak by się zdawało i że za parę lat, zwłaszcza po śmierci papieża, zobaczymy gołą prawdę. Mieli rację. Ale chyba nikt nie przypuszczał, że upadek instytucji KK w RP odbędzie się w aż tak żenującym stylu, jak to widać obecnie. Odpływ wiernych gwarantowany z prędkością światła, tylko kto zapłaci za ten prąd i ogrzewanie... (nie mówiąc już np. o alimentach i odszkodowaniach za "zły dotyk"). Piszę to wszystko z zastrzeżeniem, że znam wybitnych, mądrych i uczciwych duszpasterzy. Ale wiem też, w jak okropnej są oni mniejszości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebcio



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 88

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 12:09 pm    Temat postu: Re: Nie podobało mi się w kościele w drugi dzień świąt Odpowiedz z cytatem

rolnik_szatana napisał:
Witam,

ostatnio (w drugi dzień świat) postanowiłem przejść się do kościoła na ogół tego nie robię, ale mowie święta może będzie jakieś fajne kazanie i kolędy uwielbiam je Smile jakie było moje zaskoczenie kiedy okazało się ze kazanie to jakiś list z uniwersytetu z pseudo bzdurami bez przesłania (na koniec jeszcze jakieś statystyki ile ludzi chodzi na teologie w kato), a kolędy też jakieś inne. Ja rozumie że kościół potrzebuje zmian no, ale chyba robi to źle, nie wiem jak w innych parafiach .... organista to tez porażka...odpycha to wszystko. ;/




OD 4 czy 5 Lat w każdego roku w 2 święto odczytywany jest list. To CO dla ciebie nie miało przesłania dla innych było bardzo zastanawiające a co do statystyk to gdybyś dokładnie ich słuchał dowiedziałbyś się w jaka stronę kierunkuje sie teraz kościół.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deejay turn



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 550
Skąd: Slonsk !

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 3:48 pm    Temat postu: Re: Nie podobało mi się w kościele w drugi dzień świąt Odpowiedz z cytatem

rolnik_szatana napisał:
Witam,

ostatnio (w drugi dzień świat) postanowiłem przejść się do kościoła na ogół tego nie robię, ale mowie święta może będzie jakieś fajne kazanie i kolędy uwielbiam je Smile jakie było moje zaskoczenie kiedy okazało się ze kazanie to jakiś list z uniwersytetu z pseudo bzdurami bez przesłania (na koniec jeszcze jakieś statystyki ile ludzi chodzi na teologie w kato), a kolędy też jakieś inne. Ja rozumie że kościół potrzebuje zmian no, ale chyba robi to źle, nie wiem jak w innych parafiach .... organista to tez porażka...odpycha to wszystko. ;/


To nie mój problem tylko twój. Nie sztuka chodzic raz na rok do kosciola i zaraz czuc sie uduchowionym... Zaangazuj się bardziej to i lepiej się poczujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 6:19 pm    Temat postu: Re: Nie podobało mi się w kościele w drugi dzień świąt Odpowiedz z cytatem

deejay turn napisał:
To nie mój problem tylko twój. Nie sztuka chodzic raz na rok do kosciola i zaraz czuc sie uduchowionym... Zaangazuj się bardziej to i lepiej się poczujesz.

Pewnie, najlepiej napaść na faceta, że nie uczęszcza. Typowe polsko-katolskie podejście do ewangelizacji. Zrozumcie wreszcie, że ten kościół jest dla wszystkich, nie tylko dla wzorcowej trzódki. A nawet najbardziej jest właśnie dla tych, którzy do niego nie chodzą! I nawet gdyby gość był narkomanem homopedofilem żydowskiego pochodzenia i członkiem partii Palikota, ale jeden jedyny raz w życiu coś by sprawiło, że chciałby wejść do kościoła, to ma prawo zastać w nim dobre uczucia i wspólnotę a nie nudziarstwo urzędników Pana Boga, którymi co roku katują wiernych w swoich listach. Bo to jest świątynia, czyli Dom Boży a nie salka konferencyjna episkopatu czy innego wydziału teologicznego dowolnej uczelni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co wy odpisujecie? Pierwszy post i od razu jazda na kościół. Przecież to podpucha.
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
deejay turn



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 550
Skąd: Slonsk !

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, szkoda gadki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XAVERY



Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 324
Skąd: Knurów/Gliwice

PostWysłany: Sro Sty 01, 2014 2:33 pm    Temat postu: Re: Nie podobało mi się w kościele w drugi dzień świąt Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:

Pewnie, najlepiej napaść na faceta, że nie uczęszcza. Typowe polsko-katolskie podejście do ewangelizacji. Zrozumcie wreszcie, że ten kościół jest dla wszystkich, nie tylko dla wzorcowej trzódki. A nawet najbardziej jest właśnie dla tych, którzy do niego nie chodzą! I nawet gdyby gość był narkomanem homopedofilem żydowskiego pochodzenia i członkiem partii Palikota, ale jeden jedyny raz w życiu coś by sprawiło, że chciałby wejść do kościoła, to ma prawo zastać w nim dobre uczucia i wspólnotę a nie nudziarstwo urzędników Pana Boga, którymi co roku katują wiernych w swoich listach. Bo to jest świątynia, czyli Dom Boży a nie salka konferencyjna episkopatu czy innego wydziału teologicznego dowolnej uczelni.


Nikt tu na nikogo nie napada, próbuje się wytłumaczyć tej osobie, prowokującej, żeby się tak nie użalała nad sobą jak to jej źle że raz na rok poszła do kościoła i akurat trafiła na list zamiast kazania.
"Kolędy inne" co to znaczy inne? jak ktoś nie chodzi do kościoła i nagle postanowi tam pójść to dla niego będzie wszystko inne.
Zwróć uwagę na to że ktoś poszedł do kościoła tylko po to żeby coś brać, zaspokoić swoje potrzeby: "lubię kolędy", "fajne kazanie", i wielka krytyka bo mu się nie podobało, bywa i tak, ale to żaden problem w tym wszystkim odnaleźć Boga i dać mu coś od siebie, aleee tu nie oto chodziło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 01, 2014 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy ma prawo do wypowiadania się na różne tematy, facet się wypowiedział a wy go szkalujecie. O kościele jak o zmarłym, mówić albo dobrze, albo wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arczi



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 167
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 02, 2014 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega myślał, że jak raz na pół swojego życia pójdzie do kościoła, to zrobią jak w Biblii, a konkretnie w Przypowieści o synu marnotrawnym. Księża zamówią catering i będzie mega impreza. Oczywiście każda msza św. jest "imprezą", ale bardziej dla ducha niż ciała. No i oczywiście trzeba do kościoła uczęszczać, żeby to zrozumieć, a nie raz na jakiś czas tylko po to by "posłuchać fajne kazanie" lub "pośpiewać kolędy". Nie ma co się bardziej rozpisywać, bo po nazwie nicku widać, że to "daremne ścieranie się".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Czw Sty 02, 2014 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zrażaj się rolnik_szatana, początki są zawsze trudne, ale z każdym kolejnym razem odkryjesz coś więcej i bardziej zapragniesz kontynuacji w odkrywaniu i poznawaniu. Szczerze zapraszam do naszej wspólnoty i życzę samych powodzeń i siły w przezwyciężaniu swych słabości.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KtosInny



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 83

PostWysłany: Czw Sty 02, 2014 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rolnik_szatana: to Ty nie byłeś tym miglancem, który w czasie czytania listu o gender ostentacyjnie wyszedł z kościoła ? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 6:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, po nicku, najpewniej jest to prowokacja. Ale problem zostaje. Najlepszy dowód, że jednak pobudził dyskusję. Pozostanę przy swoim zdaniu, że dominująca postawa obrońców Kościoła jest w takich przypadkach napastliwa. I wielka szkoda. W tej sprawie nie chodzi wcale o to, czy kazanie było nudne a kolędy znane, tylko o typ reakcji na krytyczną opinię o Kościele. Gdyby wierzący powstrzymywali się w takich razach od potępień i wytykania "jesteś gorszy", Kościół przyciągałby, a wielu odpycha. Kościół jest dla grzeszników a świętoszki tylko pozornie czyste.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi się wczoraj bardzo nie podobało w jednym z knurowskich kościołów.

Podczas liturgii człowiek grający na organach zapodał... "barkę". Na twarzy żadnego z księży nie zauważyłem choć krzty niesmaku, niezadowolenia. Skoro przekroczono ją tę granicę, to następnym hiciorem śpiewanym w kościele będzie "ona tańczy dla mnie".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:
A mi się wczoraj bardzo nie podobało w jednym z knurowskich kościołów.

Podczas liturgii człowiek grający na organach zapodał... "barkę". Na twarzy żadnego z księży nie zauważyłem choć krzty niesmaku, niezadowolenia. Skoro przekroczono ją tę granicę, to następnym hiciorem śpiewanym w kościele będzie "ona tańczy dla mnie".


Dlaczego mieliby się zniesmaczyć z ukochanej pieśni Jana Pawła II?
O czymś zapomniałem?
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka